Autor Tema: Audi Q5 2010 S-tronic  (Pročitano 19166 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Audi Q5 2010 S-tronic
« poslato: Decembar 17, 2020, 08:36:06 pre podne »
Pozdrav ljudi. Razmisljam se da uzmem ovaj auto, ali sam citao po netu o losim iskustvima sa S-tronic menjacem, crkavanjem kvacila, mechatronike i sl... i da su papreni skupe popravke, ali sve su to neki stari postovi, i u inostranstvu... Ima li neko neka iskustva ili sta da kaze o ovom s-tronicu, i koliko moze da kosta ako to crkne, neka najgora varijanta znaci... Ovaj q5 sto bih pogledao presao je 212 k km, 2.0Tdi 125kw...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2020, 08:38:32 pre podne od strane iwcham1979 »
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Audi Q5 2010 S-tronic
« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2020, 08:47:38 pre podne »
Prvo ne znam koliko mozes biti siguran u tu km! Imas CARVERTICAL oko 15e uplatis i stize ti kompletna istorija o vozilu
Ja imam taj mjenjac doduse od skoro pa ti nista ne mogu reci koliko je pouzdan sem da je nevjerovatan za voznju! Meni je za sad ok...najgori slucaj je reparacija do nedje 2500e ali bukvalno sve skoro zamijenis ali tesko da mozes toliko kiksati pa sto god da mu je...kvacilo mu je oko 800e, zamajac oko 600e ali opet ako i uradis sve to onda si jedan dobar period miran ja vjerujem cak dok ga ne promijenis...ruke za kidanje mjenjaca su oko 200, servis mjenjaca oko 150 koji se radi na 60kkm...imas senzor "stepena prenosa" koji je meni crkao i bio je sa zamjenom 470e ali opet ne crkne odjednom da auto stane...naravno da su cijenenu ovlasceni mnogo vece...sto znam ako te jos nesto zanima pitaj...ovo su sve info od majstora iz srb jer ima tamo majstora za mjenjace koji znaju dosta pa mozes se info... moj auto je 3.0, a ako je stronic valjda je to isto

Van mreže iwcham1979

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2152
  • Lokacija: Nis
  • Karma: +32/-65
  • Pol: Muškarac
Audi Q5 2010 S-tronic
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2020, 08:56:36 pre podne »
Hvala puno na odgovoru... Podnosljivo :) Jel normalno da se oseti u kolima kad iz mesta ubaci u rikverc ili drive? Pretpostavljam da prebacivanje mora sa bude bez trzanja i gluposti... Ne znam da li ima nesto na sta treba da obratim paznju kad ga probam? :) Nemam bas nikakva iskustva sa automaticima... Za km nisam siguran ali sudeci kako izgleda enterijer i opis, mozda i jeste ta...

http://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17253190/audi-q5-20-tdi-4x4autt0p

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne uči svinju da peva. Em gubiš vreme, em nerviraš svinju!

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Audi Q5 2010 S-tronic
« Odgovor #3 poslato: Decembar 17, 2020, 10:00:03 pre podne »
Pa znas kako, njemu je to toliko blago da se "ne osjeti" ponekad vrlo vrlo malo tako da mozes racunati da se ne osjeca saltanje u D ili R...naravno da ne smije biti trzaja ili nekog lupanja...isto tako kad ga saltas iz D-R ili obratno nemoj to da radis nekom nasilnickom brzinom i odma po gasu i da ocekujes da sve da prodje kako treba, daj mu bar pola sek i nece biti problema ako je sve ok, vjeruj mi to malo lufta sto mu das i sam ces reci "pa to je to, normalno, nije sporo"...na nekoj normalnoj uzbrdici ne smije da krene unazad kada je u D ali isto tako ljudi preceruju pa ocekuju da to bude na nekom bas usponu
Ja bih pogledao auspuh ali opet nije mjerilo jer je nalickan (mozda oprani sredjen za prodaju)...kod mene bukvalno kad zavuces prst i auspuh ostaje cist! Za mene znak da je dobar DPF...
Isto za mjenjace su mi rekli da su dobri i kad se "odrade" da ce dugo da sluze, znaci nisu kvarljivi...e sad s obzirom da je 2.0 moguce da je multitronik ali u to nisam bas siguran to bi morao da provjeris jer obicno u slabije motore ide taj mjenjac a na njega se ne hvale, a opet to je mozda samo prica koju ne mogu da ti potvrdim
« Poslednja izmena: Decembar 17, 2020, 10:02:58 pre podne od strane bogdanPG »

