Autor Tema: Passat B7 problem  (Pročitano 1131 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže veliborm

  • VW Početnik
  • Poruke: 2
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b7
Passat B7 problem
« poslato: Januar 11, 2022, 08:29:37 posle podne »
Pozdrav,
imam problem koji nekoliko majstora nije uspelo da resi (pronadje), izmedju ostalih i ovlasceni servis u nisu, pa rekoh da vidim ima li ovde neko ideju sta se desava :)
passat b7, godiste 2014, 2.0 TDI 103kw,manuelni menjac , 6 brzine
prilikom kocenja, koja traje recimo 4-5 sekundi, i bez menjana brzine u nizi stepen, kada dodajem gas, javlja se kratak cim , i onda tek gas. Ovo se ne desava svaki put, pa ne moze da se ulovi kada je samnom majstor :)
Jos jedna stvar, koja mislim da ima veze sa ovim problemom. Na auto putu, vozim na tempomatu 130, pocinje kisa (naglasavam pocinje kisa, jer dok nije bilo kise sve je bilo ok), na svakih desetak kilometra, secne-vuce-secne i nastavlja normalno da radi, tempomat se ne iskljucuje.
Vlasnik sam auta 2 godine u srbiji, uvezen je iz nemacke, maksimalno odrzavan, odradjen veliki servis pri kupovini i dva mala servisa. 1 dizna remontovana, 3 servisirane, ali mislim da to nema veze sa ovim, posto je i pre toga seckalo.
Kada je u servisu, ni jedna dijagnostika ne pokaziju bilo kakvu gresku.Jedan od majstora je sumljao na prekidac nozne kocnice, zamenjen originalnim delom, opet isto.U ovlascenom servisu su sumljali da ima veze sa drzacem motora i silen blokovima, zamenjeno, opet isto.
Svako od majstora kaze da vozim, pa kad se bude cesce javljalo onda tek mogu da odreaguju, ali iskreno, kupio sam auto i dao malo vise para da bi uzivao, a sa ovim problemom, ne uzivam u voznji.
U sustini, svaki savet je dobro dosao, ali bi najvise vole da auto pogleda majstor koji hoce da se posveti problemu, a da je opet na nekoj pristojnoj daljini od nisa.
Hvala unapred

Van mreže Night King

  • VW Početnik
  • Poruke: 127
  • Age: 23
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6 2.0tdi
Odg: Passat B7 problem
« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2022, 07:55:31 pre podne »
Meni je na b6 2.0tdi seckalo zbog loseg protokomera.