Autor Tema: Zamena malog hladnjaka  (Pročitano 14024 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Zamena malog hladnjaka
« poslato: Jul 07, 2020, 04:44:17 posle podne »
Spremam se psihicki vec neko vreme za zamenu malog hladnjaka. Odlucio sam sam to da uradim da lepo sve ocistim i predihtujem sta treba.
Treba mi vasa pomoc. Prvo gde da kupim mali hladnjak, da ne smrdi na plastiku kada se zagreje? Gde da kupim sundjere za dihtovanje ili sta drugo da koristim?
Video sam na netu samolepljive sundjeraste trake. Koja debljina? Ne znam da li cu morati sve klapne da predihtujem, ali vidim da izbacuje po nekada na otvore ventilacije parcice sundjera.
Skidanje i vracanje me ne brine, hocu kada vec radim toliki posao da to uradim kvalitetno. Ako moram da predihtujem sve klapne, da li ona kutija mora cela da se razdvaja? Za sada normalno greje i hladi i ne mesa toplo hladno... Jedino sto curka hladnjak i oseca se malo smrad antifriza i zimius maglila stakla.
Ko ima iskustva neka da savet dobro ce mi doci. Ja cu se kasnije oduziti slikama i nekim svojim iskustvima da nekom drugom pomognem. Bilo kakav link za nabavku delova i dihtovanje tih klapni bi mi dobro dosao. Pozdrav beer
Golf 4 je u pitanju

Van mreže mur3633

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2450
  • Age: 57
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +51/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Sharan/Golf 4 TDI
Odg: Zamena malog hladnjaka
« Odgovor #1 poslato: Jul 09, 2020, 12:33:03 posle podne »
Drug je za dihtovanje stavljao one gumene dihtunge za vrata i prozore i rade posao perfektno.
TDI POWER

Van mreže bogdanPG

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1227
  • Age: 37
  • Lokacija: Podgorica
  • Karma: +22/-9
  • Pol: Muškarac
  • Auto: a4 allroad, golf 5
Odg: Zamena malog hladnjaka
« Odgovor #2 poslato: Jul 09, 2020, 04:08:44 posle podne »
Pa kad sve to radis pogledaj kako ti djeluju ti sundjeri...ako su "trosni" prelijepi to...uzmi stare farmerke, sintelan i "pici"...odmjeris fino i prelijepis obije str s jednim parcetom...obavezno malo izbrusi da ljepse ufati lijepak, ja ih odradio barem 15 sa farmerkama, nijedan se zalio nije...provjereno ti kazem za to

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Zamena malog hladnjaka
« Odgovor #3 poslato: Jul 20, 2020, 08:51:09 posle podne »
Ljudi pomagajte. Danas sam sve poskidao. Namucio sam se ko crnac. Ono je krvav posao. I kada sam izvadio ono sranje i mali hladnjak on kao nov. Nigde traga od antifriza. Sija kao nov. Cak i u onoj olastici gde stoji nema tragova da je nesto curelo. Doslo mi sve da polupam i porazbijam. Zimus je gubio malo antifriz, unitra je smrdeo na antifriz, maglio je kao lid nije moglo da se razmagli, sve ukazuje na mali hladnjak. Sta da radim? Da  li ds ipak kupim nov iako se na ovom ne vidi ds je curio iki ds spakujem kako jeste? I moj savet ako vam procuri mali hladnjak bolje zamenite auto. Kako cu sve ono vratiti pojma nemam

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Zamena malog hladnjaka
« Odgovor #4 poslato: Jul 20, 2020, 09:45:35 posle podne »



Evo i slika. Da li deluje kao hladnjak koji je curio?


Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 950
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Zamena malog hladnjaka
« Odgovor #5 poslato: Jul 21, 2020, 06:29:26 posle podne »
Ipak sam danas kupio nov swag hladnjak. Majstor je pogledao moj i rekao neverovatno izgleda ko nov. Nema sanse ds je curio... ali da ne bih razmišljao stavio sam nov. Očistio sam sve ventilaciju kolio sam mogao i alkoholom i sve sundjere koji su propali zamenio sam novim. Sastavio sam sve za nekih 5 sati. Sve radi ne klapara i ne škripi i mnogo jače duva. Valjda ne gubi vazduh kroz raspale sundjere.
Izuzetno naporan i veliki posao, ali nije nemoguce odrwfiti ga i vratiti na fabriku. Pozdrav