Autor Tema: Multimedija dilema?!  (Pročitano 54126 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2450
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #40 poslato: Novembar 25, 2020, 10:50:43 pre podne »
Ugrađivao se jeste ali u VW fabrici u Kini. Znači u VW automobile za Kinesko tržište.

Postoji i RMT 100 za Brazilsko tržište takođe sa USB i BT i ostalim zezancijama.


U Brazilu se Mk4 platforma radila čak do 2010.g.
U Kini do 2008. ja mislim. Za Kinesko tržište je čak postojala i Bora .:R.
TDI POWER

Van mreže Jovisa

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf plus
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #41 poslato: Novembar 25, 2020, 11:17:55 pre podne »
Zasto se RCN210 smatra kao original VW uredjaj ako se isto pravi u Kini/prodaje na Aliexpressu? Stvarno se slabo razumem u audio uredjaje, ali ovakav model se nije nikad ugradjivao fabricki?
Upravo sam i ja to hteo da kažem, ako na aliekspresu ili amazonu piše da je original za određenu marku vozila, to samo podrazume da nema razloga za kupovinu blende i adaptera već se povezuje na postojeću instalaciju. Kvalitet muzike na androidu niko ne favorizuje u odnosu na radio/cd uređaje, ali čoveku je bitna video reprodukcija, ako sam dobro shvatio. Moje iskustvo sa mulltimedijom je OK, čak  ni muzika nema veliko izobličenje, a za kvalitetniji zvuk android sigurno nije rešenje. Pa ni kući, verovatno, čovek ne sluša muziku sa smart tv-a, već na nekom drugom uređaju.
Ovo je, naravno, samo moje mišljenje nakon dve godine upotrebe multimedije, da kvalitetniji zvuk je bio sa originalnog uređaja i ne, nikako nisam imao komfor i raznovrsnost kao sa multimedijom. Uostalom, da mi je bila bitna samo muzika, ne bih ni ugrađivao multimediju.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13067
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #42 poslato: Novembar 25, 2020, 12:17:46 posle podne »
Hvala Mur, ova Bora izgleda skroz dobro biggrin

Cudi me da se niko jos nije setio da pravi alu trim kao sto su odradili papucice i footrest.. :)

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #43 poslato: Novembar 25, 2020, 12:38:00 posle podne »
@Jovisa, iznad tvog posta @mur3633 je objasnio o cemu se radi.
Da, jeste VW originalni uredjaj, samo nije za nase trziste.

Van mreže Jovisa

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf plus
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #44 poslato: Novembar 25, 2020, 01:15:41 posle podne »
 @AcoVW
Verovatno smo u isto vreme, Mur i ja, pisali post. Ne sporim da se u Kini pravi veliki broj uređaja i za poznate brendove, ne samo za kinesko tržište, moj post je išao u pravcu toga šta ljudi traže. Ja recimo, u stanu, ne slušam mp3 format, već muziku preko ozbiljnog pojačala, a izvori zvuka su gramofon, kaset dek, tjuner i povremeno apgrejdovani cd plejer. U kolima su mi bitniji benefiti koje donosi android. Ali to su ukusi i potrebe koje su krajnje individualne, pa o njima ne želim da polemišem. Ja sam jednostavno izneo svoje mišljenje, sa kojim ne očekujem da se ljudi slože, no ono je svakako moje, kao i iskustvo sa kineskom multimedijom, koje je opet, iako nije originalni uređaj, sasvim OK. Dakle svi su slobodni u sopstvenim izborima, a verujem da nisu mali, pa da ih moje skromno iskustvo navede da kupe nešto što ne žele.  :67

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #45 poslato: Novembar 25, 2020, 01:19:14 posle podne »
Naravno, u svemu se slazemo.
Samo sam hteo da kazem da je rcn210 oridjidji, nista drugo.

Van mreže Jovisa

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf plus
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #46 poslato: Novembar 25, 2020, 01:22:01 posle podne »
 :26

Van mreže stefankica

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #47 poslato: Novembar 25, 2020, 05:47:00 posle podne »
Ja sam malo skeptican iskreno sto se tice kvaliteta zvuka tih Kineza i npr. neke firme, Alpine, Sony.

A i ja sam bas u dilemi o zameni Multimedia-e. Android svakako nudimnogo mogucnosti, Apple CarPlay, Navi i sl, i bezbroj drugih, u poredjenju sa “brendiranim” dosta skupljim modelima, ali kvalitet zvuka je bar meni najveci prioritet, bas se razmisljam.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2450
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #48 poslato: Novembar 25, 2020, 05:52:50 posle podne »
Čak i ako se doda pojačalo opet ništa ne čini, jer im je i pretpojačalo nikakvo.

