Autor Tema: TAG (elektronska naplata putarine)  (Pročitano 509 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mikula

• Sr. Member
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf lll 1.8
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #20 poslato: Avgust 09, 2017, 08:25:44 posle podne »
Joco ne dopunjava se to tecnoscu nego dinarima nema sta da curi , salim se naravno, logicno bi bilo da ima neki nosac koji se lepi na sajbu a da TAG ide u nosac a ako je tako onda ga bolje vaditi iz nosaca po ovim vrucinama da ne gori bzvze

Van mreže djokicsale

• Master Member
  • Auto: passat 3 1.9TD
« Odgovor #21 poslato: Avgust 09, 2017, 11:31:18 posle podne »
@wele sve si u pravu isto to i ja govorim da klinci mogu bolje da odrade ceo sistem.... al onda ne mogu gore njih 10 da ubace svog nekog  da odradi ovako kako jeste i da se ugrade svi.....

Što se tiče zatamnjenja slobodno ga stavi ja imam foliju na šoferci pri vrhu pa čita.... a jednom sam ga nešto vadio i ostane mi u džepu i tako sam prošao naplatnu bez problema, tek posle sam se setio gde je.....

A sistem dopunjavanja je užas... da moram da stajem na određenu pumpu ili na naplatnu.... nisam bogat da ubacim 200-300e pa da to stoji tako..... jednostavno najbolje bi bilo za nas fizička lica dopuniš online pre puta koliko ti treba i pičiš.
A što se duple naplate tiče i mom jednom drugu se to isto desilo..... i nikom ništa.
Sent from my SM-J500F using Tapatalk
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2017, 11:33:59 posle podne od strane djokicsale »
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Wele

• Ultimate Member
  • Lupo GTI, B7
« Odgovor #22 poslato: Avgust 10, 2017, 12:24:54 pre podne »
Nešto kao WC a u stvari je to WAIT CLOSED.= sačekaj zatvoreno ,a posrpski toalet.
WC je skracenica od engleskog Water Closet tj "omanja prostorija sa vodom", a toalet je od iste francuske reci. Po srpski valjda moze da se kaze "nužnik", tamo gde obavljas nuzdu :)
Ja drzim uredjaj pored sebe i kad dodjem pred naplatu suvozac ga prisloni na soferku.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže martinvet

• VW KLUB Member
  • Jr. Member
  • Auto: vw golf 4
« Odgovor #23 poslato: Avgust 10, 2017, 07:25:20 pre podne »
Negde sam procitao onu moju verziju. Svaki uredjaj ima nosač koji se lepi za staklo. Ja ga skidam kad nisam na autoputu i vadim iz kola kad je velika vrućina i mraz.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk

Zasto prosto,kad moze komplikovano!

Van mreže admin

• Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi C7 S-line ® Black edition
« Odgovor #24 poslato: Avgust 10, 2017, 12:42:16 posle podne »
Koristim TAG duze vreme, prvo onaj stari pa novi i nikad nisam imao nikakvih problema..  ni sto se tice duple naplate ni sto se tice odlepljivanja... ona 3m providna guma ne da drzi nego razbija...

Nikad ga ne skidam ne vidim potrebu za tim ?!?  U CC-u je bio zalepljen iza onog crnog dela na soferci i uvek ga je ocitavao bez problema... na audiju sada iza tog crnog dela stoji kamera tako da sam ga zalepio na vidno mesto.. i posto je bele boje sa druge strane dok je na autu sve black  biggrin ofarbao sam ga sprejom u crnu boju i to u bas debelom sloju.. i dalje ga bez problema i ocitavam i dopunjavam.. (prefarbao sam mu i bocne ivice gde se nalazi bar kod seriski broj itd..)

Van mreže Simma

• VW KLUB Member
  • Full Member
  • Auto: VW Polo 9N 1.2
« Odgovor #25 poslato: Avgust 10, 2017, 06:42:13 posle podne »
ja sad uzeo,kazu ne izdaju vise sa drzacem za kola nego svima daju ovaj drzac za kamione...  :+

Van mreže Joca

• ______ x X x ______
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
« Odgovor #26 poslato: Avgust 10, 2017, 07:07:20 posle podne »
Kako gde...

