Autor Tema: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4  (Pročitano 72945 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #220 poslato: Decembar 01, 2018, 12:36:19 pre podne »
@BladeBG
- Хвала пуно Бладе!  :46 знам када сам ја купио ауто колико је мене занимало кад неко овако ради па с тим у вези желим да поделим своје радове са свима вама и прија ми свака похвала и сугестија а са друге стране своје знање поделим са свим колегама тако да свакоме помогнем око било какве уградње онолико колико знам. majstor1 Нема на чему ако треба још нешто слободно питај ту сам да одговорим на сва питања. cheers

@mur3633
- Што се тиче тога ја сам спровео инсталације од инструментал табле оне три жице тј. убацио сам у зелени џек инструментал табле та три пина (где треба фабрички да буду) које ми је послао Ненад (Nosferatu) mahac и спровео до радија али ова мултимедија мислим да то не подржава :11 јер сам директно питао продавца у Кини који ми је то и потврдио тј. да мултимедија то не подржава што је довело до малог разочарења али ништа страшно. biggrin







@Lazar F
- Има 7''-инча екран, 16GB интерну меморију, 2GB RAM меморију, подржава SD картицу до 64GB, Подржава 4G, итд. biggrin

@Zeleni Zub
- Хаха, поред тога колега што веома добро запажеш ти и веома добро погађаш biggrin :26. Што се тиче посла ау брале што сам  се око овог пројекта нарадио :64 ал јбг желим фабрику и пројекат је за сада 60% готов.

- О томе сам и хтео да скренем пажњу  hissyfit сачекаћемо који месец горе и доле ако се ништа не мења ја више нећу да  пишем јер не вреди, нећу да траћим време ако човек не може лепо да седне и уз кафицу прегледа целу тему. kava

- Водио сам рачуна да испуњава све моје потребе biggrin, узео сам је преко AliEpress-a. Има 16 GB интерне меморије, 2 GB RAM-а, подржава SD картицу до 64GB, Подржава 4G, и још мноштво тога... :29 Јесам инсталирао али то мораш уживо да видиш много је моћна. celebrate

Монтирао сам је када су били стари и одмах сутра дан ставио нове, има доста разлике између звучника  :18 али има разлике и до Мултимедије. Ова мултимедија пружа ВРХУНСКИ квалитет звука али то мораш да чујеш да би ти све било јасно. winner

@BAKI95
- Колега који још не може да верује у квалитет звука.  lollol biggrin :26

@Dragicevic
- Хвала пуно докторе на похвалама. :46 Драго ми је да свима којима сам уграђивао разну опрему да сте задовољни с тим сам и ја свама презадовољан kolce када могу некоме да помогнем cheers. Велика најјава за Биксеноне. yupi3ti Теби брате још једном велико хвала на оваквим похвалама, поцрвенећу. :8 biggrin cheers

Шести пројекат ''Bixenon фабрички фарови са ауто нивелацијом''
- Појекат није потпуно завршен реализован је неких рецимо 60% остаје још доста тога да се одради у вези ауто  нивелације, инсталација се провлачи из 3 дела (наравно све по ПС-у ништа ван фабрике). Први део је завршен инсталација је провучена од модула где фабрички стоји до џекова код сувозачевих ногу, остаје да се спроведе инсталација која иде под таблом и њено повезивање на фабричку инсталацију и на крају што се тиче инсталације остаје да се замени постојећа инсталација за светла инсталацијом са фабричким ксенонима (инсталација се налази испод крила) јер не желим ништа да буџим већ да изгледа тако да је то већ у фабрици одрађено. Што се тиче сензора за ауто нивелацију ауто има већ рупе на шасији које су намењене фабричким сензорима остаје само да се сензори за нивелацију инсталирају на ауту и да се на крају активира цео систем преко VCDS-а али о овоме биће писано све детаљно у даљем излагању.

