Autor Tema: Prenos vlasnistva  (Pročitano 19863 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #20 poslato: Septembar 16, 2015, 12:49:19 posle podne »
Cena varira od mesta do mesta, jer lokalne samouprave ubacuju trista čuda za naplatu kroz neke takse za ovo i ono....
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Nabukodonosor

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +4/-20
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B5.5
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #21 poslato: Septembar 16, 2015, 03:33:20 posle podne »
Ja sam platio porez na prenos vlasnistva za punta 2001. godiste, prosle godine, oko 4000 dinara. Malopre sam bio na jos jednom tehnickom pregledu, nesto drugar isao pa sam bio sa njim, i oni mi rekose kao oko 8000-8500 dinara bi trebalo da je za passata.

Ali koliko vidim, velike su razlike od opstine do opstine.

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #22 poslato: Septembar 16, 2015, 04:27:03 posle podne »
Ja znam da sam prevodio auto i dao 15 crvenih.Nova saobracajna nove tablice,plus to sto treba i izaslo me 15 iljada,nemam razloga da lazem.Cuo sam da kada registrujes auto i odma ga prevodis tu fakticki samo placas porez za registraciju,a kada ga prevodis a neregistrujes onda opet placas taj neki porez sto nebi platio kada bi ga i registrovao,tako sam cuo sad dal je istina neznam.

Van mreže vvlajko

  • VW Početnik
  • Poruke: 16
  • Lokacija: nis
  • Karma: +0/-0
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #23 poslato: Septembar 16, 2015, 04:56:45 posle podne »
Ja sam za audi A4 2.0 benzin, 2002. pre dva meseca platio u  Kraljevu 8.500 din sve komplet bez odjave tablica.

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1722
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #24 poslato: Septembar 16, 2015, 05:21:14 posle podne »
Odjava tablica koliko znam se ne placa.

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Prenos vlasnistva
« Odgovor #25 poslato: Septembar 16, 2015, 06:50:34 posle podne »
Placa se 400 din. Ako samo odjavljujes. Ako prevodiš,ne.



  Sent from my Iphone
« Poslednja izmena: Septembar 16, 2015, 06:52:07 posle podne od strane Fitipaldi »
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže mboy87

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1722
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +28/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 4 1.9 TDI
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #26 poslato: Septembar 16, 2015, 06:57:13 posle podne »
Odjavljivao sam tablice i nisam nista platio.

Bilo je potrebno odneti tablice,registracioni list,saobracajna i overen kupoprodajni ugovor.

Van mreže Nabukodonosor

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 228
  • Lokacija: Srbija
  • Karma: +4/-20
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B5.5
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #27 poslato: Septembar 16, 2015, 11:38:09 posle podne »
Ja sam za audi A4 2.0 benzin, 2002. pre dva meseca platio u  Kraljevu 8.500 din sve komplet bez odjave tablica.

Hvala Vlajko.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #28 poslato: Septembar 18, 2015, 03:45:43 posle podne »
@Nikola
Pa nije onda 15 soma prenos, tablice i nova saobracajna su malo preko 5000. Mene je porez izasao 5500 na 82kw(bez usluga agencije itd), tvoj je jaci motor, tako da je tu negde cena...

Van mreže Nikola 92

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1643
  • Age: 31
  • Lokacija: Vrbas
  • Karma: +41/-23
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf III
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #29 poslato: Septembar 18, 2015, 08:54:32 posle podne »
Da,ja sam menjao tablice i saobracajnu jel je druga opstina i isao sam preko agencije,moj ima 118 kw,cuo sam nesto da sve preko 110 kw ide jos neki dodatni porez stali vec kao neki luksuz uteram im materi.

Van mreže martinvet

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 288
  • Age: 42
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 4
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #30 poslato: Septembar 21, 2015, 05:38:25 posle podne »
Kupim ja jettu 2009 prenesem na sebe odmah i to platim 4500, prodam decku 2013 on plati prenos 5500, u istoj opstini bez promena tablica 4 godine kasnije. Ladno za 4 godine ona vredi vise!

