Autor Tema: Crn brz i njen - Lupo  (Pročitano 55838 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13072
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Crn brz i njen - Lupo
« Odgovor #120 poslato: April 21, 2021, 02:13:20 posle podne »
Sta si na kraju uradio sa stopkom, jesi ugradio onu LED traku sa trece slike? Punoletan auto koji se vozi svaki dan zahteva paznju - svakog dana jbg, znam tu pricu. :) Makar ako hoces da je sve pod konac.

Sto se tice zvucnika, imaju li piskavci na sebi neke kondenzatore? Vidim da su bas specificni po obliku, mislim da bi ti najjednostavije bilo da kupis druge zvucnike 16-ice koji su 2 u 1, tj. imaju piskavce na sebi, jer ne znam kako bi ugradio aftermarket.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Crn brz i njen - Lupo
« Odgovor #121 poslato: April 21, 2021, 02:22:03 posle podne »
To je njegova LED traka iz štopke, zalemljena nova instalacija koja će na buksnu da se veže na fabričku instalaciju i tu još gledam kako da sprečim/ odložim ponovo da korodira.
I ja sam razmišljao o tome, možda je bolje dvosistemci pozadi u 16.5cm zvučniku jer pitanje je i kakvi su ovi visokotonci i da čudnog su oblika :)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13072
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Crn brz i njen - Lupo
« Odgovor #122 poslato: April 21, 2021, 03:07:40 posle podne »
Ako ti je glavna jedinica 20w RMS, gledaj samo da zvunici budu tu negde oko 30w RMS. Koliko bi para dao? Neki osrednji su oko 30e, mislim da za 5-6000 imas solidne.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Crn brz i njen - Lupo
« Odgovor #123 poslato: April 21, 2021, 04:02:20 posle podne »
Novac nije problem, ali ne želim da napravim "overkill". Znam i ja da neću pogrešiti ako kupim najskuplje :)
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13072
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Crn brz i njen - Lupo
« Odgovor #124 poslato: April 21, 2021, 04:48:28 posle podne »
Pa da, zato ti i kazem da uzimas tako oko 30 do 50w max RMS. Sve preko toga zahteva pojacalo i nema smisla kaciti na fabricki radio.

Vidi ponudu kod ovog lika, imas bas korektne cene i sve pozitivne ocene. Mozes i njega da pitas da ti preporuci.
https://audiocentar.kpizlog.rs/

Ovako nesto:
https://www.kupujemprodajem.com//automobili-oprema/zvucnici-za-auto/jbl-club-6520-160mm-plus-one-membrana-50w-rms/oglas/114337213

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6851
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Crn brz i njen - Lupo
« Odgovor #125 poslato: April 21, 2021, 08:02:27 posle podne »
Auuu Wele ozbiljni radovi i doterivanje ..pratim  majstor1

rece mi majstor onomad da svratis i da se ispricate ... ..ako stignem naletecu jednu Subotu  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Crn brz i njen - Lupo
« Odgovor #126 poslato: April 12, 2024, 10:28:18 posle podne »
Da malo azuriramo. Ima vec neko vreme kako sam menjao sa zenom auto, tako da je Lupo daily driver kod mene i naravno to je uzrokovalo da se pruzi malo vise ljubavi... Lupu naravno :D
Prvo mala digresija. Pre godinu dana je usao novi VW u familiju. Za tasta uzet Cross Polo 6R u bas lepoj opremi. 1.6 TDI, pravi penzionerski - udoban i zahvalan.








Letnji set na Audijevim 17icama


Stavio sam u Lupa zvucnike. Napred Hertz X 160, pozadi Hertz K 160 i dosta dobro se cuje.














pa onda rucica menjaca


zamenjeni VW znakovi na poklopcima felni Bathurst, felne preko leta idu na sredjivanje. Vracaju se preko leta Bebeske nakon par godina pauze i guma 195/50




Daska gepeka zalepljen tapacir


Zena na visini zadatka...




Skinut zadnji brisac uz dosta muke. Izvadjena pumpa iz petih vrata. Zapusen odvod vode za zadnju prskalicu






Stavljeni clear bocni zmigavci + led sijalice


Cela zadnja grupa led sijalice anti hyperflash


Izlakirane nove GTI oznake na drzacima tablica


Nova dihtung gumica ispod antene, ozbiljni radovi da se pristupi srafu antene ispod neba.






Zamenjena cantra za antifriz


Ubacen suvozac ludi vucko (FNAF), pored ludog vozaca. Lupo=mali vuk na latinskom. I neke nalepnice trebaju da stignu svaki dan


Prvi radni dan na novom poslu, pauk mi odneo Lupa  bonk nek je za srecu!  Mali zatocenik.