- Што се тиче самих фарова, фарови су били у солидном стању када сам их купио. Од 1 до 10 били су добра 7-ца. После куповине сам одмах купио нове сијалице D2S, репарирао шољице тј. поновно хромирао, заменио позицију,  исполирао и лакирао фарове, очистио детаљно унутра и споља, детаљно прегледао и на крају монтирао поново на ауту. Ово је укратко речено шта се досад радило на фаровима. Биће о овоме још доста тога.

Што се тиче радова ево неких слика:




























































































Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Zeleni Zub

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 295
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +23/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5,5
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #221 poslato: Decembar 01, 2018, 08:40:10 pre podne »
Hm, bas me zanima kako to uzivo zvuci. Nista, prvom prilikom.. biggrin

A nikako ne treba da prestanes da pises o radovima ! Imas ih jako puno sa mnogo detalja i buraz to mozes da iskoristis.
Ako ovi ne poprave stanje, ja licno bih napravio persnoal web i tamo sve prebacio.

A ovi xenon farovi su MNOOOOOOOOGO dobri  thumbup thumbup thumbup
Sad je auto nekako siri. Extra !

A ti side markeri rade stalno ? Ili su vezani sa zmigavcima ?
Zanima me koliko se vidi sad zmigavac u faru kad je na tom mestu.
Mozda bi trebalo neku extra sijalicu ubaciti. Ja sam ovako neke smekao..
https://youtu.be/wrOYsDm9KSA?t=17

+Mislim da te nisam pitao, kad si vec toliko pomerao tapacirunge, nisi mozda razmisljao o dampingu ? Malo tu zvucnu izolaciju jos da upakujes ?
Znam da si pravio onu izolaciju na poklopcu za motor... Pa sam mislio mozda i ovde nesto.. ?  biggrin

Van mreže BAKI95

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 28
  • Lokacija: Prhovo
  • Karma: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT tdi
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #222 poslato: Decembar 01, 2018, 12:57:48 posle podne »
Krivo mi je što je došlo ovo hladno vreme pa ne možemo da skinemo tablu da provučemo drugi deo instalacije...  :74

Van mreže Konstantin87

  • VW Početnik
  • Poruke: 111
  • Age: 36
  • Lokacija: Loznica
  • Karma: +2/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi a6 c5 1.8t
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #223 poslato: Decembar 02, 2018, 08:27:12 posle podne »
Jesi li ova sjenila kupovao posebno ili?


Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #224 poslato: Decembar 03, 2018, 12:46:58 pre podne »
@Zeleni Zub
- Мислим да ћеш бити задовољан. kolce

- Ако је тако онда је све решено, нема одустајања од писања.  congratulations

- Слажем се, фарови су права добитна комбинација још када се комплетира ауто нивелација ако ме послужи време овог месеца биће то Топ!  majstor1 formidable

- Што се тиче US маркера они раде увек када је упаљена позиција и фарови тј. нису жмигавци :69. У самој инсталацији светла, маркери су везани директно на позицију. Хм... misli1 па неко моје мишљење можда се жмигавац за 10% мање примећује у фару али не заборави да сам ја у магленкама радио DRL прстенове 2 у 1 (бело дневно и када се уљкучи жмигавац они жмигају жуто уместо бело biggrin) много моћно изгледа.  winner

- Није лоша идеја, али ја бих узео OSRAM-ове  тј. мало квалитетније али су доста и скупље типа 25$.  lollol

- Искрено што се тиче звучне изолације планирао сам да орадим на лимове (подизаче) и одрадио сам на једном али ми се не свиђа како то излгеда а кад ми на око није лепо онда ништа од тога. Са друге стране када сам у кабини мени сасвим одговара фабричка изолација а мотор без обзира што је дизел ради тихо као бензинац мсм ипак је само 100 коњића. biggrin

@BAKI95
- Ваљда ће бити неког викенда лепо време да одрадимо то.  majstor1 Узимам те за Шегрта.  congratulations lollol

