Autor Tema: TAG (elektronska naplata putarine)  (Pročitano 56711 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #20 poslato: Avgust 09, 2017, 08:25:44 posle podne »
Joco ne dopunjava se to tecnoscu nego dinarima nema sta da curi , salim se naravno, logicno bi bilo da ima neki nosac koji se lepi na sajbu a da TAG ide u nosac a ako je tako onda ga bolje vaditi iz nosaca po ovim vrucinama da ne gori bzvze

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #21 poslato: Avgust 09, 2017, 11:31:18 posle podne »
@wele sve si u pravu isto to i ja govorim da klinci mogu bolje da odrade ceo sistem.... al onda ne mogu gore njih 10 da ubace svog nekog  da odradi ovako kako jeste i da se ugrade svi.....

Što se tiče zatamnjenja slobodno ga stavi ja imam foliju na šoferci pri vrhu pa čita.... a jednom sam ga nešto vadio i ostane mi u džepu i tako sam prošao naplatnu bez problema, tek posle sam se setio gde je.....

A sistem dopunjavanja je užas... da moram da stajem na određenu pumpu ili na naplatnu.... nisam bogat da ubacim 200-300e pa da to stoji tako..... jednostavno najbolje bi bilo za nas fizička lica dopuniš online pre puta koliko ti treba i pičiš.
A što se duple naplate tiče i mom jednom drugu se to isto desilo..... i nikom ništa.
Sent from my SM-J500F using Tapatalk
« Poslednja izmena: Avgust 09, 2017, 11:33:59 posle podne od strane djokicsale »
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #22 poslato: Avgust 10, 2017, 12:24:54 pre podne »
Nešto kao WC a u stvari je to WAIT CLOSED.= sačekaj zatvoreno ,a posrpski toalet.
WC je skracenica od engleskog Water Closet tj "omanja prostorija sa vodom", a toalet je od iste francuske reci. Po srpski valjda moze da se kaze "nužnik", tamo gde obavljas nuzdu :)
Ja drzim uredjaj pored sebe i kad dodjem pred naplatu suvozac ga prisloni na soferku.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže martinvet

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 288
  • Age: 42
  • Lokacija: Lazarevac
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: vw golf 4
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #23 poslato: Avgust 10, 2017, 07:25:20 pre podne »
Negde sam procitao onu moju verziju. Svaki uredjaj ima nosač koji se lepi za staklo. Ja ga skidam kad nisam na autoputu i vadim iz kola kad je velika vrućina i mraz.

Sent from my GT-S7582 using Tapatalk

Zasto prosto,kad moze komplikovano!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #24 poslato: Avgust 10, 2017, 12:42:16 posle podne »
Koristim TAG duze vreme, prvo onaj stari pa novi i nikad nisam imao nikakvih problema..  ni sto se tice duple naplate ni sto se tice odlepljivanja... ona 3m providna guma ne da drzi nego razbija...

Nikad ga ne skidam ne vidim potrebu za tim ?!?  U CC-u je bio zalepljen iza onog crnog dela na soferci i uvek ga je ocitavao bez problema... na audiju sada iza tog crnog dela stoji kamera tako da sam ga zalepio na vidno mesto.. i posto je bele boje sa druge strane dok je na autu sve black  biggrin ofarbao sam ga sprejom u crnu boju i to u bas debelom sloju.. i dalje ga bez problema i ocitavam i dopunjavam.. (prefarbao sam mu i bocne ivice gde se nalazi bar kod seriski broj itd..)

Van mreže Simma

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 527
  • Age: 47
  • Lokacija: novi sad
  • Karma: +13/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #25 poslato: Avgust 10, 2017, 06:42:13 posle podne »
ja sad uzeo,kazu ne izdaju vise sa drzacem za kola nego svima daju ovaj drzac za kamione...  :+

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #26 poslato: Avgust 10, 2017, 07:07:20 posle podne »
Kako gde...

Van mreže Duledudule

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 204
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +11/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fabia 1.9 TDI Combi
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #27 poslato: Avgust 10, 2017, 08:13:38 posle podne »
Koristim TAG duze vreme, prvo onaj stari pa novi i nikad nisam imao nikakvih problema..  ni sto se tice duple naplate ni sto se tice odlepljivanja... ona 3m providna guma ne da drzi nego razbija...

Nikad ga ne skidam ne vidim potrebu za tim ?!?  U CC-u je bio zalepljen iza onog crnog dela na soferci i uvek ga je ocitavao bez problema... na audiju sada iza tog crnog dela stoji kamera tako da sam ga zalepio na vidno mesto.. i posto je bele boje sa druge strane dok je na autu sve black  biggrin ofarbao sam ga sprejom u crnu boju i to u bas debelom sloju.. i dalje ga bez problema i ocitavam i dopunjavam.. (prefarbao sam mu i bocne ivice gde se nalazi bar kod seriski broj itd..)
Još da na njenu dodaš ''Made In Serbia''  biggrin :25
Nikad ga nisam skidao sa nosača, kako sam zalepio nosač za šoferku prvi put - tako stoji i dan danas, 3M traka ubija kako dobro drži....Kod mene je oko 2 godine... I po mrazu i po suncu.....
E0A 1D0 5SL 5RQ 1KK 6FB 1AP 3FA 1N2 1ND H0G 4UE 4R2 3NC 3QT 4X0 4A0 8L3 J0L 7AA 8GD 6YO 9AP 8RE 7QO 8AA 8QE 8XO 4K3 B14 GO2 QN0 3L1 9P0 Q1A 7XO 9WO BWA 7AO QGO 0GE L08 7P0 F0A 3S2

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #28 poslato: Avgust 10, 2017, 08:57:12 posle podne »
ja sad uzeo,kazu ne izdaju vise sa drzacem za kola nego svima daju ovaj drzac za kamione...  :+
Danas sam dopunjavao uredjaj na Zmaju i ispred mene momku daju drzac za kamion ili da kupi uredjaj negde drugo. Devojka dopunjuje uredjaj onlajn i videla je da imam par hiljada vec uplaceno na nalogu, pa mi je cudno da ne postoji link za evidenciju koji bi bio dostupan svima. Trenutno je zamisljeno da iznos uplacenog novca na uredjaju moze proveriti samo na naplatnoj rampi kada ocita prolazak ili da se zamoli na uplatnom mestu sto je van procedure. Uputstvo za postavljanje postoji i dobija se prilikom potpisivanja ugovora. Na sajtu postoji i procedura za zalbe. Sve u svemu je dobra stvar i bolja nego sto je bila. Da moze bolje - moze i to daleko bolje. Ne treba da prodje 20 godina da neko kaze "Ej ovo moze da se unapredi"
« Poslednja izmena: Avgust 10, 2017, 08:59:54 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Duledudule

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 204
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +11/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Fabia 1.9 TDI Combi
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #29 poslato: Avgust 11, 2017, 02:32:15 posle podne »
Kada bi ste videli ko je glavni za naplatu putarine...... sve bi vam bilo jasno......
Kakvih crnih 20 godina......20 vekova....
E0A 1D0 5SL 5RQ 1KK 6FB 1AP 3FA 1N2 1ND H0G 4UE 4R2 3NC 3QT 4X0 4A0 8L3 J0L 7AA 8GD 6YO 9AP 8RE 7QO 8AA 8QE 8XO 4K3 B14 GO2 QN0 3L1 9P0 Q1A 7XO 9WO BWA 7AO QGO 0GE L08 7P0 F0A 3S2

