Autor Tema: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT  (Pročitano 25459 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Audi kupe GT

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: G.milanovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Devojka moze da bude iz sela al auto iz nemacke!:)
  • Auto: ww pasat b3 GT
Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« poslato: Jul 24, 2015, 10:00:27 posle podne »
Ovako auto zalece na leru tj obrtaji mu varijarju kad sam ga kupio imao je regulator lera i radio bez zaletanja na 1000rpm onda sam zamenio bocu i isparivac.I od tada imam probleme tj poceo je da varira i zalece od 900-1600 obrataja i hladan i vruc onda mi je majstor skinuo regulator rekao je da je crkao pa mi je ugradio obicnu racvu od plina da sam mogu da nastelujem ler to je radilo nekako al traljavo nije tot to npr 7 dana radi kako treba i kad ga poteram ili naglo promenim brzinu npr kad ga vratim iz 5 u trecu da obidejm svuce ler i ugasi ili spadne na 500-600rpm kupio sam drugi regulator lera sa stranca i opet isto variira i zuju kad radi kad mu otkacim struju onda se ugasi al ne zuju ....inace servisiran protokomer zamenjne svecice kablovi bombina nastelovano plajenje svecice su beru kapa je beru ruka je beru razvodnik bosh kablovi beru .... Ne znam vise sta da radim ostalo je normalno na autu potrosnja idenje i sve ostalo molilm za pomoc bilo koga unapred zhvalan! :(

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #1 poslato: Jul 25, 2015, 05:17:43 pre podne »
Kakav ti je taj regulator sto si zamenio sa obicnom racvom za plin,da to nije lambda kontrol?Tebe zeza step motor,cim ti ler tako varira.On moze da se iskljuci,al onda nemas ler gas na benz.Al na plinu imas stabilan ler ako ga isklucis i tad stelujes sam ler preko te racve i leptira gasa....
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Audi kupe GT

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: G.milanovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Devojka moze da bude iz sela al auto iz nemacke!:)
  • Auto: ww pasat b3 GT
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #2 poslato: Jul 26, 2015, 12:45:02 pre podne »
Nisam te bas najbolje razumeo imao je standardni regulator lera kad sam ga kupio i poceo je da varira bosov je bio ima na njemu dva ulaza za vakume i jedan dzek od struje. Kupio sam takav isti ali koji je skinut sa staranca koji je vozen samo na benz juce stavio i opet variraju obrtaji.... i plus se cuje neko zujanje non stop kao da vuce neki vakum ili motroric od regulatora zuji ne znam...  cim mu skinem struju prestane zujanje al se auto ugasi.   A kako mislsis step motor msm kako moze da ima regulator lera i step motor zar ti delovi nemaju istu funkciju taj step ima na mono point ubrizgavanju a meni je ainspric moj motor je 1.8 79kw 107 ks  isti kao 1.8 mono point samo drugacije ubrizgavanje protokomer i ta sranja/ :)   Ma da mogu da vratim racvu moras mi malo pojasniti kako da iskljucim taj step motor ako se razumes jer meni auto samo radi na plinu tako da mi benz nije bitan uopste.... unapred sam ti zahvalan zivce mi iskida taj ler samo da ga sredim. pozzz

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #3 poslato: Jul 26, 2015, 09:59:13 pre podne »
Drug ja sam mislio da ti je monopoint ubrizgavanje,nisi bio napisao u prvom postu da je 1,8 sa cetiri dizne tj digifant.Kod mene je na g2 ovaj monopoint sa tng tako da sam ga apsolvirao do sad,e sad ovaj sa cetiri dizne je malo drugacije konfiguriran,ja nisam profi majstor tako da ti oko njega nemogu puno pomoci...jbg.Ipak ti pitaj za pomoc Dobrog Nikolu ili nekog od majstora sa foruma.Pozz
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Audi kupe GT

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: G.milanovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Devojka moze da bude iz sela al auto iz nemacke!:)
  • Auto: ww pasat b3 GT
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #4 poslato: Jul 26, 2015, 01:42:24 posle podne »
ok hvala  pitacu Nikolu ili nekog  pozz.

