Autor Tema: Sraf, klesta, rukavac  (Pročitano 2349 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže igors88

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf4
Sraf, klesta, rukavac
« poslato: Jul 12, 2016, 10:44:02 pre podne »
Cao svima, imam jedno pitanje za iskusne vozace ili majstore. Pre 2-3 nedelje je pocela da mi trese papuca kada kocim, a nako toga I volan. Utripovao sam da su plocice I diskovi u pitanju (diskovi su obradjeni pre 4-5 meseci I stavljene nove plocice). Otisao kod majstora I plocice su na 9mm ali je problem jer kada odvrce ona dva srafa sa klesta nijedan ne drzi na jednom tocku , a na drugom samo jedan drzi. Ja ne znam strucno kako se zove ni da li taj sraf ulazi u rukavac, glavcinu ili gde vec. jel imao neko slicnih problema I sta raditi ?

to su ova dva srafa koja lik odvrce na drugoj minuti klipa (https://www.youtube.com/watch?v=r4c1z_mt7rc)



Van mreže Nosfaratu

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 35
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +43/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ?
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #1 poslato: Jul 12, 2016, 11:16:02 pre podne »
Ovo sto inbusom odvrce na slici, to su klizaci koji se srafe na nosace kljesta.
dakle ako je to oblaznulo, menjas ili ta dva srafa (klizace) ili nosac klesta. Mada ces svakako dobiti to zajedno ako kupis, sumnjam da neko odvaja, skida. 

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #2 poslato: Jul 12, 2016, 11:41:15 pre podne »
Zameni to ne igraj se sa glavom
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže igors88

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf4
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #3 poslato: Jul 12, 2016, 11:49:47 pre podne »
@Milan, ne igram se glavom - auto je parkirani trazim resenje.

@Nosfaratu, ovja mastor pominje neki rukavac da menjam -po njemu se taj sraf srafi u rukavac. to su jedina dva srafa koja kada odvrnes - skines klesta  - da bi zamenio disk ?

Van mreže Nosfaratu

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 35
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +43/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ?
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #4 poslato: Jul 12, 2016, 11:55:29 pre podne »
Ne idu oni u rukavac, nego na nosac kljesta.
Postoje druga dva 18 srafa koji idu na rukavac...

Znaci to sto stoji na slici ide na nosac kljesta...

Van mreže Darko80

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2289
  • Age: 43
  • Lokacija: Pancevo
  • Karma: +117/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A3 LZ9Y
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #5 poslato: Jul 12, 2016, 10:03:10 posle podne »
Red je da nam se, pre svega, predstavis u ovoj temi  :65 : http://www.vw-club.rs/forum/index.php?board=9.0

Van mreže topmarko

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2563
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +191/-14
  • Pol: Muškarac
  • Firefighter K-540
  • Auto: golf
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #6 poslato: Jul 12, 2016, 10:54:00 posle podne »
ovo na slici su kljesta koja se srafe direktno na glavcinu,nema ovde nosaca.

Van mreže igors88

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf4
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #7 poslato: Jul 14, 2016, 08:02:42 pre podne »
dok je tema bila zakljucana. zamenio sam rukavac, diskove I kocnice. Medjutim juce je poceo da "cakce", otisao kod majstora kaze da mora leva glavcina da se menja. :( btw uzeo sam polovne rukavce, pa su skinule te lezajeve I stavili moje I kazu majstori da se to razabilo sada :) muka mi vise od popravki :)

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #8 poslato: Jul 14, 2016, 06:42:30 posle podne »
da si se vodio logikom i da nisi ciganisao nebi ti bilo muka od popravki. a strucnjaku koji je izbio stari lezaj da ne izleti jedna strana skidam kapu :46
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #9 poslato: Jul 14, 2016, 08:35:45 posle podne »
da si se vodio logikom i da nisi ciganisao nebi ti bilo muka od popravki. a strucnjaku koji je izbio stari lezaj da ne izleti jedna strana skidam kapu :46
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže igors88

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf4
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #10 poslato: Jul 15, 2016, 10:16:19 posle podne »
da si se vodio logikom i da nisi ciganisao nebi ti bilo muka od popravki. a strucnjaku koji je izbio stari lezaj da ne izleti jedna strana skidam kapu :46

aj malo pojasni tu tvoju logiku i ciganisanje?

mozda nisam bio u tom redu kad je Bog delio pamet. :)

Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #11 poslato: Jul 16, 2016, 02:17:25 pre podne »
prosto i jednostavno , lezaj se zakljucava sa jedne strane osiguracem sa druge se naslanja u kucistu glavcine , kad presujes lezaj u glavcinu presujes ga bez rukavca i zakljucavas , onda se alatom na unutrasnji deo kosuljice vrsi pritisak sa samim rukavcem , rukavac kupi nov jer vec posle 2 presovanja gubi toleranciju i ima'' lufta'' pa rizikujes da brzo opet ostetis lezaj , prilikom izbijanja lezaja sa kontra strane vrsis pritisak na rukavac i samim tim na unutrasnju kosuljicu lezaja i cupas je iz is spoljnje kosuljice kidas zastitni prsten lezaja jer on ostaje do rukavca zaglavljen iza kosuljice ... , moras dobro ocistiti rukavac i podmazati prilikom presovanja i voditi racuna da ne krene ukoso prilikom samog presovanja ili nabijanja zavisi kako montirate da opet ne bi ste ostetili lezaj  , kod lezajeva koji su izjedna sa rukavcem je druga prica i prilikom pritezanja poluosovine i montaze ...

