Autor Tema: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.  (Pročitano 18898 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« poslato: Novembar 24, 2020, 11:09:57 posle podne »
Auto je kupljen nov.
Do sada sam presao nesto vise od 51k km.
Sta se sve tu izdesavalo, trebala bi mi vecnost da ispricam, objasnim... ukratko, zamena komplet menjaca na 6k km, komplet kvacila na 12k km... u garanciji... problem i dalje delimicno ostao i to je to, menjac je takav, konstrukcija itd. Pronasao sam video sa istim problemom na Golf 7 i masa njih se zali na istu stvar. U garanciji zamenjen i prekidac na volanu i oba zadnja podizaca prozora zbog skripe. Lomili mi neke plastike u servisu, ostecivali limariju dok je bio na farbanju i tako mi uvaljivali auto da ne vidim. Rekli mi da su narucili deo da bih posle nekoliko meseci ja pitao i oni kazu da deo nije ni narucen a lik koji mi je rekao da jeste vise ne radi u firmi.

Porsche Ada Beograd. Ko je sa njima imao posla ni pakao mu nece tesko pasti.















Trenutno vozim na ovim gumama, kupio ove sezone. Prethodno sam prodao Conti TS 860 koji je bio preskupa guma ali posto vise nema zime odlucio sam da vozim neku srednju klasu (do 60e po gumi max) zimskih i da menjam na 2-3 godine a letnje "premium".



Letnje su mi trenutno GY EG Performance.

Od planova imam zatamnjenje 30/60 uz atest .
Znam da bi mu legle i neke dobre 17" ali je auto iovako nenormalno tvrd tako da sam odustao od te ideje.


Van mreže dalibor76

  • VW Početnik
  • Poruke: 50
  • Lokacija: Aleksinac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3 1.4TFSI Sline
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #1 poslato: Novembar 24, 2020, 11:39:07 posle podne »
Auuuuu!
Maltene nov auto,a da si se toliko napatio prosto mi neverica.
Iskreno mnogo lepo izgleda,leži mu i boja ;)

Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #2 poslato: Novembar 25, 2020, 04:41:05 pre podne »
Auto je prelep,potpuno razumem zasto si taj model izabrao.Kazi nam samo ukratko koji je to problem sa menjacem i kako se manifestuje?A sto se tice ovlascenih servisa, svi se zale na njih bez obzira na proizvodjaca u pitanju.Dok ne krenu da lupaju radnike po dzepu zbog zalbi korisnika,bice nam tako.

Na mreži petarp031

  • VW Početnik
  • Poruke: 84
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #3 poslato: Novembar 25, 2020, 09:12:09 pre podne »
Lep auto, dobar motor. Ako je menjac sa 6 brzina poznat je problem sa zvukovima koji se javljaju iz menjaca. Vise korisnika se javljalo sa istim problemima, menjani su menjaci u garanciji, ali je jednostavno takav menjac. Drugar je na fabia 1.2tsi 110 ks menjao menjac na oko 40.000km, novi je ponovo vremenom poceo da se cuje, malo slabije nego prethodni.
Koliko znam menjaci sa 5 brzina nisu imali slicne probleme, osim kod mpi verzija polo i fabia.
Nadam se da ces resiti boljke, inace, auto je jako dobar, mozda cak najzanimljiviji u odnosu na braću golfa i octaviu.
Pozdrav

Sent from my EML-L29 using Tapatalk


Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #4 poslato: Novembar 25, 2020, 12:36:00 posle podne »
Hvala svima.

Evo jos par slicica.







Menjac je 6 brzina.
Ukratko, problem sa njim je bukvalno zapoceo cim sam izasao iz salona. Manifestovao se tako sto je zaglavljivao prilikom ubacivanja u prvu, nece da udje, kao da ima neku fizicku barijeru koja mu ne da. I sa rikvercom je bio los. Nije hteo nekada ni u drugu odnosno desavalo se kao da ispadne. Pre zamene sam vozio jedan njihov dizel sa 5 brzina koji ima slican osecaj ali daleko manji, kod njega mi to ne bi smetalno na primer. Davali su mi i nov kao moj, ista prica samo dosta manje izrazeno. Posle zamene menjaca opet nije bilo to to, zalio sam se Spancima, oni su cimali nase i onda su mi po njihovom nalogu zamenili set kvacila (kao nasli neka odstupanja). Posle svega toga je bilo bolje nego na pocetku ali opet to nije bilo to. Menjac je generalno robotast, klik, klak, cuje se svako prebacivanje. Nekada udje kao kroz puter a nekada zaglavi. Jednostavno ne postoji zakonitost. Uglavnom vratis ili pustis kvacilo i onda udje. Naravno, u guzvi, u voznji to nije lako i dodje ti da ga iscupas od besa. Nekada malo moras da pomeris tockove i onda udje. Takodje, ja sam navikao da stanem, parkiram, ugasim auto i onda ubacim u prvu. U tom slucaju u 1/10 slucajeva udje iz prve. Kao da se otkaci od auta, kao da to vise nije deo automobila. Sada sam se navikao na ubacivanje dok radi pa tek onda gasim, tako je mnogo bolje. Ali ta prepreka je uvek tu. Onda sam nastavio da se zalim ali su me oduvali i u Porscheu Beorad a i Spanci nisu vise hteli da se bave time, prebacivali lopticu na nase a oni nece. Onda sam se obratio ljudima u Novom Sadu koji su uradili ono sto sam ih zamolio a sto u BG nisu hteli da urade - podesavanje sajli menjaca. Nasao sam desetine ljudi na netu kojima je to vratilo menjac u normalno stanje, bukvalno kao da imaju maltene nov menjac. Ima mnogo tutoriala na tu temu. Nakon toga, to je sada to. Nije to ono sto ja ocekujem i kako bi trebalo da bude ali jednostavno je tako, nesto sa cime sam se pomirio. Ono sto sam jos hteo da pokusam je zamena ulja u menjacu ali kazu da to nece da pomogne, cak moze i da odmogne.

Evo jedan video gde se problem delimicno moze videti:

https://youtu.be/4hY09ujtVe4

Takodje, ono sto mi se nikako ne svidja je sto je auto jako tvrd na trapu, kao i moj prethodni i30, sto bi rekli izmislja rupe. To me jako deprimira.

Ostalo, sama dinamika voznje, drzanje, motor, ergonomija, potrosnja, sve na vrhunskom nivou.



« Poslednja izmena: Novembar 25, 2020, 12:37:53 posle podne od strane Ogish4 »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #5 poslato: Novembar 25, 2020, 02:49:00 posle podne »
Sramota za ove nedostatke stvarno, sto se tica majstora u ovlascenim servisima - u Srbiji svaki dobar mehanicar moze da zaradi bar 2-3 puta vecu platu sam nego sto ovlasceni placaju, pa vi vidite ko tamo zavrsi uglavnom. :)

Inace fino izgleda, interesantna kombinacija boja. Koliko konja ima?

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #6 poslato: Novembar 25, 2020, 03:36:50 posle podne »
110KS.
U pitanju je folija.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #7 poslato: Novembar 25, 2020, 07:38:42 posle podne »
auto je stvarno Prelep nema sta ...  formidable

ali ovo drugo mi neda da pisem pozitivno

Strasno za takvu auto kucu da daju coveku neispravan auto -znaci nemogu da se otmem tom utisku da sednes u nov auto i on nece u brzinu

a tek o "majstorima" da ne pisem -ako su to sto jesu ...

Ovo je jedna skola svima koji kupuju nove vw familiju ...ili se nama prodaje neka 3. klasa -

Bilo bi Zalosno Da nije Tuzno -tolike pare a Razocaran  bonk

Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže dalibor76

  • VW Početnik
  • Poruke: 50
  • Lokacija: Aleksinac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3 1.4TFSI Sline
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #8 poslato: Novembar 25, 2020, 09:11:26 posle podne »
I sta se na kraju ispostavilo,sajle bile lose.A sta je covek sve prebrodio i muke cekanja po servisima.Samo mi nije jasno sto su morali da ti menjaju i set kvacila na kraju kad je bilo logicnije da je problem ili u samom menjacu ili u prenosu od  rucice do istog logicno zar ne.

Послато са SM-C5000 помоћу Тапатока
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2020, 09:13:40 posle podne od strane dalibor76 »

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #9 poslato: Novembar 26, 2020, 02:07:59 posle podne »
To kroz sta sam prosao ne mozes ni da zamislis, nije sve ni za javnost. Nije problem u majstorima vec u onima koji idu pre njih, kompletna struktura ljudi.

Na kraju se ispostavilo da je menjac takav kakav je i da pomoci, vise od ovog, vise nema. Podesavanje sajli ga je samo dovelo u najmanje moguce lose stanje. Kada bi ta prva ulazila kako treba, bio bi dobar, jeste sav robotast ali u sustini nije los osecaj na njemu. Kazem, vozio sam joa dva Leona na kojima se oseca slicno ali u manjoj meri. Ja cak i nemam osecaj da je problem u samom menjacu vec u tom sklopu rucica, poluge, sajle. A set kvacila su menjali jer su kao utvrdili neko odstupanje od fabrickih parametara. Cenim da se mnogi ne bi ni zalili ali internet forumi su prepuni ovog problema. Tacno u zavisnosti od necega udje ili ne udje iz prve.

