Autor Tema: Passat b5.5 2002 96kw Highline  (Pročitano 27599 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #20 poslato: Maj 12, 2019, 12:22:18 pre podne »
U pregledu tandem pumpe sam koristio prste,krpice i ogledalce da proverim dal negde nesto vlazi i nisam mogao da primetim.Proveravao sam bas iz tog razloga jer sam na forumu procitao da moze da napravi ogroman problem.Mislim da mi je majstor rekao da bošisti u Kraljevu prediktuju pumpu za 50e tako da cu to redovno proveravati.
    Za multimediju se slazem koliko para toliko muzike.Ja sam u to vreme pre nekih 3 god uzeo to na brzinu.(neiskustvo) bila je win. Na kp. sam je uzeo za 200e plus 2 din blenda kod Nenada 50e i silno drkanje kao što kažeš oko uklapanja i na kraju opet onako.Lepo sam ja to uklopio mogu reci.Ali ako bih krenuo u tom pravcu ubacivanja 2 din onda sigurno ide druga kompletna tabla sa fabrickim 2 din kavezom,blendom.Meni je bar lako Nenad mi je tu u komsiliku i uzimam delove kod njega vec godinama, I mogu reci da je momak čisata 10ka.
Ubacicu sliku  kako je to meni tad ispalo.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока


Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #21 poslato: Jun 18, 2019, 04:31:32 pre podne »
Mogao si ovaj prednji nosač motora da zameniš, ispucao je. 350 dinara košta, Febi. Ja sam menjao pre par meseci. Nije problem da se zameni naknadno, ali bilo bi lakše da se zamenio sada.
Bio si upravu za ovaj nosač.Sav se okrunio.Bilo mi je potrebno sat vremena da ga zamenim a mogao sam za minut kad je radjen veliki servis.
-Kad sam već bio u radnom raspoloženju očistio sam i egr ventil,sad se cakli.
-Pre mesec dana ubacih i ovu kameru u retrovizoru cisto onako iz zezanja i mogu vam reći da je super.Ako nekad bude nekih parica viška,kupiću neku kvakitetniju, xiaomi npr.
To je to za sad presao sam nekih 8000km od kad sam ga uzeo.

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока


Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #22 poslato: Jun 18, 2019, 07:19:55 pre podne »
Cime si cistio EGR ventil?
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #23 poslato: Jun 18, 2019, 11:20:02 pre podne »
Sa čuvenim "Axel sgrasso',krpa i srafciger za struganje.Satić posla i on ko nov.

Послато са SM-G930F помоћу Тапатока


Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #24 poslato: Jun 18, 2019, 07:58:49 posle podne »
Svaka cast i hvala :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #25 poslato: Jun 18, 2019, 08:59:16 posle podne »
Pohvala i sa moje strane za posao. Očistio si, kao nov je. Na Passatu B5.5 je generalno pristupačan, ja sam prošlog leta čisto na jednom Citroenu C5 MK1, mečku sam rodio dok sam ga skinuo sam motora.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #26 poslato: Jun 06, 2020, 10:11:17 pre podne »
Da se malo piše o passatu posle godinu dana.
Dzaba je bilo sto sam čistio egr,jednostavno završio je karijeru.Propišao je  i baca ulje na sve strane,napravio je haos u motornom prostoru.Kapalo mi je ulje sa njega, dole na pletenicu i nju je sjebalo,sad moram i to da menjam.Razmišljao sam o repariranju egr-a i smatram da to nije loše,nije neka filozofija,zameni se guma unutra,ali brate čovek iz Podgorice koji to radi traži 100e za reparaciju!Za jedno parče gume!Da traži 50e verujem da bi mnogo ljudi to odradilo i ne bi zatvaralo iste,ali za 100e ja sam uzeo ajncgajn Pierburg.

Kad se menja Egr glupo je da se ne očisti i usisna grana.Prljava je bila blagi užas.Mislim da je bilo 5mm debele naslage na zidovima.Očistio sam je i ispala je kao nova.Sto se tiče glave motora tu sam očistio koliko sam mogao prste da ubacim,i bez skidanja ne može se bolje očistiti(mislim na usisni deo.)

Sve se sklopilo nazad i moralo je da padne pranje motora.Kupio na pumpi Akra K2 za pranje motora.Ovo sredstvo čini čuda!Motor i motorni prostor se sad sija!Na slici se i ne vidi lepo,ali je stvarno sve čisto da je milina sad nešto i raditi oko motora.

Pao je i mali upgrade.Otac  kupio Škodu superb koja je imala ambijent osvetljenje, i tu sam ekspresno zamenio kabinsko osvetljenje na kome se i nalazi ambijent light.Kaže njemu to ne treba.Kupi otac i passata b5.5 a u njemu držač za  naočare(koji dođe umesto vozačevog rukohvata).Bacim mu ja priču:ćale kad budeš prodavao passata skini ovo za naočare.Reče čovek skidaj odma,meni osmeh.Tako da mi je ušteteo 40e.

Kameru u retrovizoru sam zamenio Xioami mai70 kamerom i oduševljen sam kakve snimke pravi.Povezuje se preko aplikacije na telefonu i skida se snimak koji želiš.Nema ekran na sebi i vrlo je mala i diskretna.Sa vozačevog sedišta se i ne vidi.Mogu da uploadujem neki video ako nekog interesuje.

