Autor Tema: Televizori LCD,LED,PLASMA  (Pročitano 87298 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Gagi

  • Ice Cool
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2795
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +146/-29
  • Pol: Muškarac
Televizori LCD,LED,PLASMA
« poslato: Decembar 10, 2013, 01:04:18 pre podne »
Tražio sam ovakvu temu i nisam našao... Ovih dana trebam da kupim neki novi tv,ali kod prodavaca sam samo nailazio na neznanje... naravno što bi znali šta prodaju kad su im plate male i bole ih baš da te usluže... Ko se razume u ovu materiju neka napiše neka svoja iskustva... ja ću da započnem...

Pre tri godine sam proveo mesec dana tragajući po raznim forumima koji je televizor najbolji za gledanje... da li je to lcd,led ili plazma... poučen raznim iskustvima sa foruma došao sam do zaključka da je plazma u tom momentu bila najbolja... sada posle tri godine kada sam se odlučio da ponovo promenim televizor,mislio sam da se tu nešto promenilo,pošto je "led-lcd" tehnologija napredovala,mislio sam da je bolje kupiti takvu vrstu panela,medjutim sada već sa dobrim poznavanjem i iskustvom, došao sam do zaključka da se ništa nije promenilo,sem da je izbor plasma televizora u izumiranju,da se potenciraju led televizori koji i dalje imaju isti problem,a to su "duhovi" u pokretnim scenama i ugao gledanja... blago su rešili osvetljenje slike,kontrast je znatno bolji,ali slika je i dalje "plastična",kao da su ljudi na ekranu od plastelina... ko se malo razume ,zna o čemu pričam... i ako sada led televizori idu i do 800 herca,to izgleda nije dovoljno da se ostvari prirodna slika pri gledanju televizora... eto to su neka moja iskustva... a vi pišite dalje o modelima televizora itd... tema je namenjena malo skupljim i velikim televizorima,jer ako se kupuje neki jeftin onda je skoro pa sve jedno koji će biti... znači od 42" pa na gore... može se pisati i gde treba kupiti i od koga,svaki info je dobrodošao...
 ja se trenutno razmišljam o kupovini televizora u Segedinu pošto je jeftiniji za 350 eura nego kod našeg bilo kog distributera... u pitanju je 3D Panasonic neo pdp plasma od 50" ,model TX-50ST60,cena mu je 900 eura... televizor koji trenutno imam je isto Panasonic plasma neo pdp ekran TX-P42G20E,vredi svaku paru,pre 3 godine je plaćen 1200eura... toliko za sad od mene ...
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2013, 01:12:35 pre podne od strane Gagi »

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #1 poslato: Decembar 10, 2013, 07:24:21 pre podne »
Evo ti mog iskustva. Ovde u Nišu imam neki. LCD i nije loš. Dok sam bio u Kanadi imao sam plasma i slika je bilo bolja. A televizor Samsung valjda beše 48 inch-i je na popustu bio 250e biggrin


Što se tiče plasme oni bi trebali da daju najbolju sliku. Ali istovremeno najviše struje troše i kao vek trajanja im je najkraći. To vek trajanja valjda znači u proseku 10 godina. Što je po meni mnogo više nego dovoljno.


3D Panasonic neo pdp plasma od 50" ,model TX-50ST60,cena mu je 900 eura...


Ja koliko vidim po internetu ovo je baš dobar televizor. Samo po meni možda malo skup.. Doduše nisam pratio cene od kad sam došo ovde.

Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #2 poslato: Decembar 10, 2013, 08:53:45 pre podne »
obrni okreni najbolji je sad trenutno led,plazme trose struju,krace traju,uzmi neki led sa dobrim osvezavanjem slike,obavezno sa smart funkcijom,odnos kvalite-cena LG je neprikosnoven,imam 2 kuci,jedna kupljen pre 5 godina ,jedan prosle...sljakaju ko ludi :rolleyes:
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže RUS

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 7970
  • Age: 55
  • Lokacija: Boleč-Ivanjica-Moskva
  • Karma: +171/-75
  • Pol: Muškarac
  • Boban-Rus
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI-DSG
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #3 poslato: Decembar 10, 2013, 09:00:54 pre podne »
Ja imam sharp aquos led 42 dijagonala vec godinu ipo. Sljaka normalno i bez problema.
Boban-Rus

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #4 poslato: Decembar 10, 2013, 09:10:50 pre podne »
Sto se tice modela danas je tesko naci dobro a jeftino AMOLED su jako skupi ekrani ali jedini imaju sliku dostojnu plazmi. E sad Panasonic pravi NeoPlasma televizore, to je nova tehnologija, trajnija, energetski ekonomicnija. Ja imam njihovu plazmu vec 6 godina i radi fantasticno. Kolega je kupio u segedinu najnoviju Panasonic Plazmu i ustedeo 360e kada mu je vracen porez iako je platio carinu 100e. Televizor je ludilo. Ja sam skoro uzeo i LG plazmu 42" i mogu ti reci da je panasonic klasu iznad po kvalitetu slike. A i brat se slozio koji ima Sony Bravia LCD Smart tv da Panasonic radi bolje.

