Autor Tema: Saobraćajne Nesreće :(  (Pročitano 281131 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1360 poslato: Jul 11, 2023, 10:41:39 posle podne »
nema osećaj straha od mogućnosti da samog sebe ubije bez ikakvog razloga brzom vožnjom i rizičnim ponašanjem u saboraćaju.

https://www.blic.rs/vesti/hronika/detalji-nesrece-na-ibarskoj-poginuo-mladic-18-izgubio-kontrolu-nad-vozilom/80m689t

Nažalost, 18 godina, verovatno prva i poslednja rizična situacija u saobraćaju. Ne brže od života se kod nas drastično izgubilo poslednjih godina, tuga.  :(
Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1361 poslato: Jul 20, 2023, 02:16:47 posle podne »
Prošao 12.07.2023, ja se ne javih u SUD da uzmem raspored za mardelja. Čekamo rasplet situacije lollol
Da bi sve bilo interesantnije zvali su me iz banke da mi jave da mi ističe lična karta i da neću moći da raspolažem sredstvima sa računa. Proverim vozačku, ona isto ističe, registracija vozila za 15 dana, a uskoro i idemo preko granice (jedino što neću preko CG da proverim kako je kad se ne uplati Lovćen Banka)... Sve u svemu u Full-u lista strahova srpskog vožača, zbog čega ipak juri da se samooptuži i isplate sva potraživanja, jer nemoj mene da jure, me moram ja, nije tako reko Alvirović, drugi će me osloboditi...

Ispod dodatak, malo dručaćije mišljenje o kamerama.

"Један од основних правних принципа гласи – право које немате, не можете пренети другом! Простије речено, МУП не сме и не може користити податке који су прибављени противзаконито, па је поступање у сегменту прикупљања и коришћења података из биометријског видео надзора кривично дело.

Класичан пример је „дил“ између ЈП Путеви Србије и МУП-а, везано за тзв. „ мерење просечне брзине“. Односи се на то да саобраћајни полицајци, на основу својих (наводних) овлашћења из Закона о евиденцији и обради података, приступају серверима ЈП Путеви Србије и скидају податке о измереној просечној брзини на аутопутевима, па на основу тога слањем прекршајних налога, пуне буџет Србије.

ЈП Путеви Србије, Актом о оснивању немају статутарно право да врше мерење просечне брзине кретања возила, али су зато сви биометријски системи надзора на тзв. „порталима“ у њиховом власништву, а не у власништву МУП-а. Пошто немају статутарно право, податке не смеју ни користити, ни пренети трећим лицима, у овом случају МУП-у, који даље то „право“ провлаче кроз закон о својим овлашћењима и тако покушавају да „легализују“ у суштини – злоупотребу службеног положаја зарад крађе у корист буџета.

Свесни да поступају противзаконито, иако имају биометријске фотографије возача, из МУП-а од возача траже да се сами оптуже тиме што ће код нотара оверити писано признање о управљању возилом које је снимљено. Поред тога што радници МУП-а оваквим поступањем чине кривично дело из Кривичног законика Србије, члан 304/1, ово поступање је у супротности са Уставом, члан 33/7, као и са Законом о прекршајима, члан 89/2. Уколико возачи одлуче да не плате испоручену им мандатну казну, или се упркос претњи драстичном казном не самооптуже, тј. реше да потраже судску заштиту у складу са горе наведеним члановима, прекршајни судови ће се најчешће одлучити да одрже прво рочиште, а потом иду у застаревање, јер не постоји правно ваљан начин да се МУП-ов прекршајни налог законски валоризује.

Дакле, биометријски видео надзор у Србији је противзаконит, али нико не сноси санкције за противзаконито поступање, јер је систем усмерен не ка повећању сигурности и безбедности грађана, већ ка пуњењу буџета, а ту закони изгледа не важе."







Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže raca1

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1770
  • Age: 48
  • Lokacija: JAPAN
  • Karma: +96/-12
  • Pol: Žena
  • Auto: YAMAHA
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1362 poslato: Avgust 14, 2023, 08:21:22 posle podne »
https://www.rts.rs/lat/vesti/drustvo/4740470/zbog-nepropisnog-parkiranja-mogu-da-vas-vrate-sa-granice-proverite-da-li-ste-u-registru-.html

https://www.politika.rs/sr/clanak/358220/Plati-5-000-dinara-zbog-F5-pa-registruj-auto

https://www.espreso.co.rs/vesti/drustvo/1090447/proverite-registar-neplacenih-kazni-pre-putovanja

https://nova.rs/auto/zbog-kojih-neplacenih-kazni-vozaci-ne-mogu-da-izadju-iz-srbije/

...


Kakve budalaštine i odvratna propaganda, nivo Alvirovića i SatPlus... Ja sam proverio svoj registar, pun ko oko, još malo pa prelazim 100k. Auto registrovan, bez problema izašao i vratio se u Srbiju...
A tek ovo što pišu za parking servis...bolje da ne komentarišem.

Smorio se ko Saša Matić u bioskopu.

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1363 poslato: Novembar 09, 2023, 04:10:19 pre podne »
E drugari nocas sam imao peh sa mojim ljubimcem Pasat b5.5 ali sve se na srecu dobro zavrsilo.
Vracao sam se sa jednog daljeg puta [ukupno 3.400 km], uspavao sam se na autoputu za volanom i udario u bankinu sto razdvaja trake. Na svu srecu nije bilo nikoga u blizini, kisa je ubijala i bankina me vratila na moju trasu Auto sam debelo ostetio a on mi je ljubav. Oba vrata ulubljena i prednje levo krilo. Sad vidim u donjem delu i da je krilo i bilo trulindza mada je pre udarca na oko sve izgledalo bukvalo kao "casa"
Srecan sam ipak sto se ovako zavrsilo jer mogao sam i da zavrsim i na krovu s obzirom da sam ga non stop drzao na tempomatu 130 km/h po tom kijametu.
Hocu kao kuci s nekim zaradjenim parama sto pre i priznajem - BUDALA SAM.
Najgore je kad se vracas s nekog puta i zadnjih 50 km pred kucu......prokletstvo.
Ipak cu da ga popravim jer ga puno volim iako je bas mator - 2004 godiste. Ceo je u fulu a sve ostalo je besprekorno [sta reci osim da je pravih 342.000 km]

.
Samo VW

Na mreži Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1364 poslato: Novembar 09, 2023, 08:27:24 pre podne »
Dobro je da si ziv ostao, jbs auto, popravice se. :25

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1365 poslato: Novembar 09, 2023, 11:58:07 pre podne »
Delim tvoje misljenje
Samo VW

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1366 poslato: Novembar 09, 2023, 11:59:48 pre podne »
Nije strašno, nadji u boji vrata i krolo, ne treba ti limar

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1367 poslato: Novembar 09, 2023, 12:23:31 posle podne »
Treba brate, i da nadjem gde ja to da menjam, nisam iz tog sveta, ja sam muzicar.
Ako neko ima preporuku za limara i farbara iz Beograda bio bih mu zahvalan.
Zao mi da ga prodam, ko ce i za koje pare da ga kupih havarisanog......
Samo VW

Van mreže cDa

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1107
  • Age: 40
  • Lokacija: Kikinda
  • Karma: +27/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Škoda Octavia mk4 1.5 TSI
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1368 poslato: Novembar 09, 2023, 03:25:11 posle podne »
Uf uvek tako bude, mislis da mozes da guras 8h ide ide i tih zadnjih 50km bude muka ziva

Van mreže Desmo

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 9764
  • Lokacija: Isfahan - Iran
  • Karma: +220/-51
  • Auto: Lada 2104

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1370 poslato: Novembar 09, 2023, 06:45:52 posle podne »
Nadjoh ovde u mom gradu krilo i oba vrata za 90 eura u bas odlicnom stanju.
Sad cu jos malo da guglam da vidim ima li negde bas u mojoj boji da ustedim za farbanje i da vidim koji limar da mi to skocka.
Hvala tebi Desmo :)
Samo VW

