Autor Tema: Trese ceo auto passat b5.5 4motion  (Pročitano 2176 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže branislavjovicic13

  • VW Početnik
  • Poruke: 114
  • Age: 38
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Trese ceo auto passat b5.5 4motion
« poslato: Novembar 26, 2016, 07:57:23 posle podne »
Pozz ljudi,od nedavno sam vlasnik passata b5.5 1.9 tdi 96kw 4motion 2002god,problem je bio prisutan vec od kupovine auta,a desava se sledece:pri voznji od nekih 70km/h pa na dalje pocinje da trese ceo auto pri ubrzanju,kada se pusti gas manje,ne oseca se na volanu nego vise motor menjac ili kao poluosovine napred rekao bih,kada drzim rucicu menjaca i ona trese ali samo pri ubrzanju a kada se pusti gas ne,bas neprijatno za voznju,posto mi je ovo prvi auto sa pogonom na sva cetiri tocka pa nisam toliko upoznat sta li bi moglo biti i da li je neko od vas imao ovakav ili slican problem,posto ovaj auto ima i kardan da li je moguce da je do njega da je izgubio balans ili neki prenosni lezaj.Svaka pomoc mi je dobrodosla.Hvala unapred.

Van mreže TTS

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2014
  • Lokacija: Vareš BiH
  • Karma: +64/-21
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Bora 1,8T 4 Motion
Odg: Trese ceo auto passat b5.5 4motion
« Odgovor #1 poslato: Novembar 26, 2016, 10:06:35 posle podne »
Prvo pogledaj jesu li ti sve 4 felne i gume iste. Auta sa 4 Motion ili Syncro pogonom MORAJU imati sve 4 gume istog proizvođača i iste dimenzije. Ako nemaju ili ako su duže vrijeme voženi sa rasparenim gumama dešava se upravo to što se tebi dešava. E,sad od toga najčešče strada centralni ležaj na kardanu,a onda Haldex,pa zadnji diff i diff u mjenjaču. Sad moli boga da je samo centralni...
« Poslednja izmena: Novembar 26, 2016, 10:08:47 posle podne od strane TTS »
Moji postovi mogu sadržavati surovu istinu i biti okrutni!

Van mreže branislavjovicic13

  • VW Početnik
  • Poruke: 114
  • Age: 38
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +2/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Odg: Trese ceo auto passat b5.5 4motion
« Odgovor #2 poslato: Novembar 26, 2016, 10:17:06 posle podne »
Gume sam gledao iste su sve cetiri naravno,a sto se ostalog tice moracu da krenem od tog centralnog lezaja ili prenosni kako ga vec zovu pa onda dalje.