Zrnojed

  • Gost
Re: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #5 poslato: Decembar 10, 2013, 09:23:04 pre podne »
Info-LG pravi najbolje ekrane,i po tome je neprikosnoven.
Ja imam neki smart SamsunAg,Led je,ima 3D,itd. Nijesam primijetio bilo kakve "duhove",slika je savrsena. Ne znam koji je model,napisacu kad dodjem kuci.

Učukano preko telefona

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #6 poslato: Decembar 10, 2013, 09:25:46 pre podne »
pa ostavi taj od 42" megalomanu :P
ako ces nov uzmi LED i nadji koji ima kvalitetniji panel tj ekran.
to za 800hz je glupost.. treba ti 30hz za normalnu sliku, 60hz za interpoliranu.. pogledaj na kompu lcd i bice 60-75hz
gledao sam ovde izbor pre neki dan i nisam nesto primetio da imaju duhove i ostalo sto su davno imali.. prodali su mi ispred nosa zadnji LG 42" na akciji za 350e :(
mogu da zapisem modele koji mi deluju najbolje sa slikom pa vidi sta ima tu od izbora..

http://www.moj-tv.com/plasma-tv/panasonic-tx-p50st60/11594 kad odbijes 20% pdv-a koji ti vrate na granici ispadne 790e, taman svratis na kaficu :P

btw panasonic je najavio da prestaje sa proizvodnjom plazma televizora od marta 2014 .. mozda padnu cene ako si bas za taj odlucio... s druge strane ko zna kako ce biti za servis i garanciju za x godina
lollol

Van mreže Twister

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2174
  • Age: 46
  • Lokacija: Srem. Mitrovica
  • Karma: +53/-19
  • Pol: Muškarac
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #7 poslato: Decembar 10, 2013, 10:01:19 pre podne »
ako vec hoces eksperimentisati....

http://www.tehnomanija.rs/oled-televizori/lg-televizor-led-lcd-55ea980v.html

mada sam licnog misljenja da kakav god tv da imas kvalitet slike u srbiji ce biti isti....

Van mreže DzonyVw

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 450
  • Lokacija: Beograd-okolina
  • Karma: +20/-16
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #8 poslato: Decembar 10, 2013, 10:38:37 pre podne »
Jel ti vidis cenu ovog televizora? Malo je  "jaca" :D

 Ja sam uzeo isto iz madjarske,samo preko ovih momaka sto donose ovde . I sad za neko poredjenje tada je kostao u tehnomaniji 109.000 dinara ja sam ga kod njih platio 560e
 Dakle kod nas cisto dranje...

http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/samsung-televizor-led-lcd-ue-40f6400.html

 Dobar Tv,dobre funkcije,jedino malo manji,ali imam rupu u zidu bas te velicine samo sam povadio police i ispala super fora ! :)
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2013, 11:20:59 pre podne od strane DzonyVw »
Vreme leti,vreme leti Danijela ti se seti,jednog momka ispod breze ako neces nema veze !!!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #9 poslato: Decembar 10, 2013, 11:09:49 pre podne »
Evo ti mog iskustva. Ovde u Nišu imam neki. LCD i nije loš. Dok sam bio u Kanadi imao sam plasma i slika je bilo bolja. A televizor Samsung valjda beše 48 inch-i je na popustu bio 250e biggrin


Što se tiče plasme oni bi trebali da daju najbolju sliku. Ali istovremeno najviše struje troše i kao vek trajanja im je najkraći. To vek trajanja valjda znači u proseku 10 godina. Što je po meni mnogo više nego dovoljno.

Napiši model jer ovako porediš babe i žabe.
Prosečno gledanje TV dnevno je oko 6.5h, Plazma Panasonik garantuje 100.000 bez gubljenja osvetljenja što izaje oko 42 godine prosečnog gledanja. Meni dovoljno. Životni vek plazni je nešto što se svakodnevno menja na bolje i to drastično.
Što se struje tiče i potrošnja je sve manja, a za razliku od LCDa, plazmu možeš da podesiš da troši manje. Ali ne vidim svrhu toga jer slika mora da bude idealna.

Gagi je dao lep osvrt na dva modela. Na žalost posle njega dosta komentara koji ništa nisu rekli, već samo nešto da se napiše.

obrni okreni najbolji je sad trenutno led,plazme trose struju,krace traju,uzmi neki led sa dobrim osvezavanjem slike,obavezno sa smart funkcijom,odnos kvalite-cena LG je neprikosnoven
Ovde si se pošteno nalupao. Možda ti imaš ovakvo mišljenje i to je ok, ali daleko da je ovo tačno. Svuda na netu ćeš videti koji ekran daje bolju sliku, a prost primer ćeš videti TEK kad staviš plazmu pored LCDa. Da se razumemo nije LED sranje, već je plazma bolja kad je u pitanju ugao gledanja, kontrast i punoća boja, odaziv.
"Plazme troše struju".... šta LCD troši? Orahe?

