Autor Tema: motor 1,8Tsi 160ps iskustva  (Pročitano 1312 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže GALEB

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touran 1.9 tdi
motor 1,8Tsi 160ps iskustva
« poslato: April 05, 2016, 02:57:13 posle podne »
Zanimaju me neka iskustva za motore 1,8tsi 160ps iz 2009 god na pasatu b6
koje su ima boljke
na sta treba obratiti paznju pri kupovini
i uopsteno sto vise informacija jer iman neku ponudu pa da znam

hvala unapred

Van mreže Miro MNE

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2313
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Karma: +56/-31
  • Pol: Muškarac
  • Auto: ŠKODA FAVORIT 135L
Odg: motor 1,8Tsi 160ps iskustva
« Odgovor #1 poslato: April 06, 2016, 08:56:17 pre podne »
Što se tiče kvarova i ostalih tehničkih detalja to će ti reći neko potkovaniji, ja ti mogu napisati par iskustava iz realne vožnje ako te zanima. Taj motor vozim skoro svakodnevno u Superbu II, ima jako resak zvuk ali motor kao motor je relativno tih, nema onog klasicnog FSI cukanja, u tako velikom autu možda ćeš se na prvi mah razočarati jer "ne ide" ali to sve dok ne pogledaš na brzinomjer. Auto ima konstantnu vuču od potruma do maksimalnih obrtaja te stoga ne odaje onaj TDI-jevski utisak da "čupa" ili "vuče". A u stvari ide veoma veoma korektno. Na otvorenom putu i autoputu je s obzirom na snagu i težinu štedljiv, cca od 5,8 do 7 litara, čak i gradske vožnje nije toliko rastrošan (od 10 do 12 litara) ali umije i 15 litara - pričam o prosjecima, trenutno ga možeš naćerat i na 25l  biggrin

Sve u svemu dobar motor sa aspekta vožnje i osjećaja u vožnji.

Znam da su neke serije (od početka proizvodnje pa nzm do kog godišta) imale probleme sa zupčastim, pa su se dešavale havarije motora - dosta toga je otklonjeno naknadnim pozivom u servise ... ali nije zgorega provjeriti to u konkretnom slučaju.

Da ne širim pitaj ako te još nešto zanima.

Van mreže GALEB

  • VW Početnik
  • Poruke: 42
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +1/-12
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Touran 1.9 tdi
Odg: motor 1,8Tsi 160ps iskustva
« Odgovor #2 poslato: April 06, 2016, 02:11:28 posle podne »
hvala tako nesto me i zanimalo,,
Ja nisam imamo iskustva do sad sa tim motorima,a posto prelazim samo oko 4000km sa kolima godisnje (posto imam i drugo, malo vozilo za grad),,razmisljao sam da uzmem tako nesto,jer imam ponudu za jednog pasata koji nema nesto veliku kilometrazu oko 170 000k,sa DSG menjačem ,pa me zato zanimalo ,da li ima neke lose kritike ili neka iznenadjenja koja vole da se desavaju,,kao sto imaju recimo dizeli sa simens ubrizgavanjem i pucanje glave na istim.
predpostavljao sam da mora da potrosi malo vise jer je ipak to turbo.....