Autor Tema: Polo 9n čudan problem sa strujom sve radi i ništa ne radi ?!  (Pročitano 1726 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kovach888

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Brus
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4 16v 9n 2003.
Polo 9n čudan problem sa strujom sve radi i ništa ne radi ?!
« poslato: Septembar 08, 2017, 08:16:21 posle podne »
Pozdrav dobri narode!
Neki gremlini su mi napali Polo9n, 2003. 1.4, 16v 75kw.
Ovako to izgleda:



Dešava mi se u vožnji (uglavnom) da mi upali svašta nešto + zvučni signal. Svetli, pišti, servo otkaže, stanem, ugasim, upalim i vozi dalje.
Lampica check engine, svetli, pa se ugasi i taman je nema neki dan -biiip biip + light show i zasvetli.  :41
Nešto ga gricka, nema šta nije svetlelo i uvek nešto novo, brisači rade pa ne rade, duva hladno pa kad okreneš na toplo neće da prebaci, poz 1 na ventilatoru ne radi,  klima hladi-stanem da kupim nešto, uključim opet a ona greje ko šašava :D
Jednom tako dođem da upalim auto, sednem, ključ u bravu-auto mrtav, kao da nema akumulator. Otvorim vrata pozadi, bimmmm- dođe struja (kao da sam je uključio na prekidač)   :9
Drugom prilikom u vožnji se upališe lampice +EPC i tad kad sam stao jedino je ler gas bio oko 1100 a kad god da se drugi put nešto palilo auto je radio normalno i nije brljavio sa potrošnjom.
Prozori se nekad spuštaju samo pritisnem a nekad moram da držim da bi se spustili do kraja i tako, pun je iznenađenja...  bonk
Šta se ovo događa zna li neko? Na diagnostici prijavljuje 23465653 grešaka :D
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2017, 09:35:54 posle podne od strane Joca »

Van mreže kovach888

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Brus
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4 16v 9n 2003.
Odg: Polo 9n čudan problem sa strujom sve radi i ništa ne radi ?!
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2017, 07:03:05 posle podne »
Izgleda da je otišao procesor na servo pumpi. MOže li to da izazove ovakve probleme (da zeza CAN Line)?

Van mreže kovach888

  • VW Početnik
  • Poruke: 4
  • Lokacija: Brus
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Polo 1.4 16v 9n 2003.
Odg: Polo 9n čudan problem sa strujom sve radi i ništa ne radi ?!
« Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2017, 01:32:09 pre podne »
Servo pumpa, mikroprocesor i još nešto oko struje na njoj....remot 220 evra u Oktatech BG...sad radi kao mali zmaj.
Najviše mrzim kad na forumima, stranim i domaćim, neko ima problem, pita za savet, i kad reši isti ne napiše u čemu je bio kvar.
Čini mi se da je Dante predvideo jedan krug za ovu "sortu"  :57