Autor Tema: SM Chip Tuning  (Pročitano 32372 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #20 poslato: Januar 12, 2011, 07:58:57 posle podne »
Ma kakvo nerviranje,mozda moj tekst deluje tako ali ja sam u skroz drugom raspolozenju.. biggrin

Nego,ok dosli smo do toga da ti mislis da je isto raditi standardan motor,i motor kojem su promenjeni neki delovi i motor kojem su totalno promejeni delovi?Ali evo konkretno sto vise snage izvlacis iz motora,to je veci rizik samim tim je i cena veca,to je normalno i logicno..

Andrija

  • Gost
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #21 poslato: Januar 12, 2011, 08:02:46 posle podne »
Ok, ali to opet nema veze sa mapom, vec sa rizikom od kvara na motoru...na koji dajete garanciju  bonk Da ne offujem vise, mislim da si shvatio sustinu mojih postova.

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #22 poslato: Januar 12, 2011, 08:29:43 posle podne »
Pa kako nema veze,pa mapa je ta zbog koje ce motor raditi perfektno ili nece raditi uopste..Za power mapu se mora odvojiti mnogo vise vremena nego za optimum,power mapa puno vise zahteva,znanja, iskustva,umeca,sposobnosti i zasto bi je neko naplacivao isto kao obicnu mapu.. ;)

Da li ti je isto uraditi mapu na Golfu 4 tdi i na nekom 1.8t koji treba da ima nekih 350ks (sa prepravkama naravno),i da kazes mapa je mapa,a da tdi mozes zmureci da uradis koliko si ga puta radio,a na ovom drugom moras da potrosis pola dana,prvo zato sto se to retko radi,drugo zato sto je neko stavio te delove koji kostaju preko 2500eur. pa ti kazes ok ista je cena,a rizik 5x veci..Pa nije realno..Zasto npr. mapiranje Japanskih automobila kosta duplo vise od Nemackih.Pa zato sto je rizik duplo veci da se urade ti automobili kako treba.  :rolleyes:

Van mreže rajkooo

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 564
  • Age: 41
  • Lokacija: Nish-Bor
  • Karma: +17/-2
  • Pol: Muškarac
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #23 poslato: Januar 12, 2011, 08:37:49 posle podne »
Mene nesto drugo zanima: jel se vrsi dyno merenje nakon chipovanja ili se konjici dobijaju na poverenje... Pozzz
Mnogo sam Rajkooo

Andrija

  • Gost
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #24 poslato: Januar 12, 2011, 08:41:54 posle podne »
Optimum, power, smart mape... Sve su to custom made mape. Pricao sam o razlici u ceni za tdi motor ''optimum'' i ''power'' mape...i tvrdim da onaj ko radi remapiranje utrosi podjednako vremena za jednu i drugu, promenom pojedinih parametara. Niko nije pominjao izvlacenje 350 konja iz 1,8T motora koji zahteva brdo novih stvari koje treba zameniti.

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #25 poslato: Januar 12, 2011, 09:37:00 posle podne »
Pa tvrdi slobodno biggrin,ali nisi u pravu za power mapu treba mnogo vise vremena...Najprostije vise snage,iziskuje vise para u svakom pogledu, ako drugacije ne mogu da ti objasnim ;)

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #26 poslato: Januar 12, 2011, 09:41:08 posle podne »
Mene nesto drugo zanima: jel se vrsi dyno merenje nakon chipovanja ili se konjici dobijaju na poverenje... Pozzz

Pa ko nema poverenja taj moze da izmeri,ali uglavnom ljudi na sam osecaj utvrde koliki je napredak posle chipa.. ;)

Podrazumeva se da to sto pise na papiru mora da bude ispunjeno,ali u vecini slucajeva ispada da automobili fabricki imaju manje snage nego sto pise u katalogu pa posle tuninga bude manja snaga ali razlika pre i posle chipa bude kolika je zagarantovana.

Andrija

  • Gost
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #27 poslato: Januar 12, 2011, 09:48:06 posle podne »
Najprostije vise snage,iziskuje vise para u svakom pogledu

E, to sam hteo da cujem lollol

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #28 poslato: Januar 12, 2011, 09:51:28 posle podne »
Ali sam ubedjen da i dalje nisi shvatio bilo sta sto sam ti napisao biggrin

Andrija

  • Gost
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #29 poslato: Januar 12, 2011, 10:00:56 posle podne »
Meni je vazno da si ti shvatio sve sto sam ja napisao B) Uostalom, otkud ti znas koliko vremena treba za remapiranje kad ti samo ocitas mapu i posaljes u Gradisku?

