Autor Tema: Pravljenje automatizovne kapije ?  (Pročitano 2260 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kacerac

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 29
  • Lokacija: Tamo neđe
  • Karma: +16/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4
Pravljenje automatizovne kapije ?
« poslato: Jul 04, 2019, 06:06:44 posle podne »
Nisam siguran gde bih smestio ovu temu, pa je eto zavrsila ovde, ako neko od administratora smatra da sam pogresio, neka je prebaci u sekciju gde odgovara.  :)

Kao sto iz naslova zakljucujete, tema i nije vezana mnogo za auta, al ima nekih dodirnih tacaka. Naime, zivim u uskoj ulici, dvosmernoj naravno, gde auta cesto prolaze, brzo voze, a ulica je dosta nepregledna. Moja sreca u nesreci je ta sto imam veliko dvoriste, u dvoristu jednu garazu i jos jedno mesto za auto (staza). Problem je u kapiji, pre par godina je jedna takva pijana, luda i brza budala udarila u kapiju, pokrivila stubove i pobegla, tad nisam bio u mogucnosti da dajem 500-1000e za novu ogradu i kapiju, te sam ostavio tako kako je. Sada se ta kapija jedva otvara, i ugao otvaranja kad se otvori je takav da auto milimetarski moze da prodje, ako omasim malo, zagrebem auto, nazalost to se i desilo sinoc. Tako da sam popizdeo i sad je u planu nova ograda, kapija i to sto ide. Posto gledam da ustedim, sam cu ogradu napraviti, zavariti i postaviti. Planirao sam kliznu kapiju, a onda se setih da bih mogao da postavim i motor koji bi sam to otvarao i zatvarao. Mene sad interesuje da li je neko pravio ili postavljao tako nesto, gledao sam na netu komplet je oko 250e, a sacinjava ga motor, sine duzina 4m, dva daljinca, kablovi, kuciste za motor, svetlo neko, i neko ojacanje za motor (neka metalna noseca konstrukcija za motor u prevodu). Ima li neko ideju kako bi se ovo moglo napraviti bez ovog kompleta, jer ne bih da dajem 250e ako ne moram tj ako mogu da prodjem jeftinije  lollol

Kakav motor tu treba, kakvi daljinci i ta cuda, ima li neko ovde iskustva sa tim, ta klizna kapija ce biti oko 50-100kg, nista preterano tesko, gledao sam da najslabiji motori za te kapije vuku do 500kg, to su neki motori od 450-500w valjda. Ovo radim zato sto sam na odmoru narednih 14 dana, imam kesa odvojeno bas za to, i zelim da uradim kako treba, jer strah me je ako auto ostavim na ulici udarice ga neka budala, a ako parkiram u dvoriste ili garazu treba mi barem 5min i dvoje ljudi da drzi ogradu, sto je apsurdno bonk

Van mreže zorancile

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1259
  • Lokacija: Bašaid, VOJVODINA
  • Karma: +41/-35
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gtd
Odg: Pravljenje automatizovne kapije ?
« Odgovor #1 poslato: Jul 04, 2019, 11:21:54 posle podne »
Potraži na forumu samsvojmajstor, tamo sam čitao pre par godina da je neko pravio od motora od brisača i daljinskog od alarma tj zaključavanja auta... ne sećam se da li mu je uspelo...

Van mreže travelman

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1389
  • Age: 55
  • Lokacija: Bilo kuda ... old sculom svuda ...
  • Karma: +71/-21
  • Pol: Muškarac
  • ... bolje prvi u selu, nego zadnji u gradu ...
  • Auto: Y- line
Odg: Pravljenje automatizovne kapije ?
« Odgovor #2 poslato: Jul 05, 2019, 08:52:39 posle podne »
Uspelo mu sigurno nije ...

Ima tih kliznih kapija u mojoj ulici bas puno i koliko sam nacuo u prolazu nisu preterano skupe. Za tu obicnu bravariju majstor obicno naplati ruke koliko si dao i za materijal ali nasam bas siguran u to pa necu da tvrdim. U svakom slucaju i 500e je puno.

Sto se tice ovih drugih kliznih sa motorom, nemam nikakvo iskustvo sa njima ali sam pre par godina radio na takvom mestu da sam direktno preko puta ulice gledao u jednu takvu kliznu kapiju sa daljincem i mogu ti reci da su je oni vise otvarali rucno nego sa daljinskim iz kola. Sta je bio razlog tome nemam pojma ali znam da sam se uvek smejao jer prvo par minuta drndaju onaj daljinac u kolima ali na kraju ipak izadju i otvore kapiju na ooruuuk.



...
Ma kakav RR ... LL je zakon ...

Platila bih da se vozim u tom pećinomobilu, ne bi mi smetalo što prokišnjava ni nožna vuča ...

Ti vozi ali da znas da moze da te ostavi na putu, nemoj daleko ...

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Pravljenje automatizovne kapije ?
« Odgovor #3 poslato: Jul 05, 2019, 10:55:50 posle podne »
Najveci problem tih kapija je ako se ne cisti redovno sina po kojoj kliza, odnosno kuda se krecu tockici,pogotovo u zimskom periodu.Kada se to desi motor proba da odradi par puta i onda stane i zabaguje,dok ne zovnes majstora koji ti ga je ugradio da ga popravi, i onda i tebe gleda komsija kao cika Travi i  lollol dok ti izlazis i otvaras rucno.Sto ne bi uradio cisto kliznu kapiju bez motora ili jednokrilnu/dvokrilnu sa hidraulicnim otvaranjem i zatvaranjem?Ako bas hoces kliznu sa motorom pogledaj malo po malim oglasima,mozes naci neki polovan a ispravan mehanizam sa motorom za manje para :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže boćanac GTD

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2809
  • Age: 30
  • Lokacija: Gornji Milanovac-Kragujevac
  • Karma: +93/-22
  • Pol: Muškarac
  • Mašinac
Odg: Pravljenje automatizovne kapije ?
« Odgovor #4 poslato: Jul 05, 2019, 11:52:25 posle podne »
Mora grejac ispod L profila gde klizaju tockovi da ne bi zimi doslo do problema, a crkava im tzv maticna ploca i zato cesto mora da se resetuje. Sve u svemu, dobar motor sa elektronikom kosta oko 500e.

Послато са SM-J415FN уз помоћ Тапатока