Autor Tema: Svetlo gubi kontakt  (Pročitano 966 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 158
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Svetlo gubi kontakt
« poslato: Novembar 09, 2022, 12:06:42 posle podne »
Postovanje,

Pre nekih mesec i po dana bord je poceo da mi prijavljuje da mi ne radi jedna od 3 sijalice pozadi levo.
Utvrdio sam da sijalica radi. Kako kliknem da otvorim gepek, tako se svetlo vrati. Znaci bukvalno najmanji moguci "klik" vrati kontakt.
Posle toga zatvaram, otvaram gepek - radi. U voznji je sve ok a desi se neki sledeci put nakon paljenja. Tako me je zezalo nekoliko dana dok nisam pronasao sta i kako da rasklopim.

Tada sam izvadio nosac sijalica, zamenio sijalicu, naprskao kontakt sprejem sam nosac kao i dzek. Mesec i po dana nije pravilo problem.

Pre neki dan dogodi se isto, ovoga puta u voznji, stanem sa strane, pogledam, sijalica radi cini mi se.
Ugasim auto, upalim, radi, nestane upozorenje. Juce ponovo isto, u voznji upalim svetla da proverim i upali se upozorenje. Dodjem kuci , parkiram, izadjem, pogledam, sijalica radi. Znaci sada je malo drugacije, desi se i u voznji ali kao da izgubi kontakt pa se vrati odmah.

Otisao sam do nekog matorana elektricara preko puta zgrade, stara skola, vidim ne radi mu se. Jedva ga naterah da skinem nosac da pogleda. Pogleda dzek, kaze sve ok. Naprskao je dzek WD-om, prodzarao malo samo mesto gde se ubacuje sijalica i kaze da tu sve izgleda ok. Posle toga nisam vozio ali neposredno posle toga je radila do gasenja auta koje je bilo bukvalno 2 minuta posle svega toga. Samo je reko nesto u fazonu "samo da ne dolazi ne daj Boze od kompjutera"  lost006 .

U svakom slucaju, da li je neko imao slican problem ?

Cujem da VW grupacija ima problema sa svetlima.

Leon 2017. 1.2 TSI.
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2022, 12:08:55 posle podne od strane Ogish4 »