I dalje najveći problem bez obzira na odabir TVa je kvalitet dovedenog signala.
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2013, 11:11:32 pre podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže dule73

  • VW Driver
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1968
  • Age: 50
  • Lokacija: Nikšić-Crna Gora
  • Karma: +55/-13
  • Pol: Muškarac
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #10 poslato: Decembar 10, 2013, 11:13:39 pre podne »

Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #11 poslato: Decembar 10, 2013, 11:34:26 pre podne »
@wele
u kom veku si ti rodjen???
plazma se uveliko izbacuje iz proizvodnje bas zbog nepouzdanosti i potrosnje struje,stoji to da ej slika najbolje ali mi nemoj pricat da su te razlike tolikooo drasticne da pored plazme ja ne mogu gledat led tv??meni lg po specifikacijama sa 39 incha ekranom trosi 55 wati struje,sta mislis koliko trosi plazma?uz koriscenje automatskog osvetljenja jos manje ce trosit...plazma je proslost, to je neminovnost..
..i ako nisi znao i led mozes podesit da trosi manje...iskreno,to i nije neka novost al eto da kazem
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #12 poslato: Decembar 10, 2013, 12:47:12 posle podne »
Plazma se ne izbacuje iz upotrebe. Na IFA sajmu ove godine su predstavljeni ultra tanki i dosta laksi i stedljiviji plazma televizori. Plazma iz 2008 od 63'' trosi 700 w struje, a radni vek panela (dok ne dodje do blagog zatamnjenja) je 100.000 sati. LCD od 70 inca iz ove godine trosi 140W, pa je tu razlika odcigledna. Uglovi gledanja su na strani plazme (osim ako se ne radi o vrhunskim LCD panelima kakvih i nema kod nas u prodaji, zbog cene). Razlika u slici i nije bas neprimetna prosecnom coveku ako je u pitanju losiji izvor (recimo analogna kablovska ili DivX serija). Proizvodnja plazma panela je skuplja u samom startu od lcd i led-a,sto ne znaci da prestaje da se proizvodi u vecim dijagonalama i u 3D.
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2013, 12:48:53 posle podne od strane topmarko »

Van mreže Nikola Calasan

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3917
  • Lokacija: Novi Banovci
  • Karma: +94/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bmw e91 320d
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #13 poslato: Decembar 10, 2013, 12:51:14 posle podne »
Svidja mi se tema posto planiram uzeti neki noviji tv, a pojma nemam o njima :) imam neki stari LG vec 13, 14 godina i nikad se nije pokvario. Kad se vi dogovorite sta je najbolje, ja cu to kupiti :)

Van mreže dule73

  • VW Driver
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1968
  • Age: 50
  • Lokacija: Nikšić-Crna Gora
  • Karma: +55/-13
  • Pol: Muškarac
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #14 poslato: Decembar 10, 2013, 12:53:20 posle podne »
kad se dogovore Niđo ja ću ti kupiti TV ;)

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #15 poslato: Decembar 10, 2013, 01:06:41 posle podne »
Ja sam prosle zime kupovao tv, pa sam dosta citao po forumima bas ovaj tvoj problem, uglavnom sam nailazio na ovaj odgovor:

Ako imas para i hoces kvalitet : LED
Ako nemas para a hoces bilo kakav kvalitet: Plasma
Ako nemas para hoces samo tanak tv: LCD

Naravno ljudi takodje savetuju Full HD ne HD ready

Ja sam na kraju uzeo PHILIPS 42PFL4208H - 107 cm  , smart tv, ide net kabel u njega, vidi racunar odmah, ja prezadovoljan.

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #16 poslato: Decembar 10, 2013, 01:39:50 posle podne »
Ako imas para i hoces jako dobar kvalitet : AMOLED
Ako imas para i hoces dobar kvalitet : Plazma
Ako nemas para a hoces bilo kakav kvalitet: to ne postoji
Ako nemas para hoces samo tanak tv: LCD moze da prodje   biggrin

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
lollol

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #18 poslato: Decembar 10, 2013, 01:51:23 posle podne »
Ako imas para i hoces extra kvalitet: OLED

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Televizori LCD,LED,PLASMA
« Odgovor #19 poslato: Decembar 10, 2013, 01:58:27 posle podne »
svaka vama cast ljudi na ocima sokolovim .. ja radim sa pikselima svakodnevno pa mi je razlika u panelima nekih 10-15% maksimalno.. ako je cena 50-100% veca ne vidim logiku uzimati, pogotovo ako nemas pravi digitalni program. za filmove bi pre uzeo projektor i na zid nego tolko para na tv samo zbog toga..
lollol