Autor Tema: K&N filter  (Pročitano 24701 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

pekar

  • Gost
K&N filter
« poslato: April 22, 2008, 05:21:02 posle podne »
http://i277.photobucket.com/albums/kk50/pe...08/DSC00319.jpg Bratici da se pohvalim,stavio sam K&N pecurku,zvuk je ok.kada se upotpuni sa sportskim loncem,onda je ludilo,sto se tice ostalog,prvi utisci na kratkom mi izgledaju da motor stvarno lakse dise! PoozZ!

Van mreže PEDJA_COACH

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2043
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +12/-9
  • Pol: Muškarac
    • Eurodubs
  • Auto: Golf 3
Odg: K&N filter
« Odgovor #1 poslato: Maj 02, 2008, 12:36:45 pre podne »
Pekare,a koliko te para to izashloi jesi imao problema prilikom montiranja?
SVI SRECNI! :D

http://eurodubs.com/

pekar

  • Gost
Odg: K&N filter
« Odgovor #2 poslato: Maj 02, 2008, 04:11:04 posle podne »
pecurka sa adapterom na protokomeru i sa postarinom me iznelo sve 115eur.sa ugradnjom nikakvih problema,izbacis kutiju sa filterom ubacis pecurku drzac napravis kako ti odgovara i gde ces ga usrafiti,ona crevca iz kutije sto su bila jedno sa sve kutiju se izbacuje a ovo drugo se stavlja pozadi glave motora gde ide crevce,ima bas za njega kao rakljice na tom crevcetu i tu ga ubacis i to je cela prica,posle samo si sprovedes nekim crevom ili cime vec hoces,hladan vazduh do pecurke da bi uzimala,i to traje ugradnja nekih pola sata do 45min.

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: K&N filter
« Odgovor #3 poslato: Jul 16, 2008, 01:22:40 posle podne »
Lepo je to kad nemas plin
Ja da stavim pecurku kod mene odma bi poceo da radi kao da ima falsh vazduha i ebi ga.
Jel iko stavljao mozda K&N na auto koji ima plin????

Van mreže vlada_popov

  • VW Početnik
  • Poruke: 74
  • Age: 36
  • Lokacija: Mokrin
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: K&N filter
« Odgovor #4 poslato: Jul 16, 2008, 01:47:11 posle podne »
ej prika, ja sam PROBAO da stavim prosle nedelje na mog polo-a slican filter jakog protoka (u pitanju je Yed) stvarno ima lepsi zvuk, isto radi motor...sve lepo upali ide, i posle par min samo se ugasi i ni da mrdne....to se odnosi na gasni uredjaj, na benzin radi bruka...napominjem da nisam stelovao nista,samo montirao...imam brc plin....tako da sam ga vratio brze bolje....e sad dal bi dobio nesto stelovanjem, nisam imao vremena da ispitam...pozdrav

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: K&N filter
« Odgovor #5 poslato: Jul 16, 2008, 02:28:20 posle podne »
Ne moze na plin jer ne sme da ima dosta vazduha, ako recimo poptuno izvadish filter vazduha motoru na plin, nece moci ni da se upali, sto znaci da mu visak vazduha smeta.
A nije preporucljivo da se stavlja pecurka ako imate protokomer...

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: K&N filter
« Odgovor #6 poslato: Jul 16, 2008, 02:37:29 posle podne »
Ma najveca boljka je topli vazduh. Cim se motor ugreje pecurka ga vuce. Zato je dobro napraviti dovod hladnog vazduha koliko god je moguce.

Krle GTI

  • Gost
Odg: K&N filter
« Odgovor #7 poslato: Jul 30, 2008, 04:31:50 posle podne »
najbolje je ubaciti pecurku i napraviti na krilima skrge, ali kosta djavo ipo...

evo i jednog zanimljivog klipa, pa ko voli snagase, neka pogleda..
http://www.youtube.com/watch?v=xgHSOQocHuA

