Autor Tema: Povrat novca sa Aliekspresa  (Pročitano 7686 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pekar

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2021
  • Age: 47
  • Lokacija: zajecar
  • Karma: +26/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: GOLF 7 R
Odg: Povrat novca sa Aliekspresa
« Odgovor #20 poslato: April 30, 2017, 10:45:33 pre podne »
tako,
sad samo cekas i za par dana treba pare da ti se pojave na racun :25
drive

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13653
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Povrat novca sa Aliekspresa
« Odgovor #21 poslato: April 30, 2017, 12:18:08 posle podne »
Videcemo.

Hvala svima na pomoci. beer


Sent from my E5603 using Tapatalk


Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Povrat novca sa Aliekspresa
« Odgovor #22 poslato: April 30, 2017, 05:40:58 posle podne »
Aha , to je to..
lollol

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Povrat novca sa Aliekspresa
« Odgovor #23 poslato: Maj 06, 2017, 02:00:43 posle podne »
Uvek u detaljima kupovine imas da ti pise koliko imas dispjutova i u kojem su procesu. Obicno cekas oko 7 dana povracaj novca.

Ja sam u Intesi uzeo karticu (devizni racun) samo za tu svrhu.
Ne kosta nista ni kartica, a ni mesecno odrzavanje. Zaradjuju na konverziji valuta pri placanju...
I mora u evrima (ili nekoj stranoj valuti) da se uplacuje na racun, ne moze u din
Internet Visa.
Preko Mobi aplikacije konvertujes dinare sa dinarskog racuna (primam platu preko Intese) u stranu valutu i placas, a kurs preko Mobi im je isti ili skoro isti kao u menjacnici. Mobi je super aplikacija jer odmah vidis kad ti vrate novac kao u ovom slucaju ili za placanje racuna bez cekanja u redu i provizije.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Povrat novca sa Aliekspresa
« Odgovor #24 poslato: Maj 06, 2017, 04:28:16 posle podne »
Wele, ja imam VISA Electron i decizni racun. Rekli su mi da ne mogu da koristim app, zato sto nije tekuci racun. Tako da ne mogu nista od toga sto si rekao.
Hteo sam Internet karticu, ali mi greskom otvorise ovakav racun tj. ovu karticu.
Mislim da su mi rekli da za Internet karticu takodje ne moze Mobi.
Jedino sto imam je da mogu preko neta (Intesa online) da vidim stanje, takodje mi stize sms kada platim nesto...

Kao sto sam rekao, novac na racun mogu samo u stranoj valuti da uplatim, takodje samo ja mogu to da uradim, ne moze niko drugi.. Bas bzv

Wele, ako sam te razumeo, ti sa svog tekuceg dinarskog prebacis na devizni racun i pritom konvertujes u stranu valutu koju hoces?
« Poslednja izmena: Maj 06, 2017, 04:30:05 posle podne od strane AcoVW »

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Povrat novca sa Aliekspresa
« Odgovor #25 poslato: Maj 06, 2017, 07:07:33 posle podne »
Tako je. Ima opcija "Menjacnica", napisem koliko evra zelim da kupim i na koji racun zelim, oni mi napisu koliko je to dinara i po kojem kursu, da li ste sigurni i wooops odose dinari u evrice na Internet karticu. To funkcionise momentalno u bilo koje doba dana ili noci. Kad ocu nesto da kupim, a nemam na internet kartici samo prebacim sa dinarskog na internet karicu i placam. Nisam odavno koristio sajt, ali mislim da tu opciju imas i tamo. Da, moras da imas tekuci racun kod njih da bi ti omogucili Mobi da radi i tada kada imas tekuci, tj neki njihov paket onda imas i taj povoljni kurs za kupovinu deviza onlajn. Ja imam neki najbedniji paket od 100tinjak din mesecno i imam taj povoljniji kurs za kupovinu deviza. Jedini limit tog paketa je neki dozvoljeni minus koji nikad ne koristim i sto mogu da placam onlajn samo tri racuna bez provizije sto mi je sasvim dovoljno.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13653
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Povrat novca sa Aliekspresa
« Odgovor #26 poslato: Maj 16, 2017, 04:00:44 posle podne »
Pare vracene neki dan posle praznika. Iznos je umanjen za postarinu od Srbije do Kine. Nekih pola evra.

Uglavnom sve je proslo bez problema.



Sent from my E5603 using Tapatalk


Van mreže delja

  • VW Početnik
  • Poruke: 122
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat 1.6
Odg: Povrat novca sa Aliekspresa
« Odgovor #27 poslato: Maj 24, 2017, 07:01:47 posle podne »
Ivane da li ti carinici u krusevcu naplacuju pdv na posiljke?

Ja trazim da mi neko usluzno poruci neki elektro motor sa alija jer mi se ne isplati da za jednu stvar vadim iternet visu.

Koliko bi mi uzeo kao kolegi forumasu porucis ovo sa alija? https://www.aliexpress.com/item/Electric-Tool-DC-Motor-12V-For-BOSCH-Cordless-Drill-Screwdriver-GSR12V-GSR12-2-GSB12VE-2-GDR12V/32679933541.html?spm=2114.40010308.4.203.95pvOt



1342

Van mreže Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13653
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Povrat novca sa Aliekspresa
« Odgovor #28 poslato: Maj 24, 2017, 08:10:12 posle podne »
Nema u Krusevcu carina.
Sve posiljlke stizu u Beograd.
Mislim da stize u postu 2.