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1371 poslato: Decembar 02, 2023, 07:51:09 posle podne »
Drugar imao udes pre neki dan, Audi a6 c7 2018 god.. kretao se magistralom i na ulazu u BG nije video kruzni tok.. tj video ga u poslednjem trenutku na zalost nije uspeo da odreaguje isao je oko 130km/h cimnuo volan desno levo al zakacio ivicnjak i poleteo... U kolima je bio on kao vozac i na zadnjem sedistu iza mesta suvozaca drugar..  prosli su bogu hvala sa laksim povredama.. on naprsnuce rebra i jedan prst a ovaj drugar pozadi laksi potres mozga.. niko nije zadrzan na lecenju ni nista.. a auto.. pogledajte:












Van mreže MikkiN

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 420
  • Age: 28
  • Lokacija: Kraljevo
  • Karma: +9/-4
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Petrolheads ⛽️
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1372 poslato: Decembar 02, 2023, 08:09:59 posle podne »
Umalo sam prekjuce ostao bez sestre i zeta.
Naucili smo zajedno svi 2 lekcije:

Nikada ne pretici dok nisi 100% siguran/na
Veruj samo sebi i u sebe

Generalno, isli smo zajedno, preticem ja, pretice on, davao sam mu levi migavac kada bi se "otvorio put", da pretice.
Na nekih 700m do 1km video sam neki auto, dao sam mu levi migavac da pretekne, pravac, isprekidana, smatrao sam da ima dovoljno vremena da pretekne auto ispred sebe.
Krenuo je u preticanje, ovaj (po mom subjektivnom misljenju) za 5 sekundi je od 700m ili tih 1km stigao do nas. Bila su 3 auta u traci, izvukao je zivu glavu, ali materijalna steta nije izbegnuta. On je smirio auto, ovaj iz suprotnog je otisao, a 3 auto se okrenuo za 180 stepeni. BOGU hvala, osim materijalne stete nije bilo poginulih, a moglo je, malo je delilo od toga...

Ko zna kojom se brzinom ovaj kretao kada je stigao tako brzo, a drugo, nikada vise necu davati nekom znak da pretice, dok nije on sam siguran 100%.
Zna se ko je kriv, to je sigurno, nismo bezali, ukalazi pomoc, zvali policiju i hitnu. Ali ovaj iz suprotnog, samo da je malo zakocio, usporio, sve bi bilo normalno.
Nismo zurili, bili smo na 80/90km/h. Preticali vozilo koje je bilo na 60/70km/h.

I ako je njegova greska (pred sudom i zakonom), ja sam preuzeo deo odgovornosti, tako da, kada bude dosla na naplatu materijalna steta, deo je moj. Hteo sam ziv da se pojedem...
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2023, 08:37:58 posle podne od strane MikkiN »
Golf 2 Moda - 1.8b GT 1990 (2017 - 2024)
Golf 5 United - 1.4b MPI 2008 (2021 -  )
Soon - Golf 6 Team - 1.4b TSI 2010
...

Na mreži Ivan

  • One & Only
  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 13652
  • Age: 44
  • Lokacija: Лазарев град
  • Karma: +218/-40
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Volkswagen Cross Touran 1T2
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1373 poslato: Decembar 02, 2023, 08:53:09 posle podne »
Moj surak je imao saobracajku pre dve nedelje.
U mestu Pricinovic posle Valjeva obilazio 4-5 auta u koloni preko pune linije i odjednom jedan iz kolone daje levi migavac i krece da skrece levo.
Surak cimnuo levo i zakaci tog coveka u zadnja leva vrata pa se odbije od njega i zavrse 15-ak metara u njivi.

Hvala Bogu niko nije povredjen ni na jednoj strani.

Izlazila policija, surak priznao da je kriv, nije imao alkohola.
Bio kod tuzioca jednom. Ceka jos jedan poziv i posle presudu.