Van mreže MAGOVR6

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 45
  • Lokacija: ZVECAN
  • Karma: +2/-7
    • http://
Odg: K&N filter
« Odgovor #8 poslato: Avgust 09, 2008, 08:35:13 posle podne »
znam sigurno da si se razocarao u zvuk da si ocekivao da ce to da se cuje bruka mnogo jace,da se ne lazemo jedino na 1,8 16v,na 2,0 16v.da ne govorim o vr-u i zvuku sa kn om,sve drugo su gluposti sto se tice zvuka,ma to veze nema sa zivotom.....iz licnog iskustva govorim 2.0 8v koliko sa, mogao da vidim mislim da je to tvoj motor je jedna raga jedna krava od 85 kw kojoj treba da da se pokrene da je to strasno...toliko,mojew misljenje je to ne lupam gluposti...toliko,ne zamerite mozda je van teme ali...izvadices ti to brzo....

pekar

  • Gost
Odg: K&N filter
« Odgovor #9 poslato: Avgust 09, 2008, 10:12:24 posle podne »
Pa normalno je da ne moze se uporediti sa 16ventilcom i VR6,a i glupo je uporedjivati babe i zabe! A skinuti ga sigurno necu!

Van mreže MAGOVR6

  • VW Početnik
  • Poruke: 38
  • Age: 45
  • Lokacija: ZVECAN
  • Karma: +2/-7
    • http://
Odg: K&N filter
« Odgovor #10 poslato: Avgust 10, 2008, 12:49:58 posle podne »
hteo sam da kazem da nema nikakvog efekta stavljati kn i bacati pare na filter za taj motor jer se ne dobija nista ali bukvalno nista,motor slabije  radi nema vazduha vise trosi,ja sam za remus dao 280 e da bi stavio na auto na bas takav motor menjao sve ali dzabe nema efekta samo vizuelna lepota,terao sam drugare da ga oize da bih ja cuo kako se cuje i razocaravao se svaki put,uostalom vidim da je na prodaju ,ja sam moj prodao isto tako jer me je razocarao.........najgori motor 2.0 8v,ne bih ga preporucio nikome.tranja mrtva...a dobro si rekao babe i zabe.......
« Poslednja izmena: Avgust 10, 2008, 01:04:22 posle podne od strane MAGOVR6 »

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: K&N filter
« Odgovor #11 poslato: Avgust 10, 2008, 01:28:33 posle podne »
Na mom je autu( golf 1.6 gtd) bivsi vlasnik stavio K&N panel filter ali ga je cale verovatno zamenio jer nije znao da se on ne menja. Ali sam filter verovtno nije davao nikakav zvuk posto je naknadno IZBUSENA kutija od filtera i mogu reci da je zvuk odlican. Preko 2000 obrtaja reze skoro koliko i sam motor.
Znaci samo izbusite nekoliko rupa na filteru i dobicete ono sto dobijate K&N-om za mnogo vece pare. Provereno

pekar

  • Gost
Odg: K&N filter
« Odgovor #12 poslato: Avgust 10, 2008, 02:08:40 posle podne »
Citat: MAGOVR6
hteo sam da kazem da nema nikakvog efekta stavljati kn i bacati pare na filter za taj motor jer se ne dobija nista ali bukvalno nista,motor slabije  radi nema vazduha vise trosi,ja sam za remus dao 280 e da bi stavio na auto na bas takav motor menjao sve ali dzabe nema efekta samo vizuelna lepota,terao sam drugare da ga oize da bih ja cuo kako se cuje i razocaravao se svaki put,uostalom vidim da je na prodaju ,ja sam moj prodao isto tako jer me je razocarao.........najgori motor 2.0 8v,ne bih ga preporucio nikome.tranja mrtva...a dobro si rekao babe i zabe.......

Jeste na prodaju,ali ne sto me razocarao,jer i kada sem ga kupio znao sam kao i sto svi znaju da je slabiji od 16v,vec sam ga bio uzeo zato sto je ekstra ocuvan i plus sto mu je moj burazer bio prvi vlasnik,a prodajem ga jer hocu uzeti cetvorku,inace sto se tice konkrektno motora,ne mogu reci da je neki trkac,ali za 50000km koliko sam preso sa njim,nikakvih vanrednih ulaganja,sem ulja,guma i kocnica,sto mi je jako bitno,ka sto ima automobili koji ti pojedu gomilu para jer se vecito nesto kvari,tako je moj ortak najebo sa puntom 2003g,da ga je posle godinu dana bukvalno poklonio samo da se otkaci od njega,dok sa VW nije takva prica bez obzira o kom motoru se radelo!