Nema potrebe da vadis bilo kakvu karticu za to.
Ako imas bili koju kreditnu ili platnu mozes da porucis.

Nista ti ne bi uzeo ali to ne radim.
Prvi put da porucim za drugog i ispade problem.

Van mreže delja

  • VW Početnik
  • Poruke: 122
  • Age: 38
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: pasat 1.6
Odg: Povrat novca sa Aliekspresa
« Odgovor #29 poslato: Maj 25, 2017, 06:31:09 posle podne »
Ok hvala za info i odgovor.

1342

Van mreže voodoons

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 648
  • Age: 43
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +14/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf mk5 estate 2.0TDI DSG
Odg: Povrat novca sa Aliekspresa
« Odgovor #30 poslato: Maj 26, 2017, 07:47:46 pre podne »
Ivane da li ti carinici u krusevcu naplacuju pdv na posiljke?

Ja trazim da mi neko usluzno poruci neki elektro motor sa alija jer mi se ne isplati da za jednu stvar vadim iternet visu.

Koliko bi mi uzeo kao kolegi forumasu porucis ovo sa alija? https://www.aliexpress.com/item/Electric-Tool-DC-Motor-12V-For-BOSCH-Cordless-Drill-Screwdriver-GSR12V-GSR12-2-GSB12VE-2-GDR12V/32679933541.html?spm=2114.40010308.4.203.95pvOt
Internet kartica u Intesi ne košta ništa i nema održavanja... nema razloga da ti se ne isplati a ko zna kad ti može opet zatrebati...


Sent from mighty voodoo magic ;)

Van mreže AcoVW

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1695
  • Age: 36
  • Lokacija: Čačak
  • Karma: +61/-15
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Tiguan, Golf 6, Golf 2
Odg: Povrat novca sa Aliekspresa
« Odgovor #31 poslato: Maj 26, 2017, 02:43:14 posle podne »
Ipak se od skoro placa 800din (jednokratno, bez odrzavanja) Internet Intesa.
Bolje uzeti Visa Electron takodje u Intesi, ne placa se, nema odrzavanja i dobija se platna kartica (i naravno devizni racun)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Povrat novca sa Aliekspresa
« Odgovor #32 poslato: Jun 08, 2017, 07:00:53 posle podne »
Cesto ljudi pricaju netacne stvari kada je onlajn kupovina u pitanju, prepricavaju onako kako su mislili da su razumeli da to funkcionise, a nikad nisu koristili onajl kupovinu niti znaju koja su im prava i obaveze. Evo od mene iskusnog da znate kako trenutno funkcionise carina kod nas kada su u pitanju predmeti preko par kilograma mase. Sve sto je preko 2kg mase drzavne poste posiljaoca uglavnom nece da se cimaju oko toga vec posiljaoc mora da angazuje dostavne sluzbe tipa DHL, Fedex, UPS, TNT...
Sve te posiljke prolaze kroz nasu carinu, a nasa carina procenjuje da li je DEKLARISANA vrenost robe od strane posiljaoca realna ili ne. Ukoliko carina proceni da vrednost robe i transportnih troskova prelazi 50 evra ukupno (po zakonu koji se krajnje razlicito moze tumaciti), onda roba podleze carinskom pregledu. Tada carina od primaoca trazi racun ili neki dokaz u placanju. Ukoliko primalac ne dostavi ili dostavi po njima nerealnu vrednost placanja, carina koristi svoj katalog za procenu vrednosti. Medjutim ne naplacuje se samo carina u tom slucaju.
Prvo na ukupnu vrednost robe i transportnih troskova se obracunava carinska stopa od 15%, a onda na taj ukupni iznos se obracunava PDV od 20%. Matematicki cifra koji treba da ocekujete je:
=(roba+transportni troskovi)*1.15*1.2
tj
= (roba+transportni troskovi)*1.38
Medjutim ni tu nije kraj :)
"Ucestvovanje u carinskom procesu", kako dostavne sluzbe nazivaju klasicno pljackanje kosta jos od 3200din ukoliko je DHL, pa do 5400din ukoliko je Fedex u pitanju. Sta oni rade za taj novac? Pa samo predaju papire carini koje ste im vi popunili i obezbedili.
Ukoliko hocete da otkupite tovarni list i da date nekom drugom da odradi carinski postupak kod DHLa to kosta 1440din, a kod Fedexa cak 3800din. Za ostale sluzbe nisam proveravao cenovnike, ali poenta je pod svaku cenu izbeci da vam dostavu vrse servisne sluzbe koje ucenjivacki drze vasu robu dok im ne platite sve sto pozele po cenama koje su sami izmislili.  :+
Ukoliko ne zelite da platite, DHL vraca robu posiljaocu za 20 dana, Fedex za 7 dana.
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Povrat novca sa Aliekspresa
« Odgovor #33 poslato: Jun 14, 2017, 11:32:42 pre podne »
Pa zar Srbistan nije lider regiJona u svemu? Moram prestati da gledam vesti . . .
Kriminalna organizacija je veoma agilna u Tamnom Vilajetu, nazalost . . .
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio