Autor Tema: Seat Leon Style FL  (Pročitano 3162 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Seat Leon Style FL
« poslato: Jun 28, 2023, 11:55:58 posle podne »
Doslo je vreme da se posle malo vise od 11 godina rastanem sa vernim Golfom 4 koji me odlicno sluzio, jeste mi u poslednje dve godine zadao mnogo glavobolje ali me nikada nije ostavio na putu. U uzem izboru su bila tri auta Golf 7, Audi A3  i Seat Leon, iskljucivo 1.2 ili 1.4TSI sa 6 brzina, gledao sam automobile koji su kupljeni i odrzavani u SRB, sa sto manje kilometara i sto vise opreme. Nakon sto mi je izmaklo nekoliko automobila u poslednjem trenutku, i kada sam vec hteo da odustanem od kupovine jer se priblizio put na letovanje, pojavio se ovaj Seat.

Leon je 2018. godiste sa 1.2TSI motorom od 81kw, manuelni sa 6 brzina. Auto je kupljen nov u Porshe Novi Sad i vodio se na firmu. Nije bio klasicni "sluzbeni" auo vec licni automobil vlasnika firme, garaziran sve vreme, slabo je vozen jer imaju nekoliko automobila i zato je presao samo 33.862km u trenutku kada sam ga ja kupio. Poslednji servis uradjen je 31.03. ove godine na oko 32.000km u Porsche Ada gde su pored redovnog malog servisa promenili i ulje u kocionom sistemu i svecice. Leon je jos uvek u garanciji do kraja septembra, kada mu istice registracija! Na 16" alu felnama su letnje gume Hankook koje su kao nove (a kako i da ne budu kad su presle samo 15ak hiljada) a treba iz hotela za gume u Porsche Ada da pokupim zimski set guma Continenta koji je, kako kaze prodavac, u jos boljem stanju od letnjeg jer se zimi auto manje vozio.

Iako sam rekao sam sebi da cu uzeti auto u najjacem paketu opreme morao sam da napravim kompromis jer nisam hteo da propustim auto koji je kao nov a i cena je bila realna za auto tog godista i stanja. Leon je u Style paketu opreme  sto mu dodje kao neki srednji paket, ali najveci smor je to sto nema cuvena Seatova LED svetla, vec obicna (halogena). Kada prekidac za svetla stoji na nuli ima neka dva LED trouglica u gornjem uglu farova koja su mu dneva svetla ali to je smesno u odnosu na LED farove. Od ostale opreme ima podizace, grejace retrovizora, maglenke, tempomat, digitalnu klimu, hill hold, veliku 8" multimediju koja nazalost nema navigaciju, naslon za ruku sa ventilacijom za putnike na zadnjoj klupi, kljucem mogu da se spustaju i podizu prozori...Takodje auto nije imao parking senzore! ali je bivsi vlasnik odmah po kupovini Leona u Porsche Novi Sad ugradio naknadno zadnje senzore koji imaju samo zvucnu signalizaciju (nema OPS, ne pokazuje na multimediji). U gepeku rezervni tocak, dizalica i kljuc za tockove.

Ja nisam merodavan za utiske o kvalitetu voznje jer sam vozio mali broj automobila do sada ali mozete zamisliti kakav je meni osecaj kad sam seo iz Golfa 4 u ovog Seata. Auto je bukvalno kao nov, mirise jos na novo unutra, u voznji je perfektan, zategnut. Svi koje sam vozio do sada su isto tako imali samo reci hvale za stanje automobila i kako se ponasa u voznji.

Sto se tice planova, nemam ih mnogo - hocu da podignem zimske gume iz hotela, kupim 4 celicne felne sa ratkapnama i napravim zimski set, a isto tako razmisljam i o ugradnji folija u Blackglass servisu. 300e traze za one Nano Lux 7, sa tim sto ja ne zelim nikakvo zatamnjenje samo UV i toplotnu zastitu. Bekap varijanta za folije su Sunpro stitnici od sunca koji bi kostali 55e za zadnji kraj automobila ali onda nemam nikakvu zastitu na prednjim vratima, i u putu i na parkingu, mada mozda bude neka kombina Sunpro nazad a folije samo na prednjim vratima ali videcemo.

Toliko za sada, ako vas nesto zanima, slobodno pitajte  biggrin






















Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6850
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Seat Leon Style FL
« Odgovor #1 poslato: Jun 29, 2023, 06:06:46 posle podne »
Cestitam kupovinu i da te dobro Sluzi  :26

bas dobra oprema i ocuvan vidi se ...

 formidable
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže nikolaradocaj

  • VW Početnik
  • Poruke: 167
  • Age: 44
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Seat Leon
Odg: Seat Leon Style FL
« Odgovor #2 poslato: Jun 30, 2023, 09:07:18 posle podne »
@Zgubidan

Hvala druze, jeste, auto je stvarno odlican, u voznji se ponasa kao nov, veoma lepo i lako se vozi. Enterijer izuzetno ocuvan, ima nekoliko sitnih ogrebotina na zadnjem braniku ali to je uobicajeno od gradske voznje. Oprema je OK ali bih voleo da ima LED svetla, navigaciju i fabricke parking senzore jer bi onda to bilo to ali dobro. Potrosnja na otvorenom je jako dobra, u 6 brzini na 90km/h trosi oko 3.5l, na 130km/h na jednoj kratkoj deonici mi je pokazao 6.1l trenutnu potrosnju. Videcu za grad, stoji mu podatak za dugorocnu potrosnju 7.2L i ako tako bude to mi je TOP.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6850
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Seat Leon Style FL
« Odgovor #3 poslato: Jul 01, 2023, 11:16:46 posle podne »
Citat
voleo da ima LED svetla, navigaciju i fabricke parking senzore jer bi onda to bilo to ali dobro

Nista to nije nedostizno , sve se da to priustiti , samo lagano bitno od starta da si zadovoljan Leonom  :84

trenutna multimedia , moze da se zameni istom samo model sa Navi... ali kazem korak po korak

prati potrosnju testiraj ... ali ako bude ovo sto si pisao TOP  :25

https://www.atp-autoteile.de/de/product/802321-diederichs-hauptscheinwerfer
« Poslednja izmena: Jul 01, 2023, 11:20:33 posle podne od strane Zgubidan »
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.