Autor Tema: vw golf mk1 gti 1982  (Pročitano 49280 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vwgti

  • VW Početnik
  • Poruke: 155
  • Age: 31
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +14/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF MK1 GTI
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #40 poslato: Maj 19, 2014, 09:59:47 posle podne »
darthsolim koji GTI detalji su nestali? Moras pitati scirocco 16vg60 otkud 1,6 u tom godistu,on ce ti to bolje objasniti.
money can't buy happiness,but it can buy golf mk1 GTI,which is close enough

Van mreže scirocco 16vg60

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +76/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Scirocco 16v / Volvo V40
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #41 poslato: Maj 20, 2014, 12:20:02 pre podne »
Golf je 1982 godiste po srpskim papirima,auto je na PUSU-MOTOR-SKOLJKA jer je kupljen sa carine pa se pravo godiste nemoze utvrditi.
Sto se tice GTi oznaka,auto poseduje sve sto je 1,6GTI posedovao a to nema nikave veze sa 1,8 GTi koji je bio dosta bogatiji po pitanju nekih obelezija i detalja.Kada je auto dosao kod mene pre 6 godina bio je u ocajnom stanju pa sam odredjene stvari i ja skinuo jer su bile pohabane izlomljene i slicno.

O tome da je auto validan GTI govore kocnice,motor,menjac 2H,amortizeri,sedista,instrument tabla,srednja konzola,volan,tonirana stakla koja nisu isla u obicnog golfa vec su bila dodatna oprema za GTI verziju,to svi znamo pa da neponavljamo izvakane stvari.

Evo linka kako to izgleda snimak na tudjem 1600 GTi tabla pa uporedite

https://www.youtube.com/watch?v=94IsP8au6YM

https://www.youtube.com/watch?v=4VsL2ff_E_U

Evo i neka slika spolja



Za ostale golfove 1 na forumu neznam :),znam samo da je ovaj beli veci GTi od mnogih,sto se tice prednje maske koja je bila razbijena kada sam ga kupio,pa sta sam trebao,da ostavim da bude razbijena samo zato sto je OEM GTI. ;)
Sto se tice ostalih obelezija neznam sta mu to fali osim obelezija na prednjoj masci.
Auto je eksploatisan maksimalno zadnjih 6 godina,samo sam ja presao oko 145000 a dosta je eksploatisan  i pre toga,vozen je nije stajao u dnevnoj sobi da se u njega gleda,sta se godinama i kilometrima izgubilo to Boki neka sredjuje ako zeli,ja cu mu pomoci koliko mogu.



Toliko od mene da se razbiju nedoumice sta kako i gde mu je.... :26



« Poslednja izmena: Maj 20, 2014, 12:46:20 pre podne od strane scirocco 16vg60 »

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #42 poslato: Maj 20, 2014, 01:02:54 pre podne »
Slazem se sa tobom.Nema ovde puno original gti modela vec vecina pravi replike i lepi gti obelezja i tvrde da je gti.
Da postoji jasan standard po tom pitanju moralo bi da se vode pod repliku gti modela.

GTI model je trebao da bude zasticen isto kao i audi S1,pa bi moralo da se naglasi da je replika.
« Poslednja izmena: Maj 20, 2014, 01:04:51 pre podne od strane madmax 81 »
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #43 poslato: Maj 20, 2014, 01:06:15 pre podne »
A u cemu je razlika ako je neki bio tvornicki gti (i pola ili vise delova od gti-a  sad nema) i nekog obicnog golfa na koga je napakovano 99% stvari koje je gti imao (zajedno sa mehanikom, ne pricam o sminkerima)?
Samo u broju sasije koji stoji negde u fabrici zabelezen...

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #44 poslato: Maj 20, 2014, 01:08:32 pre podne »
Bas u tom broju je razlika,jer je sa njim posao iz fabrike.
Isto tako ljudi naprave potpuno isti S1 kao sto je izasao iz fabrike,ali audi nalaze da iza s1 stoji naglaseno da je replika.
« Poslednja izmena: Maj 20, 2014, 01:11:21 pre podne od strane madmax 81 »
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #45 poslato: Maj 20, 2014, 01:14:15 pre podne »
Nije to pas pa da bude "cistokrvni". Sve je to lim i plastika i moze da se napravi da bude isti kao iz fabrike. Nismo oemovci pa da nam najbitnije sta je pisalo u fabrici. Kao kad bi mi sad neko rekao da Kruskin golf nije gti. Besmislice glupe birokratije  pop1
« Poslednja izmena: Maj 20, 2014, 03:43:35 posle podne od strane Madison »