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #30 poslato: Avgust 23, 2018, 04:51:03 posle podne »
ja sad uzeo,kazu ne izdaju vise sa drzacem za kola nego svima daju ovaj drzac za kamione...  :+
Danas sam dopunjavao uredjaj na Zmaju i ispred mene momku daju drzac za kamion ili da kupi uredjaj negde drugo. Devojka dopunjuje uredjaj onlajn i videla je da imam par hiljada vec uplaceno na nalogu, pa mi je cudno da ne postoji link za evidenciju koji bi bio dostupan svima. Trenutno je zamisljeno da iznos uplacenog novca na uredjaju moze proveriti samo na naplatnoj rampi kada ocita prolazak ili da se zamoli na uplatnom mestu sto je van procedure. Uputstvo za postavljanje postoji i dobija se prilikom potpisivanja ugovora. Na sajtu postoji i procedura za zalbe. Sve u svemu je dobra stvar i bolja nego sto je bila. Da moze bolje - moze i to daleko bolje. Ne treba da prodje 20 godina da neko kaze "Ej ovo moze da se unapredi"
Meni toliko bode oči ovo TAG. Sramotno da jedno JP iz Srbije daje takav naziv. Srećom imaju korektan korisnički servis i pošto sam prijavljivao reklamaciju pomenuo sam im da reč TAG nije u duhu srpskog jezika (meni je sasvim u redu da se zove "Uređaj za elektronsku naplatu putarine" ili "ENP uređaj") i da meni kao korisniku nije jasno da JP Putevi Srbije nemaju mobilnu aplikaciju za evidenciju troškova i upravljanje dopunama putem pametnih telefona u 2018. godini kada frizeri i zubari imaju mobilnu app. U slučaju greške sistema to saznaš u zlo doba sa punom porodicom u kolima jer plaćaš skoro "na slepo". Dobio sam odgovor.

Што се тиче осталих питања, обавештавамо Вас да јесмо започели процес преименовања израза „Таг“ у Уређај за електронску наплату путарину, али процес изискује одређени временски период како би се у  свим писаним и званичним документима применио тај израз.

Још увек немамо техничких могућности за „on line“ допуну и проверу  кредита, али радимо на што скоријем увођењу и те могућности.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #31 poslato: Avgust 23, 2018, 05:09:02 posle podne »
Ma smeškurija od firme.... redovno ih trolujem na fb stranici baš zbog nemogućnosti dopune onlajn..... džabe tag kad opet moram da stajem na pumpama u sred leta kad su prepune i čekam po pola sata da dođem na red na kasi da dopunim....   nisam vlasnik pinka pa da imam 100k na računu nego uplatim par hiljada ili kako kad.... drugo u Hrvatskoj daju popust ko uplati preko 50evra slagaću vas ali mislim da je bilo i do 30%  proveriću baš..... ovi lopine daju popuste na iznose koje fizičko lice ne može da napravi za 10 godina.....

A da ne govorim što ljudima skida duplo i nemaju mogućnost da vrate novac....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #32 poslato: Avgust 23, 2018, 05:16:18 posle podne »
Jeste, popusti su im smešni, a refundacija funkcioniše. Šta su još žalosno odradili? Na ovom novom potezu Čačak - Ljig, a verujem i na drugim manjim rampama, ENP traku su stavili desno, a isključenje za nju je dugo 10ak metara. I onda većina onih koji idu u traku levo na ručno plaćanje putarine blokiraju ENP traku jer ne možeš da dođeš do proširenja za tu traku. Dovoljno je 4 automobila u levoj traci i desna ENP traka je blokirana.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #33 poslato: Avgust 23, 2018, 05:29:17 posle podne »
Slazem se sa vama i za dopune i za ostalo.
Slozice se svako ko se bar malo razume u pisanje aplikacija da je istu veoma lako napisati za namenu provere kredita, ali eto...
Da bar dopuna moze direktno na racun pa da preko aplikacije banke (koju vecina nas poseduje) moze da se dopuni, ali ni toga.

ENP na naplatnoj u Cacku gubi svaki smisao upravo zbog ovoga sto je Wele napisao.
Pritom, cim je malo veca guzva puste na obe rampe i ENP i za obicnu naplatu pa tek tada izgubi smisao ENP.

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #34 poslato: Avgust 23, 2018, 05:44:41 posle podne »
Da, to mi se desilo u dolasku. Obe su bile za ručnu naplatu.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #35 poslato: Avgust 23, 2018, 08:05:56 posle podne »
Ajd te manje naplatne pa i da razumem (al ne razumem jer ima mesta za više pogotovo jer na enp ne treba upošljenik)
Da vidite situaciju na Doljevcu, enp obaveštenje tek nekoliko metara pre naplatne da je skroz desna traka, a leti ceo jul i avgust kolone po nekoliko kilometra puna i zaustavna čekam po sat vremena da se izvučem do trake za enp.... katastrofa....
Da se opet uhvatih susedne Hrvatske oni na svakom manjem isključenju imaju skroz desno traku za ENP pored jedne gde ide ručna naplata.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže darkonda

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 354
  • Age: 34
  • Karma: +8/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6 2.0 tdi
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #36 poslato: Novembar 09, 2018, 09:20:40 posle podne »
Danas sam uzeo TAG, trebaju mi neki saveti,
Recimo ako pri ulasku na rampu imam 100din, a na izlasku trebam da platim 200din sta ce se desiti ako nema dovoljno na uredjaju?

