Autor Tema: preporuka za laptop  (Pročitano 10956 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
preporuka za laptop
« poslato: Decembar 24, 2012, 04:11:27 posle podne »
poz drustvo, treba mi preporuka za neki laptop posto planiram da kupim ocu, znaci ne treba ni jaka grafika, ni veliki hdd jer ce on da ga koristi za muziku i za net (posto ne igra igrice) neki do 250e

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #1 poslato: Decembar 24, 2012, 05:53:39 posle podne »
Sto duza pisana garancija, i ako se uklopis u cenu pazari Toshibu
Golf 1 Cabriolet

Van mreže NikolaRS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3400
  • Age: 36
  • Lokacija: Foča, Republika Srpska
  • Karma: +72/-75
  • Auto: Passat
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #2 poslato: Decembar 24, 2012, 05:56:14 posle podne »
sto ne uzmes onaj mini, mal i lak za nositi posto tebi vec ne treba ni za sta drugo

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #3 poslato: Decembar 24, 2012, 06:15:37 posle podne »
Toshiba najbolji izbor, a izbegavaj samo EMachines, Acer, Lenovo i HP

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #4 poslato: Decembar 24, 2012, 06:18:44 posle podne »
sto ne uzmes onaj mini, mal i lak za nositi posto tebi vec ne treba ni za sta drugo

da je za mene, uzeo bih taj mini ali posto je cale vec malko u godine onda neki sa 15.6 inca ekran

Van mreže Limited

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2469
  • Lokacija: Montenegro
  • Karma: +45/-30
  • Pol: Muškarac
  • Auto: IMT 539
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #5 poslato: Decembar 24, 2012, 06:42:12 posle podne »
kad se vec otvorila tama da pitam kakva je marka lenovo
ocu da uzimam jedan 15,6w HD LED IntelCore B830, 4GB DDR3 320GB HDD,Intel HD VFA, DVD/RW.802.11n USB 3.0 HD Camera HDMI out kov kosta 330e
Sta mislite o ovome

Van mreže zemunac

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1417
  • Age: 51
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +40/-29
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V,C5,M3 ,Honda
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #6 poslato: Decembar 24, 2012, 07:00:01 posle podne »
Dell je keva,mercedes...
ONLY IN A
   |_Jeep_|
   (OlllllllO)

Van mreže pirke12

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 872
  • Age: 39
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +37/-18
  • Pol: Muškarac
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #7 poslato: Decembar 24, 2012, 07:19:20 posle podne »
Dobra je marka lenovo to ti je nekadasnji ibm, neces pogresiti.
Golf 1 Cabriolet

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #8 poslato: Decembar 24, 2012, 07:49:54 posle podne »
meni u zadnje vreme koji god noviji da zapadne ruku, ima neku kardinalnu falinku za funkcionalnost.. cak ni da ne gledam komponente
fujitsu siemens koji ima ogavan glossy ekran, bole me oci posle 15 minuta
HP 17" bez numericke tastature
dell koji nema po defaultu skroll na touchpadu.. i ovo kod vecini novih nema, iz nekog razloga...na nekima moze da se ukljuci kroz drajvere, al jebes to

tako da je moj savet, u radnju i probaj par minuta par koji su ti u cenovnom rangu
lollol

Van mreže Milos GTD

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 919
  • Age: 36
  • Lokacija: Popovic
  • Karma: +23/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf Mk2
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #9 poslato: Decembar 24, 2012, 08:31:45 posle podne »
meni je pre par dana stigao https://secure.kupindo.com/KupljenPredmet/9739973 msm da sam gledao kod nekog lika na foruma lap top,bas ta cena koja tebe zanima...250e

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #10 poslato: Decembar 24, 2012, 09:30:28 posle podne »
Lenovo jesu dobri pazi, ali servis je ocajan.. Ovlasceni servis u BG koji odrzava sve lenovo uredjaje u zemlji je na jako losem glasu, tako da ti toplo preporucujem da ih izbegavas, isti problem je i sa HP

