Autor Tema: Spao far  (Pročitano 1145 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sasa111

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 238
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Spao far
« poslato: Jul 25, 2017, 05:16:48 posle podne »
Odvezao sam auto da mi podese svetla, covek uradio to ali previse nisko biju, pa sam ih ja malo podigo i namestio posle na 2 i to mi je bilo ok, ali odem na drugo mesto da mi podese farove, prvo ga vratim ga na maksimum visinu iz auta (farove). Covek kaze desni far ok, onda pogleda levi kaze bije visoko i skroz ulevo, pocne da okrece da ga vrati na desno i onda pocne da spusta far nadole, cuje se da nesto pocelo da krci kao, kaze mi on ovo ti nesto preskace, i odjednom spao onaj deo sa farovima na dnu fara. Kao da se otkacio, posle probao da ga podigne kaze nece. Motor za svetla radi podize i njega taj levi far i spusta ali ne moze da se podigne na visinu na kojoj treba da bude... I dok na desnom faru lako ide tockic za podesavanje visine, sada na levom izuzetno tesko se okrece tockic za visinu a nece da ga podigne. Rekao mi da idem kod elektricara...
Ja mislim da njemu nije bio u redu, ili nije lepo namestio za levi far i obarao ga dok ga nije otkacio, mozda gresim ali nebi trebalo to da se tako otkaci. Jel imao neko ovakav problem i sta treba da se uradi da se ispravi, sta je problem?






« Poslednja izmena: Jul 25, 2017, 05:20:23 posle podne od strane Sasa111 »

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Spao far
« Odgovor #1 poslato: Jul 25, 2017, 05:20:06 posle podne »
Levi i treba malo nize po pravilu a ako je to spalo mora se far skinuti, e sad dal ga treba rastaviti il se mozd kroz rupu zakaciti nznm, ima njih dosta tu sa cetvorkama stk su otvarali farove i budzili nesto i farbali a oni ce najbolje znati sacekaj da se jos neko javi

Van mreže Sasa111

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 238
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: Spao far
« Odgovor #2 poslato: Jul 25, 2017, 05:22:30 posle podne »
znam, ali ovaj previse nisko sada bije i ne mogu da podignem, tesko se okrece tockic i nece da podigne far, kazem odjednom je spao kao da se nesto otkacilo

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1785
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Spao far
« Odgovor #3 poslato: Jul 25, 2017, 05:23:07 posle podne »
Mora da se otvara far da se vidi šta je sa plastikom za podešavanje. Ili je pukla ili su izleteli šrafovi.

Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Sasa111

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 238
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: Spao far
« Odgovor #4 poslato: Jul 25, 2017, 05:26:45 posle podne »
da to i ja mislim, ako je pukla onda moram da kupim nov far, nece niko da proda samo tu plastiku... koliko kosta far za 4ku?

Van mreže Sasa111

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 238
  • Lokacija: Zajecar
  • Karma: +4/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.6 16v
Odg: Spao far
« Odgovor #5 poslato: Jul 26, 2017, 06:27:27 posle podne »
covek nije imao pravi alat ja ga podigo zvezdastim srafcigerom...