Autor Tema: Passat b6 2.0 CARAT  (Pročitano 48157 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2448
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #100 poslato: Avgust 05, 2020, 06:09:35 posle podne »
Poslije duje 1.6d, možda i najbolje nešto što je VW napravio.
TDI POWER

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #101 poslato: Avgust 13, 2020, 07:43:25 posle podne »
Danas zamenjena tandem pumpa. Stavljena bosch, kupljena nova i svega par meseci bila na kolima. Zamenjena i racva za vodu ispod tandem pumpe i sada je da kažem mehanički sve na mestu. Da ne ureknem...
Sačekaću da potroši bar rezervoar pa ću mu sipati aditiv za dizne. Toliko za sada. Narednih mesec dana malo duza putovanja da ga razgazim malo

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #102 poslato: Avgust 13, 2020, 09:04:32 posle podne »
Zaboravio sam da napišem jednu bitnu stvar. Protokomer je imao običaj da izbaci grešku s vremena na vreme. I njega sam zamenio. Stavio sam pierburg. Potpuno isto ide i radi samo više ne izbacuje grešku. Praktično sve što nije valjalo na paji kad sam ga kupio sredjeno je. Ponudio sam momku od koga sam kupio paju da ako nadje na aukciji dobar 308 1.6 hdi 120ks limuzinu da mi javi. Da mu dam paju i u dogovoru doplatim za peugeot. Videću šta će biti

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 351
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #103 poslato: Oktobar 02, 2020, 02:14:43 posle podne »
Jel prodat i za koliko?

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #104 poslato: Oktobar 05, 2020, 04:39:04 posle podne »
Nije prodat :) vozika se. Čekam tog lika da li će naći i da li ćemo se dogovoriti. Mada me svi kritikuju što hoću da prodam dobar auto.
Od prošlog puta samo je lickan. Oprao sam delove patosa koji nisu zaštićeni plastikom. I delove gde se zadržava voda i blato. Posle sam sve to izvoskirao. Danas sam čistio i čuveni vw ćošak za humus. Hvala bogu sve je ko novo. Oprao očišćeno i izvoskirano. Jedino mi nije jasno zato su stavili zvučnu izolaciju sunđer. Pa to je stalno pod vlagom. Svi ostali stave neku vrstu stiropora koji ne upija vodu. Mislio sam da izvadim taj sunđer ili da ga osećam da ne dodiruje lim. Za sada sam samo natopio voskom pa ću videti. Evo malo i slika









Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #105 poslato: Novembar 24, 2020, 02:43:15 posle podne »
Paja se vozi. Za sada je ok.
Ali nešto što me od samog starta nervira jesu slaba svetla. Ja sam ih očisti i I situacija je od tada nešto bolja. Ali kako sam saznao problem su šolje sociva koje od toplote potamne. Zvao sam neke servise za farove ali traže baš puno para i ugrađuju bixenon sociva. Neću to.
Mislio sam da izvadim moja sociva i da ih odnesem na ponovno hromiranje. Da li je iko to uradio i da li može preporučiti nekog ko će to kvalitetno uraditi? Ja bih sam izvadio sociva i odneo na hromiranje.
 

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #106 poslato: Novembar 24, 2020, 03:54:28 posle podne »
Размисли о моримото пројекторима...
Ја сам тако мом ћалету на његовом пасату решио проблем... Тада је било слагаћу те око 80е, са гаранцијом, а реално прогледао је са њима. А вероватно ћу и ја да их ставим код мене у г5

Sent from my vw mk5


Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #107 poslato: Septembar 12, 2021, 05:37:35 posle podne »
Nije me dugo bilo. Hvala Bogu auto sluša. Uradjeno je samo mali servis pre par hiljada i ostalo je ok.
Pre nego što započnem novu intervenciju želim samo da pokažem koja smo i stoka. 

Gospodu mrzi da sidje i baci đubre pa rokne kroz prozor.
Pre nekih 10 dana sidjem da operem kola pred more kad ono



Ne vredi koliko god da pazim gde ću parkirati uvek se nadje neki retardirani majmun. Taman posla da Srbenda kada napravi štetu ostavi kontakt da nadoknadi štetu. Jbg. Videću šta ću. Dosta se skinulo. Kupicu market sa bojom pa ću nešto izmackati i ispolirati. Ne isplati se da farbamjer će se ubrzo naći novi retard...