Послато са ST27i користећи Тапаток 2

Zasto prosto,kad moze komplikovano!

Van mreže Fred Peric

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5911
  • Age: 40
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +165/-127
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 5 1.9 TDI 77/105 2007.g.
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 13, 2015, 12:22:06 posle podne »
Evo ovde kalkulatora kataloške vrednosti  vozila i očekivanog poreza na prenos vlasništva :

http://www.registracija-vozila.rs/index.php?option=com_chronoforms&view=form&Itemid=217

Земунчанин

Van mreže ZoranBG

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 220
  • Age: 51
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +7/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B5,5 1,9; Golf II 1,6D
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 18, 2015, 12:11:56 pre podne »
Moj je 2003 isto karavan i prenos (porez) sam platio oko 14,000rsd. u Aprilu ove godine.
Registracija+tehnicki+porez+saobracajna i tablice+agencija oko 47,000rsd

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #33 poslato: Septembar 25, 2016, 09:02:40 posle podne »
Može jedno pitanje za poznavaoce ili one koji imaju iskustva? Koja je procedura po zakonu da kada prodam auto, kupac, tj, novi vlasnik ni jednog jedinog sekunda ne vozi auto sa mojom saobraćajnom dozvolom? Komšija je imao problem, prodao je auto (još odavno) nekoj ženi, nit je platila porez, nit uradila prenos, auto 4 godine bio na njega, ona ga preprodala 3-4 puta.. šta je posle bilo da vam ne pričam dalje, zaboleće vas glava....
Elem, u MUP-u, mu rekli: bili ste dužni da odjavite vozilo! Kako da ga odjavi, kad je auto sa tablicama i saobraćajnom kod nje? Po zakonu kažu, dužni ste u roku od 15 dana od otuđenja vozila da prijavite da ste auto prodali. Šta to znači? Odneseš svoj primerak ugovora u MUP? Tablice i saobraćajna su kod novog vlasnika, a on može da se vozika sa saobraćajnom na moje ime.  Čak i da ja platim porez (da ne bi išla kamata), kako da ga nateram da ode da prenese auto na svoje ime? Koliko sam mogao da pročitam prodavci su pop tom pitanju totalno nezaštićeni. Jedino da odmah odjavim vozilo, vratim saobraćajnu i tablice, a novi vlasnik traži nove tablice i saobraćajnu na svoje ime... Ali šta se u tom slučaju dešava sa registracijom, važe li dažbine do isteka registracije?
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #34 poslato: Septembar 26, 2016, 08:08:17 pre podne »
Da li ste napisali kupoprodajni ugovor?Ako niste,zapretiš mu da ćeš doći da mu uzmeš auto.

Sony Xperia Z3

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #35 poslato: Septembar 26, 2016, 11:26:14 pre podne »

Evo pa sami probajte....
Kataloška vrednost golf 1  '79. god

Pa da im j**** sve na svetu ko pravi ovaj katalog.... očigledan primer dranja naroda.
Ja za golfa nisam mogao 350e da uzmem i to kad je bio reg celu godinu....



Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #36 poslato: Septembar 26, 2016, 11:52:26 pre podne »
Mog passata i nema u katalogu. lollol

Sent from my E2303


Van mreže Gavraa

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 2232
  • Age: 24
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Karma: +53/-10
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo G40 - Audi TT 8N
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #37 poslato: Septembar 26, 2016, 02:02:38 posle podne »
Ako se auto vodi na njega sto ne udari zabranu na registraciju?
Ja sam kupio auto koji se nije vodio na coveka od koga sam ga uzeo,kod mene su i tablice i saobracajna.
Covek na koga se vodi auto je prodao 3-4 auta i nijedan nije preveo,kad su pocele da mu stizu kazne ode i stavi zabrane na registraciju na sva kola.
Kad bude sadasnji vlasnik otisao da produzi registraciju nece moci,moci ce samo uz prisustvo onog na koga se vodi auto.

