Autor Tema: Golf V- problem sa brisacima!!!  (Pročitano 4171 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gpanjkov

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Doboj, Republika Srpska, BiH
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Golf V- problem sa brisacima!!!
« poslato: Februar 20, 2010, 05:33:20 posle podne »
Pozdrav kolege!!!

Moj problem je sledeci i strasno me nervira... Kao i svako auto golf V ima tri pozicije na desnoj rucici za brisace. Prvi hod pojedinacno, drugi hod stalno brisanje sajbe malo sporije i 3 hod stalno brisanje sajbe brzo... E sad moj problem je na prvom hodu... Posto sam pre imao golfa 4 i nisam imao senzor na sajbi kad sam stavljao rucicu na prvi hod brisac je radio povremeno i na rucici sam imao regulator koliko cesto da brise a sada na petice je ista rucica ali je problem sto izgleda zbog senzora na sajbi brisaci se ne ponasaju kako ja zapovedam... Pa me sad zanima jel neki kvar ili sta... Znaci kada stavim na povremeno brisanje ako kisa puno pada on odradi jedno 5 x povremeno i onda pocne da brise stalno kao da sam prebacio na 2 zub... E sad da ne bih smarao onaj ko se u ovo razumije znacemoj problem pa molim za pomoc, jer je uzasno ruzno sto ne moze brisati povremeno.. .Zanima me ako je do senzora da li se moze to iskljuciti kao itd. jer bi volio da imam povremeno brisanje a ne da on pali kad je kisa kako on hoce... Hvala kolege

Andrija

  • Gost
Odg: Golf V- problem sa brisacima!!!
« Odgovor #1 poslato: Februar 20, 2010, 05:38:58 posle podne »
Na regulatoru mozes samo da podesis osetljivost senzora...tako je i kod mene, nije nikakav kvar, jednostavno senzori tako funkcionisu.

Van mreže shooter

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Age: 47
  • Lokacija: aleksandrovac-zupa
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf V- problem sa brisacima!!!
« Odgovor #2 poslato: Februar 20, 2010, 06:00:48 posle podne »
pretpostavljam da su iste komande kao kod mene,prvi polozaj su sa senzorima i na istoj rucici imam regulator osetljivosti senzora od 1 do 4,kada je skroz levo osetljivost je najmanja i obratno,dovoljno ti je tu da podesis i on ce brisati u kracim intervalima ako to zelis,naravno ako ima kise

Van mreže gpanjkov

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Doboj, Republika Srpska, BiH
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf V- problem sa brisacima!!!
« Odgovor #3 poslato: Februar 20, 2010, 06:03:29 posle podne »
Da to je to isto kao i kod vas, al cim kisa malo jace pocne jel i kod vas pocne brisati neprekidno?! I jel se kad kisa smanji zaustavi?! Znam da smaram al na cetvorci nije bilo tako tj. nije bilo senzora pa sam mogao podesiti sam... Ovdje je problem sto iako je povremeno on pocne 10 puta brisat pa se zaustavi a nekad brise i dalje kad vozim 100 km/h jer kisa puno udara o senzor ako dobro kontam!!!

p.s. hvala obojici za brz odgovor... Prava ekipa nema sta...

Van mreže shooter

  • VW Početnik
  • Poruke: 92
  • Age: 47
  • Lokacija: aleksandrovac-zupa
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf V- problem sa brisacima!!!
« Odgovor #4 poslato: Februar 20, 2010, 06:15:46 posle podne »
meni je senzor na retrovizoru,a sam pojacava brisanje ukoliko se povecava intenzitrt kise,odnosno slicno je i kad pretices,recimo kamion i sto si mu blize sve vise prska i sa njega kisa tako da ce tada pojacati maksimalno brisanje,cim nema kise on staje,e sad ukoliko je regulator u polozaju za maksimalnu osetljivost na dve kapljice ima da pocne da brise

Van mreže gpanjkov

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Doboj, Republika Srpska, BiH
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf V- problem sa brisacima!!!
« Odgovor #5 poslato: Februar 20, 2010, 06:29:11 posle podne »
To sam primetio kad idem za kamijonom... E sad, kad ne idem ni iza koga, brise povremeno i odjednom opali brisat 10 puta bez prekida ili 2 minuta bez prekida a nije intezitet jak... Drzim na prvom stepenu znaci da je osjetljiv najmanje sto moze biti... Kad nema kise ne btise i to sam primjetio sto je ok...

Van mreže rose1304

  • VW Početnik
  • Poruke: 181
  • Age: 43
  • Lokacija: Smederevo <=>Loznica
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 2G
Odg: Golf V- problem sa brisacima!!!
« Odgovor #6 poslato: Februar 20, 2010, 08:00:13 posle podne »
brzina brisaca takodje zavisi i od brzine kojom se vozilo krece,sto brze vozis,brze i brisu

Van mreže gpanjkov

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Doboj, Republika Srpska, BiH
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf V- problem sa brisacima!!!
« Odgovor #7 poslato: Februar 20, 2010, 09:09:41 posle podne »
brzina brisaca takodje zavisi i od brzine kojom se vozilo krece,sto brze vozis,brze i brisu

Aha, e i to je tacno!!! Sad sam vozio isto manje kisa pada i brisu sporije!!!