Autor Tema: Moto GP šampionat 2015  (Pročitano 50721 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 23, 2015, 10:27:18 pre podne »
http://trke.rs/tri-godine-bez-njega-marco-simoncelli/

Četiri godine od kako je poginuo Marco Simoncelli.
TDI POWER

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 24, 2015, 11:48:04 pre podne »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 24, 2015, 03:55:37 posle podne »
Kakva je Bila Reakcija Lorenza kad je ukapirao da nije 3.  :rolleyes:

Bice start sutra jako Bitan  formidable... malo pre sam gledao reprizu Kvalifikacija ...  :46

Rossi je sa pravom izneo konstataciju za predhodnu trku gde je Marquez sa Lorenzom uspesno zadrzavao Rossija i Iannonea ...  thumbup

 :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 24, 2015, 03:58:58 posle podne »
Lorenzo ima najbolji start i mislim da će se sjutra probiti na vrh jako brzo.
TDI POWER

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 24, 2015, 04:12:38 posle podne »
Bice zanimljivo to sve gledati ...  thumbup
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže ćubica

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1525
  • Age: 49
  • Lokacija: Novi sad
  • Karma: +70/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V GTI,rallye
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #45 poslato: Oktobar 24, 2015, 07:36:33 posle podne »
Najbolji start ima Pedrosa.Kada je raspolozen za voznju,niko ne moze tako dobro da startuje.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #46 poslato: Oktobar 25, 2015, 10:54:07 pre podne »
Italijan Valentino Rosi zadržao je treće mesto na Velikoj nagradi Malezije, ali je zbog incidenta sa Markom Markezom dobio tri kaznena poena.

Italijan i Španac su na stazi Sepang nastavili lični rat. Markez je posle jednog kontakta završio na zemlji i morao je pre vremena u boks, dok je "Doktor" na cilj stigao kao trećeplasirani, iz Danija Pedrose i Horhea Lorenca.

Rosi će, odlukom čelnika takmičenja, u poslednjoj trci šampionata, koju dočekuje sa sedam bodova više od Lorenca, startovati sa poslednje pozicije, a kako bi osvojio titulu, u slučaju da Španac pobedi u Valensiji, mora da bude najmanje treći.

Podsetimo, Rosi je pre nekoliko dana optužio Markeza da se ponaša kao dete i da pomaže Lorencu da osvoji titulu. Španac je na prošloj trci u Australiji namerno usporavao Rosija, a i danas je bilo evidentno da je bez borbe pustio sunarodnika da ga obiđe, dok je sa Rosijem išao u pravi rat na stazi.

Rosi ima pravo žalbe na kaznu direkcije trke, ali ona će epilog dobiti do poslednje trke u Valensiji, koja je na programu 8. novembra.
TDI POWER

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #47 poslato: Oktobar 25, 2015, 03:32:25 posle podne »

Van mreže Fica

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3454
  • Age: 37
  • Lokacija: Vozdovac
  • Karma: +82/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf mk2 atmo dresina
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #48 poslato: Oktobar 25, 2015, 05:32:38 posle podne »
hahahaa

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #49 poslato: Oktobar 25, 2015, 05:36:21 posle podne »
Rosi: Markes me je koštao titule, nisam ga šutnuo

Vozač Jamahe Valentino Rosi rekao je da ga je Mark Markes koštao desete titule posle incidenta koji su imali na Velikoj nagradi Malezije.



Rat između Rosija i Markesa započet je u četvrtak, kada je ’Doktor’ za mladog Španca rekao da se ponaša kao dete i da ga je usporavao na trci u Australiji jer želi da Horhe Lorenco osvoji titulu.

Taj rat je kulminirao tokom trke na stazi „Sepang“, na kojoj su njih dvojica vodili veliku borbu, a posle koje je Markes izleteo sa staze. Direkcija trke je ustanovila da je branilac titule pokušavao da poremeti ritam vozača Jamahe, koji je naseo na provokaciju i želeo da natera svog rivala da ode preširoko, kada je došlo do kontakta.

I dok je Markes odustao, Rosi je zauzeo treće mesto na pretposlednjoj trci ovogodišnjeg Moto GP šampionata, ali će na zatvaranju sezone u Valensiji, 8. novembra, zbog kazne startovati sa začelja.

