Autor Tema: Nedoumica oko diskova  (Pročitano 4114 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nemanja2468

  • VW Početnik
  • Poruke: 159
  • Age: 35
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +7/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 1.9 TDI, Golf 2 1.3
Nedoumica oko diskova
« poslato: Novembar 26, 2012, 07:57:10 posle podne »
hocu da kupim nove prednje diskove za mog golfa 4 1.9 tdi 66kw ALH motor. e sad u prodavnicama mi kazu da postoje dve verzije diskova za moj auto od 280mm i 288mm. premerio sam i kod mene su ovi veci od 288mm. e sad me interesuje da li ja kod mene mogu da stavim ove manje jer mislim da je razlika skoro nikakva ali se ne razumem bas u to pa mozda gresim? ovo pitam iz razloga sto je razlika u ceni bas velika. e sad ima razlika u debljini diskova ovi od 288mm su 25mm debeli i smeju da se koriste do 22mm a ovi od 280mm su 22mm debeli i koriste se do 19mm.

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: Nedoumica oko diskova
« Odgovor #1 poslato: Novembar 26, 2012, 09:37:42 posle podne »
Drug nemoj da se igras kocnicama zbog ustede od 20eur , ako su 288 onda kupi te i ne razmisljaj vise o tome

Van mreže XJOCA

  • VW Početnik
  • Poruke: 108
  • Age: 35
  • Lokacija: Beograd-Lazarevac
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 3,Audi a4
Odg: Nedoumica oko diskova
« Odgovor #2 poslato: Februar 13, 2017, 10:01:21 posle podne »
da ne otvaram novu temu,u pitanju je golf 4 1.9 alh motor,promenio sam 2 seta diskova,poslednje koje sam kupio su ATE
takodje i plocice..i opet se desava da pri vecoj brzini od 80 kad nakazim kocnicu da drhti volan i trese..
radio sam i reglazu trapa,druge gume,felne..i opet isto

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Nedoumica oko diskova
« Odgovor #3 poslato: Februar 13, 2017, 10:02:52 posle podne »
Nevaljaju ti glavčine,standardan problem na Golfu 4.
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže edo_81

  • VW Početnik
  • Poruke: 15
  • Lokacija: Tuzla
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.9 tdi 85kw
Odg: Nedoumica oko diskova
« Odgovor #4 poslato: Februar 14, 2017, 01:10:40 posle podne »
Pregledaj aksijalne lezajeve i selene (pastete), to je bio kod mene problem i ne trese vise prilikom kocenja.
da ne otvaram novu temu,u pitanju je golf 4 1.9 alh motor,promenio sam 2 seta diskova,poslednje koje sam kupio su ATE
takodje i plocice..i opet se desava da pri vecoj brzini od 80 kad nakazim kocnicu da drhti volan i trese..
radio sam i reglazu trapa,druge gume,felne..i opet isto


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Nedoumica oko diskova
« Odgovor #5 poslato: Februar 14, 2017, 02:31:49 posle podne »
To je standardna boljka i cini mi se samo kd tih od 66 kw. Promenio sam ne znam ni ja koliko diskova i prednje lezajeve i glavcine i opet isto... Ja sumnjam na poluosovinu ili zglobove. Probao sam i sa drugim felnama i gumama i odradjen trap i sve pregledano i opet na vecim brzinama tresucka i iskrivi vremenom diskove

