Autor Tema: Golf 4 - Sredjivanje enterijera  (Pročitano 4919 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže kreka

  • VW Početnik
  • Poruke: 34
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16v
Golf 4 - Sredjivanje enterijera
« poslato: Decembar 13, 2018, 10:33:03 pre podne »
Zdravo svima,

Citam vec satima sve teme, nisam hteo da otvaram novu ali uzimajuci u obzir da su svi odgovori od pre 6-7 godina resio sam da ipak napravim novu jer verujem da se dosta toga promenilo.

Naime imam cetvorkicu kupe, i naravno plasticni oni delovi su se izgulili i ni na sta ne lice. Podizace i rucku suvozacevih vrata koliko vidim ima da se kupi u autokomercu i upravo cekam poziv od njih ali ukoliko kupim te delove ostaje mi i dalje kontrolna tabla tacnije piksla koja je u najgorem mogucem stanju. Kakve su mi opcije za nju nekako da to malo sredim posto cak i ako moze da se poruci nova imam utisak da ce da strci u odnosu na ostatak table kojem ce sada jos malo 20 godina.

Da li neko poznaje nekoga ko presvlaci enterijer folijom posto vecina ovih sto prodaju folije nece da se bave time (black glass, carfoil shop)?


Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 4 - Sredjivanje enterijera
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2018, 12:03:55 posle podne »
Ja sam skoro presvlacio folijom centralnu konzolu, mozes to i sam da odradis. Trebalo mi je neka 2 sata i nije nista komplikovano. Industrijski fen mi nije bio pri ruci, tako da sam foliju grejao u rerni i ipak je ispalo ok.
Najbolje bi bilo da imas nekog da ti pomaze da drzi industrijski fen dok ti razvlacis foliju, najteze su ivice, posto ja nisam hteo da se vidi da je folija secena, vec da prekrije skroz.

Van mreže kreka

  • VW Početnik
  • Poruke: 34
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16v
Odg: Golf 4 - Sredjivanje enterijera
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2018, 12:23:45 posle podne »
Ja sam skoro presvlacio folijom centralnu konzolu, mozes to i sam da odradis. Trebalo mi je neka 2 sata i nije nista komplikovano. Industrijski fen mi nije bio pri ruci, tako da sam foliju grejao u rerni i ipak je ispalo ok.
Najbolje bi bilo da imas nekog da ti pomaze da drzi industrijski fen dok ti razvlacis foliju, najteze su ivice, posto ja nisam hteo da se vidi da je folija secena, vec da prekrije skroz.

Brate iskreno radije bih da mi neko to uradi, nisam neki znalac, ovo bi mi bilo prvi put da sam nesto petljam tako da ne bih da se maltretiram vise sati i da to na kraju ne izgleda kako sam zamislio. Hvala na odgovoru u svakom slucaju, valjda neko poznaje nekog ko bi mogao to da mi odradi. Inace sam porucio delove sa KP, idem sad po resetku za prednji branik i po rucku suvozacevih vrata podizace sam rezervisao, pa cemo videti.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Golf 4 - Sredjivanje enterijera
« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2018, 02:07:12 posle podne »
Kako hoces, ali ako planiras da ikad ista radis sam na autu, ovo ti je odlicna stvar da se vezbas. Metar folije je 800 din., moci ces i 10 puta da pogresis i ostace ti dovoljno. :) Ja sam sada prvi put u zivotu radio sa folijom i nije neka nauka, samo da budes pedantan. Vidjao sam mnogo losije zalepljene folije od strane "profesionalnih" ljudi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Golf 4 - Sredjivanje enterijera
« Odgovor #4 poslato: Decembar 13, 2018, 04:03:44 posle podne »
Očisti taj sloj što se guli i prešpricaj sprejom Dupli Color Tuning Plastic Matt.


