Autor Tema: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM  (Pročitano 8029 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #20 poslato: Novembar 30, 2022, 12:35:53 posle podne »
Sto se potrosnje tice.... bio sam za vikend do Paraćina, pa do Kruševca i nazad za BG.... ne znam koliko je to KM.... auto put voznja.... 140 manje vise voznja.... na par mesta mozda malo stisnuo nista preterano. 7,1 litra. To je nesto mnogo rekao bih ja :) Sad kad uradi veliki servis, pa da mi i usteluje tu neku "torsion value" .... koliko sam gledao trebalo bi biti manje više -0,5, pa kao i to zna da utiče na potrošnju. Inače ide, poteže ali bih rekao da je to malo iznad proseka potrošnja.
Na bordu piše 6,9 ali ja merim.... sipam pun..... vozim vozim vozim, sipam opet pun, pa digitron..... 7,11 računaljka kaže :) Ne bi mi toliko bolo oči da nemam ovu drugu peticu koja je sušta suprotnost po pitanju potrošnje.

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #21 poslato: Novembar 30, 2022, 01:12:35 posle podne »
Ako skf vodena pumpa, odlican izbor!

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #22 poslato: Novembar 30, 2022, 02:37:36 posle podne »
Trudim se da delovi budu OEM. A set zupčastog je DAYCO jer je tu zupčasti sa teflon zubima, tj presvučen nazubljeni deo teflon slojem, beli zubi. To mi ostalo u glavi još dok sam radio te kaiševe davne 2006-e.
Na četvorci sam trap isto radio sve u Lemforderu jos 2017-e.... još uvek je sve ko praćka utegnuto, a vozilo se po krljavom putu. Ja sam prezadovoljan sa tim delovima. Jesu u startu malo skuplji ali traje i ne cimam se po majstorima. Do duše, blagodet trgovine sa delovima je što sebi ne računam marge  tapsac tako da me izadje kao da neko u prodavnici kupi neke tuturutu delove :)

Van mreže taxi_bg

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 926
  • Lokacija: bg
  • Karma: +17/-41
  • Pol: Muškarac
  • Auto: passat
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #23 poslato: Novembar 30, 2022, 02:48:52 posle podne »
Skf pumpe su u poslednjih par godina odlicne, mene je poslednja sluzila 100.000km i sad sam je opet stavio.

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #24 poslato: Novembar 30, 2022, 03:19:45 posle podne »
Na koliko ti je obrtaja tih 140km/h? Po meni 7l za tu brzinu jeste realna potrosnja za auto od 140 konja, zavisi mnogo i do menjaca, ali na 140 bi i 1.9TDI trosio preko 6 sigurno.

Van mreže markogti16v

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Age: 43
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Karma: +3/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 2 gti16v
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #25 poslato: Novembar 30, 2022, 07:10:21 posle podne »
Moj BMM na 140 na 19 felnama na tempomatu na auto putu trosi 7 lagano

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #26 poslato: Decembar 01, 2022, 10:49:08 pre podne »
Šta onda nije uredu sa mojim BKDom? litru i po trosi manje od ovog BMMa :D Bilo kako bilo .... sutra ide u servis da se uradi to sto mu je namenjeno i sedim i vozim. Ne mogu da razmišljam mnogo o tome.
Mada ajde sad kad sabiram.... BKD mi je manual na 205/55 R16 ..... BMM je DSG ( fabrički +0,5 L veća potrošnja ) i na 225/45 R17 gumama. 19ice bih voleo ja ali se ne usudjujem to u ovom mom reonu.... ovde kao krtice da imamo po putevima :D Možda 18 za letnje uzmem.
Zna li neko neko pametno rešenje kako spustiti prednjicu za 2 cm možda? Ne bih više. Malo samo da se "naoštri" ovako vizuelno. Onaj momak iz Batajnice što radi svašta sa amortizerima, zaboravih mu ime, možda isto Vlada se zove.... Radi li on jos? Nisam ga video jos od kako sam dvicu vozio :)

Na mreži Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #27 poslato: Decembar 01, 2022, 01:41:25 posle podne »
Meni isti auto trosi oko 0,5L vise sa 225 45 17 u odnosu na 205 55 16. Proveri temperaturu rashladne tecnosti u voznji da li drzi temp kako treba