Ukoliko ulazim na rampu gde je na istom prolazu i enp i uzimanje kartice, pretpostavljam da ce mi očitati enp, a ukoliko ja želim da uzmem karticu da li imam mogucnost za to?
Posto znam da kamiondzije kad ne zele da izvrse naplatu pteko enp (posto voze solo kamion i kamion sa prikolicom pa menjaju tagove zbog različite cene), ubacuju tag uredjaj u kutiju malu obloženu alu folijom iznutra i tako sprečavaju sa se učita naplata...

Da li ima potrebe sačekati da auto ispred vas prodje rampu i kucicu pre nego sto vi prodjete pored kamere one, jer vidim da ljudi zaustave auto i sacekaju da auto ispred prodje pre nego sto udju u prostor iza rampe?

Van mreže djokicsale

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2972
  • Age: 41
  • Lokacija: Vlasotince
  • Karma: +69/-25
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat 3 1.9TD
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #37 poslato: Novembar 10, 2018, 10:34:17 pre podne »
Možeš da uđeš i sa 10 dinara ali pre izlaza moraš da dopuniš kredit inače neće da otvori....
Ovo za alu foliju nisam siguran ali ako ideš na traku gde ima i enp i ručna očitaće ti tag....  ja sam jednom tako uradio kao ti pa na jednoj pumpi stanem da dopunim, i zaboravim ga u džepu i na enp ga je očitap bez problema... a recimo prošli put ni na staklu nešto nije hteo da očita pa sam morao da se vraćam malo unazad.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

nada umire poslednja.
ja sam tvog golfa prodao a pare popio i potrosio na kurve

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #38 poslato: Novembar 10, 2018, 12:43:25 posle podne »
@darkonda
Kao sto rece @djokicsale, ako nemas dovoljno novca na tagu, nece ti otvoriti rampu (naravno tada ovi nazad psuju i j sve po spisku sto si stao :) salim se)

Ako ti ocita tag ne mozes da uzmes karticu.
A ako ne zelis da ga ocita stavis u kuticu oblozenu iznutra folijom (kao sto si i sam rekao). Mislim da te kutice mozes da kupis gde i tag.
A mozda tag pri kupovini i dolazi bas u takvoj kutici (nisam siguran).

Nema potrebe cekati auto ispred (naravno nema potrebe ni pribijati se uz njega na 2m). Znaci normalno vozis iz njega.
Cak i ako auto ispred stane kod kucice za rucnu naplatu, a ti iza njega imas tag, otvorice ti rampu bez problema.

Nezavisno od slucaja tj. od toga da li imas vozilo ispred ili iza sebe, spremi se da ti nekada nece otvoriti. Jednostavno nekad ne ocita kako treba i ne otvori rampu. U tom slucaju stanes kod kucice i sacekas da ti otvore ili uzmu tag da ga oni ocitaju u kucici (a nekada se sa tvojim tagom vrate peske da ocitaju, pocnu da masu ispod onog senzora :) ).
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2018, 12:46:26 posle podne od strane AcoVW »

Van mreže dejan921

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1452
  • Age: 31
  • Lokacija: sombor-novi sad
  • Karma: +40/-24
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ibiza 6L
Odg: TAG (elektronska naplata putarine)
« Odgovor #39 poslato: Novembar 10, 2018, 09:01:25 posle podne »
trebalo bi da dobijes uz tag kuticu. to je kutija od taga, i kada je unutra, ne ocita ga.

gora varijanta ti je, ako na ulasku uzmes karticu, a na izlasku prodjes kroz enp, skine ti 3 puta vise.

meni su za tag 4, tako skinuli oko 3700din, a redovna cena je 1250 s.pazova-n.sad

ne moras nista da cekas, ja kamionom prodjem sa 35km/h, a ispred mene bude kamion na 5-6 metara i ocita ga.

mada neke stanice znaju da zezaju. pa moraju rucno