Opet se vraćam na moju Android multimediju koju sam imao. Intel Atom procesor, 1gb ram, itd. Na Aliju plaćena 140€.
Sa zvukom bio zadovoljan dok nisam ugradio fabrički Blaupunkt MFD i čuo šta je čist zvuk. Dva svijeta. Čak i Pioneer 1din koji sam probao sa mnoštvo podešavanja za zvuk je bio pod znakom pitanja što se tiče njega i MFD.
TDI POWER

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #49 poslato: Novembar 25, 2020, 05:55:45 posle podne »
Da, pojacalo nece poboljsati kvalitet zvuka.
Bitna je sama zvucna kartica na izvoru zvuka.

Van mreže stefankica

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #50 poslato: Novembar 25, 2020, 06:21:25 posle podne »
Upravo to poredjenje "kineza" i bilo kog malo poznatijeg brenda, Sony, Blaupunk, JVC, Alpine na primer je prevelika razlika u tom kvalitetu.

Van mreže Jovisa

  • VW Početnik
  • Poruke: 31
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf plus
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #51 poslato: Novembar 25, 2020, 07:12:01 posle podne »
Da, pojacalo nece poboljsati kvalitet zvuka.
Bitna je sama zvucna kartica na izvoru zvuka.
Baš tako, ako se kao izvor koristi telefon, muzika u mp3 formatu, pusta se preko blututa, ne postoji multimedija koja će bolje zvučati od najeftinijeg cd plejera i audio formata. Čak ni 24 bitni, flac formati, na skupljim uređajima, ne zvuče ni približno audio (mislim na 16 bitni) formatu, jer ni brendirani proizvođači ne ubacuju "krštene" DAC ove u multimedije. Tako da, ako je nekom bitan zvuk, neka zaboravi na android.

Van mreže stefankica

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #52 poslato: Novembar 25, 2020, 07:15:32 posle podne »
Pokusah da nadjem neki brendirani model koji ima slicne funkcije kao Androidi, CarPlay, integrisan GPS/Navi i sl. funkcije, ali su svi limitirani.

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6849
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #53 poslato: Novembar 25, 2020, 08:09:42 posle podne »
Slabo se razumem u ove M Medije  ;) u proslom auto sam ga imao koristio (pioneer AVIC-X910BT )

ali nove generacije -nemam im zamerku  formidable

imam MFD sad ali rado bih ga zamenio sa nekim od ovih modela - a koji takodje pasu za Golfa 4  :46

Cenim svako misljenje -ovo je moje  ;)

https://www.pioneer-car.eu/it/en/cip/Volkswagen/Golf%2520Mk4/2004/Navigation%2520Multimedia%2520Receivers

dok sam ziveo u Juznoj Americi RMT 100 se regularno ugradjivao tj vw Bora ih jemao -poput nasih rcd 200 samo sto je imao vise opcija
« Poslednja izmena: Novembar 25, 2020, 08:13:18 posle podne od strane Zgubidan »
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže vladegti

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 668
  • Age: 46
  • Lokacija: Nova Varos
  • Karma: +4/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 4 GTI i GOLF 2 1,6 TNG
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #54 poslato: Novembar 26, 2020, 12:24:37 pre podne »
Nekako mi prosta ova rcn210, kao u golfu 5 ona... imam ja gamma fabricki radio jos prostiji ali daje solidan zvuk zna se, na koji sam nabudzio cinceve i kacim tel ili tablet i zvuk vrhunski kao i sa rcn210... nego onako razmisljam da malo ubacim ovako nesto mada sam sa tabletom imao sve ovo, i u dvojku sam ubacio tablet iz dosade 😁 evo kako to izgleda otprilike a lako se i skida...


« Poslednja izmena: Novembar 26, 2020, 12:31:08 pre podne od strane vladegti »

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2450
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #55 poslato: Novembar 26, 2020, 09:14:00 pre podne »


ali nove generacije -nemam im zamerku  formidable

imam MFD sad ali rado bih ga zamenio sa nekim od ovih modela - a koji takodje pasu za Golfa 4  :46

Cenim svako misljenje -ovo je moje  ;)

https://www.pioneer-car.eu/it/en/cip/Volkswagen/Golf%2520Mk4/2004/Navigation%2520Multimedia%2520Receivers


E ovaj Pioneer Z930 je već ozbiljan uređaj, ali je vjerovatno i cijena takva da možeš da kupiš Golfa 4 benzinca
TDI POWER

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #56 poslato: Mart 02, 2021, 01:55:53 posle podne »
Passat B6 iz 2010. počela pomalo da zeza RNS510.
Nekad nece da se pokrene, zabaguje, izbaci sliku (obično radio) ali ne radi nista, ne moze da se menjaju kanali, nista. Ne pomaze ni gasenje uredjaja. Tek kad se ugasi auto i cini mi se odstoji ugasen auto neko vreme tek onda hoce a i ne mora da se upali RNS510...
Kao da ima sklonost to uraditi kad palim grejanje...
Da li nekako moze toplota iz ventilacije da dopre do pozadine mutimedije pa da je pregreje?
Nemam org. kameru, imam org. senzore i podrsku prikaza rada klime na ekranu rns510, dugmice na volanu za telefon, radio i sve ostalo.

