Autor Tema: Privatnost na forumu  (Pročitano 27262 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Niki Lauda

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-1
  • Pol: Muškarac
  • JeRi DiZel?
  • Auto: B6, Mk2, Yaris
Privatnost na forumu
« poslato: Februar 25, 2015, 11:22:00 posle podne »
Kratko i jasno: Predlazem da se ogranici pristup sadrzaja foruma na samo registrovane clanove/korisnike. Primjetio sam da osobe koje nisu registrovane/gosti imaju pristup 99% tema. Na taj nacin je sigurno lakse privuci nove clanove, ali smatram da egzistencija ovog sajta uopste nije upitna. Sa druge strane, treba zastititi lik i djelo ljudi koji znaju i hoce da pruze pomoc... a ovdje ih ima dosta.
Nisam neki istaknuti clan, ni veliki govornik, ali smatram da je ovo u intresu vecine. Prvi ja se nisam pretjerano napisao na ovom forumu, ali sam iz postovanja prema ljudima napravio profil (i naravno, nisam se pokajao). Procitao sam dosta korisnih sadrzaja i zahvalan sam svima koji su svoje znanje podijelili. 
Bavim se web dizajnom i programiranjem, znam da nije problem promijeniti par permisija.
S postovanjem  :46
My philosophy is: It’s none of my business what people say of me and think of me. I am what I am and I do what I do. I expect nothing and accept everything. And it makes life so much easier.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #1 poslato: Februar 25, 2015, 11:47:03 posle podne »
Slažem se sa tobom, trebe ograničiti 'Automobili članova' i 'Tehnički kutak'     :47

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2015, 05:25:21 posle podne »
Niki Lauda , Joca TDI  +1 ...  :26

Odavno sam pisao tako nesto slicno i predlagao Modusu ... ali sve je to otislo niz Reku ... i nikom nista ...

stvarno treba neko iz Tima Vw Club da krene u sredjivanje Foruma ... i jos neke sekcije Ograniciti Joco ...

Admini , Modovi itd ... U Akciju ... po meni samo ljudi iz Tima , modovi i super modovi , mehanicari itd treba i mogu da vide sve , i po neko kome je specijalnost mehanika elektrika itd ..da dobije otvoren pristup ... sponzori naravno ...

Gosti - i clanovi koji dodju da objave oglas prodaju i nestanu ... itd slicni ... Ogranicenja ...  :46

 :26

Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #3 poslato: Februar 26, 2015, 05:40:38 posle podne »
Na mnogim forumima koji po kvalitetu nisu ni blizu ovom su sadrzaji ograniceni. Tako da podrzavam ideju.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #4 poslato: Februar 26, 2015, 07:34:33 posle podne »
a koja je poenta toga ?!? zakljucamo forum da se ne vide neke teme.. tj podforumi i onda se covek registruje za 2min i opet gleda ceo sadrzaj foruma ?!? kakve veze ima da li je gost ili tamo neki xxx-vw ?  blink

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2015, 08:05:39 posle podne »
da ali taj koji se registruje ..treba da stekne neku reputaciju ... pa da moze a otvori tehnicki kutak , dogovaranja i odlucivanja sta i kako na forumu , male oglase ... itd

mislim da ipak vw ima veliku grupaciju ljudi ..ali da bi sam forum bio na vecem nivou mora da se ispostuju neke stvari ...

tako je na dr forumima ... podjite od Opel cluba ... ma da ne nabrajam ...

moze ovde dosta da se pise ... ali da ne bude da samo ja pisem i predlazem ...  :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Niki Lauda

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-1
  • Pol: Muškarac
  • JeRi DiZel?
  • Auto: B6, Mk2, Yaris
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #6 poslato: Februar 26, 2015, 08:21:21 posle podne »
Koliko sam upoznat sa pravilima novi clanovi trebaju da se predstave (e-mail, ip - virtuelni otisci)... Dobar dio ce aktivno ucestvovati u diskusiji, nece biti nijemi posmatraci. Ja sam upoznao dosta clanova kroz njihove postove u temama, mislim da nisam jedini.
Trenutno je tesko govoriti o samim autorskim pravima ovog foruma (a svaki sajt bi trebao da ih ima). Svako dijete moze za 5 sekundi pristupiti sadrzaju, poskidati sve sto mu treba i zloupotrijebiti ga...

