Autor Tema: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...  (Pročitano 20377 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #40 poslato: Januar 27, 2014, 01:52:45 posle podne »
ovo je najbolje resenje za guzvu



apropo kruznih tokova.. mislim da manje od 5% ljudi zna kako se koriste.
ako ides desno ili pravo ukljucujes se u desnu traku (spoljasnju)
ako ides pravo ili levo ukljucujes se u levu traku (unutrasnju)
ako si u desnoj, ukljucis migavac tek kad pred tobom i tvojim izlazom nema drugih skretanja
ako si u levoj, ukljucis jedno "skretanje" pre i prebacis se prvo u desnu, pa izadjes
ako hoces da se ukljucis moras da sacekas da sva vozila prodju tj da mozes bezbedno da se ukljucis.. pri tome vodis racuna o vozilima prvenstevno u spoljnjoj traci, ako ides u unutrasnju i o njima.

ako ne znas da se snadjes.. i vozis po beogradu.. kupi najgori krsh od auta, srafni narodnjake do daske sa spustenim prozorima i obavezno gledaj na suprotnu stranu kad se ukljucujes...
lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #41 poslato: Januar 29, 2014, 02:07:17 posle podne »
slazem se
ili ono kad ti das zmigavac levo ili desno, a onaj sto vozi iza tebe krece da te pretice na brzinu
to garantujem 99% ljudi ne zna da mora da propusti vozilo ispred koje je dalo zmigavac pre

i nema te stvari kao "znas ili ne znas" da vozis po gradu sa komplikovanijim saobracajnicama
moras da naucis! ako ne naucis nema vozacku da dobijes
ja sam dugo razmisljao zasto PA, RU, PO tablice voze po gradu tako retardirano
skapirao sam da imaju po 3 raskrsnice pod 90 stepeni i 2 semafora tamo gde su polagali + dobili vozacku za kilo svargle  biggrin

@Henri haha pa za ovaj most na Adi Huji znas samo ti i Djilas... doduse i on je zaboravio na njega
"Kandidat za gradonačelnika Beograda o gradnji mosta na Adi Huji. (Press, 15. 4. 2008. godine) "  lollol
Inace bez tog mosta kineski most u Zemunu ne resava nista
« Poslednja izmena: Januar 29, 2014, 02:15:44 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #42 poslato: Mart 01, 2014, 09:33:34 pre podne »
Da ne pocenjujemo taj most Borca-Zemun, ima tu i tek kako posla. Onako bas dobrano. Ali da to rade nasi, pa za vise nego duplo ne bi zavrsili. Rade Kinezi, svaka im cast. Po mom misljenju osetno vise ima posla nego na mostu na Adi. Bar mi vizuelno tako izgleda.

Nego, pre neki dan se zaglavim u Takovskoj. Zagusenje obicno bude dok Skupstine, posle kad udjes u Kneza Milosa, sporo, ali kreces se. I na semaforu, kod Kosovske, vozac vozila koje se nalazilo blizu mog auta, prica sa saobracajcem ,naravno otvorim prozor da cujem o cemu se radi, jer pretpostavljam da ga je pitao zasto je guzva?

I pandur kaze da se pokvario tramvaj u Nemanjinoj i da je preprecio Kneza Milosa. A ja onako, slusam i mislim da li sam dobro cuo. I pitam se: Da li je moguce da u 21. veku ne postoji nacin da se pokvareni tramvaj malo pomeri, bar u kracem roku? A ne da se dozvoli da se sam po sebi kolabirani saobracaj, jos vise kolabira?

Mada meni se cini da je inace manja guzva, nego pre 4 godine. I sada je guzva, ali se i nekako kreces. A pre 4 godine je bilo, bukvalno mic po mic. Dokle god ti mozes u jednom intervalu da prodjes od jednog do drugog semafora, dobro je.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #43 poslato: Mart 01, 2014, 10:31:08 pre podne »
Čuo sam, da je taj vozač tramvaja ljubazno zamolio putnike da se iskrcaju iz šinskog vozila, da prihvate zadnji kraj tramvaja i da ga malo zanesu u stranu kako bi otpušili saobraćajni čep nastao tom prilikom, na šta su se oni sa prezirom oglušili o molbu.Svakakvog sveta ima, bez trunke saobraćajne solidarnosti.

