Autor Tema: Remont VW motora - GENERALKA - cene!  (Pročitano 25589 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1788
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Remont VW motora - GENERALKA - cene!
« Odgovor #20 poslato: Januar 08, 2019, 11:02:30 posle podne »
Ne kunu se džaba u Goetze. Koji motor je u pitanju? Pozovi remont Mišić pa se raspitaj za cenu.
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže Marko mk2

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 764
  • Age: 31
  • Lokacija: Stubal Kraljevo
  • Karma: +23/-11
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk2
Odg: Remont VW motora - GENERALKA - cene!
« Odgovor #21 poslato: Januar 08, 2019, 11:18:01 posle podne »
Goetze je dosta tvrdja karika od mahle. Kad su dobre hilzne nemas problema ni sa jednom od te dve. Ja kad ostaju stare hilzne kod benzinca stavljam mahle kod dizela i kod benzinca sa vecim stepenom kompresije stavljam goetze. Ako planiras da ulozis pare u motor razbusi na specijalu i klipove u specijali. Nzm kakav je kvalitet tih hilzni sto stavljaju

Van mreže knalek

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 849
  • Age: 55
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Karma: +56/-19
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf 6 2.0 TDI CFFB
Odg: Remont VW motora - GENERALKA - cene!
« Odgovor #22 poslato: Januar 18, 2019, 08:21:27 posle podne »
Ajde i ja da se priključim diskusiji. Zbog problema sa radilicom evo tema o tome http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=70703.0, i naravno zbog troškaranja ulja.
Pored svega što je navedeno, ja imam još i to menjam radilicu. E sad kad je nađem, sa dobrim čelom, pretpostavljam da mora da se premeri, pa na osnovu toga da se kupi ležejevi radilice. Da li mora i leteći i ležeći ili samo jedni ili samo drugi?! Pričaju da obavezno onda moram da zamenim i karike zbog kompresije. Jel' to tačno?!
Mislim znam da njemu treba puna generalna, ali je meni bitno da rešim problem sa radilicom, a potrošnja ulja može da čeka, jer se i ovako ne vozim mnogo. Ako se skida menjač i zamajac, set kvačila imam nov, jer je moj pri kraju.
Odozdo može da se skine karter i skine radilica bez skidanja glave i to sve zameni. Pored dihtunga kartera, jer se menja i uljna pumpa ili ne?! Koliko su ruke za taj poduhvat?

Nema dogovora izmedju lavova i ljudi.