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #11 poslato: Decembar 24, 2012, 09:41:32 posle podne »
milose, ne valja ti link tj ta stranica ne postoji

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #12 poslato: Decembar 24, 2012, 10:25:43 posle podne »
meni u zadnje vreme koji god noviji da zapadne ruku, ima neku kardinalnu falinku za funkcionalnost.. cak ni da ne gledam komponente
Kolega to je sustina. Danas kad laptop kosta 30.000din sve marke su daleko losije nego ranije. Oni koji su bili prvi na trzistu izgubili su trku sa jefinim novim firmama. I Dell i Toshiba i Lenovo MORAJU da prave jeftine racunare kako bi odrzali korak. Nema pravila, kvari se sve. Ono sto bi ja prvo gledao, a to je kakva je servisna usluga. Uvoznik HPa i Della su za pohvalu (moje visegodisnje iskustvo), Toshibu drze veliki prevaranti, o njima ne razmisljam kao brendu uopste.
Najbitnija stvar. Krsten laptop za 250e ne postoji. Notebook i netbook su nebo i zemlja. Uopste nisu ista klasa niti su pravljeni za istu namenu.
Od 35.000din su Intel (manja potrosnja struje) modeli sa 15.6" (dovoljno veliko vidno polje za normalan rad) 500gb hdd (mala razlika u ceni u odnosu na 320gb) 4gb ram (minimum za win7 koji je sada obavezan), ostalo je vec sve po standardu tu. Za dve godine koliko traje garancija ovo ce biti sasvim zadovoljavajuce. Naravno na grafiku u laptopu ne racunaj za modele ispod 50.000din.
Sta god da uzmes za 250e neces se zajebati niti ces se obogatiti. Biras model sa dna tako da ti je svejedno.
« Poslednja izmena: Decembar 24, 2012, 10:29:17 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Lepi

  • Moderator
  • Master Member
  • ***
  • Poruke: 4778
  • Lokacija: Canada
  • Karma: +192/-83
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Rabbit 2.5
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #13 poslato: Decembar 24, 2012, 11:14:28 posle podne »
+1

Jedino sto mogu da preporucim je Acer nikako! Dva sam imao i djubre su. Ni 2 godine ne traju.
Juri da bude nesto topa hp, sony, dell, samsung, lenovo.

Mada iskreno ja bih za taj novac sto se ti reko pre uzeo neki tablet. Imas ih raznih. Po meni zasta bi covek koristio mnogo bolje nego laptop.
A sto se tice servisa za laptopove to zaboravi. Kad nesto ode tu je kraj. Kad god mi je nesto otislo i laptop poslat u ovlascen servis vratio se u jos gorem stanju nego pre. Tako da je najbolje ili da se ne kvari uopste ili da ti zamane ceo laptop odmah kad nesto ode.

To je moje iskustvo.

mahac
« Poslednja izmena: Decembar 24, 2012, 11:16:13 posle podne od strane leponiko »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #14 poslato: Decembar 25, 2012, 09:36:24 pre podne »
Kao sto rece wele, kod jeftinijih modela ti je sve isto. Gledaj vise komponente, ne marku. Izbegavaj amd procesore, mnogo se greju na laptopu.
Za 250e ja bih se pre opredelio za polovan. Pre skoro godinu dana sam na kupindu uzeo toshibu 17'' sa core2duo, finom grafikom itd za 200e i plus mesec dana garancija. Ako ti nije hitno, na limundu naidju i laptopovi jos u garanciji, to se bas isplati, drugar moj je uzen sa godinu i po dana garancijom. ;)
Predlazem ti polovne, jer ja kada sam trazio, za 250e nije imalo nista novo, mozda sad i ima, ali je verovatno bas losa konfiguracija.

Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #15 poslato: Decembar 25, 2012, 09:49:50 pre podne »
pa ja imam acer sa i3 procesorom,dobrom grafikom i 750gb hdd,skoro godinu je kod mene,sljaka ko lud a necujan je,kao da nema kuler,ja sam prezadovoljan...imao sam i toshibu,ekstra je,fujitsu simens mi je radio 5 godina ko lud i samo jedan dan je crko lollol,al se naradio,ko sto rece  medison,oni samo sklapaju komponente,to gledaj
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #16 poslato: Decembar 25, 2012, 12:01:45 posle podne »
Nishta vishe nije po kvalitetu kao pre 5 godina... rade se ushtede na svakom koraku... Ko shto su rekli, gledas takozvane "ulazne modele" tako da ti je guaranin savet po meni najbolji.... Samo shto svilajnac nije bgd pa da mozes da probash 10 laptopova istog cenovnog ranga :S

Za Hp nikad cuo za probleme. Ona jeftinija njihova linija "Q" compaq mozda i pravi probleme nekome... Dell je opasno srozao kvalitet, pogotovu ovo shto moze da se kupi kod nas na trzishu. Drugarica je za neki dell pre godinu dana iskeshirala skoro 80000, posle 6 meseci riknuli zvucnici. O cimanju sa servisima, necu da pricam...

Kupovina polovnog je lutrija! Nekom uleti i ok primerak, ali je to cista sreca... Jednostavno laptopovi se ne kupuju polovni, sve shto valja ljudi zadrzavaju za sebe, pa makar im i sluzio kao desktop... Jednostavno to je tehnika namenjena za drndanje i cimanje svakodnevno, pogotovu bezi od "super dobrih laptopova" iz inostranstva...

Moj ti je savet da se pruzis jos za jednu stotku, pa vec za 350 ima da se nadje ok mashina... pa da pricamo dalje :D
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #17 poslato: Decembar 25, 2012, 01:29:29 posle podne »
Polovan, ali sa garancijom, a ne na "majke mi". Samo treba znati da se baterija uz loše korištenje može sebati za svega par meseci, a ona je 50e+
Dell se kvari prosečno, ali uvoznik je korektan i brz. Moje iskustvo je da se simpatični Acer najmanje kvari. Neću da kažem da je to pravilo, ali jednostavno kod mene je takva statistika. HP isto brza podrška.
Šomi kako misliš "da proba" laptop? :) Da neće da gleda filmove u radnji ili igra igrice? :)
Postoji i kupovina preko neta i u Srbiji, tako da šta ima u BG ima i u Svilajncu. Ako mu se pokvari ... jbg i to je za ljude. Opet mislim da mu je povoljnije tako.
Što se tiče kvaliteta... svaki laptop ima svoj part number. Ako zguglate p/n nekog modela 90% je da će izaći samo sajtovi na ruskom, rumunskom i ostalim istočnoevropskim zemljama.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #18 poslato: Decembar 25, 2012, 02:52:56 posle podne »
pa moze eto i do 350e neki model. Ja sam doduse pre 2 godine kupio dell laptop i do sada je sve ok, osim sto baterija drzi po 40-50min kada je 100% puna (za to je kriva moja keva, ne iskljucuje adapter i ja pricao al dzabe) tako sada bih kupio i caletu neki jeftiniji jer mu stvarno nije potreban neki skupilji i bolji od 300-350e, a znam da ima i po 1000e pa cak i preko 1000e ali to ne bih ni sebi kupio a kamoli nekom drugom. U svilajncu kazi da ima 3-4 modela u jednoj radnji (a ima jedno 4 radnje samo) pa cisto me interesuje za koji model da se raspitujem ili neki u toj klasi.

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: preporuka za laptop
« Odgovor #19 poslato: Decembar 25, 2012, 02:57:10 posle podne »
Sto se tice servisa, ja imam odlicno iskustvo sa asusom, iskesirao sam aprila 65000 za jaci model, krajem  maja je otisao ekran i flat kabel, nazvao sam broj iz garantnog lista oko podne, rekli dolazi kurir.. Kontao sam da ce tek sutra, medjutim oko 6 uvece neko na vratima, dobar dan mene poslali po laptop.. za 2 dana laptop kuci vec, sa pomerenom novom garancijom na dan zamene ekrana i kesom reklamnog materijala asusa..