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #5 poslato: Jul 28, 2015, 12:20:52 posle podne »
Pisao sam ti na chatu al napisacu ti i ovde. Voznja samo na plin ti je smrt za auto a da ga ustelujes da radi savrseno samo na plin ne mozes nikada i uvek moras nesto da cackas. Prvo i osnovno je da auto radi na benzin kako treba pa tek onda se prelazi na podesavanje plina. Kazes servisirao si protokomer? Cemu trosenje para na protokomer ako vozis samo na plin? Ne daj boze da ti napravi jednu jacu detonaciju ima da ti rasturi protokomer i izbusi crevo kao svajcarski sir. Veruj mi ako planiras da jos vozis taj auto velika je greska voziti auto samo na plin. Ako imas vremena idi pogledaj moju temu i uci na mojim greskama. Kupio sam auto koji je vozen 3-4 godine samo na plin i onda dodjem ja da oporavim taj auto i promenim bukvalno sve pod haubom i van haube. Para koliko sam sprcao mogao sam da ubacim dobrog abf-a i jos dosta kusura da mi ostane.

Strpi se malo mozda ce neko iz te struke sa foruma moci da ti pomogne...

Van mreže Audi kupe GT

  • VW Početnik
  • Poruke: 12
  • Lokacija: G.milanovac
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
  • Devojka moze da bude iz sela al auto iz nemacke!:)
  • Auto: ww pasat b3 GT
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #6 poslato: Jul 28, 2015, 03:05:04 posle podne »
pa detonacija je iskrivila klapnu posto su bile lose svecice i kablovi na njemu,pa sam servisirao protokomer jel  losije ide kad on neradi ili mu se skine struja....Digifant motor je zjb na plinu al ide kao nevreme moj pasat vuce kao lud ali smo me taj ler nervira sve ostalo je ok u potpunosti  lepo pali i sve normalno trosi ide extra al na kraju cu da ga prepravim na mono point aklo se iznerviram jel bas volim svoj pasat jbg hteo sam samo GT pasata....:(

Van mreže Алал вера!

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 455
  • Age: 31
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-6
  • Pol: Muškarac
  • Поштуј друге да би други поштовали тебе.
  • Auto: Golf 2 GTI 1.8 8v '88
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #7 poslato: Jul 28, 2015, 03:33:11 posle podne »
Moj Golf je imao slican problem. Sta je resilo taj problem ne znam posto je zamenjeno skoro sve ispod haube prilikom generalne. Sacekaj jos malo mozda ti neko da odgovor. Velika bi steta bila da unistis taj auto ako si vec toliko zeleo da ga posedujes.

Van mreže Radusinko

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7, Audi A3
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #8 poslato: Jun 04, 2017, 10:58:40 pre podne »
Evo da ne pravim novu temu. Imam golfa 3 1.8. Na plinu kada idem u leru oko 80kmh padaju mi obrtaji i hoce da se ugasi. Cim idem ispod 80 radi lepo na 900 nista ne varira. Na benzinu nema tih problema . Sta vi kazete?

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #9 poslato: Jun 04, 2017, 04:47:20 posle podne »
Mozda glupo pitanje ali sto vozis na leru 8o km/h

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #10 poslato: Jun 04, 2017, 07:38:43 posle podne »
Kod mene na B3 je usisnik za vazduh preusmeren da ne gura vazduh direkt u crevo dok se krece, inace se gasi kad je u pokretu, ako si me razumeo - probaj, najverovatnije je zbog toga
« Poslednja izmena: Jun 04, 2017, 07:57:54 posle podne od strane Desmo »

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #11 poslato: Jun 05, 2017, 06:44:58 pre podne »
U kutiji filtera vazduha ispod filtera imas malu klapnu,koja radi preko vakuma..Tu klapnu blokiraj da zatvori dovod hladnog vazduha a da dovod toplog vazduha bude uvek otvoren,,i nasteluj smesu ljudski i probaj dal ce da se gasi...
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13653
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #12 poslato: Jun 05, 2017, 01:34:07 posle podne »
Ne valja topao vazduh za plin.

