Autor Tema: Problem sa Protokomerom Audi A4 B6 1.9 TDI 96KW 130KS  (Pročitano 6267 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Problem sa Protokomerom Audi A4 B6 1.9 TDI 96KW 130KS
« poslato: Novembar 06, 2022, 05:57:04 posle podne »
Da li je moguce da od protokomera moze doci do variranja obrtaja od 800 do 1000,neravnomeran rad motora, kada se pretisne papucica gasa slabo prima gas tj treba mu sa 1000obrtaja do 2500 da digne 5/6 sekundi i to jedva,dimi kao lud i cuje se kao da radi na 3 klipa  ... kada se doda gas-ne uvek ali zna sam od sebe da se ugasi.

E sad sta sam primetio, kada skinem dzek protokomera , auto promeni rad motora tj. radi mnogo mirnije,ne trese,ne cekica,manje dimi i normalno prima gas ...ali kada pokusam da ga vozim auto ide i ne gasi se ali ne razvija kako treba,lenj je bas ...
Cim bih vratio dzek protokomera poceli bi da variraju obrtaji ,ako pipnem papucicu gasa ugasio bi se i ne moze da se vozi . Inace sve se to desava samo kad je temp oko 10c ili kada pada kisa ,inace ovako radi super ,nema ni jednu manu .

Sta mislite ,jel problem u protokomeru ili je nesto drugo posto dijagnostika ne pokazuje nikakvu gresku ...

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Problem sa Protokomerom Audi A4 B6 1.9 TDI 96KW 130KS
« Odgovor #1 poslato: Novembar 06, 2022, 09:43:14 posle podne »
Sa obzirom cemu sluzi protokomer, moze da bude problem. Probacu da pomognem...

Probaj da skines protokomer i da ga ocistis sa cistac-sprejem, pa vratis da vidis da li ce biti promene.

Ako se nista ne promeni na bolje, svrati na otpad gde kupujes delove i zamoli vlasnika da ti da jedan protokomer da probas tu kod njega na licu mesta. Ako i nije, daj mu 500 dinara, casti ga za kafu, eto da nije dzabe, a eliminisaces taj problem. Ako jeste, resio si problem, plati mu za deo, ako se nadjete oko cene. Ili kupi novi, ako se finansijski ne isplati rizik u odnosu na polovan.

Javi sta si uradio, svakako... :45

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Problem sa Protokomerom Audi A4 B6 1.9 TDI 96KW 130KS
« Odgovor #2 poslato: Novembar 06, 2022, 10:09:59 posle podne »
Hvala na savetu ,svakako idem sutra da potrazim polovan deo da probam .Cistio sam kontakt klinerom i nista nisam dobio.

Nego sta sam hteo da pitam , da li je normalno da kada izdzekujem protokomer auto ide ali ide mnogo slabije a uzbrdo jedva izgura bukvalno jedva u 2 brzinu  , na ravnom kada vozim osetim kao da od jednom malo jace povuce pa posle par sekunde opet slabije vuce ,jel to normalno ???Hvala na pomoci ,

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2451
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Problem sa Protokomerom Audi A4 B6 1.9 TDI 96KW 130KS
« Odgovor #3 poslato: Novembar 07, 2022, 11:22:32 pre podne »
Mislim da to nema veze sa protokomjerom. Prije bih rekao da je nešto oko turbine. N75 ventil, geometrija, itd.. Nešto ne bih rekao da baš protokmjer može da pravi toliku pometnju.

Ali javi svakako da li je polovan protokomjer riješio problem.

Inače njih čistim isključivo MAF Cleaner sprejom, koji košta 5€. Ostalo sve ih uništava.

Prekontroliši instalaciju dizni u motoru, tj. ispod dekla ventila. Znaju buksne da se rasklimaju pa gubi kontakt dizna. Tandem pumpa na pipi za vakuum zna da dobije dobar luft, pa baci pogled i na to, a i na crijevo plastično sjajno koje ide iz vakuum aparata prema tandem pumpi, zna da popuca od starosti.
« Poslednja izmena: Novembar 07, 2022, 11:27:25 pre podne od strane mur3633 »
TDI POWER

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Problem sa Protokomerom Audi A4 B6 1.9 TDI 96KW 130KS
« Odgovor #4 poslato: Novembar 07, 2022, 01:26:18 posle podne »
Zamenio sam elektroventil turbine ,kupio nov Pierburg a turbo je repariran ima godinu dana u turbo servis Uzice ...tako da ne verujem da je to problem ...Javljam do 5 6 popodne sta sam uradio sa polovnim protokomerom,da li je to bio kvar ili je nesto drugo ....
Tandem pumpu sam zamenio polovnom ispravnom a lula nema lufta uopste , to plasticno crevo iskreno da ti kazem nisam provalio da negde propusta vazduh ...Jedino sta sam uocio je da crevo od turba ka interkuleru (znaci ono donje) ne naleze kako treba ,tj. ona metalna zabica ga ne drzi skroz pa tu malo i curi ulje i ima lufta .. Sad da bas to pravi problem ne bih rekao , inace turbo je suv i nema ulja u njemu,takodje i interkuler je suv i cist i nema nigde tragova ulja na ulazu u njega.

