Autor Tema: Predstavljanje i problem prebacivanja na cng  (Pročitano 6609 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SaleBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Belgrade Serbia
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 1.4 ecofuel
Predstavljanje i problem prebacivanja na cng
« poslato: Februar 05, 2022, 07:47:43 posle podne »
Pozdrav drugari, Sale Bgd ovde, od skoro sam novi vlasnik prvog vw vozila u zivotu, svakako ne poslednjeg.
Pasat B6 1.4 ecofuel karavan 2009. 110 kw. Da iskoristim ovo predstavljanje i zatrazim savet-pomoc od vas iskusnijih vagenovaca. NIje mi nikako jasno kako funkcionise prebacivanje na cng. Nema pravila, nekada prebaci na gas posle par stotina metara a nekada mu treba i preko deset kilometara sada na ovim jutarnjim temperaturama oko nule i minus par stepeni. Napominjem da se to desava samo prilikom prvog paljenja , u toku dana normalno funkcionise i nakon paljenja odmah prelazi na gas. Nemam uopste problema u toku dana ali zato ujutru prvo paljenje ne mogu da ga uhvatim, totalno nerezonski prebacuje, sve sto mi je palo na pamet tipa voznja sa obrtajima, voznja sa manjim , i slicno, ma nista, nema logike.  Pocinje da me izludjuje, i ako neko ima neku ideju sta bi moglo da bude, bio bih mu zahvalan da podeli to. Ide kao nevreme, 150 hp bas se javljaju, ne gubi snagu, ne ulazi u safe mod. Sve ostalo je brutalno dobro, ali ovo me ponavljam izludjuje. Izvinjavam se sto sam se raspisao, ali eto u nadi da cu da saznam nesto novo, hvala svima.
« Poslednja izmena: Februar 05, 2022, 07:51:04 posle podne od strane SaleBgd »

Van mreže Antibes

  • VW Početnik
  • Poruke: 11
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW
Odg: Predstavljanje i problem prebacivanja na cng
« Odgovor #1 poslato: Februar 05, 2022, 08:18:05 posle podne »
Zavisi od spoljne temperature. Leti će ti mnogo brže prebacivati

Sent from my SM-N950F using Tapatalk


Van mreže SaleBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Belgrade Serbia
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 1.4 ecofuel
Odg: Predstavljanje i problem prebacivanja na cng
« Odgovor #2 poslato: Februar 06, 2022, 12:13:08 posle podne »
i ja to isto mislim, nadam se da ce tako biti, ne znam, videcemo, cekam prolece. Hvala u svakom slucaju

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Predstavljanje i problem prebacivanja na cng
« Odgovor #3 poslato: Februar 06, 2022, 01:49:19 posle podne »
kakvo crno prolece, idi ti covece kod plinadzije(AC Rasic Mirijevo preporuka), da ti zakaci i uradi kalibraciju, to mora da radi mnogo bolje od naknadno ugradjivanog plina, fabricki je. Meni na Miniju naknadno ugradjen Lovato iGo uredjaj na najjacem minusu je posle 5min rada u mestu prebacio na plin, tj na 30 stepeni zagrejanosti motora on prebaci. Nesto ti nije u redu sa plinom.

Van mreže SaleBgd

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Belgrade Serbia
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6 1.4 ecofuel
Odg: Predstavljanje i problem prebacivanja na cng
« Odgovor #4 poslato: Februar 06, 2022, 06:52:06 posle podne »
Ma prolece sam rekao  radi sam sebe da utesim vezano za temperaturu. Svakako cu otici kod nekog metandzije, da ga pretrese i vidi sta mu je u podesavanjima. Hvala u svakom slucaju.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Predstavljanje i problem prebacivanja na cng
« Odgovor #5 poslato: Februar 07, 2022, 11:18:36 pre podne »
Ja se secam pre jos kad je keva moja vozila na plin, bila cena 28-29din, i cekas 15-20min da se prebaci na plin, do skorije nisam ni imao potrebu da gledam vozila na gas, ali eto sada nam treba drugi auto i ajde. Inace ovih proslih dana je bilo -12,13,15 ja sam ga palio i upali iz prve i prebaci na plin posle 3-5min rada u mestu. Odradio bih ja tu kalibraciju, i servisiranje obavezno na svakih 10.000km kao kod motora.