P.S. Sve ovo znate i bez mojih komentara. Nemojte da shvatite ovaj prijedlog kao izraz bunta, vec kao doprinos  privatnosti i atmosferi na forumu. Toliko.
My philosophy is: It’s none of my business what people say of me and think of me. I am what I am and I do what I do. I expect nothing and accept everything. And it makes life so much easier.

Van mreže VW Diego

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 638
  • Age: 33
  • Lokacija: Nevesinje-Mostar
  • Karma: +22/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GII
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #7 poslato: Februar 26, 2015, 08:43:33 posle podne »
Kad smo kod atmosfere!
Meni jedna stvar smeta, ako vec po pravilima treBa da pise Godiste i Lokacija, zasto 50%(lupam postotak) clanova ne postuje istu? Meni znaci dosta ako vrsim komunikaciju sa nekim a vidim da taj clan ima vise godina od mene, drugacije cu da ga shvatam nego nekog ko ima manje godina 13-15-17, a onako kad vidiim da nema godine onda nista ne znam, druga stvar Lokacija, nedavno sam imao pokusaj neke trgovine sa kolegom sa foruma, nema lokacije nema nista, dok smo se sporazumili gdje se nalazi propala trgovina! 

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #8 poslato: Februar 26, 2015, 08:47:05 posle podne »
@Niki Lauda: Upravo tako!  :26

I naravno da je poenta da se registruje što je i forumu u interesu da ima više članova ali da i na neki način zaštiti automobile članova, ideje, savete... pa čak i međusobne informacije u raznim temama da ne budu tek tako olako dostupne.

« Poslednja izmena: Februar 26, 2015, 08:48:46 posle podne od strane Joca TDI »

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #9 poslato: Februar 26, 2015, 09:00:56 posle podne »
Citat
Svako dijete moze za 5 sekundi pristupiti sadrzaju, poskidati sve sto mu treba i zloupotrijebiti ga...

al isto tako svako dete moze se registrovati, predstaviti lazno ili nalupati nesto to mu je 2 min i opet zloupotrebiti taj isti sadrzaj ? zato ne shvatam poentu zakljucavanja... mislim da nemamo sta da krijemo ?!?

Citat
da ali taj koji se registruje ..treba da stekne neku reputaciju ... pa da moze a otvori tehnicki kutak

da ali sta je reputacija, broj postova ??? to nebi trebalo da bude nikakvo merilo... a sem toga nema mogucnosti da se stavi neka druga zabrana... sem na registrovane clanove i broj postova  wacko

Citat
P.S. Sve ovo znate i bez mojih komentara. Nemojte da shvatite ovaj prijedlog kao izraz bunta, vec kao doprinos  privatnosti i atmosferi na forumu. Toliko.

naravno da necemo, ovaj deo foruma i sluzi za to  beer

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #10 poslato: Februar 26, 2015, 10:46:45 posle podne »
po ovome vidim da nece biti promena ... replike itd ...  pop1

sto mozda znaci da ne treba vise pisati o ovome ... ili ???

 :46
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1696
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #11 poslato: Februar 26, 2015, 11:00:57 posle podne »
Slazem se sa adminom, i ja mislim da bi se zakljucavanjem samo povecao broj laznih profila..

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #12 poslato: Februar 26, 2015, 11:54:46 posle podne »
dzaba ste krecili , dzabe se trudis zoki , vidis da ni oglase ne zele da srede sve prenatrpano ... 
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #13 poslato: Februar 27, 2015, 04:26:33 posle podne »
Podrzavam te Miki.

Послато са LG-D373


Van mreže Boban

  • Auto Union
  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 8189
  • Age: 39
  • Lokacija: BGD
  • Karma: +68/-13
  • Pol: Muškarac
  • Vorsprung durch Technik
    • vw club serbia-forum
  • Auto: Comfort Coupe
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #14 poslato: Mart 01, 2015, 08:48:29 posle podne »
@Joca
"I naravno da je poenta da se registruje što je i forumu u interesu da ima više članova "

Upravo ovo nije poenta, na forumu nisu potrebni clanovi koji ce se registrovati da bi videli neku temu o svecicama, turbinama, rese problem i vise se nikad ne pojave, a nalog ostane na forumu i broji se kao navodno aktivan. To je ono sto nije potrebno, znaci moze da se vidi ceo forum, naravno osim dela koji i inace vide samo clanovi kluba, moderatori i admini, a ko zeli da se registruje nije se registrovao da bi procitao par tema vec da bi ostao i ostvario komunikaciju.