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #46 poslato: Maj 20, 2014, 01:17:40 pre podne »
OEM je pravi put samo kad bi se ispostovao kao kod onog zelenog sa foruma,ja samo njega racunam pod oem,sve ostalo je sviranje uz onu stvar.
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #47 poslato: Maj 20, 2014, 01:26:32 pre podne »
Naravno da jeste lepo kad je auto i bio fabricki gti i kad mu se vrati stari sjaj, ali nista manje ne cenim auta koja su izasla iz fabrike kao klot i od njih je napravljen opasan auto. Ponekad ih i vise cenim jer iziskuju vise truda. I taj gti je u fabrici izasao sa istom skoljkom kao cl, samo su na njega nabacili delove od gti-a i rekli su da je taj i taj broj zvanicno gti, a ostali nisu...

Van mreže madmax 81

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2580
  • Lokacija: bajina basta-visegrad republic of srpska
  • Karma: +89/-74
  • Pol: Muškarac
  • ima turbo ima fun
  • Auto: scirocco 16vt, leon fr cupra
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #48 poslato: Maj 20, 2014, 01:31:20 pre podne »
Naravno da je teze i zahtevnije.Ja ne sporim da se to radi nego se ne slazem da neko nakon toga ubaci vr6  ili neki noviji motor i posle nabedjuje da je to gti.
"Свак је рођен да по једном умре, част и брука живе довијека."

Van mreže DarthSolim

  • VW Početnik
  • Poruke: 181
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +39/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 7 R , Golf Mk1 GTI '82
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #49 poslato: Maj 20, 2014, 03:09:42 pre podne »
Ovde se slabo trpi kritika  biggrin Poenta mog posta je bila da u odeljku golf1/jetta na forumu ima 10 naslova sa gti, a od gtija ostade samo oznaka kao sto vec rekoh. Verujem da je ovo nekad bio lep gti i voleo bih da citam temu u kojoj je ostalo tako, al kako mu je otisao motor, pa tocak, pa plastika tamo i vamo, za mene ovde nije ostalo nista do jos jednog keca u nizu. Usput, ne zna se ni koje je godiste auto, tako da ne bih znao ni kako mu izgleda tabla, tj brzinomer, niti sta jos treba da ima od estetskih detalja.

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #50 poslato: Maj 20, 2014, 03:34:42 pre podne »
po meni gti oznacava duh samog vozila i vozaca , ja sam gledao u koradu g60 ***---1.6dizel obican spakovan pa i dalje pise da je korado g60  ;)

ukoliko neko slaze od obicnog modela gti model sto da ne , ja cu na svom autu imati sve i jednu stavku koju moze da ima jedinica gti sa cak sta vise unapredjenjima , jace kocnice , jaci gti motor itd... i verujte mi ,a i sami znate koliko je tesko prikupiti delove da su originalni ,a da lice na nesto ... ja se ne slazem recimo i po meni je glupo da neko ko vozi 1.1 ili 1.3 sa seriskim delovima za te modele lepi znackice gti i da tako naziva temu ali opet i to je ok , radjen je u tom pravcu da izgledom makar podseca na gti , nekome nije bitan motor ali mu je zato bitno da se sve sija i da je po ps-u ostatak i da lici na gti i to je po meni ok ...

uostalom videli smo snimak ove teme kako ide auto , ako ovo nije gti bar duhom onda ne znam sta je ...



. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #51 poslato: Maj 20, 2014, 10:10:15 pre podne »
A smem li ja da stavim znacku zeca na mog golfa :)
Golf 1 Cabriolet

Van mreže vwgti

  • VW Početnik
  • Poruke: 155
  • Age: 31
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +14/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF MK1 GTI
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #52 poslato: Maj 20, 2014, 02:13:50 posle podne »
ljudi tema je postavljena da bi se prikazao auto,da bi se pisale kritike,komentari,pitanja itd. Ja postujem OEM stil,ali i pored toga ubacujem neke korisne stvari kao sto je svetlo u ladici,svetlo u piksli,svetlo u gepeku itd. kao sto kaze milan_b mk1,vidi se na snimku kako golf ide,najverovatnije ce golf biti i na wf,pa ce se videti sta je i kako je
money can't buy happiness,but it can buy golf mk1 GTI,which is close enough