Kod suraka stradala hauba, maska, branik, far, prednji desni tocak se skoro skroz otkinuo + plastike oko tocka i sl.

Steta oko 9000€.
Mecka E klasa, W213, 2017. AMG oprema.

Na mreži Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1374 poslato: Decembar 02, 2023, 09:35:07 posle podne »
Vlasto, ovo na par km od mene, on mora da se nesto gadno zamisleo, ima bas dosta znakova tu i za smanjenje ogranicenja itd. Dobro da su prosli samo sa tim povredama, ovo decije sediste je nakon udesa izvadjeno?

Inace od tog kruznog cim se krene ibarskom, a i kad se dolazi sa ibarske jako cesto stoji radar. Pre 2 meseca sam se umalo upecao, izasao da odradim log preko vcds, sreca pa je bio red vozila u desnoj traci i nisu me snimili. Tj. mislim da nisu, jos nije nista stiglo...

Van mreže jerotije318

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 647
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +4/-3
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat b5.5
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1375 poslato: Decembar 02, 2023, 09:47:39 posle podne »
Danas sam cuo da u slucaju ostecenja bankine ili pak saobracajnog znaka a policija napravi uvidjaj pored kazne placas drzavi odstetu tj popravku istog koja je papreno skupa [do par hiljada eura] ?
Samo VW

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1376 poslato: Decembar 02, 2023, 10:37:35 posle podne »
Bio je kod sudije za prekrsaje i platio kaznu za prekoracenje i za to sto mu je istekla dozvola, a oslobodila ga troskova za unistenu bankinu tj infrastrukturu :)
Decija sedista su bila unutra isofix su al nisu prikopcana..
I naravno nije se zamislio nego tel... 1-2 sec da pogledas u tel pri toj brzini... eto kruznog toka.. uocio ga fazon na 20m.. i ni jedan ni drugi nisu bili vezani...
Mislim da ih je spasio dobar auto i ludacka sreca.. a i mozda sto nije bilo suvozaca..pa nisu mogli da udare jedan u drugog ni on ni ovaj pozadi..  kako mi kaze kad je video da nema spasa uhvatio je cvrsto volan i to je to.. probao nesto da manervise al posle udarca odma airbag jedan pa drugi pa treci i svi u krug..  a za ovog sto je sedeo pozadi panduri im posle rekli da je to ubedljivo najsigirnije mesto u autu.. pozadi iza suvozaca.. zato se tu i voze zvanicnici direktori itd 😀

Na mreži Madison

  • Uprava Kluba
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 13051
  • Lokacija: beogradski dođoš
  • Karma: +198/-79
  • Pol: Muškarac
  • Auto: mk1 cabrio GTI 16v, Golf 5 GTI
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1377 poslato: Decembar 03, 2023, 08:01:24 pre podne »
Dobar auto i sreca sto kazes ti. Mobilni je zlo dok se vozi, mada realno ova novija kola sto su i komande klime na touch screen nisu mnogo bolja.

Je li imao makar kasko za auto?

Van mreže 2busy

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2595
  • Age: 39
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +92/-53
  • Pol: Muškarac
  • Family guy
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1378 poslato: Decembar 03, 2023, 08:32:00 pre podne »
Čuvajte se ljudi. Koristite hands free uređaje. Bar u novim kolima ih ima. Biće i švalerki i druženja, ne mora sve odmah i sada.
Ne mora uvek da se zalepi telefon za uvo dok se vozi. Nije bezbedno, odvlači pažnju. A i bolje je da se priča preko hands free-ja nego da nekog, nedaj Bože, nosite na duši.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Rupa + alu felna = Reparirano rame

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Saobraćajne Nesreće :(
« Odgovor #1379 poslato: Decembar 03, 2023, 08:43:59 pre podne »
Ma da se prica najmanji problem i da se zalepi za uvo nego se kuckaju poruke, gleda instagram tiktok itd..

Imao je kasko i lepo su ga procenili obzirom da je 2018god.
E sad ako ima neko zainteresovan za ove ostatke neka se javi 😀