@Konstantin87
- Нисам, шољице су репариране тј. поновно хромиране. biggrin


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #225 poslato: Decembar 03, 2018, 02:20:13 pre podne »
У међувремену док не објавим следеће пројекте:  cold





Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #226 poslato: Decembar 03, 2018, 08:39:24 posle podne »
Reci mi samo da li ti je bio problem da rasklopis farove odnosnom koliko je to posla?Ja sam hteo da ubacim led traku u far kao dnevno svetlo pa me zato interesuje?Nesto otprilike ovako
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #227 poslato: Decembar 03, 2018, 11:09:10 posle podne »
@Rnjak
- Прво да кажем да ове фабричке BI-XENONE нисам отварао јер је тако направљен да можеш лагано да скинеш сочиво и све друго што је битно ради замене сочива или ради чишћења. Из свог искуства могу ти рећи да није то толико тежак посао јер сам ја отварао моје старе фарове да бих чисто видео како се то ради и један сам прво скроз уништио а други сам донекле лепо отворио. majstor1 Што се тиче лепљења то нисам покушао али ево имаш на снимку како то људи раде.

Ево у вези фабричких BI-XENON фарова:


Ево у вези отварања фарова:
« Poslednja izmena: Decembar 03, 2018, 11:14:22 posle podne od strane Mix-VW »


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Zeleni Zub

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 295
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +23/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat b5,5
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #228 poslato: Decembar 04, 2018, 05:12:49 pre podne »
Dobre ti ove patosnice.
To su kao tipske ?
Bolje izgledaju nego ove ovde kod nas.

Ja dok sam ih trazio, na ebay-u pod OEM sam nasao jedino ovakve
https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51ayJT4sw2L._SX425_.jpg
Ali posto su 130$+ ostaju samo na spisku za sad.  biggrin


Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #229 poslato: Decembar 04, 2018, 07:44:30 posle podne »
Hvala drug thumbup
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže Lazar F

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 327
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +7/-0
  • Pol: Muškarac
  • KEEP CALM AND DRIVE VW
  • Auto: 3bg HIGH LINE, audi b7
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #230 poslato: Decembar 18, 2018, 07:15:54 posle podne »
Mogu li ovi farovi da se ugrade bez auto nivelacije

Van mreže BAKI95

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 318
  • Age: 28
  • Lokacija: Prhovo
  • Karma: +10/-0
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW PASSAT tdi
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #231 poslato: Decembar 19, 2018, 07:56:16 pre podne »
Mogu, ali koja je poenta svega toga onda?

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6846
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #232 poslato: Decembar 19, 2018, 05:33:19 posle podne »
Xenoni su tek pravi kad postoji auto nivelacija ... bez toga nije to-to ...

Mix vw ...  :46 za radove ...puno truda i sve sto ide uz to ...  :26

pratim  ;)
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Lazar F

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 327
  • Lokacija: Užice
  • Karma: +7/-0
  • Pol: Muškarac
  • KEEP CALM AND DRIVE VW
  • Auto: 3bg HIGH LINE, audi b7
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #233 poslato: Decembar 19, 2018, 06:58:28 posle podne »
Ja bi to vise zbog izgleda auto nivelacija mi nije toliko bitna

Van mreže medolinos

  • VW Početnik
  • Poruke: 183
  • Lokacija: Subotica
  • Karma: +14/-10
  • Pol: Muškarac
  • brmmm
  • Auto: Golf 2 1988, Zucko
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #234 poslato: Decembar 26, 2018, 11:36:06 posle podne »
Bravo za radove, procitah celu temu, znamo se preko vibera(pomagao si mi oko mog passat b5.5 iz Subotice), svako dobro. Teme su uredne i poucne, prave forumaske. Samo tako nastavi!