E sad, ono što sam već pisao da hoću da sredim to su farovi. Kupio sam jedan sa polomljenim nosacima da se na njemu vežbam i da upotrebim neke delove. Otvorio ga i očistio i uporedio sa mojim darovima i već posle čišćenja je primetna razlika. Šolja je bila u dosta dobroj stanju ali nema onaj visok sjaj kao što bi valjda trebalo da ima. Već je nekako malo mat. Našao sam lika koji ponovno hromira ili vrši  aluminizaciju ako se tako kaže. I sad hoću to da uradim.
Ono sto me zanima čime posle da zalepim staklo fara, a da za Ne daj boze može opet da se otvori?
Kada počnem sa radom javiću kako je ispalo i da li vredi zajebavati se. Evo slika kao izgleda otvoren far i koliko je unutra prljav iako je bio u poprilično dobrom stanju








Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #108 poslato: Septembar 12, 2021, 07:14:56 posle podne »
Шта да ти кажеш, све те разумем, одаљим ауто максимално од другог и не вреди када отварају врата као ормар и сваки пут нова штрафта на вратима....

Sent from my vw mk5


Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #109 poslato: Septembar 17, 2021, 02:16:34 posle podne »
Evo odgovoricu na moje pitanje. Lepak za staklo fara:


Bila su 3 proizvodjaca slične cene. Uzeo sam ovaj najjeftiniji 750 din. Prodavac mi je rekao isto ti je sve. Ima osobine kao I fabrički lepak kada se zagreje moze da se odlepi. Pa ako zajebem nesto da mogu opet da otvaram. Iskreno se nadam da neću.
Sledeće nedelje skidam farove. Videću u kakvom stanju su šolje, ocisticu sve dobro i ispolirati stakla, a onda ću probati kako sijaju. Ako budem zadovoljan neću slati na hromiranje. Ako razlika bude mala onda hoću. Problem je što se čeka oko 8 dana da se to hromira i vrati

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #110 poslato: Septembar 18, 2021, 12:02:28 posle podne »
Ljudi može brzinska pomoć, otvorio sam moj far. Sočivo iako je očišćeno nije bilo totalno bistro. To sam sredio. Šolja je čak na oko bolja od ove rezervne. E sad i ona je onako malo mat. Sad nemam pojma da li je to tako bilo I fabrički. Nemoguće da su sve šolje isto matirale. Uglavnom nigde nije podnela i izgorela. Sad ne znam da li samo da očistim i sklopim ili da hromiram. Kako vama deluje?





Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #111 poslato: Septembar 18, 2021, 02:04:34 posle podne »
Bogami miskim da to moze bolje da sija ali najgore da za tu aluminizaciju meni niko nije rekao da je dugog vijeka, par.njih mi je reklo da.od toga nema vajde sad ne znam stvarno.
.ja sam moje samo ocistio i mislim da su dosta bolje sijale od tih tvojih...evo sad bas trazim slike ali slabo se vidi jer nisam nidje konkretno sjenilo slikao


Ne znam da li mozes da vidis tamo unutra da je bas kao ogledalo
« Poslednja izmena: Septembar 18, 2021, 02:07:56 posle podne od strane bogdanPG »

Van mreže vllada

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 486
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +9/-3
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #112 poslato: Septembar 18, 2021, 02:49:17 posle podne »
Могао си да узмеш нове моримото пројекторе да убациш када већ отвараш...

Sent from my vw mk5


Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #113 poslato: Septembar 18, 2021, 03:22:19 posle podne »
To ti je mozda najbolka solucija bila kad si vec otvoreni