Послато са ZTE Blade III користећи Тапаток 2

Земунчанин

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #44 poslato: Mart 01, 2014, 12:20:09 posle podne »
E brate, ja sam nekada ziveo u jednom beogradskom naselju, gde jos uvek vuk nosi postu, a autobusi su kao iz horor filma. I naravno idu kao antibiotik. Pritom su se i cesto kvarili. I posto su slali takve krseve, vozaci su cesto molili putnike da im pomognu kad se desi neki kvar, ako je moguce da mu putnici ikako pomognu. Cak sam jednom prilikom sa ostalim putnicima koji su se trenutno nasli u autobusu gurao isti. Mislim sta ces, u nasem je interesu da autobus dodje gde je krenuo, pa nismo imali izbora.

A sto mi idu na ku..c ti sto glume neku gospodu i tome slicno. Da je bilo ko pomogao tramvajdziji u slucaju koji je Fred opisao, ne vidim zasto bi bio manje gospodin i zasto mu je to ispod casti. I slicno. Tu je taj tramvajdzija koji je trazio pomoc, najmanje kriv. Cudan smo mi neki narod. Cast izuzecima.


Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #45 poslato: Mart 01, 2014, 01:10:39 posle podne »
brate tramvaj ima 20 tona.. ako ga ti na ruke izguras 5-10m uz nemanjinu svaka tebi cast.. ili da iskljucis kocnice kad nemas stuju da ih opet upalis.. verovatno rade mehanicke, al sto bi rizikovao da se skotrljas pravo u zeleznicku kao sto je bilo pre x godina sa vagonom.
i zasto bi mu pomagao.. jel ugrozava nekog.. ne.. jel neko u zivotnoj opasnosti, ne.. jel to tvoj posao.. ne.. jel ce ti vratiti kartu koju si platio za doticni tramvaj ili ti dati besplatno presedanje.. ili bilo kakvu kompenzaciju za TVOJE vreme i novac.. naravno da ne.. ja placam kartu, za te pare oni treba da plate tramvaj, vozaca i sluzbu odrzavanja plus poreze itd.. ko je tu kriv me zabole, ja nisam

tom kneza milosa idu skoro iskljucivo ljudi koji ne umeju da se snadju u beogradskom saobracaju, glupi i tvrdoglavi.. bolje produzi put za koji kilometar alternativom nekom, sticices mnogo brze..
lollol

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #46 poslato: Mart 01, 2014, 02:28:30 posle podne »
Kako da se resi guzva? Jednostavno ne moze, posto se sve vise i vise ljudi sa strane doseljuje u uzi deo Beograda.
Naravno oni koji imaju da dodju u glavni grad, imaju i za kola, vecina.

Stalno se gradi, gradi, gradi, samo prave zgrade, dokle vise... Gde cemo svi... Da stanemo? lollol


I kada se samo setim, koliko godina sam isao autobusom 23 kroz ulicu Takovsku, avgust mesec, podne, oko 40°C, mic po mic, metar po metar, koliko puta je tako autobus milio - nebrojeno, i samo bi se autobus u Takovskoj zadrzao po pola sata, i vise, kako kad, i tako skoro pa svaki dan... Kako li je sad.. Ne znam da li bus sad ima tu svoju traku, al znam kako je pre bilo. A ne verujem ni da je sad mnogo brze, kad je spic...
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #47 poslato: Mart 01, 2014, 10:51:40 posle podne »
brate tramvaj ima 20 tona.. ako ga ti na ruke izguras 5-10m uz nemanjinu svaka tebi cast.. ili da iskljucis kocnice kad nemas stuju da ih opet upalis.. verovatno rade mehanicke, al sto bi rizikovao da se skotrljas pravo u zeleznicku kao sto je bilo pre x godina sa vagonom.
i zasto bi mu pomagao.. jel ugrozava nekog.. ne.. jel neko u zivotnoj opasnosti, ne.. jel to tvoj posao.. ne.. jel ce ti vratiti kartu koju si platio za doticni tramvaj ili ti dati besplatno presedanje.. ili bilo kakvu kompenzaciju za TVOJE vreme i novac.. naravno da ne.. ja placam kartu, za te pare oni treba da plate tramvaj, vozaca i sluzbu odrzavanja plus poreze itd.. ko je tu kriv me zabole, ja nisam

tom kneza milosa idu skoro iskljucivo ljudi koji ne umeju da se snadju u beogradskom saobracaju, glupi i tvrdoglavi.. bolje produzi put za koji kilometar alternativom nekom, sticices mnogo brze..