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #38 poslato: Septembar 28, 2016, 09:04:58 pre podne »
I sta kada mu zapreti? Ovaj kaze dodji i uzmi.


A sta posle?

Mani te price molim te. Nema resenja drugog nego odmah prevod. E sad sto se mi kurvamo tu svi, pa kao ne mora odmah prevod iz straha da ce odustati od kupovine je druga prica.
U najgoroj varijanti, odes u opstinu i overis Ugovor o prodaji, bar koliko toliko da se zastitis od kazni i gluposti koje moze da napravi.
Naravno ,odmah prevod-prenos vlasništva.Pre neki dan čuh neverovatnu priču.
Deda neki prodao Astru G i nije odradio prenos sa novim vlasnikom.Posle 5-6 meseci deda umre.Na ostavinskoj raspravi deca saznaju da deda ima(još uvek ) u vlasništvu auto.I dodele je sinu od dede.Ovaj čekao da istekne registracija da se pojavi ovaj sa Astrom,radi prenosa.Naravno,čovek je bez trunke ljudskosti uzeo Astru sebi jer mu pravno pripada,a ovaj nije imao para da je "otkupi".Zvao je ovaj i policiju,ali oni su ,uz sleganje ramenima,samo pitali da li ima overen kupoprodajni ugovor sa pokojnim dedom.Ovaj to nije imao,pa je morao sinu da preda auto.Uz psovke i kletve,naravno.Zaista neverovatna priča,ali se to i desilo u Novom Sadu.I da,ima i takvih ljudi.Nažalost koji se ne boje ni Boga.
Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: Prenos vlasnistva
« Odgovor #39 poslato: Septembar 28, 2016, 10:39:38 pre podne »
Ova priča sto je 2bizi napisao bi trebala svima da bude AMIN pri kupovini auta, masu ih je tako ostalo bez prevoznog sredstva.
Može jedno pitanje za poznavaoce ili one koji imaju iskustva? Koja je procedura po zakonu da kada prodam auto, kupac, tj, novi vlasnik ni jednog jedinog sekunda ne vozi auto sa mojom saobraćajnom dozvolom? Komšija je imao problem, prodao je auto (još odavno) nekoj ženi, nit je platila porez, nit uradila prenos, auto 4 godine bio na njega, ona ga preprodala 3-4 puta.. šta je posle bilo da vam ne pričam dalje, zaboleće vas glava....
Elem, u MUP-u, mu rekli: bili ste dužni da odjavite vozilo! Kako da ga odjavi, kad je auto sa tablicama i saobraćajnom kod nje? Po zakonu kažu, dužni ste u roku od 15 dana od otuđenja vozila da prijavite da ste auto prodali. Šta to znači? Odneseš svoj primerak ugovora u MUP? Tablice i saobraćajna su kod novog vlasnika, a on može da se vozika sa saobraćajnom na moje ime.  Čak i da ja platim porez (da ne bi išla kamata), kako da ga nateram da ode da prenese auto na svoje ime? Koliko sam mogao da pročitam prodavci su pop tom pitanju totalno nezaštićeni. Jedino da odmah odjavim vozilo, vratim saobraćajnu i tablice, a novi vlasnik traži nove tablice i saobraćajnu na svoje ime... Ali šta se u tom slučaju dešava sa registracijom, važe li dažbine do isteka registracije?


Podješ u neku agenciju za registraciju sa kojima si dobar i njih pitaš šta ti preporučuju u tom slučaju (ako te već mrzi da odeš u MUP da pitaš), ali čim se u zakonu pominje da si dužan da u roku od 15 dana od otuđenja (što bi trebalo da znači da dokumenta od vozila nisu kod tebe) odjaviš vozilo, onda bi trebalo da je predviđena mogućnost da se odjavi bez saobraćajne i tablica, uz tvoja lična dokumenta i kupoprodajni ugovor.