Autor Tema: Pritisak kad je klima ispravna i napunjena  (Pročitano 7115 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Pritisak kad je klima ispravna i napunjena
« poslato: Maj 30, 2021, 01:24:20 pre podne »
Pozdrav, primetio sam u zadnje vreme da klima na Polu slabije hladi pa sumnjam da fali freona u sistemu. Da li neko zna koliki pritisak treba da bude kad je sve ispravno i ima dovoljno freona u sistemu mislim na pritiske grane sa nižim i na pritiske grane sa višim pritiskom, kad je kompresor isključen, a koliko kad je kompresor uključen?

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Pritisak kad je klima ispravna i napunjena
« Odgovor #1 poslato: Maj 30, 2021, 09:07:21 pre podne »
Iskljucen kompresor oko 6bara, na temp oko 25c.
Kada radi 2-2.2bara (plavi da budem slikovitiji)/ oko 15bara(crveni) na 25c(sto visa spoljna temperatura veci pritisak),ali ne sme biti preko 17-18-19bara(na 35c npr) kada je cist kondenzator, ispravni ventilatori.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Pritisak kad je klima ispravna i napunjena
« Odgovor #2 poslato: Maj 30, 2021, 11:05:04 pre podne »
Izostavio sam bitnu činjenicu - spoljnu temperaturu. 'Ajde da kažem da je spoljna temperatura oko 25 stepeni i da je motor dostigao radnu temperaturu cca 90 stepeni  i u tom slučaju ako sam dobro razumeo  pritisak na "hladnoj" grani iliti kako ga zovu "low side pressure" kada je uključen kompresor pritisak treba da bude oko 2 do 2.2 bara, a kada je isključen kompresor a rade motor i ventilatori treba da bude oko 6 bara,  a na "vrućoj" grani ili "high side pressure" treba da bude oko 15 bara kada je uključen kompresor, a koliko kad je isključen?

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 867
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Pritisak kad je klima ispravna i napunjena
« Odgovor #3 poslato: Maj 30, 2021, 03:50:47 posle podne »
Tako je. Kad je iskljucen komoresor pritisci se izjednace, znaci oko 6 bara na oba manometra

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Van mreže Filke

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 333
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: Pritisak kad je klima ispravna i napunjena
« Odgovor #4 poslato: Maj 31, 2021, 11:49:10 pre podne »
OK. Hvala Dosuo sam freon i sada je niži pritisak oko 5 bara (verovatno treba vremena dok dostigne 6 bara, sistem je bio skoro prazan), a kada je uključen kompresor pritisak je 2.2 bara. Za sada hladi lepo, videćemo kad krenu prave vrućine.