Van mreže DarthSolim

  • VW Početnik
  • Poruke: 181
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +39/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 7 R , Golf Mk1 GTI '82
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #53 poslato: Maj 20, 2014, 04:04:49 posle podne »
Auto na onom snimku brzinomera stize do 100 za 5,5 sekundi. Jel se neko sali?? Pa sa tri ta motora ne ubrzava onako.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #54 poslato: Maj 20, 2014, 04:19:50 posle podne »
Ako mislis na snimak sa ove stranice, mislim da to nije snimak ovog auta. ;)

Van mreže scirocco 16vg60

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +76/-27
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Scirocco 16v / Volvo V40
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #55 poslato: Maj 20, 2014, 04:33:23 posle podne »
Darts druze,VEOMA cenim posao koji si napravio na svom golfu,auto je kao pracka ali u neku ruku imas duple standarde.Kada si poceo da radis svog golfa ti si imao samo saobracajnu dozvolu od GTI-a trulu limariju i dobru volju,devedeset posto stvari si kupio novo ili polovno i zamenio.Po cemu je tudji auto manje vredan nego neki drugi,to su kola koja imaju 30 ili vise godina,na zapadu su vecina pod presom odavno.
Snimak sa ove strane je bezvezni link sa you tube,uostalom jedan orginalan GTi se vec 14 godina nalazi u vlasnistvu moje porodice pa samim tim nije manji GTi zato sto ima doradjen motor,auto je ceo fabricki pa ja i dalje neumanjujem tudji trud sto je neko od obicnog siroka ili golfa  spakovao ono sto mu srcu milo.
Ko hoce neka gura OEM stil a ja znam da ga ja necu gurati,kako sam rekao,za ostale golfice neznam niti me zanima ali za belog znam i to neumanjuje cinjenicu da je manji GTI od ostalih samo zato sto mu fali prednja maska sa znackom ili neke druge gluposti koje je vreme i progutalo.



Van mreže vwgti

  • VW Početnik
  • Poruke: 155
  • Age: 31
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +14/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF MK1 GTI
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #56 poslato: Maj 20, 2014, 05:33:43 posle podne »
snimak koji sam ja okacio je snimak mog golfa,snimke koje je scirocco 16vg60 okacio su neki snimci sa youtube koji nisu od mog auta,to da je snimak koji sam ja okacio od mog golfa mogu i da argumentujem i po kilometrazi i po jos nekim sitnicama,ko neveruje moze da dodje u b.bastu ja cu mu to i dokazati,tako sto cu ga provozati,i tako sto cu pustiti snimak i pokazati mu koje su to sitnice koje pokazuju da je to moj golf. za sve druge koji misle da moj golf nije GTI recicu samo da je u njemu menjac 2h kojih ima 3-4 u srbiji a mozda i sire,nista vise. pozdrav svima koji misle da moj golf nije GTI,cenim njihovo misljenje ali ga neuvazavam,jer znam da jeste GTI
money can't buy happiness,but it can buy golf mk1 GTI,which is close enough

Van mreže DarthSolim

  • VW Početnik
  • Poruke: 181
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +39/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 7 R , Golf Mk1 GTI '82
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #57 poslato: Maj 20, 2014, 08:10:20 posle podne »
Ja sam budala sto ista pisem ovde...

Van mreže DamirK

  • Eurodubs fotograf
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 10457
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +78/-28
  • Pol: Muškarac
  • Eurodubs / Detailing Oprema
    • Detailing Oprema
  • Auto: Golf MK6 GTD, VW UP
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #58 poslato: Maj 20, 2014, 09:57:46 posle podne »
Vratite se temi :)
Niko nikog ovde nece ubediti.. niti treba.
Uzivo cete lakse da se ubedite...

Neka covek nastavi sa predstavljanjem svog auta, a ko hoce neka da savet kritiku i super svima.
Samo sa maje emocija (tako kazu treba :D )

Van mreže vwgti

  • VW Početnik
  • Poruke: 155
  • Age: 31
  • Lokacija: Bajina Basta
  • Karma: +14/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW GOLF MK1 GTI
Odg: vw golf mk1 gti 1982
« Odgovor #59 poslato: Maj 20, 2014, 10:25:35 posle podne »
bas tako damirk,ja sam samo pitao sta jos nedostaje od gti detalja,kao sto sam i ranije u temi pitao,pa se niko nije ljutio,na neki nacim me je uvredilo to sto pise covek kako golf nije gti,tj nije mene uvredilo nego moju i ilijinu inteligenciju.
money can't buy happiness,but it can buy golf mk1 GTI,which is close enough