Autor Tema: Gti 5 Edition 30  (Pročitano 27688 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Gti 5 Edition 30
« Odgovor #60 poslato: Maj 16, 2021, 12:19:50 posle podne »
Slazem se, no moje misljenje je da ovaj auto nema org km, po svim ovim popravkama sto si radio, to mi se ne uklapa u ovih 200.000km. Nego me zanima, kakvu garanciju ti kao fizicko lice dajes na havarisanost? To kad se prodaje auto ili tako nesto, svi garantuju, pisano, pecatirano, a posle kad se nesto desi, svi se ogradjuju, moras da juris da bi nesto naplatio. bonk bonk
Licno nikada ne bih dao 6700e za ovaj auto, jedino sto mi se na njemu dopada su sedista i felne, kapiram da ide dobro, ali od 230 konja, ko zna koliko njih su pocrkali. Imao sam jednog, od 180ks izbacio na dyno valjcima 145ks. Da smo malo bar bogatija zemlja, ovo bi se izvozilo dalje van nase zemlje ili pod presu bi islo.  lollol

Van mreže Getei

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 287
  • Age: 29
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Gti 5
Odg: Gti 5 Edition 30
« Odgovor #61 poslato: Maj 16, 2021, 02:51:09 posle podne »
Pa obzirom da sam imao Kupru pre ovog golfa sa istim motorom i dao 1000e samo za delove u glavi motora (imam slike sta joj je bilo) sa istom kilometrazom i tacnom 100%, ovaj u glavi nema problema sem tog lanca koji se potrosio i koji je inace mana na toj generaciji. Kucaj po netu, nacices milion tema o zameni tog lanca. On je zamenjen, kao sto se i svaki lanac menja posle izvesnog vremena, stari lanac je tu i zatezac, prva ugradnja, imam na uvid. Svecice sam menjao, ulje i sve filtere motora i menjaca, cam follower iliti potiskivac pumpe visokog pritiska (i stari je tu na uvid da nije bio mnogo mnogo los), menjao kompresor klime, sredio trap par stvari sto je bilo oko elektro brave suvozacevih vrata... O kakvim kvarovima ti pricas?

To da li bi ti dao 6700e je nesto drugo, cinjenica da Kupre kostaju po 1000-1500e preko i da obicne golfove cene po 6000e a moja platforma je ista kao Kuprina i Audi s3. Audi s3 kosta 9000e, i onda sam ja skup?   biggrin

Pritom je auto dosta redji, jubilarni primerak jedan od 2200 komada u svetu. Nov kostao par soma vise od Kupre, i obicnog Gti-a... I ajde sad, ne bi dao 6700? Golf 6 gti kosta 9000e a ima slabiji motor. Uz neke mimimalne dorade je motor potpuno isti kao u golfu 6 R, osnova je ista a duplo jeftinija. Imas klip kako ide pa proceni dal ima 150ks :)

Sto se garancije tice, ko bude dosao i ustanovio da je auto imao tesku havariju i bio krivljen, placen mu je put posle detaljnog pregleda vozila od strane bilo kog majstora.

Ponavljam, zafarbavan jeste naravno, imao je sitna cuskanja kao i 90% ostalih vozila.


Van mreže Getei

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 287
  • Age: 29
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Gti 5
Odg: Gti 5 Edition 30
« Odgovor #62 poslato: Maj 16, 2021, 02:55:05 posle podne »
I na kraju, auto je 2007 godina, sportski tip, kupljen od strane fanatika. Nije mogao da predje 500 00km. Uostalom, imam servisnu knjigu do nekih 110 000km i 2013 godine.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2451
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Gti 5 Edition 30
« Odgovor #63 poslato: Maj 16, 2021, 07:49:23 posle podne »
Slazem se, no moje misljenje je da ovaj auto nema org km, po svim ovim popravkama sto si radio, to mi se ne uklapa u ovih 200.000km. Nego me zanima, kakvu garanciju ti kao fizicko lice dajes na havarisanost? To kad se prodaje auto ili tako nesto, svi garantuju, pisano, pecatirano, a posle kad se nesto desi, svi se ogradjuju, moras da juris da bi nesto naplatio. bonk bonk
Licno nikada ne bih dao 6700e za ovaj auto, jedino sto mi se na njemu dopada su sedista i felne, kapiram da ide dobro, ali od 230 konja, ko zna koliko njih su pocrkali. Imao sam jednog, od 180ks izbacio na dyno valjcima 145ks. Da smo malo bar bogatija zemlja, ovo bi se izvozilo dalje van nase zemlje ili pod presu bi islo.  lollol
Ovakav auto nov rijetko kupuju ljudi koji održavaju auta. On sa njim pređe 200 000km, izvadi mu dušu i proda. U 99% slučajeva je tako.


Jubi primjerak se cijeni, gledaj četvorke kako im idu cijene nenormalno. U Americi i Njemačkoj ne možeš da pazariš dobrog Jubija ispod 7-8 000e.
TDI POWER

Van mreže Getei

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 287
  • Age: 29
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Gti 5
Odg: Gti 5 Edition 30
« Odgovor #64 poslato: Maj 16, 2021, 07:58:34 posle podne »
Pre kupovine ovog golfa pogledao sam 4 komada od 4 do 5500e, nijedan nije bio dobar i svi su imali ulaganja. To je jednostavno tako, ovaj sam kupio jer je ocuvan i zasluzuje svaki minut vremena i dinar ulozen u njega, kao sto je pomenuto iznad, u normalnim zemljama jubilarna izdanja se cene.

Onaj ko se razume, docice i lako cemo se dogovoriti sve. Ja bih najvise voleo da ostane kod mene, u garazi i da ga cuvam, ali jbg, radim od 8 do 16h kao 95% ljudi, stan kupujem na kredit...

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Gti 5 Edition 30
« Odgovor #65 poslato: Maj 16, 2021, 10:09:53 posle podne »
Биће времена за неки новији када се врати кредит....
Битнији је кров над главом да се реши...
Далеко смо ми од стандарда да можеш да живиш "нормално", идеш на море, да приуштиш себи ауто који желиш и волиш и да улажеш у њега и себе и време и новац поред свега осталог...
Далеко смо ми од просечне плате од 1000е што полтрони по телевизији причају...
Да двоје у кући стварно има ту "просечну" плату, е онда би могао да радиш све то и кредит за стан да не осетиш...

Sent from my vw mk5


Van mreže Getei

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 287
  • Age: 29
  • Lokacija: Bor
  • Karma: +5/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Gti 5
Odg: Gti 5 Edition 30
« Odgovor #66 poslato: Maj 23, 2021, 06:36:44 posle podne »
Auto je prodat, otisao je u dobre ruke, bice to jos bolji auto  :) Moze lock, novi vlasnik ce verovatno da se predstavi ovde...