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока


Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #235 poslato: Januar 14, 2019, 12:57:55 pre podne »
@Zeleni Zub
- Патоснице су типске фабричке од странца узео половне али очуване баш тип-топ.  :65 Ево већ дуже време возим с њима и стварно су врхунске VW је на све мислио.  wub

- То што си нашао можда јесу типске али нису фабричке   :69, фабричке имају на себи ''серијски број''   big_boss као што код мене пише, погледај слику што сам окачио. Сваки фабрички део у ауту има свој ''Серијски број'' просто да не поверујеш да неке баналне ствари имају свој ''Сријски број'' али знам да мора тако.  :9

@Rnjak
- Нема на чему друг, поздрав!  :26

@Lazar F
- Наравно да могу да се уграде без ауто нивелације али искрено ја не видим поенту ако ставиш фабричке ксеноне а да не уградиш ауто нивелацију јер нећеш окусити те чари које ауто нивелација нуди тј. фабрички ксенон фарови а притом их платиш скупо :65biggrin

@BAKI95
- Управо тако :26, ти знаш која је то мука уградити по ПС-у. Ево да искористим ову прилику да се захвалим колеги  congratulations на помоћи јер када се скида готово пола ентеријер аута значи свака помоћ, биће слика о томе.  biggrin

@lolazoca
- Слажем се  :26, ал уградити е то је посао мислим уградити по ПС-у као фабрика ал вреди сваки секунд утрошеног времена него ме ова зима кочи да довршим радове. cold

- Хвала пуно!  с поштовањем :46, веома ми значи то када човек зна да цени твој труд.  congratulations

@medolinos
- Хвала пуно!  :46 велики поздрав, ту сам за све шта треба.  :26 Такође, свако добро!  :46



Због обавеза просто не стижем да будем увек доступан али ћу увек одговорити на свако питање.  welcome1


- Свако ко има било које питање у вези Passat-a B5+ нека слободно постави коментар свима ћу помоћи колико знам.  :46

У најјави поред ауто нивелације: - Прскалице са грејачима -  (извукао инсталацију само треба уградити) све по шеми и ПС-у.





« Poslednja izmena: Januar 14, 2019, 01:21:42 pre podne od strane Mix-VW »


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #236 poslato: Januar 15, 2019, 01:32:13 posle podne »
Спремна инсталација за ''Снезоре за кишу'' и ''Ауто потапајућу шпиглу''  majstor1 , веома једноставна инсталација kava. Једино што мењам нову шоферку за шоферку са сензорима bonk, ако је неко заинтересован да одткупи шоферку нека се јави овде или у ПП, уз њу иде и рачун. (Гланц нова, марке Guardian glass) имате овде у теми када сам је мењао.  beer
 


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6846
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #237 poslato: Januar 15, 2019, 07:55:59 posle podne »
Samo lagano ..strpljenje ... znam sta to sve znaci i sam sam tako nekad radio ... posebno kad sam kupovao kola bez dodatne opreme ...

park tronic, grejanje sedista itd itd ...

zato ti skidam  :46 jer to je jaka volja i  wub

pratim  :26
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2448
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #238 poslato: Januar 15, 2019, 08:11:03 posle podne »
Kolega svaka čast na radovima!
Pratim i ja

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
TDI POWER

Van mreže Mix-VW

  • Jr. Member
  • *
  • Poruke: 271
  • Karma: +42/-3
  • Pol: Muškarac
  • T-D-(I)
  • Auto: PASSAT B5,5 74кw/101кс 2004год
Odg: PASSAT B5,5 2004god 74кw/101кs EURO 4
« Odgovor #239 poslato: Januar 16, 2019, 03:18:47 pre podne »
@lolazoca
- Хвала на савету и лепи речима :46 :26, много ми значи подршка  congratulations јер онда сав тај рад није узалудан али и ретко ко то разуме. winner

- Увек се нађе нови пројекат, биће активна тема. kava  biggrin

@mur3633
- Хвала пуно колега   :46  Ускоро довршавам пројекте само да се пролепша време, имаће шта да се чита.  cheers cheers


Моја тема на форуму:
http://www.vw-club.rs/forum/index.php?topic=71648.0

Сва питања у вези радова и уградње (мој профил): https://www.instagram.com/_garage_service/?hl=sr