Autor Tema: Ispravne solje ili ne  (Pročitano 9890 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #40 poslato: Decembar 06, 2016, 10:59:53 posle podne »
Ove Meyle HD je kolega stavio na Audi 80 B4. Ni posle tri godine nisu popustile.
Uzecu ih za moj auto posto su iste.
Cena im je 1000 dinara po komadu.

Sent from my E2303 using Tapatalk


Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #41 poslato: Decembar 06, 2016, 11:08:31 posle podne »
Možeš da vidiš sa Mikulom, zna dobrog majstora.  bleh
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #42 poslato: Decembar 06, 2016, 11:22:37 posle podne »
Haha, jbg raco tako je. Bice reseno ove nedelje nadam se, a bice i slike da se vidi ovde u temi pa da se neko ne zajebe ko ja tj da ga ne zajebu ko mene

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13670
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #43 poslato: Decembar 06, 2016, 11:30:32 posle podne »
Ovo kod mene je provereno.
Kolega je automehanicar.
Valjda zna sta je ugradjivao kod sebe na auto. blink

Sent from my E2303 using Tapatalk


Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #44 poslato: Decembar 06, 2016, 11:48:27 posle podne »
Evo slike od dole


Prodavac mi nece prihvatiti ove na reklamaciju jer su ugradjivane a ako kupim druge solje ovaj majstor ih nece menjati vise to je sigurno

Možeš da vidiš koju je maticu koristio tako što odviješ gornju maticu i skineš gornji šešir. Ako nije menjao matice onda je 100% pogrešna. Šešir na opruzi nije menjan, misterija je za koji tip. 95 bi trebalo da je izvršena promena šolja a opruge su ostale iste.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #45 poslato: Decembar 07, 2016, 12:08:21 pre podne »
Nije menjao ostala je ista sto je bila
,
Raco jel isti precnik na sasiji i za staru i za novu solju, mozda bi mogao samo naci drugi sesir za oprugu i dve matice, tj bukvalno da prepravim ceo amort sa starog na novi tip da ne kupujem opet solje. Kao ovi na slici

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #46 poslato: Decembar 07, 2016, 09:36:18 pre podne »
Nije isti prečnik na šasiji, kako može biti, stara šolja 10 cm prečnik, a nova 7.5! To je ovde i najveća misterija. Po slikama koje si postavio deluje da nova šolje leži lepo da joj rupa taman. Ako je tako, kako si onda došao sa starim šoljama, koje su veće za 2,5 cm, znači one nisu ni ušle lepo u rupu. Ako su dobro stajale, onda ti ova šolja šeta, a to se ne vidi na slici a pitanje dal' može da se vidi i na licu mesta dok se ne skine.
Drugar je kupio Vento '98. (znači sve novi tip), medjutim bio je slupan, neko je menjao koševe i stavio koševe sa rupom na šasiji za širu šolju, a on vozio sa novom šoljom. Stalno mu to šetalo, lupalo, nije ni imao pojma zašto. Kad je otišao kod majstora, imali su šta da vide. Ova nova gumena šolja em šeta, em se izvitoperila od udaraca. Stavio komplet opruge i amortizere od starog tipa trojke i progledao. Toliko o našim majstorima, limarima, a i ostalima, svi znaju sve.
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2016, 09:49:17 pre podne od strane knalek »
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #47 poslato: Decembar 07, 2016, 03:11:30 posle podne »
Znam da rupa ide u konus pa im je gornji precnik mozda isti a donji je siri kod stare, na par strani sajtova sam nasao da su ljudi menjali solje stare za nove i samo zamenu sesiric sa opruge i solju i maticu i stave tako, i gore sam ti okacio sliku stari delovi i novi delovi sto je neko menjao, jbg nem pojma ni ja vise

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #48 poslato: Decembar 07, 2016, 03:27:33 posle podne »
Nemam pojma, ali sam lično video novu šolju kako izgleda kad je drugar skinuo sa koševa gde fabrički ide stara šolja. Sva se guma bila izvitoperila, iskrivila.... A to je tvrda guma, ne može baš tako lako da se iskrivi, znači da ne leži baš lepo na košu. A ko bi ga znao, možda je kod njega to bilo zbog nečeg drugog. Možda je rupa ista, videćemo šta kažu drugi, ja mislim da nije.
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže Radusinko

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7, Audi A3
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #49 poslato: Decembar 30, 2016, 04:15:14 posle podne »
Koje ti je golf godiste?