„Mark je na stazi pokazao ono što sam najavio na konferenciji za medije u četvrtak. Uspeo je i ja sam izgubio titulu. Nisam želeo da izleti, to nije moja namera, samo sam želeo da ga pomerim sa idealne linije jer mi je bilo dosta, a onda sam želeo da mu pomognem. Dotakli smo se, ali nije istina da sam ga šutnu. On je svojim motorom dotakao moju nogu, koja je skliznula. Mislim da je ovo loš ishod za sve. Bilo bi lepo boriti se sa Lorencom, ali je Mark je odlučio da mora da reši stvar u njegovu korist“, naglasio je Rosi, koji pred poslednju trku ima sedam bodova više od Lorenca.

Rosi se posle na neki način ispravio, istakavši da veruje da će biti teško osvojiti titulu prvenstveno zbog kazne koja ga čeka.

Markes je, očekivano, imao drugačije viđenje incidenta i istakao je da je Rosi izgubio kontrolu.


Lorenco: Rosi je trebalo da ostane bez bodova

Vozač Jamahe Horhe Lorenco veruje da je njegov timski kolega Valentino Rosi trebalo da dobije oštru kaznu jer je izbacio Marka Markesa sa trke u Maleziji.



„Mislim da to nije dobra odluka. On je izbacio Marka iz trke, pa Mark nije osvojio nijedan bod, a on je dobio 16. Mislim da to nije fer, a možda zbog svog imena ni ne može da dobije oštriju kaznu ovoga puta. Ne mogu da verujem, jer nije fer u takvoj krivini uspraviti motor da bi drugi vozač pao. Ali, to se desilo, direkcija trke je donela odluku i mi moramo da je poštujemo, ali se ja ne slažem sa njom“, rekao je Lorenco.

Upitan šta bi bila prava kazna za Rosija, Lorenco je odgovorio:



„Minimum bi trebalo da dobije isti broj bodova kao Mark. On nije završio trku i nije dobio nijedan bod i tako bi trebalo da bude i sa Valentinom“.

Lorenco je takođe naglasio da će taj incident promeniti Rosijev imidž širom svetu.

„Ne samo ja, već veliki broj ljudi će izgubiti poštovanje prema njemu kao sportisti.( lollol Tesi se Lorenco )  On je jedan od najvećih vozača u istoriji, ali će veliki broj ljudi promeniti svoje mišljenje“, naglasio je Lorenco.

’Doktor’ je, međutim, ispraćen ovacijama na stazi „Sepang“, a Lorenco zvižducima, koji mu nisu strani ni pred domaćim navijačima. Španac je, inače, odmah posle dodele pehara napustio ceremoniju proglašenja pobednika, pa su samo Pedrosa i Rosi popili pobednički šampanjac. Svoju odluku je obrazložio time da se osetio umorno i da mu se vrtelo, pa je morao da ode da popije vodu.

Pred odlučujuću trku sezone, koja je zakazana za 8. novembar, Rosi ima sedam bodova više od Lorenca.

SRAMOTA !!! Moje LICNO Misljenje , Markes nema sta da osvoji ..ali nece ni Rossi ...daj da ga isprovociram ... i uspeo je Markes  bonk
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 25, 2015, 05:41:12 posle podne »
Ljudii, možete li zamisliti da se Rossi probije gore i uzme titulu u sred Španije ?! Kako bi ih sve pogazio i Markeza i Lorenca. Kako bi volio da vidim to. Ali stvarno bruka, Markez je kriv zato što se prvi naslonio na Rossija.
TDI POWER

Van mreže Joca

  • _______ x X x _______
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5393
  • Age: 44
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +135/-30
  • Pol: Muškarac
  • Only TDI Power
  • Auto: Black Elegance ;)
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 25, 2015, 05:48:29 posle podne »
... i to na nogu!   angry2

       

                  :48

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 25, 2015, 05:56:01 posle podne »
Rosi ga je oterao široko i usporio u toj krivini skoro do kraja, vidi se na onom snimku gore kako posle odgurivanja dodaje gas.
Da je iskulirao, mogao je da uzme 4. mesto i bodove bez penala na sl. trci


Van mreže ćubica

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1525
  • Age: 49
  • Lokacija: Novi sad
  • Karma: +70/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf V GTI,rallye
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 25, 2015, 08:22:11 posle podne »
Kako iskulirati kada ti neko ko nema sanse za odbranu tutule,ugrozava osvajanje tvoje titule? Umesto da ga pusti da osvajanje titule resi sa jedinim konkurentom,Lorencom,on ga gura,usporava,sece mu ritam,tera da ide drugacijim putanjama a pri tom Lorenca mirno pusta da ga predje.Markez je pokazao ono sto zaista jeste a to je da je projekat Dorne,Honde,Repsola i Spanske moto federacije.Nikada od njega nece biti veliki covek i vozac.
Rosi je izjavio da ce razmisliti da li ce uopste voziti u Valensiji.Po meni i ne treba da vozi.Neka ljigavi spanci uzivaju i likuju u onome sto su uradili.
Celnici Dorne treba da stave prst na celo i zapitaju se:ko ce pratiti moto GP sampionat kada Rosi ode?

