Autor Tema: Hitno,alarm blokirao  (Pročitano 1967 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bojan80Le

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 1.6 fsi
Hitno,alarm blokirao
« poslato: Januar 02, 2019, 04:45:21 posle podne »
Pozdrav svima..nov sam clan pa bi svima da pozelim sve najbolje u N.God..e sad o problematici auta....imam golfa 5 ,1.6fsi 85kw,2003god.u mom vlasnistvu par meseci.pre 3 dana sam ga uparkirao u garazi i sutradan da ga odklnucam na daljinskom,ustanovim da to ide otezano takoreci jedva(jer sam kasnije prilikom startovanja motora utvrdio da je akumulator ispraznjen skroz)...uzrok neznam-mozda sam nesto ostavio ukljuceno,al sumnjam,il doslo do nekog spoja koji izvukao akumulator...i ja odkacim minus klemu i dopunim akumulator..e sad posto izgleda nisam iskljucio alarm jer bio prazan akumulator,kad vratim akumulator auto pobrljavi....upale se svetla,trubi fabricka sirena za fabricki alarm,izlaze brizkaljke i prskaju vodu po farovima,svetla gore,ventilator radi...a alarm da kazem ne da struju autu i ni jedan kontakt ne radi...ni brava ni brava za paljenje....ama nista...zvao elektronicara koji ima dijagnostiku,kaze nije to za mene,garant neki spoj napravio i zato to tako radi :( ...jel ima neko savet mozda?!

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Hitno,alarm blokirao
« Odgovor #1 poslato: Januar 02, 2019, 06:00:46 posle podne »
Pa kad vratis klemu obicno aktivira alarm. Ali ako ga deaktiviras daljinskim mora da prihvati komandu. Jesi gledao napon akumulatora. Mozda je sace akumulatora osteceno. Mozea puniti dva mjeseca ako akumulator ne drzi punjenje. Mozda brljavu zato. Opet treba ga spojiti i na dijagnostiku. Mozda ce pokazati gresku.
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑

Van mreže Bojan80Le

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 1.6 fsi
Odg: Hitno,alarm blokirao
« Odgovor #2 poslato: Januar 02, 2019, 06:28:34 posle podne »
Akumulator je dobar,star par meseci,i takoreci kad vratim klemu i trubi i gore svetla i ventilator radi po 5-10min bez prestanka,ne staje dok pokusavam da ga ugasim.mora dijagnostika

Van mreže tasa

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 449
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +6/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat b6 2.0tdi
Odg: Hitno,alarm blokirao
« Odgovor #3 poslato: Januar 02, 2019, 06:56:31 posle podne »
Dzaba ti 100 konja, kada je magarac za volanom :-)))

Van mreže Bojan80Le

  • VW Početnik
  • Poruke: 8
  • Lokacija: Leskovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 5 1.6 fsi
Odg: Hitno,alarm blokirao
« Odgovor #4 poslato: Januar 02, 2019, 10:04:16 posle podne »
Delimicno si bio u pravu po pitanju akumulatora....akumulator je pun i jak ko mina,ali je pre par dana promenio polaritet sam od sebe (izlazi mu garancija xa 9 dana) i onda se aktivirala zastita da ne bi doslo do kvara kompjutera ili eksplozije akumulatora...pretpostavljam da zato ukljucuje sve potrosace da bi sto pre izvukao snagu iz njega...uzmem ko zadnju opciju da zamenim akumulator i ono sve radi...sreca pa ima zastitu,nesmem ni da pomislim sta bi bilo da nije imao..bila 3 elektricara i jedan elektronac sa dijagnostikom u tom trenutku kod auta,i samo jedan do sada imao takav slucaj da promeni polaritet sam od sebe akumulator..sreca,odmah kod poznanika,kupio sad novi i evo ga ko zmaj radi ;) ..hvala na pomoci

Van mreže Speedey

  • Transporter
  • VW Majstor
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1592
  • Lokacija: Derventa RS
  • Karma: +67/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat 3C Bluemotion
Odg: Hitno,alarm blokirao
« Odgovor #5 poslato: Januar 02, 2019, 10:05:56 posle podne »
Izbjegao si potencijalno velik problem. Super  biggrin
Jetta 1 1982 1.6 D☒
Golf 2 1986 1.6 D ☑
Polo 9N 2002 1.9 SDI☒
Polo 9N 2004 1.9 SDI ☒
Passat B6 2007 1.9 TDI ☑
Golf Plus 2008 1.9 TDI ☑