Autor Tema: Amortizer haube za Golf 6  (Pročitano 4301 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nenadmiladin

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 TSI 122KS
Amortizer haube za Golf 6
« poslato: Decembar 01, 2021, 11:24:16 pre podne »
Pozdrav dobri ljudi.

Imam problem sa amorizerom haube za mog Golfa 6.
Naime pri kupovini je bio polomljen i bio u servisu na pregledu pre kupovine, racun za novi amortizer i usluge zamene bi bio 3000 din. tako da resim ja da probam sam da zamenim, posto sam gledao klipove na Youtubu i izgledalo je kao da i dete moze da zameni.

Odem ja u prodavnicu, narucim deo po broju sasije, dodje sutradan deo (1000 din.), odem do auto kad ono vidim nije kao na klipu :)



Sta predlazete sada da radim?

Da li da probam da skinem ovaj plasticni deo, po nekoj zdravoj logici trebalo bi da ima ona metalna kugla na koju se samo namontira amortizer.

Ali me buni sto nigde nisam na youtube video da ima ovaj plasticni deo na haubi...




Van mreže nenadmiladin

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 TSI 122KS
Odg: Amortizer haube za Golf 6
« Odgovor #1 poslato: Decembar 06, 2021, 12:59:44 pre podne »
Ok posle vise dana trazenja naso sam na ovaj klip gde lik ima isti amortizer kao ovaj moj


A u ovom uputsvu ima cak i kako se skida:

Remove gas stut mounting
https://workshop-manuals.com/volkswagen/golf-mk6/body/general_body_repairs_exterior/bonnet_flaps_cab_central_locking/bonnet/removing_gas_strut/removing_gas_strut_mounting/

Narucio sam vec bio u jednoj prodavnici stigao mi je neodgovarajuci, koji nema ovaj elemet za montiranje, a prodavac me odjebao kad sam mu reko da nije mogao da se namesti, posto je porucio po broju sasije. Vratio je pare i nije verovao.

A na netu nigde ne mogu da nadjem. :(

Da li neko mozda zna kako naci ovaj deo i amortizer haube koji ide na njega?




« Poslednja izmena: Decembar 06, 2021, 01:03:11 pre podne od strane nenadmiladin »

Van mreže motorsport_mne

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6
Odg: Amortizer haube za Golf 6
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2023, 11:45:13 pre podne »
Pozdrav, izvinjavam se sto pisem u staroj temi prije svega. Isti problem imam, zanima me da li si nasao rjesenje za ovaj amortizer? ja mislim da jo ovo hauba za britansko trziste i da je kod njih drugaciji amortizer haube, a njega na nasem trzistu rijetko gdje ima

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Amortizer haube za Golf 6
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2023, 01:57:26 posle podne »
Vidim da si iz CG, zovi u Steam Trade auto dijelove, nalaze se u PG. Jesi li provjeravao da li taj dio koji nemaju amortizeri za naše tržište može da se odvrne, pa prebaci na novi amortizer?

Van mreže motorsport_mne

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6
Odg: Amortizer haube za Golf 6
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2023, 02:11:52 posle podne »
Nema Steam Trade, zvao sam sve moguce auto djelove i otpade u CG, niko nema ovakav, svi imaju standardne.
Problem je sto je kacenje na haubi skroz drugacije. Ne postoji na haubi onaj istureni dio gdje se nalazi kuglica na koju se nakaci standardni amortizer, vec je na tom mjestu kvadratni izrez i tu se umetne ovaj plasticni dio koji je sa druge strane zakacen na amortizer. Ako me razumijete

p.s. ne moze da se odvrne i da se prebaci na standardni amortizer ovaj plasticni dio (mada svakako ga ni nemam)
« Poslednja izmena: Februar 08, 2023, 02:13:25 posle podne od strane motorsport_mne »