Uf zaboravi da kazem sto se zvuka auspuha tice,izbacis srednji lonac pa onda stavis veci promer cevi od katalizatora do zadnjeg lonca,NPR.fi51 kao sto sam ja uradeo,e onda perverzija od zvuka ne izostaje,jos sada i katalizator je izbacen,tako ne sto je moj nego kod svakog bi se tako cuo ekstra kada se to odradi  ,pokusacu neki klip da ubacim,mada mi vec par puta nije poslo za rukom.

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: K&N filter
« Odgovor #13 poslato: Avgust 10, 2008, 10:55:42 posle podne »
klip okaci na youtube, neznam zato ti neuspeva?

pekar

  • Gost
Odg: K&N filter
« Odgovor #14 poslato: Avgust 11, 2008, 02:19:30 posle podne »
Ne uspeva mi nikako!   vecito mi izbacuje za pasvord da nije uredu nemam pojma koj mu je!!!

Van mreže mladen03

  • Golf babaroga
  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 343
  • Age: 37
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: K&N filter
« Odgovor #15 poslato: Februar 24, 2009, 05:11:16 posle podne »
Lepo je to kad nemas plin
Ja da stavim pecurku kod mene odma bi poceo da radi kao da ima falsh vazduha i ebi ga.
Jel iko stavljao mozda K&N na auto koji ima plin????

i ja sam imao ponudu da stavim k&n filter u moj golf 2 1.6b sa plinom, ali nije nikako bilo mesta pa sam odustao, ali kad pogledam ovde kako to sve nije dobro za plin, i ne kajem se sto ga nisam ugradio.
I Tito je zeleo golfa

Van mreže petko.89

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2183
  • Age: 35
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +20/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 1.3i
Odg: K&N filter
« Odgovor #16 poslato: Februar 24, 2009, 05:45:47 posle podne »
i ja imam K&N filter malo je veci od pekarovog ali je oblik isti.........i to na 1.6 td......dosta je dobio na zvuku.....bas se cuje kako reze......ali koliko je i dobar toliko je i los....cuo sam da ne valja da usisava vruc vazduh....sad ja ne znam koliko je to tacno ali......mozda ,ne znam........kao treba napraviti kutiju za K&N.....da ne bih usisavao vruc vazduh iz motora......ali da li se sa njim menja zvuk,menja se.....imam ga ja...i mogu vam  reci da sam zadovoljan....... yupi3ti cheers

pekar

  • Gost
Odg: K&N filter
« Odgovor #17 poslato: Februar 24, 2009, 06:33:16 posle podne »
ja sam dovuko jos jedno crevo do pecurke sa hladnim vazduhom,e sad video sam jos bolje resenje da ne uzima vruc vazdu negde po netu,uzeo lik staro kuciste od klasicnog filtera,povadio sve iz njega sto ima one pregradice i ITD, vratio ga na staro mesto i u njega umesto panela ostavio isto pecurku poklopio ga i sljaka,mnogo je bolje jer onda nema uopste vruceg vazduha ;) cekam samo malo toplije vreme i odmah to odradjujem,a sto se tice zvuka e tu sad neverujem da ce se nesto cuti jer ce kutija da ga ugusi.

Van mreže petko.89

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2183
  • Age: 35
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +20/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk1 1.3i
Odg: K&N filter
« Odgovor #18 poslato: Februar 24, 2009, 09:28:27 posle podne »
pa sta ce ti onda K&N kad ne poboljsava snagu i zvuk nece promeniti.........??????? lollol lollol onda vrati stari.......a taj prodaj.........salim se......najbolje resenje ti je da usmeris nekako vazduh sto dolazi od spolja u K&N......i nemas da brines....mada ja sam ga koristio godinu dana onako bez ikakvih usmeraca itd.....i nista......sad je trenutno onaj njegov fabricki......(zimski rezim)...... bonk ali cim se malo prolepsa vreme  vracam ga... ;)

pekar

  • Gost
Odg: K&N filter
« Odgovor #19 poslato: Februar 24, 2009, 10:14:25 posle podne »
ma ja sam doveo crevom jos hladnog vazduha od prednjeg branika i to sve sljaka odlicno driving,ali probacu i ovo bez obzira,pa vide ce mo kako ce biti.