Faco, a zasto da ga guram, ako mogu da ga pustim malo nizbrdo, nemoguce da nema nikakva druga kocnica sem elektronske. Dovoljno samo malo da ne ometa saobracaj.

A za drugo sto sam podebljao se slazem. ja cu pre i da predjem neki km vise. Cilj je da brze stignem tamo gde sam krenuo. I da potrosim sto manje goriva. Sto svakako hocu ako se krecem, a ne stojim u mestu.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #48 poslato: Mart 01, 2014, 11:25:54 posle podne »
ima sigurno i mehanicka kocnica.. kao rucna jelte.. al klinac bi ja pustao ako ne gori.. na necemu takvom.. u krajnjoj liniji ti ljudi imaju obuku.. da moze da se mrdne bi ga mrdnuli, vecina nisu sadisti.
aj spusti auto nizbdro unazad 20m pa ga zaustavi rucnom .. ne kazem da nije nemoguce.. ali zasto bi ako nije krajnja nuzda
lollol

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #49 poslato: Mart 02, 2014, 12:43:43 posle podne »
Kako nije nuzda, kad je blokirana najprometnija beogradska ulica? Ne kazem da ne postoji vec problem od toga, ali ni to nije za pocenjivanje. ma ni taj vozac nije kriv, ali postoji valjda neka sluzba za te intervencije ili tako nesto. A problem je sto ocigledno ni to ne funkcionise.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #50 poslato: Mart 02, 2014, 12:58:15 posle podne »
Blade jesi ti nekad bio u Budimpesti Becu Milanu Minhenu Dizeldorfu ili negde u Evropi pa da vidis sta su guzve?
Onda bi ti se ova Beogradska guzva nebi bila nista cudna.
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže ćubica

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1525
  • Age: 49
  • Lokacija: Novi sad
  • Karma: +70/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V GTI,rallye
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #51 poslato: Mart 02, 2014, 07:20:46 posle podne »
Nema guzve do one u Moskvi  biggrin  Tek kada to vidite shvatite sta je guzva.

Van mreže Strbac

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2306
  • Age: 20
  • Lokacija: Beograd-Dorcol-Cukarica
  • Karma: +136/-118
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #52 poslato: Mart 02, 2014, 07:46:11 posle podne »
E u Moskvi nisam bio, govorim za ono sto znam. Cubice zavidim ti, imam veliku zelju da se provozam Moskvom
"Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će vas spustiti na svoj nivo, a onda pobediti na iskustvo"

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6850
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #53 poslato: Mart 02, 2014, 07:56:29 posle podne »
Ovako se vozi u Peru-u , Juzna Amerika , glavni grad Lima ...

brzo sam se privikao ...  ;) sad neznam dali se ovo zove Guzva ... tu sam proveo 6. meseci ...

http://youtu.be/1iK0iuhSeEY  ...

a ovo je svakodnevna pojava u Arequipi , grad 2. po velicini u Peru-u , gde sam proveo skoro 2. godine  ;)

http://youtu.be/urdz0wQnFPk
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #54 poslato: Mart 02, 2014, 10:39:39 posle podne »
Blade jesi ti nekad bio u Budimpesti Becu Milanu Minhenu Dizeldorfu ili negde u Evropi pa da vidis sta su guzve?
Onda bi ti se ova Beogradska guzva nebi bila nista cudna.

Nisam bio. Cuo sam da postoje mnogo zakrceniji gradovi u Evropi. I da Beograd nije ni među prvih 10 u istoj. Ali i ovo je dovoljno.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #55 poslato: Mart 02, 2014, 10:57:33 posle podne »

ako si u levoj, ukljucis jedno "skretanje" pre i prebacis se prvo u desnu, pa izadjes


zar nije ono da je u kruznom sa dvije ili vise traka zabranjeno mijenjati trake ... iskljucujes se u onoj traci u kojoj si i usao

jedino sto ne shvatam sto je ljudima tesko davat zmigavce na kruznim? sto bi ja ceko ako se neko iskljucuje odmah na prvom ili suprotno das levi zmigavac za pola ili cio krug i ja odma znam sta namjeravas i cekam te