Van mreže Duledudule

• Jr. Member
  • *
  • Auto: Fabia 1.9 TDI Combi
« Odgovor #27 poslato: Avgust 10, 2017, 08:13:38 posle podne »
Koristim TAG duze vreme, prvo onaj stari pa novi i nikad nisam imao nikakvih problema..  ni sto se tice duple naplate ni sto se tice odlepljivanja... ona 3m providna guma ne da drzi nego razbija...

Nikad ga ne skidam ne vidim potrebu za tim ?!?  U CC-u je bio zalepljen iza onog crnog dela na soferci i uvek ga je ocitavao bez problema... na audiju sada iza tog crnog dela stoji kamera tako da sam ga zalepio na vidno mesto.. i posto je bele boje sa druge strane dok je na autu sve black  biggrin ofarbao sam ga sprejom u crnu boju i to u bas debelom sloju.. i dalje ga bez problema i ocitavam i dopunjavam.. (prefarbao sam mu i bocne ivice gde se nalazi bar kod seriski broj itd..)
Još da na njenu dodaš ''Made In Serbia''  biggrin :25
Nikad ga nisam skidao sa nosača, kako sam zalepio nosač za šoferku prvi put - tako stoji i dan danas, 3M traka ubija kako dobro drži....Kod mene je oko 2 godine... I po mrazu i po suncu.....
E0A 1D0 5SL 5RQ 1KK 6FB 1AP 3FA 1N2 1ND H0G 4UE 4R2 3NC 3QT 4X0 4A0 8L3 J0L 7AA 8GD 6YO 9AP 8RE 7QO 8AA 8QE 8XO 4K3 B14 GO2 QN0 3L1 9P0 Q1A 7XO 9WO BWA 7AO QGO 0GE L08 7P0 F0A 3S2

Van mreže Wele

• Ultimate Member
  • Lupo GTI, B7
« Odgovor #28 poslato: Avgust 10, 2017, 08:57:12 posle podne »
ja sad uzeo,kazu ne izdaju vise sa drzacem za kola nego svima daju ovaj drzac za kamione...  :+
Danas sam dopunjavao uredjaj na Zmaju i ispred mene momku daju drzac za kamion ili da kupi uredjaj negde drugo. Devojka dopunjuje uredjaj onlajn i videla je da imam par hiljada vec uplaceno na nalogu, pa mi je cudno da ne postoji link za evidenciju koji bi bio dostupan svima. Trenutno je zamisljeno da iznos uplacenog novca na uredjaju moze proveriti samo na naplatnoj rampi kada ocita prolazak ili da se zamoli na uplatnom mestu sto je van procedure. Uputstvo za postavljanje postoji i dobija se prilikom potpisivanja ugovora. Na sajtu postoji i procedura za zalbe. Sve u svemu je dobra stvar i bolja nego sto je bila. Da moze bolje - moze i to daleko bolje. Ne treba da prodje 20 godina da neko kaze "Ej ovo moze da se unapredi"
« Poslednja izmena: Avgust 10, 2017, 08:59:54 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Duledudule

• Jr. Member
  • *
  • Auto: Fabia 1.9 TDI Combi
« Odgovor #29 poslato: Avgust 11, 2017, 02:32:15 posle podne »
Kada bi ste videli ko je glavni za naplatu putarine...... sve bi vam bilo jasno......
Kakvih crnih 20 godina......20 vekova....
E0A 1D0 5SL 5RQ 1KK 6FB 1AP 3FA 1N2 1ND H0G 4UE 4R2 3NC 3QT 4X0 4A0 8L3 J0L 7AA 8GD 6YO 9AP 8RE 7QO 8AA 8QE 8XO 4K3 B14 GO2 QN0 3L1 9P0 Q1A 7XO 9WO BWA 7AO QGO 0GE L08 7P0 F0A 3S2