Autor Tema: Golf 5 1.9 77kw BKC plavi dim pri jutarnjem paljenju.  (Pročitano 1688 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stefan9771

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Srbija, Valjevo
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 1.9 TDI 77kw,BKC, 2004
Golf 5 1.9 77kw BKC plavi dim pri jutarnjem paljenju.
« poslato: Mart 02, 2021, 04:24:07 posle podne »
Golf 5 1.9 tdi 77kw 105 ks BkC 2004 godiste 270000km na satu, ne znam da li je pravih, sto vrlo verovatno i nije , ali da vam napisem detaljno.
Zamenjena je dizna na prvom cilindu jer je crkla , nakon zamene, drugom polovnom, motor pri svakom jutarnjem paljenju izbaci plavi dim, sekund dva od trenutka kad upali izbacuje, i nakon toga prestaje, i vise nema dima.
Auto kad se upali, osecaju se vibracije unutar karoserije, kao da se motor drma,i imam osecaj kao da nesto lupa unutra i ugasi se, kao da se skroz izgubi gorivo iz sistema. Ponovo pokusam da upalim, stisnem gas, i kad krene da vergla nekako sastavi i upali stim sto trese celu karoseriju i nakon davanja malog gas da se podignu obrtaji on prestane da se trese, i nestaju vibracije.
Nekada i u voznji kad stanem na semafor, na leru, pocne da treska karoserija, medjutim, kad dam gas, i pustim on se stabilizuje...
moze li pomoc ikakva, odmah da kazem, da nisam menjao filter goriva, moracu, jer bolje od jeftinijeg problema krenuti, ne znam kad je menjan jer mi to prethodni vlasnik nije naveo... odnosno dobro me je zajebao .... necu pisati o tome, jer bi previse dugacak post bio.
Pozdrav svima !