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6850
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #56 poslato: Mart 02, 2014, 11:00:59 posle podne »
Tesko ga je resiti , zasto???...zato sto kako se sam grad razvijao- radjeno je sve stihijski i na brzinu bez puno planskog rada , jedino moze Novi beograd da se pohvali koliko toliko da nema puno guzve ... realno dosta je pomogao Novi Most preko ade ...nadam se da ce i most preko Dunava Zemun -Borca dosta rasteretiti te pravce i ono sto ih povezuje ... ali ... uvek ostaje Ali ...  :rolleyes:

sto se mene tice nisu neke guzve po gradu ...navikao sam i na vece  :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #57 poslato: Mart 02, 2014, 11:07:24 posle podne »

ako si u levoj, ukljucis jedno "skretanje" pre i prebacis se prvo u desnu, pa izadjes


zar nije ono da je u kruznom sa dvije ili vise traka zabranjeno mijenjati trake ... iskljucujes se u onoj traci u kojoj si i usao

jedino sto ne shvatam sto je ljudima tesko davat zmigavce na kruznim? sto bi ja ceko ako se neko iskljucuje odmah na prvom ili suprotno das levi zmigavac za pola ili cio krug i ja odma znam sta namjeravas i cekam te
zavisi dal idu po 2 trake za izlaz ili jedna.. ako je jedan izlaz a ti ides skoro pun krug da obidjes.. morao bi u unutrasnju traku..
lollol

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #58 poslato: Mart 03, 2014, 12:30:45 pre podne »
Koliko sam samo puta mogao da zveknem nekoga u kruznom toku. Na srecu nisam nikad. A sve zato sto se krecu nepravilno i ne ukljucuju migavce.Neka se on krece kako hoce i radi sta hoce, alii neka da migavac da i ja shvatim sta od prilike hoce. Pa da znam kako da reagujem. Ovako sve moram da predvidjam. Sto za sada radim uspesno.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Beogradski saobracaj i kako bi resili guzvu...
« Odgovor #59 poslato: April 03, 2014, 02:17:34 pre podne »
Cisto da mi tema ne ode u zaborav... biggrin

Pre dva dana, oko tri sata popodne krenem ja kroz Ulicu Jase Prodanovica, pa u Takovsku i u Kneza Milosa, pa na auto put. I vidim vec u Jase Prodanovica nema guzve na semaforu kad ulazite Takovsku. Tu nisam prosao iz cuga na zeleno u to vreme, ne pamtim. I prolazim prvi semafor u Takovskoj, pa drugi, na raskrsnici sa Dalmatinskom ulicom i da ne verujes u istom cugu i onaj na raskrsnici sa 27. marta. Vec sam se pitao da nije neki praznik, a ja ne znam. I stajem tek na raskrsnici sa Svetogorskom. I tu pandur, mlad decko, pusta maksimalno sve iz Takovske da se ne stvara cep. A vozila u Takovskoj zatvori jedino kad onaj semafor Prodje mi mladost 1, kod Ulice Majke Jevrosime i RTS-a, napravi guzvu, jer dugo drzi crveno, a ne znam zasto. I vidi se da pi..i. I kako je Zviznuo u pistaljku, jer nije imao toki-voki tako je krenuo saobracaj na sledecem semaforu, jer je drugi policajac koji je tamo stajao, pustio. A tamo gore, taj drugi pandur, covek ako nema 60 godina, nema ni manje. Njemu muka od zivota, a ne da regulise saobracaj. Cak ni semafor kod skupstine koji spaja dve veoma prometne ulice, ne drzi toliko.

Sto se tice Takovske Ulice, saobracajac je najpotrebniji tu kod RTS-a, kao i na sledecem do njega, kod Kosovske ulice. Jer ta dva semafora dugo drze, a nemaju efekta, prave vise stete od koristi.
I kad pogledate realno sada je pesma, kako je bilo pre 4-5 godina. Sad je sporije, ali ide. A jedina nova saobracajnica je most na Adi koji ne verujem da je toliko resio. Sto znaci da se kriza ipak oseca.

A probao sam 100 kombinacija kako ne bi isao tuda. I kuda god tuda je najbrze.  A sve ove male ulicice su nekako jednosmerne u smeru ka Karaburmi. Kontra od onog kuda ja idem.

Mada opet do kraja godine gotov Kineski most, tako da o tome vise necu ni morato da mislim, kao ni mnogi drugi. Kad sam izdrzao do sada i ovo malo cu. Nego jel zna neko gde ce on tacno izaci na Zemunskoj strani? Neko kaze na lakat krivinu, neko da ce tamo kod OMW-a na Batajnickom putu...

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.