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #54 poslato: Oktobar 25, 2015, 09:24:33 posle podne »

Ovo za špance.

Bolje je da vozi sledeću trku, pa da se potrudi da uzme titulu, da se potrudi da vozi Doktorski. Mnogi će ga vozači propustiti.
TDI POWER

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #55 poslato: Oktobar 26, 2015, 12:52:56 posle podne »
Devetostruki svetski šampion Valentino Rossi priznao je da nije siguran da li će voziti na poslednjoj trci sezone posle incidenta sa Marcom Marquezom.

Vozač Yamahe će startovati sa samog začelja na Velikoj nagradi Valensije, 8. novembra, pošto je namerno naterao Marqueza da ode preširoko u krivini 14. na nedeljnoj trci u Maleziji, a potom je usledio kontakt i mladi Španac je izleteo sa staze.

Iako je zadržao treće mesto na stazi „Sepang“, iza Danija Pedrose i Jorgea Lorencu, njegova prednost u odnosu na timskog kolegu se istopila na sedam bodova. Sama kazna će mu otežati posao u odbrani te prednosti u Valensiji, a ’ Doktor’ je očigledno toliko besan zbog nje da razmišlja o tome da bojkotuje zatvaranje sezone iz protesta.

„Možda neću ni startovati u Valensiji, moram da odlučim. Kazna nije fer jer nisam naterao Marqueza da padne. Ponavljam, žao mi je zato što je pao jer sam samo želeo da ga iznerviram. Uvek sam bio fer vozač, prvi bod sa licence mi je oduzet jer sam napravio malu grešku u kvalifikaciju, iako ništa nisam koštao Lorenca (koji je ostao na pol poziciji iako ga je Rossi usporio)“, rekao je Rossi.

U svom objašnjenju komentara da Marquez želi da Lorenco osvoji titulu, Rossi tvrdi da je dobio potvrdu menadžera vozača Repsol Honde Emilija Alsamore da je takav slučaj.

„Rekao sam već u četvrtak, sve ovo je zbog onoga što se desilo u Argentini i Assenu. Dobio sam potvrdu od Alzamore, rekao mi je da Marc smatra da je zbog mene izgubio titulu. On je bez sumnje loš gubitnik“, naglasio je Rossi.
TDI POWER

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #56 poslato: Oktobar 26, 2015, 03:24:24 posle podne »
Citat to crank:

Sad je pitanje kolko Lorenzo može da istrpi pritisak. Pola ekipe ispred Rossi-a na startu ima da ga propusti bez po muke, druga polovina i kad bi htela ne bi mogla da ga zadrži. Računam da je do kraja prvog kruga u bodovima... ajd da kažemo konzervativno 15.
  Recimo da Marquez odluči da pusti Lorenza i da ovaj izgubi od Pedrose, strah od pada i još gomila pritiska.. da bi doživeli pravu dramu Rossi bi za 15-ak krugova trebalo da stigne na 4 mesto (a za šampionat mu treba 3. da uzme Marquezu) ..... Znači da obiđe obe satelitske Yamahe, oba Ducati-a, oba Suzuki-a... (Barberu :) ) ...
Šta znam, ne zvuči mi nemoguće. Ne bih stavio pare na ovakav razvoj ali ne bih se baš ni zaprepastio. Luđe stvari su se dešavale.

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #57 poslato: Oktobar 26, 2015, 04:59:58 posle podne »

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #58 poslato: Oktobar 26, 2015, 05:19:37 posle podne »
Ja Mislim da ce Rossi ipak Voziti trku ..prvenstveno Zbog svoje armije navijaca koji ga vole i podrzavaju ... a sta ce biti ...puno je kombinacija ... svasta je moguce ... jasno se videlo da Markes vozi za Lorenca  :46

Jasno se videlo koliko je Rossi korektan u Situaciji kad ga je obisao Lorenco ... mogao je i on tu da radi isto sto i Makes Njemu ...

Licno mislim  da je vise od pola Vozaca na strani Rossi-ja  :46

Pratim ...  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2441
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Moto GP šampionat 2015
« Odgovor #59 poslato: Oktobar 26, 2015, 05:28:21 posle podne »
Ako bude vozio, biće pakleno u Valensiji, još ako uzme titulu...
TDI POWER