Ja bi da menjam, da uzmem multimediju sa radiom, navigacijom, bt i podrskom za telefon, podrskom za zadnju kameru (veoma puzeljno da podrzava i okretanje volana), senzore i parkiranja i njihov prikaz na ekranu, podrsku za prikaz rada klime, podrsku za ugmice na volanu i kontrolu svega sa volana.

Razmisljam da li mi uospte treba cd/dvd podrska.
Volim retro izgled sa bubanj dugmićima (2 kom) kao klsicna rns510.
Ne trebaju mi filmovi, cak ni yt i sl.

Sta traziti, sta uzeti, dal kinez ili nesto drugo, jace, brze, brendirano ?
Android (ipak sve i da ima ne bi WinCE), 7" ili 8" (na B6 mi 9" deluje "preveliko", nema bubanj dugmad), koji brend (ime, naziv proizvodjaca).
Sta je minimum RAM i ROM-a?
Gde odvesti da ugrade mutimediju i kameru?
Koju kameru za pozadi?

Ja sam nasao ovog na KP, ne znam kakav je, ne znam kako radi, ne znam, na Novom Beogradu u bloku 70A ...

Ekran 8":
https://www.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/radio-cd-dvd-multimedia-za-auto/multimedija-android-8inca-dvd-gps-navigacija-vw-passat-b6/oglas/40846878?filter_id=110419535
i
7":
https://www.kupujemprodajem.com/automobili-oprema/radio-cd-dvd-multimedia-za-auto/multimedija-android-dvd-gps-navigacija-za-vw-passat-b6/oglas/42055961?filter_id=110419535

Da li jos neko u BG, odnosno na NBG i Zemunu ima i ugrađuje ovo dobro i kvalitetno?
Koji još uredjaji bi se mogli naci, gde, posto, linkovi...?
Ako sam dobro razumeo majsora ove dva mm su sa 2GB RAM i 16GB ROM memorije. Nekako mi malo ROM-a (izuzev ako se nije "prebacio" majstor pa smetno s uma da su mozda 32GB ROM uredjaji), quad core pcr...

Kazete ovde u temi da "nije kvalitet zvuka" kao na orginalnim multi medijama...
Koliko je to losije, da li je zvuk na ovakvim android mm muljav, tih, prigusen, los za cuti a kamo li za slusati?
Moze li se obicna tralala muzika za slusanje u voznji na duzem putui, neki mp3 obicni...?
 
Ako neko ima predloga neka javi...
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!

Van mreže Mih@

  • VW Početnik
  • Poruke: 5
  • Lokacija: Nbgd-Ledine
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #57 poslato: Mart 02, 2021, 02:04:54 posle podne »
Pošto se radi o kinezu budi spreman da ti radio stanice postanu samo brojevi...imaces samo frekvencije bez imena stanica a ostalo je ok. Govorim iz licnog iskistva

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1699
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +62/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #58 poslato: Mart 02, 2021, 04:33:43 posle podne »
@Pasatka, ja bih pre probao da napravim taj rns koji imas. Npr. za pocetak update firmware. Verovatno ce posle toga sve raditi kako treba.

Van mreže Pasatka

  • VW Početnik
  • Poruke: 73
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B8 Variant 4Motion
Odg: Multimedija dilema?!
« Odgovor #59 poslato: Mart 02, 2021, 06:27:31 posle podne »
Ove gore dve su Mekede multimedije.
Po slikama vidim da ispisuje imena stanica.

@Mih@ Milsio si da samo od sebe odjednom nestanu imena stanica i budu samo frekvencije ili si mislio da od pocetka nema naziva stanica?

@AcoVW Da znam da je i sta je do same RNS svakako bi bilo bolje popraviti je, ALI u njoj su poslednje mape za RNS510 koje ima za B6 i ovu navigaciju pa bi update fw obrisao mape (valjda), a to znaci nekoliko hiljadarki za instalaciju mapa ponovo AKO DVD čitač izdrži.
Obaška sto su te mepe stare vise od 5g.

Na svim multimedijama sa iGO i NexGen nove ažurirane mape su na izvolite...
To je velika prednost ovih multimedija.

Nego, kad ugradjuju parking kameru, da li se to lepo uradi, ne vidi se kabl, neće biti olakog lomljenja lajsni pri provlacenju, sve radi kako valja na karavanu, poveze se sa multimedijom i prikazuje valjano sliku?
Da li i koliko prljanje kamere od štroke sa puta, naročito po mokrom i bljuzgaom vremenu, pravi probleme pri radu i davanju slike? Vidi li se kad je prljava kamera?
Da li kameru sa ili bez led svetla za rikverc?

A da li bi valjalo izvuci usb kabl za postavljanje kamere za napred, da se snima voznja a da ima "skriven" uz šoferku kabl umesto da visi iz upaljača?
Koliko to treba vremena i truda majstoru valjanom, strucnom elektricaru?
***************** Vozite kola...? *****************
ONDA NE PARKIRAJTE NA MESTIMA REZERVISANIM ZA OSOBE SA INVALIDITETOM !!!