Autor Tema: Audi A4 B6 gasi se turbina  (Pročitano 6437 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dode

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Jabuka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 B6
Audi A4 B6 gasi se turbina
« poslato: Januar 04, 2022, 06:40:39 posle podne »
Gasi mi se Turbina - kad auto predje 3000 obrtaja 4 ili 5 brzinom, ugasi turbinu i ide kao traktor, sve dok ga ne ugasim i upalim ponovo, i onda na 3000 obrtaja opet isto. Zamenio sam map senzor, ocistio maf, sva creva pregledana, polugica od aktuatora ne glavi, svi padametri dobri, dok ne ugasi turbinu, a ona je ciscena pre godinu dana, ali mi se odmah posle ciscenja vratio problem. Katalizator sam izvadio, i ugasio egr, ali i dalje isto. Na dijagnostici prijavljuje gresku 17965/p1557 charge pressure control-positive deviation. Magnetni ventil n75 ni creva nemaju veze sa ovim jer bi oni uvek davali negative deviation, ali sam ih svakako pregledao. Turbina je dobra, ne zvizdi i ne trosi ulje. U pitanju je Audi A4 B6 1.9 tdi 2002 god. 101ks kodne oznake AVB. Lik od koga sam kupio auto je rekao da je menjana instrument tabla, i kad stavimo auto na dijagnostiku i oznaku AVB, ne pise koji parametar je za sta, vec pise kada se odabere oznaka AVF. Molim za pomoc jer se vec godinu dana vucem po majstorima, i niko ne zna sta je.
« Poslednja izmena: Januar 04, 2022, 07:12:28 posle podne od strane Zgubidan »

Van mreže JockeB6

  • VW Početnik
  • Poruke: 46
  • Age: 27
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
    • NovaDizajn
  • Auto: Passat B6, Audi B4
Odg: Audi A4 B6 gasi se turbina
« Odgovor #1 poslato: Januar 05, 2022, 11:41:22 pre podne »
Baci pogled ovde, neko je već stavljao tu grešku: http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=11008.140

A vcds daje ovo, pa vidi, možda nađeš nešto što nisi pregledao: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17965/P1557/005463

Drugar je svojevremeno imao isti problem, dok je kod njega bio overboost.

Van mreže DanijelSD91

  • VW Početnik
  • Poruke: 87
  • Lokacija: Smederevo/Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 1.9TDI 2001 130KS 96KW
Odg: Audi A4 B6 gasi se turbina
« Odgovor #2 poslato: Januar 29, 2022, 08:17:20 posle podne »
Jesi li proveravao elektro ventil turbine?Meni kada je otisao na dijagnostici nije pokazivao nikakvu gresku,uzeo polovni da testiram i ustanovio da je do njega bio problem i kupio novi ...
Problem koji je desavao kod mene je bio da auto vuce neko vreme ok i cim se preoptereti on ugasi turbo tj verovatno ga baci u safe mood i auto ide kao da nema turba , ide kao traktor...sledece sta moram da uradim je da ugasim auto i upalim on radi opet kratko vreme kako treba i opet ista prica ...
« Poslednja izmena: Januar 29, 2022, 08:20:03 posle podne od strane DanijelSD91 »

Van mreže Dode

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Jabuka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 B6
Odg: Audi A4 B6 gasi se turbina
« Odgovor #3 poslato: Maj 06, 2022, 11:20:27 posle podne »
Problem resen. Pukne meni film i oteram auto u Novo Milosevo u servis Zeravica, ljudi za 3 minuta ustanovili kvar, prljava varijabilna geometrija, pa se zaglavi. Al rucka od vakuum ventila je isla gore dole pa smo to iskljucili i jedan majstor mi je potopio turbinu u ultrazvucnu kadicu, ali to ocigledno nije bilo dovoljno.

Van mreže XJOCA

  • VW Početnik
  • Poruke: 108
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3,Audi a4
Odg: Audi A4 B6 gasi se turbina
« Odgovor #4 poslato: Maj 07, 2022, 11:35:44 posle podne »
Isti slucaj i na mom audiju 1.9 awx,cim vozim krace relacije,grad,pali,gasi upada u safe mod obicno u 4toj,ako nije tajna koja je cena za ciscenje bila?

Van mreže Dode

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Jabuka
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 B6
Odg: Audi A4 B6 gasi se turbina
« Odgovor #5 poslato: Avgust 31, 2022, 03:11:16 pre podne »
Skidanje turbine, ciscenje (peskarenje i sta vec), ponovno podesavanje i ponovno montiranje 18000 dinara. Vredi svaki dinar, onakav servis nisam video nigde, ma nema greske, momci su odlicno odradili svoj posao, nema sta. Prezadovoljan sam, sve preporuke 😁