 Poslao: igors88
« poslato: Jul 14, 2016, 08:02:42 » Umetnite citat
dok je tema bila zakljucana. zamenio sam rukavac, diskove I kocnice. Medjutim juce je poceo da "cakce", otisao kod majstora kaze da mora leva glavcina da se menja. :( btw uzeo sam polovne rukavce, pa su skinule te lezajeve I stavili moje I kazu majstori da se to razabilo sada :) muka mi vise od popravki :)

povezi sada ovo i skapiraces , i promeni majstora  :26  biggrin
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4818
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #12 poslato: Jul 16, 2016, 01:31:44 posle podne »
Miki ti je sve napisao i po ne znam koji put jeftinija varijanta na kraju izade tri puta skuplja.
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže igors88

  • VW Početnik
  • Poruke: 7
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf4
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #13 poslato: Avgust 08, 2016, 08:59:34 pre podne »
prosto i jednostavno , lezaj se zakljucava sa jedne strane osiguracem sa druge se naslanja u kucistu glavcine , kad presujes lezaj u glavcinu presujes ga bez rukavca i zakljucavas , onda se alatom na unutrasnji deo kosuljice vrsi pritisak sa samim rukavcem , rukavac kupi nov jer vec posle 2 presovanja gubi toleranciju i ima'' lufta'' pa rizikujes da brzo opet ostetis lezaj , prilikom izbijanja lezaja sa kontra strane vrsis pritisak na rukavac i samim tim na unutrasnju kosuljicu lezaja i cupas je iz is spoljnje kosuljice kidas zastitni prsten lezaja jer on ostaje do rukavca zaglavljen iza kosuljice ... , moras dobro ocistiti rukavac i podmazati prilikom presovanja i voditi racuna da ne krene ukoso prilikom samog presovanja ili nabijanja zavisi kako montirate da opet ne bi ste ostetili lezaj  , kod lezajeva koji su izjedna sa rukavcem je druga prica i prilikom pritezanja poluosovine i montaze ...

 Poslao: igors88
« poslato: Jul 14, 2016, 08:02:42 » Umetnite citat
dok je tema bila zakljucana. zamenio sam rukavac, diskove I kocnice. Medjutim juce je poceo da "cakce", otisao kod majstora kaze da mora leva glavcina da se menja. :( btw uzeo sam polovne rukavce, pa su skinule te lezajeve I stavili moje I kazu majstori da se to razabilo sada :) muka mi vise od popravki :)

povezi sada ovo i skapiraces , i promeni majstora  :26  biggrin

Problem sa "caktanjem" resen - majstori nisu zategli srafove na tocku - samo su zategli sigurnosni sraf :) sta reci a ne zaplakati.
Kada je zamenjeno sve ovo upalila se lapica za ESP i lampica ( ugla volana) . Motao sam ono pun levi pa pun desni pa pravo sa brzinom manje od 20km/h. ESP se ugasila ali ugao volana (zuta lampica na kojoj je nacrtan volan) nije. :) dijagnostika pokazuje gresku 0778. Jel ima neko ideju kkako to otkloniti  :) ?


Van mreže milan_b mk1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1660
  • Karma: +106/-45
  • Pol: Muškarac
  • Auto: opel
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #14 poslato: Avgust 09, 2016, 10:57:40 posle podne »
stani u mesto negde na parkingu , namotaj pun levi i vozi 5-10m, stani namotaj pun desni i vozi , stani , ugasi kontakt pa upali konakt sa vadjenjem kljuca jbg moralo bi se ugasiti ...
. . /████████\ . .
=/___________\=
./(_)=======(_)\.
|\_==__vw__==_/|
l_\____________/_|

Van mreže nebojsaGtd

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 863
  • Lokacija: Bijeljina Republika Srpska
  • Karma: +20/-4
  • Pol: Muškarac
Odg: Sraf, klesta, rukavac
« Odgovor #15 poslato: Avgust 10, 2016, 03:46:20 pre podne »
Imam i ja slican problem sa caktanjem u prednjolem levom tocku. Samo se cuje coktanjr na odredjenom mjestu isto kao da kaci neki dio od nešto.  Poverovao sam disk dobar je ocistio sam ga alkoholom. Plocica ima oko pola pa ako neko zna sta bi moglo biti neka pise

Sent from my SM-G900P using Tapatalk
Corrado vr6 3.2 FSI
Golf 2 gti TDI soon
Corrado 1.8T g60 soon