Ubacio sam emulator za muziku.Jeste skuplji ali je odlična stvar.Dobio sam usb i aux.Zvuk je čist kao i sa diska.Drugar je na svom passatu dao preko 300e menjajući zvučnike i multimediju.Stavio Alpininu multimediju i ne bih znao koje zvučnike,ali sam ga oduvao sa zvukom da mu nije bilo dobro.Otišao sutra sve da vrati i kupio kod Nenada fabričke zvučnke i kupio Pioneer multimediju.Nisam čuo kako mu je sad.Ono što sam hteo da kažem je da sam prezadovoljan i da ovo fabričko ne menjam.Da, kupio sam sa aliexpressa i bluetooth koji se ubacuje u aux.I preko bluetootha je zvuk takođe fenomenalan,što me je iznenadilo s'obzirom da je plaćeno 350din.


Letnje gume sam stavio Tigar uhp 225/45 R17.Šta znam,lepa šara,lepo se vozi.Vidim da je ljudi stavljaju i na daleko skupljim vozilima.Ako potraju 3 letnje sezone ja ću biti prezadovoljan.

Problem sa tandem pumpom sam rešio.Pisao sam o tome u temi za tandem pumpu.

U narednom periodu je u planu pletenica na auspuhu da se zameni,hrom lajsna na zadnjim vratima i mslim da je to sve.Ostalo je utegnuto i zategnuto.


Prešao sam do sad 28000km i ne planiram da promenim auto u skorije vreme.Za svoje godine ovaj auto mi pruža sve što mi je potrebno,a pristupačan je za održavanje.

Ubaciću i malo slika oko radova.
Izvinjavam se ako malo bude tekst razbacan,pišem sve sa telefona,laptop palim samo kad je neophodno, a to je retko.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2449
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #27 poslato: Jun 06, 2020, 11:03:19 pre podne »
Upasuj 2 din konzolu i ubaci MFD. Imaćeš jedno 10 puta bolji zvuk nego sa Gammom.

Dobro je što si usisnu očistio, sad auto diše.
TDI POWER

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #28 poslato: Jun 06, 2020, 09:01:02 posle podne »
To sto si iskoristio priliku da ocistis usisnu granu, kada si menjao EGR ventil je odlican posao. Od toga samo ima da bude bolje.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #29 poslato: Jun 08, 2020, 07:12:22 posle podne »
Svaka cast na radovima  thumbup i ja se sprema da skinem EGR i grancinu da je ocistim!Reci mi kako si ocistio granu?Jesi li koristio youtube savete ili si kupio neku hemiju?
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #30 poslato: Jun 08, 2020, 07:19:23 posle podne »
Koristio sam axel sgrasso i benzin.Treba baš vremena da se lepo očisti.Kajem se sto nisam prvo kupio onaj K2 pa sa njim očistio,jer je na motoru ono oko izduvne grane napravio čudo!Tako da mislim da ce "K2 engine cleaner Akra" najbolje to očistiti.Ostalo mi je još šuspleh da očistim kad budem menjao ulje,jer je na njemu sad sva ta prljavština pala,i definitvjo ću kupiti K2.Baš me je oduševio.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #31 poslato: Jun 09, 2020, 01:11:30 posle podne »
Imam K2 sprej za odmascivanje ali cu da kupim onu TUNAP hemiju i da dobro ocistim.Hvala ti na odgovoru,ziv bio :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 40
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #32 poslato: Jun 11, 2020, 08:51:29 posle podne »
Koliko je koštao EGR ?
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #33 poslato: Jun 11, 2020, 08:52:14 posle podne »
12200din.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Van mreže Zeleni Zub

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 295
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +23/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5,5
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #34 poslato: Jun 12, 2020, 06:36:25 pre podne »
Odlican posao si napravio.
A i fotke su top !!!
Kazes kamera lepo radi ?
Okaci neki video dan-noc, da vidimo kako radi. Ovi po YT rade samo sponzorski, tako da su sve dobre  biggrin
Koliko te izasao emulator ? Kod nas si uzeo ili onaj kineski ?

Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #35 poslato: Jun 12, 2020, 12:15:20 posle podne »
Hvala.Snimke ću skinuti kasnije kad  budem u autu,pa ću okačiti..
Emulator sam naručio sa aliexpressa i nisam ga dočekao.Kasnio je mnogo i onda su mi refundirali novac,pa sam kupio ovaj naš domaći proizvod.Mislim da je bio oko 5000din.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Van mreže Dalibor kv

  • VW Početnik
  • Poruke: 89
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b5.5 2002 96kw Highline
« Odgovor #36 poslato: Maj 26, 2021, 12:06:36 pre podne »
Passat je  prodat .Otišao je za dobru cenu ali je bio i dobar auto,na oglasima je bio samo 2 dana.Posle prodaje sam se pokajao al jbg.I dalje ću pratiti ovaj forum kao ljubitelj VW,pa kad se opet pazari vw otvaramo i novu temu..Poz

Sent from my SM-G975F using Tapatalk