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #114 poslato: Septembar 18, 2021, 06:12:30 posle podne »
Bogdanpg hvala na brzom odgovoru. Za ksenon farove znam da je taj hrom ko ogledalo. Ali nigde nisam video kako izgleda za halogene farove. Jedan lik mi je objasnio da halogena sijalica sija u jednoj tački pa da bi se ravnomerno svetlost rasprsivala taj hrom je tako polusjajan . Stvarno nemam pojma. Inače sva tri fara su imala identičan hrom i po celoj površini. Nigde nema naznake da je nekada bio ko ogledalo. Što se tiče te aluminizacije čuo sam i ja da je kratkog veka. Opet možda lupetam jer nemam iskustva.
Što se tiče morimoto jeste bila dobra prilika ali onda bi me drndali na tehničkom.
Što se tiče posla velika jebada. Da se skine branik i farovi i da se otvori far laganica. Ali kada sam počeo da Skidam stari   lepak otelio sam se. Ne znam da li sam naišao na jacu i elasticniju masu. Jbt ono je katastrofa. Nisam imao fen pa sam grejao u rerni. Ma popusti ali malo. Nemam pojma kako se skida bez muke. Zato sam odlučio da samo jedan far sredim. Zalepio sam ga valjda dobro i nadam se da nece magliti. Mada verovatno hoće.
Kad padne mrak proveriti da li je sve bilo uzalud. Na kraju uvek mogu da mu krknem ksenon sijalice koje lako skinem pred tehnicki. Sve u svemu sada mi je jedan far ko nov drugi žut. Narednih dana ću oba ispolirati.
E da kada sam upalio svetla vidi se da je sočivo na o neotvaranom i dalje malo mutno iako sam ga dodatno malo pre ocistio...
« Poslednja izmena: Septembar 18, 2021, 06:16:40 posle podne od strane dule tdi »

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #115 poslato: Septembar 18, 2021, 08:13:11 posle podne »
Nisam siguran baš za to da su mat sjenila unutra, moguće da bi se poliranjem namjenskom oastom za hrom dobilo nekog efekta. Halogenoj silaici je teže da radprši svjetlost, nego ksenonskoj, zbog toga su reflektori u farovima onakvi, ima više "ploča" koje odbijaju svjetlost i prave veći snop svjetla.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #116 poslato: Septembar 18, 2021, 08:44:46 posle podne »
Probao sam svetla. Da budem iskren ako ima neke razlike onda su minimalne. Možda jače baca u daljinu mada nisam našao adekvatan mrak. Bar je na izgled lepše. Ispoliracu ih da ih izjednačim i ko ih j...
Da znam da kopije valjaju stavio bih njih. Za sada do tehničkog ostaće ovako posle ksenon sijalice 4300k i to je to.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #117 poslato: Septembar 18, 2021, 08:57:39 posle podne »
Stavis u rernu 15min na 120 stepeni, cini mi se tako bjese i lagano se razlijepi staklo i onda se malo pomucis da izvadis ostatak iz kanala kucista fara...uzmes k+d fino ravnomjerno ga natopis ali ne puno da se ne razlije vani kad vratis staklo, nema sanse da magli! Barem meni ne magli jos, a par god je drzalo na jednog senica i tako je prodat...ako te bude interesovalo ima nedje tema kako sam ja radio pa cu ti poslati
A mislim da nema sanse da sjenilo bude mat ali sve je moguce, onda bi sjenilo u reflektor far bilo mat jos je mnogo veca povrsina, a ista sijalica...kako mu je tamo lako da rasprsi svjetlost...opet kazem ne mogu da tvrdim ali malo mi je cudno to
« Poslednja izmena: Septembar 18, 2021, 08:59:19 posle podne od strane bogdanPG »

Van mreže Vwasil

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 941
  • Lokacija: CG
  • Karma: +21/-3
  • Auto: Volkswagen
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #118 poslato: Septembar 18, 2021, 10:13:19 posle podne »
Nemoj xenone da stavljaš. Čuo sam da spada hrom u sjenilu, i onda da ti budu još gora svjetla. Ja nisam koristio, ali sam čitao da zbog veče temperature sijalice počinje da spada hrom.

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #119 poslato: Septembar 18, 2021, 10:33:28 posle podne »
Pa ja sam nekad u golfa 3 koristio xenone i pocelo je bilo da pravi vrlo blago ostecenje ali posle 5g i nemas dnevna svijetla, znaci radi non-stop ali opet jos se nije bilo odrazilo na vidljivost...tako da mislim s obzirom kad ima covjek dnevna da to moze dosta bez ako nisu ti farovi bas loseg kvaliteta uostalom koliko dugo vozis po noci pa da bi to bas tako brzo izgorelo?
« Poslednja izmena: Septembar 18, 2021, 10:35:00 posle podne od strane bogdanPG »