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Nedoumica oko diskova
« Odgovor #6 poslato: Februar 16, 2017, 12:27:42 pre podne »
ja sam na mom golfu, benzinac 1.4 je u pitanju,menjao diskove i plocice zbog dotrajalosti(nisu diskoci tresli) i stavio ATE i ate plocice. .posle 700-800 kilometara poceli su da tresu. odem u radnju pitam da mi reklamiraju kazu moras u nas servis. Nisam nazalost kod njih montirao u servisu, jer mi se zurilo zbog mora a nisu imali termina.( Kazem nazalost jer bi im te diskove slatko kroz izlog vratio....)
montirao sam ih kod majtora koji mi odrzava inace auto,lepo covek busilicom,celicnom cetkom ocistio glavcinu i odradio sve i vozi.stegao pistoljem sve
Njihov komentar u servisu je bio da su tockovi trebali da se stegnu kilo (moment) kljucem jer nisu ravnomerno stegnuti pa se zato pokrivili diskovi, bla truc...
LM. moje misljenje je da ti diskovi i nisu toliko kvalitetni tj da nemaju odgovarajuci odnos cene i kvaliteta
samo da napomenem da to ne trese mnogo ali ide mi na zivac.tako vozim evo vec 45000 km

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Nedoumica oko diskova
« Odgovor #7 poslato: Februar 16, 2017, 10:17:58 pre podne »
ne znam vise u sta da verujem..prvo sam verovao u tu pricu losi diskovi pa nije ocisceno pa sve tako u krug. Ali gotovo sam 100 posto siguran da nije do kvaliteta diskova.. Jer nemoguce je da budu toliko nekvalitetni da se iskrive na jednom laganom kocenju pri vecim brzinama (tako je slucaj kod mene). Ako jako stisnem kocnicu onda niti trese niti se krive...sve sam probao.. Citao sam po raznim forumima da su ljudi pizdeli i menjali sve pa cak i diskove u ovlascenom pa opet isto... Samo nesto salje minimalnu vibraciju na disk koji si pri laganom kocenju zagreva i tako iskrivi A to nije glavcina i lezaj...

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Nedoumica oko diskova
« Odgovor #8 poslato: Februar 16, 2017, 04:49:58 posle podne »
Meni je to tako htelo od malo tvrđih pločica. Isto kao kod tebe, trese kad malo stisnem kočnicu, čim stisnem malo jače, ne trese! Kad sam stavio mekše, ne trese uopšte. Naravno, kad se stave druge pločice prvo sačekaš da se malo "uhodaju" sa diskom.
« Poslednja izmena: Februar 16, 2017, 04:52:54 posle podne od strane knalek »
Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.

Van mreže zex84

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 430
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +13/-8
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf IV
Odg: Nedoumica oko diskova
« Odgovor #9 poslato: Februar 17, 2017, 12:15:16 pre podne »
i kod mene trese vrlo malo ali trese i ide na zivce. da se volan tresao pre zamene diskova pa da jurim sta je, ali ovako mislim da je jasno.iskreno nisam vise zeleo da se nerviram oko toga. inace menjao sam ih pred more 2015,vozio po gradu mozda 50-ak km i krenuo posle dva dana na more.na auto putu nisam nista primetio ali po dolasku na more posle nekih 700-800 km pocelo da trese.
inace vrlo moguce da je do plocica jer ove ostavljaju dosta riseva na disku iako su nove i to na sva cetiri. taman se jedan ris pojede tj nestane,pojavi se drugi i sve u krug.
 jedan majstor(necu ga imenovati) sa foruma mi je i preporucio da uzmem ATE diskove i TRW plocice al ovi nisu imali tad na stanju trw,pa sam uzeo komplet ATE

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Nedoumica oko diskova
« Odgovor #10 poslato: Februar 17, 2017, 12:30:13 posle podne »
Sumnjam da moze da trese zbog plocica. Trese kada je disk kriv...A to sto si rekao da ti je posle voznje na auto putu protreslo, e upravo sam i ja primetio da posle voznje na otvorenom putu pocne da trese. Znaci brza voznja veca vibracija i prc iskrivi disk. Stvarno bih voleo da se neko javi ko ima resenje za ovo, 7ipo godina me jebenisu diskovi. Kada otopli stavljam auto na klocne sve cu premeriti komparatorom, i onda cu ga tako dok visi stisnuti u petoj i videti da li na oko nesto baca. Ako utvrdim da je samo jedan disk kriv sa te strane cu promeniti poluosovinu i yglobove pa cu javiti da li sam nasao resenje