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #30 poslato: Januar 12, 2011, 10:11:16 posle podne »
Pa naravno da znam,lepo je znati i poznavati ono cime se bavis,mislim ne znam odakle ti hrabrosti da me pitas takve gluposti biggrin...

Uostalom mislim da tema odlazi daleko,a ti ako vec znas kako to sve funkcionise i ako se toliko razumes pravi ti mape bolje nego sto pravi Srdjan i sto ih ja upisujem, ;) i naplacuj ih po istoj ceni,u stvari naplacuj ove "jace" po jeftinijoj ceni radi fore lollol, ne znam sto ti ja smetam  

« Poslednja izmena: Januar 12, 2011, 10:14:03 posle podne od strane TT_tuning »

Andrija

  • Gost
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #31 poslato: Januar 12, 2011, 10:13:57 posle podne »
Ne smetas mi ti, smeta mi tvoje neznanje. Imate vi konkurenta  tapsac

http://www.vw-club.rs/forum/index.php?board=42.0

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #32 poslato: Januar 12, 2011, 10:37:19 posle podne »
Nije on jedini ima ih puno vise po celom su svetu da ne nabrajam... ;)

Van mreže shvexoman

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2660
  • Lokacija: Smederevo
  • Karma: +44/-36
  • Pol: Muškarac
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #33 poslato: Januar 12, 2011, 10:39:24 posle podne »
Ako je ovo kraj diskusije mogao bi sad da neki admin da pobrise sve ovo i zakljuca temu pa da sve vrste dogovora i pitanja idu preko PM

Andrija

  • Gost
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #34 poslato: Januar 12, 2011, 10:44:47 posle podne »
Ovo nema veze sa dogovorima, a pitanja su bila, cini mi se, dobrodosla? Niko nije racunao da ce se izjaloviti situacija :)

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #35 poslato: Januar 12, 2011, 10:54:53 posle podne »
Meni ne smeta ;),a drugi su tu da prosude sta je dobrodoslo a sta ne,nije na meni to da diskutujem,ja sam tu da pokusam najbolje sto mogu da odgovorim na postavljena pitanja,a ako neko ima predrasude ili navija za neki drugi tim to nije do mene..Ja znam sta nudim ali najbitnije mi je da to bolje od mene zna hiljade zadovoljnih korisnika,i balkanski sampion u street raceu i da ne nabrajam dalje..Mene nije tesko ismejati i ja to dozvoljavam jer mi je odmah jasno ko je sa druge strane... B)A situacija se nebi izjalovila da ja to nisam dozvolio biggrin


Andrija

  • Gost
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #36 poslato: Januar 12, 2011, 11:13:01 posle podne »
Ko je sa druge strane? Nista ti nisi dozvolio, samo si pokusao da razjasnis nesto sto se razjasniti ne moze.

Van mreže Turbo

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2653
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd/Rogatica
  • Karma: +22/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Passat B6
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #37 poslato: Januar 12, 2011, 11:16:40 posle podne »
Pa tvrdi slobodno biggrin,ali nisi u pravu za power mapu treba mnogo vise vremena...

Ako ne znas kako se prave mape, bolje nemoj nista da odgovoris, a ako vec imate dyno, zasto onda nije besplatan za one koji cipuju kod vas, nego ispade da auta fabricki imaju manje snage?  blink

Van mreže KRVOLOK

  • VW Početnik
  • Poruke: 30
  • Lokacija: GRADISKA,BiH
  • Karma: +0/-0
  • Pol: Muškarac
    • SM chip tuning
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #38 poslato: Januar 13, 2011, 12:14:54 pre podne »
Evo odgovoricu ja na ova pitanja,naravno ako dopustate.

Prvo stage 1 ili SM optimum je mapa koja je ovako deklarisana:
SM Optimum je klasičan chip tuning koji se sastoji samo u remapiranju odnosno samo u promjeni tvorničkih mapa našim optimalno pojačanim mapama. Kod SM optimuma motor ostaje u granicama ECO normi kao i u granicama potrošnje i sigurnosti za motor i turbo što dalje znači da se može raditi i na motorima koji su prešli mnogo kilometara. SM optimum neuključuje nikakvo posebno održavanje motora koje bi značilo češće servisne intervale ili neka ograničenja prilikom forsirane vožnje. Poslije ovakvog remapa motor je potrebno da održavate kao i prije tuninga i zato je SM optimum naša preporuka za većinu modela...