Van mreže mikula

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1360
  • Lokacija: b. palanka
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #13 poslato: Jun 05, 2017, 03:47:41 posle podne »
U kutiji filtera vazduha ispod filtera imas malu klapnu,koja radi preko vakuma..Tu klapnu blokiraj da zatvori dovod hladnog vazduha a da dovod toplog vazduha bude uvek otvoren,,i nasteluj smesu ljudski i probaj dal ce da se gasi...
Nenade vidim da cesto spominjes stelovanje plinske smese, jel ima neki proveren postupak da ga podelis sa nama (ako nije tajna naravno)koji vozimo na plin koji nije sekvent

Van mreže Radusinko

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +3/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B7, Audi A3
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #14 poslato: Jun 05, 2017, 06:44:59 posle podne »
Vozim 80, 100, jer kad idem za grad imam put neka kao blaga nizbrdica jedno 3, 4km. Onda ga tu izbacim i pustim. Ispod filtera vazduha nema nista za stelovanje. Nikakva klapna. A nidam bas razumeo to preusmeravanje vazduha 😄

Van mreže Nenad Petakovic

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2066
  • Age: 41
  • Lokacija: Neko tamo svrseno vreme.
  • Karma: +38/-25
  • Pol: Muškarac
  • Kad zasvira Ladina svirena,mnogi ostaju bez zena.
  • Auto: Old scula Cvaja 1.8
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #15 poslato: Jun 05, 2017, 06:56:23 posle podne »
U kutiji filtera vazduha ispod filtera imas malu klapnu,koja radi preko vakuma..Tu klapnu blokiraj da zatvori dovod hladnog vazduha a da dovod toplog vazduha bude uvek otvoren,,i nasteluj smesu ljudski i probaj dal ce da se gasi...
Nenade vidim da cesto spominjes stelovanje plinske smese, jel ima neki proveren postupak da ga podelis sa nama (ako nije tajna naravno)koji vozimo na plin koji nije sekvent
Ispravna struja,dobar filter vazduha mora biti.A postupak je sledeci-Auto na radnoj temperaturi.Ler se stelne na sistemu ubrizgavanja,zatim na safu za smesu na isparivacu naci najmirniji rad na leru na plinu,al to podrazumeva ujednacen rad sa ujednacenim br obrtaja,a ne kao sto neki rade da bude najtisi rad a motor se trese ko karana zecica.Kad se ler regulise,dati gas na 2500-3000 rpm i drzati ga tako dok se na safu protoka plina odvija dok se ne nadje najveci moguci gas u tom polozaju.Zatim isturirati dobro i probati kako prima gas u voznji..Sve ovo raditi dok su svetla upaljena.Da napomenem da 1,8 motori oce ranije predpaljenje da bude na tng-u.Ja ovako stelujem godinama i nemam problema,auto ide ko raketa a ne trosi preterano..
Dobar motor moja dvojka ima
Al sediste svako mu se klima!
Sedista mu rasklimale zene
Al on opet dobro slusa mene!
Dok je dvojke vozacu devojke!😀

Van mreže dobri nikola

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 272
  • Lokacija: Svugde
  • Karma: +35/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ljuta mahina
Odg: Potrebna pomoc problem ler gas na mom pasatu b3 1.8 GT
« Odgovor #16 poslato: Jun 28, 2017, 08:08:32 pre podne »
Slikaj motorni deo ( akcenat daj na izgled usisne grane ) i kako je povezana plinska istalacija od isparivaca ka usisnoj grani. Da li je ovakav izgled motornog dela: https://www.youtube.com/watch?v=qxDFzBiOuQc