Van mreže SANTINO

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 208
  • Lokacija: Banja Luka
  • Karma: +3/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vw Passat b5.5
Odg: Audi Q5 2010 S-tronic
« Odgovor #4 poslato: Januar 25, 2021, 05:35:47 pre podne »
Pozdrav ljudi. Razmisljam se da uzmem ovaj auto, ali sam citao po netu o losim iskustvima sa S-tronic menjacem, crkavanjem kvacila, mechatronike i sl... i da su papreni skupe popravke, ali sve su to neki stari postovi, i u inostranstvu... Ima li neko neka iskustva ili sta da kaze o ovom s-tronicu, i koliko moze da kosta ako to crkne, neka najgora varijanta znaci... Ovaj q5 sto bih pogledao presao je 212 k km, 2.0Tdi 125kw...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

S-tronic je izuzetno dobar i brz mjenjač. Samo je bitno da je redovno servisiran. Nema tu pravila hoće li šta crknuti i na kojoj kilometraži. Ja sam jednog automatika prodao sa 370 000km i mjenjač je radio kao nov iako nikad nije bio servisiran. Ti samo moraš biti spreman da u slučaju nešto da crkne da imaš barem 1000€ da uletiš za popravku. Ako imaš pare da održavaš q5 i uletiš za tu i tamo neki kvar kupi i uživaj u vožnji jedan je život :D

Van mreže kojicm93

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6
Odg: Audi Q5 2010 S-tronic
« Odgovor #5 poslato: Maj 26, 2022, 11:32:38 posle podne »
Jel stvarno ne osećate promenu u prve tri brzine? Ja kad vozim lagano retko osetim, ali kad malo zustrije cimam gas zna lepo da se oseti u prve tri brzine. Od 4 do 7 stvarno se ne oseća...

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1223
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Audi Q5 2010 S-tronic
« Odgovor #6 poslato: Maj 27, 2022, 06:55:33 pre podne »
Pa tako mu nedje dodje otprilike

Van mreže kojicm93

  • VW Početnik
  • Poruke: 41
  • Lokacija: Valjevo
  • Karma: +0/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b6
Odg: Audi Q5 2010 S-tronic
« Odgovor #7 poslato: Maj 27, 2022, 05:14:30 posle podne »
Bio sam u servisu. Probao majstor auto, kačio na dijagnostiku. Kaže da menjačem je sve ok, pritisak oko 9 bar i kaze da je to super. Uzrok trzanja je kako kaže motor, neka dizna odstupa ili tako nešto.

Zanimljiva stvar je da on ima loše mišljenje o S tronic 7 menjaču i kaže da crkavaju na oko 150 000 km, a da je moj rađen sigurno jer sad ima 270 000km.

Remont je 2000 evra i tu ulaze i kvačila i hidroblok. Blago trzanje u nižim brzinama je ok za ovaj menjač i tu starost.

Preporučio je zamenu ulja i da ne diram ništa dok ide.

Audi a5 2010. quattro 2.0 tfsi 211ks.

Van mreže deky002

  • VW Početnik
  • Poruke: 3
  • Lokacija: Pirotski
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A5 TFSI 2.0 S tronic Quat
Odg: Audi Q5 2010 S-tronic
« Odgovor #8 poslato: Novembar 02, 2022, 09:26:48 posle podne »
Jel stvarno ne osećate promenu u prve tri brzine? Ja kad vozim lagano retko osetim, ali kad malo zustrije cimam gas zna lepo da se oseti u prve tri brzine. Od 4 do 7 stvarno se ne oseća...
I ja ponekad osetim blagu promenu u prve tri brzine, posle se ne oseca nista. Koliko sam citao na razlicitim forumima, tako radi S tronic (tj DSG), jer je to robotizovan manuelni menjac, dok su CVT menjaci skroz druga prica.

Van mreže DarkoRline

  • VW Početnik
  • Poruke: 32
  • Lokacija: Kaludjerica
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 6
Odg: Audi Q5 2010 S-tronic
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 19, 2023, 11:56:19 posle podne »
Drugari, ja imam Q3/2013 STronic sa 170ks i predjenih nekih 230.000 km pa me zanima jedno.
Da li je normalno da se oseca prenos iz druge u trecu kada se vozi malo zustrije pogotovu dok kada ides lagano nemam toliko osecaja da se promenila brzina. Hocu da kazem oseca se prenos samo tj najvise 2/3 brzina.. ne trza,ne lupa ali ima osecaj drugaciji u toj drugoj na trecu nego svaka druga brzina.
Vozio sam Golf 7,CC,F30 a sa ovim menjacem nemam iskustva. Uradjen servis menjaca , ulje / filteri

Hvala na diskusijiii