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #50 poslato: Decembar 30, 2016, 08:12:33 posle podne »
Ako si mene pitao, moj je '97-mo, kod mene nije problem,  novi model šolje i sve što ide uz to... Kod drugara je bio problem što je vozio auto kome su menjani koševi, pa stavljeni koševi iz prve trojke, pa neko stavio novi model šolje (uži), pa se desilo to što se desilo.....Čekamo Mikulu da javi šta je uradio i koju je kombinaciju napravio!
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #51 poslato: Decembar 30, 2016, 08:26:59 posle podne »
A Mikula nista nije uradio, sjebao nogu na poslu pa bio nepokretan do pre dva dana, nisam mogao ni kola da vozim a kamoli da radim nesto oko njih, mada resio sam da cu kupiti druge  solje one siroke tj stari tip i staviti, ove i dalje stoje nista se nije pomerilo i ne lupa nista tako da ce stajati jos nekoliko dana dok ne prodju praznici. U svakom slucaju javicu i slikacu sve sto se bude radilo.
A ako pitas za moj koji je godiste, on je 95 taman to prelazno sto se tice solja

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #52 poslato: Februar 16, 2017, 02:18:50 posle podne »
Doslo ovo opet na red, kupio nove solje stari tip pa se sutra ako bog da montiraju, uzeo mejle


Stara i nova

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #53 poslato: Februar 18, 2017, 03:27:47 posle podne »
danas skinuo amorte



Skinute ove solje i nisu uopste ostecene ni krive ko kod Knalekovog drugara, stavio nove solje stari tip i sad od gore izgleda ovako

Sve leglo lepo, jos optiku da uradim, tolika igranka zbog trgovca i majstora, ni jedan ni drugi nisu bili u pravu tj ovaj prodao pogresne a ovaj ugradio pogresne, jbg svaka se skola placa

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #54 poslato: Februar 18, 2017, 03:40:23 posle podne »
Ne bi se guma ni deformisala, jedino što bi stradalo ubrzo jeste ležaj zbog neodgovarajuće kape.
Deo gde šolje naležu na šasiju nije promenjen, jedino je bitno da uz odgovarajuće šolje i opruge idu odgovarajuće kape i šrafovi.
Ovog majstora što ti je menjao šolje zaobiđi ubuduće.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #55 poslato: Februar 18, 2017, 06:16:40 posle podne »
Taj majstor je jedan od onih dunđera što ih "spominjemo" Nenad Petaković i ja. Oni koji rade po 30 godina, i sve znaju, a šolje za Golfa trojku nisu videli ni na slici. Nije smeo onu prvu kombinaciju onako napraviti.
Prodavac te možda i nije zajeb'o za tvoj auto ide novi model šolje, ali tebi je auto "Amerikanac" pa je možda kod njih nešto drugačije. Kratko si vozio da bi se bilo šta sjebalo. Nisam se tada kada je taj moj drugar menjao te izvitoperene šolje bavio nešto sa time, ali iz više usta sam čuo da ležište na šasiji nije isto za stari i novi model. Možda može da se vozi, ako složiš kompletno od starog ili novog tipa, ali mislim da nije isto.
Pa valjda ste gledali kad ste skinuli sve koja šolja bolje leži u koš?!
Godinama sam gledao da kupim štelujuće amortizere, znači to se kupuje u kompletu, opruga i sve ostalo.
U svakom katalogu koji sam gledao, imaš da izabereš da li uzimaš za trojku do 9/94 ili za trojku od 9/94 godine, i ti kompleti imaju drugačiju šifru.
Ako je ležište na košu isto, zašto prave i prodaju dva različita kompleta gewinde za isti auto?!
Ne znam, nisam pametan.
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #56 poslato: Februar 18, 2017, 07:13:32 posle podne »
Zato sto je povrsina kojom lezaj naleze na kapu drugacija. Kod podesivih amortizera vec imas kapu na opruzi i zato postoje dva tipa za staru i novu solju.
Krakovi za MK3 na kojima se nalaze lezista solja imaju jedan broj od 92-99. Nema revizije dela.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #57 poslato: Februar 18, 2017, 07:43:11 posle podne »
Jos jedna tema u kojoj se pojavljuje majstor pljeskaros...ee moja struko pa oni ni solje ne mogu da pogode da zamene...
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #58 poslato: Februar 19, 2017, 10:41:55 pre podne »
Krakovi za MK3 na kojima se nalaze lezista solja imaju jedan broj od 92-99. Nema revizije dela.
U pravu si! Gledam sam ja to ranije kod mene u ETKI, i učini mi se različit broj. Sad gledam, za "kućište kotača", isti kataloški broj za sve modelne godine.
A da li znaš da na recimo starom nekom godištu, ima deo koji je različit nego na nekom novijem godištu, a imaju isti kataloški broj?
Primer: Montirao el. retrovizore, i sjebem neku plastičnu cevčicu za vakum za centralnu. Drugar se u to vreme bavio rasturanjem stranaca. Odem kod njega, 92-go godište trojka, tamo gumeno crevce, ni nalik mojoj plastičnoj cevčici, kod mene ne može. Pogledam kod njega na autu, karavan 98-mo godište, isto plastika kao kod mene. Pogledam u ETKU, i za 92-go i za 97-mo isti kataloški broj. Odem u Autokomerc, isto kao kod mene, jedan broj za obe godine. I šta sad, kad naručim, koji će doći? lost006
« Poslednja izmena: Februar 19, 2017, 10:53:10 pre podne od strane knalek »
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Ispravne solje ili ne
« Odgovor #59 poslato: Februar 20, 2017, 04:41:33 posle podne »
Kad se radi optika na golfu jel nagib treba biti u minusu ili plusu i koliko, i trag tocka sto se podesava na spone jel ide u plus ili minus i koliko ako neko zna