A pre svega toga provera trenutnog stanja i chipovanje. 123.5 izmereno od deklarisanih 125 KS po veoma vlaznom danu. Kaze Sale da nije vlaga dobacio bi do 125. Ja mu kazem ja ne znam u kakvom je stanju motor, nikad ga nisam merio.
"Nista ne brini, cuo sam kako radi kad si parkirao. Vidi se da se vodilo racuna o motoru." I tako dyno i pokazao. Krajnji rezultat 135.7KS... za sad. Porucen specijalni airbox kit i cenim da ce cifra tada biti 145-150KS. Tada se ponovo merimo. I to bi bilo to sto se tice snage. Auto od kako je cipovan ne moze normalno da se vozi. Prosecnu potrosnju sam povecao sa 8 na preko 10L. Samo gas.




Jedan tretman dekarbonizacije. Veoma ljubazni ljudi u DC centru


Jedna slika sa legendom  biggrin


Malo random svezijih slika...















I poslednji pozdrav za belu ladju  hail2. Vise od 7 godina nas je odlicno sluzila. Odlican auto.




I dobrodoslica za gazdaricinu  :72 novu R line kociju

« Poslednja izmena: April 12, 2024, 10:47:19 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13072
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Crn brz i njen - Lupo
« Odgovor #127 poslato: April 12, 2024, 11:36:59 posle podne »
Znaci, konacno te je smorio TDI, pravi potez. :25
Kakav je to Airbox koji dodaje 15 konja na 1.6 atmo motoru? Nemoj Nino da te cuje... lollol

Ima li kakve razlike nakon dekarbonizacije, jesi to radio pre cipa ili posle? Zanima me nacin na koji radi, je li fizicki odstranjivanje cadji sa ventila ili oni samo prskaju neku hemiju dok motor radi?

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Crn brz i njen - Lupo
« Odgovor #128 poslato: April 13, 2024, 12:41:04 pre podne »
I Arteon je TDI :) Probala je par B8ica i sasvim slucajno probali Arteona. Odmah sam video kako je Maji legao. Prodavac kasnije rekao da nikad nije video zensko da tako vozi.
Ima jedan airbox daje suludih 10-15KS. Vozi se na cuvenom Lupu GTI od 170KS. Vlasnik testirao 5 airboksova.
https://www.youtube.com/watch?v=fW-3MGG6jdc
Majstor je isto sumnjicav, ali ce da ga namesti kad stigne.
Nisam primetio razliku posle dekarbonizacije. Radio sam posle chipa. Prska se rastvor dok radi vozilo. Imas na njihovom sajtu kako se radi, a imas na YT bas njihove masine iz Srbije u Velikoj Britaniji i dino merenja pre i posle dekarbonizacije na nekom Audiju od 380 konja gde dobija koliko se secam oko 30 konja.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6851
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Crn brz i njen - Lupo
« Odgovor #129 poslato: April 14, 2024, 11:33:52 posle podne »
Hvali te tast po kraju a i sire... cestitam cross-a :26

za Radove i ulozeno za GTI-a  :25 sedi 10.

sto se tice dekarbonizacije , vise sam pristalica sednes otvoren put i pedala....  :84

i na kraju cestitke za R Arteona  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6696
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, Arti
Odg: Crn brz i njen - Lupo
« Odgovor #130 poslato: April 16, 2024, 10:20:18 posle podne »
Hvala Zoki  :) . Malo sam istrazivao dekarbonizaciju i nece vatra na gasu da ocisti naslage. Vise sam eksperimentisao i mislim da vise pomaze dizelima nego benzincima, ali isto tako da bez otvaranja nema kvalitetnog ciscenja naslaga. Nije bila neka kapitalna investicija, tako da sam vise probao. Planiram na Polu da uradim isto, pa da vidim da li ima razlike.

Primetio sam vec neko vreme da svetlo tablica ne svetli dovoljno jako. Pomislio sam da su led sijalice pri kraju ili da su se uprljale, kad ono likovi koji su mi farbali branik pre godinu dana su ofarbali i osvetljenje tablica  boodala. Skinuo stare, bacio, stavio nove i ponovo svetli ko NG jelka.



Kupljenje patosnice po meri jer Lupo GTI nosi patosnice koje ne idu na bilo kojeg drugog Lupa. Em jedini ima zakacaljke em shine sedista su drugacije od standardnih.







U maju mesecu ide nova koza na volanu i jos ponesto...
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!