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Problem sa Protokomerom Audi A4 B6 1.9 TDI 96KW 130KS
« Odgovor #5 poslato: Novembar 07, 2022, 10:22:21 posle podne »
Evo samo da se javim, bio sam kod coveka sto prodaje delove, probali smo 3 protokomera i svaki je bukvalno radio kao i moj.

Znaci ovako, stavimo polovni protokomer ispravan upalim auto radi ok, cim dodam gas auto se iskljuci , gusi se i iskljuci sam od sebe .
Skinemo kuciste filtera i izdzekujem protokomer ,upalim auto dodajem gas ,auto radi super ne trese ,ne dimi,ne gasi se .
Znaci cim se stavi na kuciste filtera udzekan protokomer auto se gasi , ovo mi se u zivotu nije desilo ....nisam pametan sta da radim 🤣😅
Sta vi mislite , dijagnostika kazem opet ne pokazuje nista .

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2451
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Problem sa Protokomerom Audi A4 B6 1.9 TDI 96KW 130KS
« Odgovor #6 poslato: Novembar 08, 2022, 11:00:55 pre podne »
Jesi li kontrolisao 013 i 023 mjerni blok u dijelu Engine na VCDS? Kakvi su parametri?
Meni ovo smrdi na dizne.
Na Sharanu sam imao sličnih problema kad su dizne bile zaprljane i spremne za reparaciju. Gasio se pri kretanju, gubio gas, dimio.


Kod mene na Sharanu kad ga upalim hladnog znaju da variraju obrtaji i da baca solidan dim na auspuhu. Razdžekujem i udžekujem protokomjer onda proradi sve normalno. Ista stvar sa još 2-3 protokomjera. Ali nemam problem sa vučom.
« Poslednja izmena: Novembar 08, 2022, 11:04:28 pre podne od strane mur3633 »
TDI POWER

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Problem sa Protokomerom Audi A4 B6 1.9 TDI 96KW 130KS
« Odgovor #7 poslato: Novembar 11, 2022, 01:26:08 posle podne »
Upravo se vratih od auto elektricara ...Posto su svi parametri senzora dobri sem 1 dizne koja je 2.74 a ostane 0.70 do 0.80 on mi je predlozio da mu ostavim auto kako sam i uradio pa cemo videti kad zahladni i kada padne kisa sta ce da iscita dijagnostika u tom trenutku kada se to sve manifestuje od problema .Tada cemo imati realnu sliku svih parametra senzora a i dizni .
U vecoj verovatnoci dizna pravi problem ...ali sacekacu da vidim sta ce majstor da kaze .

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Problem sa Protokomerom Audi A4 B6 1.9 TDI 96KW 130KS
« Odgovor #8 poslato: Novembar 11, 2022, 07:02:05 posle podne »
Kaze mi majstor da imaju neke gumice za dizne sa nekim ojacanjem ,kao deblje sta znam ...ja kupio bio obicne boshove ...Zna li neko gde ima da se kupe te gumice sa ojacanjem i koja je to marka, rece covek da su skupe ... driving

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Problem sa Protokomerom Audi A4 B6 1.9 TDI 96KW 130KS
« Odgovor #9 poslato: Januar 01, 2023, 08:26:19 posle podne »
Evo ovako,reparirao sam dizne ...Problem je bio u 1 dizni jer nije imala istu oznaku kao ostale 3.Problem resen ali je ostao i problem verglanja...Uradio sam i reparaciju alnasera,auto brzo zavergla jedno 4-5x i upali ...sta mislite za tu stvar sta bi moglo biti?
ZNaci dizne da otpisem,alnaser isto,sta moze sledece da pravi problem duzeg verglanja?

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Problem sa Protokomerom Audi A4 B6 1.9 TDI 96KW 130KS
« Odgovor #10 poslato: April 22, 2023, 10:45:58 posle podne »
Resih problem nakon duzeg vremena, resio ga autoelektronicar softverskim putem ...u pitanju je bio problem "Hot start", ovoliko potrosenog vremena i menjanja delova da na kraju ustanovi covek da je to problem ,haos.Hvala svima na savetima i svako dobro.