Voleo bih da neko od vozaca Golfa pogleda onaj video iznad i da kazu da li im je poznata situacia.

Buduci da je i prethodni menjac na i30 mk1 bio uzasan, za sledeci auto planiram ili automatik ili neku Hondu / Mazdu koje imaju odlicne manuelne.
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2020, 02:10:09 posle podne od strane Ogish4 »

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #10 poslato: Decembar 14, 2020, 04:24:56 posle podne »
Zavrsio sam kompletnu proceduru, sada jos cekam taj konacni papir i to je to.
Ono sto je meni najsmesnije u citavoj prici, cak i smesnije od cinjenice da se naplacuje saglasnost proizvodjaca za "prepravku" je to da se vrsi tehnicki pregled pri cemu ti proveravaju kocnice, izduvne gasove itd. a ti si samo zatamnio stakla. Tragikomedija.






Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #11 poslato: Decembar 14, 2020, 04:34:33 posle podne »
Pricali su da ce navodno da ukinu tu saglasnost, ali ocigledno nista od toga. To za tehnicki pregled je ponovo samo razlog da uzmu pare. Pisao sam bio detaljno koja je procedura kad se izbacuje plin, isto nebuloza to nebuloze...

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #12 poslato: Decembar 14, 2020, 04:40:03 posle podne »
Razumem da hoce da uzmu pare ali ovo je bas smesno, nisu pokusali da to iole izgleda normalno, nekako da upakuju u nesto, zivo me interesuje koje je objasnjenje G-dina Okanovica na primer. Siguran sam da ima neki inovativni razlog.
« Poslednja izmena: Decembar 14, 2020, 04:48:29 posle podne od strane Ogish4 »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #13 poslato: Decembar 14, 2020, 04:46:33 posle podne »
Nema izgovora jer pitanja niko i ne postavlja, briga ih. Meni su na izbacivanju plina gledali koliko imam pojaseva, koja mi je dimenzija guma, da li je zadnji lonac zavaren ili na selnu (ovo je posebno za komentarisanje). :)
Sa druge strane, nikome nije bilo cudno kako to da kec 1.8 82kw ima 16v glavu, jos sa crvenom usisnom granom, oci da istera lollol

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #14 poslato: Decembar 14, 2020, 08:28:11 posle podne »
Atest si trebao da radis pri ponovno registraciji, tako se sve završi brže i lakše.

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #15 poslato: Decembar 14, 2020, 09:20:13 posle podne »
To bi svakako bilo jeftinije ali znaci da bih jos 6 meseci vozio u prekrsaju.

Van mreže Ogish4

  • VW Početnik
  • Poruke: 147
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon mk3 1.2 TSI 2017.
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #16 poslato: April 11, 2021, 09:57:19 pre podne »
Kupio sam originalne 17" felne i stavio nove Fulda Sport Control 2 gume.














Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #17 poslato: April 11, 2021, 11:55:59 pre podne »
Odlican auto! Bezveze sto si imao tih problema, ali svakako hvala sto si podelio kakva si iskustva imao sa Porsche-om. Sto se tice guma, ja bih radije zimske premium dok letnje mozes Savine koje su se odlicno pokazale. Zima je zima, led, poledica, sneg, mokar asfalt, ako vec neces da dajes vece pare. Mada po mom misljenju ako si u gradu vecinu vremena i Savine Eskimo ti vrse posao cak su i odlicne cena-kvalitet. Ako predjes na 17tice neces osetiti vecu neudobnost niti potrosnju, kazem ti iz licnog iskustva gde sam sa 16tica presao na 18tice, neznatno je tvrdji.

Van mreže dalibor76

  • VW Početnik
  • Poruke: 50
  • Lokacija: Aleksinac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3 1.4TFSI Sline
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #18 poslato: April 11, 2021, 04:03:08 posle podne »
Seat ko lutkica,prelep!

Послато са SM-C5000 помоћу Тапатока


Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Seat Leon mk3 1.2 TSI restyle 2017.
« Odgovor #19 poslato: April 12, 2021, 08:49:43 pre podne »
Top seat. Uz modele Exeo i Ateca jedini seat koji mi se baš onako sviđa.

Felge extra legle.