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

TDI POWER

Van mreže TOMARA

  • VW Početnik
  • Poruke: 130
  • Age: 34
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf Mk4 1.6 16v
Odg: Golf 4 - Sredjivanje enterijera
« Odgovor #5 poslato: Decembar 13, 2018, 08:12:31 posle podne »
Na youtube-u imas klipove kako se skida svaki deo iz kabine... Za pocetak izvadi pepeljaru i operi je pod vrelom vodom, zatim prstima trljaj gumirani sloj i videces kako se lako skida... Dobices cistu, finu povrsinu koja ce mnogo urednije izgledati... Tako sam ja radio... Ako zelis da bude jos bolje, onda posle toga prefarbaj gorepomenutim sprejom i ciao ragazzi  :46

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Golf 4 - Sredjivanje enterijera
« Odgovor #6 poslato: Decembar 13, 2018, 08:14:15 posle podne »
Arf Grill i četkica za skidanje gumene površine.
Ništa trljanje prstima.
Poslije toga sa P1000 ih pretrčiš, opereš i onda farbanje onim sprejom.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
TDI POWER

Van mreže kreka

  • VW Početnik
  • Poruke: 34
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf IV 1.6 16v
Odg: Golf 4 - Sredjivanje enterijera
« Odgovor #7 poslato: Decembar 15, 2018, 07:27:49 pre podne »
Kupljena resetka za branik prednji i kozica za menjac nova, evo kako to sad izgleda. Nervira me jer je sad kozica nova a ovo okolo kao iz prvog svetskog rata... Rukohvat za suvozaca i vozaca cu da uzmem iz komerca nove  ali kontrolna tabla i ovo oko menjaca su bas izguljeni izgleda da je folija jedino resenje ili sve da poskidam pa sa ovim sprejom. Gde moze da se kupi taj sprej?



Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

« Poslednja izmena: Decembar 15, 2018, 07:48:03 pre podne od strane kreka »

Van mreže Dzony l.m.

  • VW Početnik
  • Poruke: 37
  • Age: 32
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf MK4 Passat B5 Golf MK6
Odg: Golf 4 - Sredjivanje enterijera
« Odgovor #8 poslato: Decembar 16, 2018, 11:02:40 posle podne »
Nisam hteo da otvaram novu temu posto se takodje na neki nacin radi o sredjivanju enterijera. Radi se o iscepanom sedistu, posto su mi sve presvlake ruzne a i zbog grejaca ne bih da ih stavljam, palo mi je na pamet da na mesto rupe zasijem nesto sto cu postaviti na slici, pa me zanima da li neko slucajno ima tako nesto?

Nadam se da se kolega ne ljuti sto ovde postavljam ovaj post, ako smeta brisem pa otvaram zasebnu temu. 



Ovako nesto sam mislio da usijem preko rupe, ima li ko?
« Poslednja izmena: Decembar 16, 2018, 11:07:11 posle podne od strane Dzony l.m. »

Van mreže igor_mk4

  • VW Početnik
  • Poruke: 94
  • Age: 27
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Golf 4 - Sredjivanje enterijera
« Odgovor #9 poslato: Decembar 18, 2018, 10:47:30 pre podne »
Kupljena resetka za branik prednji i kozica za menjac nova, evo kako to sad izgleda. Nervira me jer je sad kozica nova a ovo okolo kao iz prvog svetskog rata... Rukohvat za suvozaca i vozaca cu da uzmem iz komerca nove  ali kontrolna tabla i ovo oko menjaca su bas izguljeni izgleda da je folija jedino resenje ili sve da poskidam pa sa ovim sprejom. Gde moze da se kupi taj sprej?



Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Mislim da ti je mnogo bolja opcija da prefarbas nego folija..
Nemam sad u tel sliku tog dijela oko menjaca na moju cetvorku da vidis kako je ispalo ali evo ti slika pepeljare.

Potrazi sprej, vjerovatno ga ima u neku od prodavnica :)