Dok stage 2 ili SM power je:
SM Power je namjenjen za one koji hoće više snage iz motora. Za ovakav tuning potrebno je da motor i turbo budu u perfektnom stanju i SM power nije samo klasičan remap nego uključuje i promjenu nekih mehaničkih dijelova zavisno od modela,kod nekih je to samo sport filter kod nekih usis i izduv a ima i modela gdje je potrebno postaviti drugu turbinu, dizne, intercooler... Potrebno je da nas kontaktirate za svaki model pojedinačno da Vam objasnimo šta sve treba da zamijenite da bi dobili deklarisanu snagu SM powera. Cijena SM powera je cijena samo za custom remap na dynu bez cijene tih dodatnih dijelova kao i ugradnje istih. Potrebno je dodatno da Vas posavjetujemo o načinu održavanja motora kod kojih je uradjen SM power...

Pitanje je zasto je SM power mapa skuplja ???

Zato sto je SM power mapu mnogo teze napraviti nego SM optimum.
Optimalne mape se rade sa mnogo manje prepravki i mnogo manje vremena oduzimaju ali na stranu vrijeme,optimalnu mapu moze vecina profi tunera da uradi i to manje vise svi znaju,ali razliku izmedju nas cine power mape,gdje je potrebno mnogo vise znanja i vremena da se podesi sve jer mnogo vise stvari treba da se dovede u red da auta radi bez safe modova,bez dima i bez problema.
To je upravo ono sto svaka tuning kuca naplacuje vise jer je to cini drugacijom od konkurencije i prirodno je da ako meni za SM optimum recimo treba 3 sata na dynu da je napravim a za sm power mi treba 3 dana i jasno je da cijena ne moze da bude ista niti kod SMa a niti dok bilo koga druga ko se bavi profesionalno ovim poslom.

Drugo pitanje je bilo zasto dyno nije besplatan ???

Prvo sto pise na sajtu ispod podataka o svakom modelu je:
Dyno mjerenje je besplatno za cijene remapa preko 350 eura (ne važi za distributere).

Razlog zasto cijena dyna nije ukljucena u osnovnu cijenu su distributeri jer oni ne nude dyno i onda se to ne moze ni naplacivati.Zato su cijene bez dyna a za svaki noviji i skuplji tuning dyno je u cijeni i to je ok.Nerealno je ocekivati da se za 150 eura recimo radi i dyno.

Takodje nije pravilo da fabricki auta imaju manje snage,neki modeli imaju vise a neki manje.
Kad je rijec o VAG grupaciji gotovo svi imaju fabricki vise snage nego je deklarisano u saobracajnoj.

Nadam se da sam malo pomogao...

pozdrav
Srdjan

Van mreže TT_tuning

  • VW Početnik
  • Poruke: 138
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +11/-5
  • Pol: Muškarac
Odg: SM Chip Tuning
« Odgovor #39 poslato: Januar 19, 2011, 10:26:11 pre podne »
<<<NOVO   SM    POP>>>  

Od ove godine SM chip tuning ce Vam uciniti dostupnim poseban SM POP (Personal OBD Programmer) sistem koji dozvoljava da se preko OBD konektora na vozilu radi update tuning mapa.To znaci da cete sami moci na svome vozilu da birate jednu od 3 SM mape.

Recimo, moguce je napraviti SM ECO,SM optimum i SM power i u svakom momentu se moze samostalno uraditi promena mape u vozilu.

Takodje je moguce i napraviti recimo ORG mapu,jednu za 95 oktana a jednu za 100 oktana.

Cena SM POPa je 199 eura i moguce je da se koristi na svim vozilima koji imaju OBD konektor i flash ECU memoriju.

Velika prednost je i to sto se postom moze sve poslati i dovoljno je samo da se prikljuci OBD konektor i zabava moze da pocne :)

Cene mapa zavise od vrste i modela auta i potrebno je pojedinacno da se obratite na zemun@smchiptuning.com ili www.smchiptuning.com/kontakt