A sto se tice pomenutog rejtinga, ili ti broja postova da bi mogao da vidi odredjene teme, opet nepotrebna stvar jer ce se gomilati tzv off topic postovi koji nece imati veze s vezom kako bi se gagurao rejting, slicnu smo situaciju imali sa oglasima tj uslovima za postavljanje pa nije proslo slavno.

I jos nesto, u svetu foruma se VEOMA lose kotira politika zakljucavanja i obavezne registracije, uglavnom je koriste novi forumu kako bi prikupili sto vise clanova.
Ja sam se prvi tako registrovao na gomilu foruma samo da bi procitao par tema koje mi google pronadje ali mi forum ne dozvoljava pregled bez registracije, a ovde sam se registrovao kad sam procirao nekoliko tema i video da je dobra ekipa pa resio da ostanem ;)


Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #15 poslato: Mart 01, 2015, 09:38:28 posle podne »
@Bobane: malo smo više čekali na adekvatan odgovor  ;) ali ok.

Moje mišljenje ne mora da se uvaži, ali gledajući (bez veze) da prvi post ima više pluseva od tvog posta
znači da ima i članova koji drugačije razmišljaju od tebe, odnosno vw uprave.

Možda bi mogla anketa da se uradi a i ne mora, politika vođenja foruma je vaša... naš je samo predlog.

Ovo je forum koji će uvek funkcionisati na svaki način.    :26


Edit: Zadnji put iznosim svoje mišljenje na ovakvu temu, jer zbog ovog posta 3 minusa mi iskreno kvare karmu.
Kome li nije odgovaralo... baš se pitam  ;)  ali niko nije toliko debilan pa da ne skonta, mogao je samo ovde da objasni na
neki način ili je lakše minusirati nego nešto pametno napisati...    :46
« Poslednja izmena: Mart 01, 2015, 10:15:25 posle podne od strane Joca TDI »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #16 poslato: Mart 01, 2015, 11:23:56 posle podne »
Joca TDI , nemoj da te toliko brine karma ... po meni je vaznije da se vidi da ti imas neko misljenje o ovome sto se pise i da to utice tj pomaze clanovima -upravi vw cluba da mogu uz nase predloge , sugestije , itd ..resavaju neke stvari ili malo bolje organizuju ...i time doprinesu da Forum VW club bude bolji nego sto je bio ... u tome je poenta ... a verujem da ce za tvoj trud  i tvoje vreme provedeno na forumu kao i nas drugih koji smo tu biti nagrajeno sa vise + ... itd ...

ali trebalo bi mozda neka Anketa da se odradi , da se vise clanova ukljuce i zajednicki nadjemo ono sto je najbolje za sve nas ovde i Forum vw club ...

bobane ima dosta istine u tome sto navodis ali ... idemo dalje ... 1. treba osposobiti CHAT ...  :46

poz svima  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #17 poslato: Mart 01, 2015, 11:47:11 posle podne »


Karma ko karma me ne brine nego me izneneđuje, izneneđuje koliko je podrška na primitivan način sprovedena.

Moj post nije bio uvredljiv niti neprimeren, sam tim se pokazalo način saradnje.

Ko god nije sposoban da napiše nešto a nije prozvan i uvređen od te osobe on pokazuje svoju nesposobnost u komunikaciji.
Još jedan se upisao  thumbup
Samo bez ustručavanja, prebrojaću vas kasnije...


Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6827
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #18 poslato: Mart 02, 2015, 12:10:39 pre podne »
ma Joco Opusti se Brate ...  :26

od mene imas + uvek

ziv bio  beer

videcemo sta ce Boban i ostali iz uprave da resavaju itd ... jer ovde uglavnom ti i ja vodimo polemiku ...  lollol
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Niki Lauda

  • VW Početnik
  • Poruke: 175
  • Age: 34
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +11/-1
  • Pol: Muškarac
  • JeRi DiZel?
  • Auto: B6, Mk2, Yaris
Odg: Privatnost na forumu
« Odgovor #19 poslato: Mart 02, 2015, 09:51:51 posle podne »
Bobane, a sta je sa problemom privatnosti clanova foruma???  :9 Nema potrebe da se kljucaju sve teme, mozemo stavljati slike u tagove, tek toliko da nije dostupan svaki detalj.

My philosophy is: It’s none of my business what people say of me and think of me. I am what I am and I do what I do. I expect nothing and accept everything. And it makes life so much easier.