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #28 poslato: Decembar 01, 2022, 03:17:53 posle podne »
Drzi. I ja sam posumnjao na termostat prvo jer mu treba vremena da udje u radnu, cini mi se vise nego cetvorka mi i .... ovu drugu peticu ja ne vozim puno, pa nisam bas obratio paznju koliko se ona brzo zagreje.... ali.... promenio sam termostat, BEHR, mislim da je isto... ako i ima neke razlike minimalna je.
Na proleće malo estetika..... Probao bih naći donji deo zadnjeg branika od GTDa ili sl... ne znam koje opcije sve imaju i to da ofarbam u boju. Nalazio sam nekih GTI body kitova.... prednji branik, zadnji taj donji deo i sajtne.... 500+ EUR. Onda bih imao branik prednji viska.... mozda na BKDa da ide.... Otom potom :)

https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.dm-autoteile.de%2FVW-Golf-5-V-5-doors-only-R32-GTI-SE-bodykit-Front-rear-03-08-ABS&psig=AOvVaw0u2cPr9iCNtVAx06-E6N3F&ust=1669990098157000&source=images&cd=vfe&ved=0CA8QjRxqFwoTCOCsn4bM2PsCFQAAAAAdAAAAABAc

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #29 poslato: Decembar 01, 2022, 07:48:48 posle podne »
Sto se potrosnje tice.... bio sam za vikend do Paraćina, pa do Kruševca i nazad za BG.... ne znam koliko je to KM.... auto put voznja.... 140 manje vise voznja.... na par mesta mozda malo stisnuo nista preterano. 7,1 litra. To je nesto mnogo rekao bih ja :) Sad kad uradi veliki servis, pa da mi i usteluje tu neku "torsion value" .... koliko sam gledao trebalo bi biti manje više -0,5, pa kao i to zna da utiče na potrošnju. Inače ide, poteže ali bih rekao da je to malo iznad proseka potrošnja.
Na bordu piše 6,9 ali ja merim.... sipam pun..... vozim vozim vozim, sipam opet pun, pa digitron..... 7,11 računaljka kaže :) Ne bi mi toliko bolo oči da nemam ovu drugu peticu koja je sušta suprotnost po pitanju potrošnje.

Ja se odavno ne nasmija vecoj gluposti nego ovoj.

Probao bih naći donji deo zadnjeg branika od GTDa

Pet puta ti se pise u temi da nema GTD petice a ti uporan bonk
Izgleda da prije ide metar u guzicu nego milimetar u glavu
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup

Van mreže vladar

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 380
  • Age: 40
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Karma: +2/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 2, 4, 5 + 5 DSG
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #30 poslato: Decembar 02, 2022, 12:12:49 posle podne »
Nek si ti meni ziv i zdrav i tako pametan ;)
Kad kažem GTD naravno mislim na verziju od 170 konja koja ima uglavnom komplet GT opremu i pozadi drugaciji donji deo branika.

Hoće li biti neki skup u skorije vreme? Nešto želim doći ... da.... upoznam.... neke ljude 

Van mreže Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #31 poslato: Decembar 02, 2022, 12:52:48 posle podne »
Preko zime tesko, verovatno na prolece. Preko foruma se slabo sta organizuje, nemamo ni vremena ni zivaca za to. biggrin Ali kad ovi mladji nesto organizuju, nas nekoliko se makar pojavimo. Ja nisam isao nekoliko godina po skupovima, pa sam sad u septembru bio na Autokomercu sto je pravio VAG klub i video se sa brdo ljudi kojih ces verovatno i ti da se setis, bilo bi dobro da se vidimo. beer

Van mreže PaulGT

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4812
  • Age: 46
  • Lokacija: NRW
  • Karma: +197/-121
  • Pol: Muškarac
  • no syncro, no fun
  • Auto: golf country
Odg: GOLF 5 2.0 TDI GT DSG BMM
« Odgovor #32 poslato: Decembar 20, 2022, 08:44:24 posle podne »
Nek si ti meni ziv i zdrav i tako pametan ;)
Kad kažem GTD naravno mislim na verziju od 170 konja koja ima uglavnom komplet GT opremu i pozadi drugaciji donji deo branika.

Mislit i srat nije isto
Davno je Djurica upitao sto kupujete klotare pa ih nesto budzite, a ono klot pa klot

A procitaj gornju poruku koju si napisao i koju sam citirao pa ako imas i gram mozga pojasni sta si htjeo da kazes.

Ja ne mlatim ko' pizda po samaru nego pisem argumentovano. Inace po prirodi zanimanja poznajem materiju pogotovu sto se tice vagena

Tebi predlazem da napises mail direkno na volkswagen sluzbu za marketing i napusis ih sto nisu napravili u seriji golf 5 GTD coilleo2tj

« Poslednja izmena: Decembar 20, 2022, 08:56:25 posle podne od strane PaulGT »
ima li neko ovde da mu auto ide na isparenja lollol ili ovi dizeli jos malo pa ce krenuti i kusur da vracaju iz rezeorvara thumbup