Autor Tema: Golf2 1.3 digijet 1991 problem  (Pročitano 2268 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže moglysha

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 83' NJemac
Golf2 1.3 digijet 1991 problem
« poslato: Maj 24, 2022, 07:19:10 posle podne »
Braco iz VW porodice, ko moze da pomogne ne znam vise gde...
Golf 1991 digijet 1.3 benzinac - drugar ga vozio dugo, pocela da mu se pali zujalica i lampica za temp -ali sve je radilo super i pritisak ulja je bio super.
Uzeo sam kola od njega pre pola godine i posto sam isao od majstora do majstora i svi su me otkacili, morao sam sve vagenove knjige da procitam i da resim probleme jer u jednom trenutku nije hteo da upali...
Proverio osigurace zamenio, relej pumpe spaljen bio ali radio mucenik i tako, zamenio nalivnu pumpu, ostala mi ona ispod na 5bara original zujala je ali radila, razvodna ruka nova, kapa nova, svecice nove, kablovi novi - prestalo sve sto se desavalo auto radio perfektno, pre neki dan me proda na autoputu pre toga mi opet upalio kao lampicu za temp ali temp je ok, opet negde nesto prska sa strujom, stane mi auto na autoputu, ja sam imao tu na 5bara kineza i posto sam mislio da je original boss napokon stao zamenim je na brzinu i da upalim nista... sada obzirom da sam sve ovo izmenjao i da je on radio lepo a sada opet ima taj bag da nece da uplai samo da mi neko pomogne sa razmisljanjem i gde dalje da idem sa dijagnostikom?
1. mislim da cu prvo da zamenim sva vakum creva jer ako se ne varam da nema sile da ga uplalim ako je neko negde vrisnulo
2. zamenicu dihtung na usisu vazduha na usisnoj grani da bih bio siguran da tu ne vuce falsh vazduh jer mi izgleda kao da je malo zamastio tu od nekog benzina...
ako moze jos neka sugestija jer ja vise ideja nemam...
pre nego sto mi se ugasio sam imao prazan gas , opadanje i stade zato sam prvo pumpu odmah zamenio, nalivna radi sve drugo radi i sa novom kao sto rekoh nece...
Unapred zahvalan ! <3