Autor Tema: Sve u vezi kompjutera... (problemi, saveti, preporuke...)  (Pročitano 634050 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Mašinac

  • 7th Son of a 7th Son
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3141
  • Age: 39
  • Lokacija: Kladovo
  • Karma: +67/-17
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1460 poslato: Oktobar 04, 2012, 03:13:05 posle podne »
Pokusaj, nista te ne kosta. Ako ne uspe to da resi problem, onda cemo da vidimo sta i kako dalje... :)

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1461 poslato: Oktobar 04, 2012, 07:46:31 posle podne »
Ivketu ne treba pomagati u vezi racunara, na kraju ce opet da bude komsijino stablo ometalo wifi signal. Profesionalni lozac.  biggrin


Batali antiviruse i spajvere... instaliraj NetLimiter Pro i vidi kuda ti odlazi protok. Ukoliko nigde ne "curi" problem ti je u konekciji, tj ili provajder 90% ili hardver (oprema)

Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1462 poslato: Oktobar 04, 2012, 07:52:42 posle podne »
malware bytes imas trial 30 dana. trazi kao MBAM
lollol

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1463 poslato: Oktobar 04, 2012, 08:52:03 posle podne »
Ivketu ne treba pomagati u vezi racunara, na kraju ce opet da bude komsijino stablo ometalo wifi signal. Profesionalni lozac.  biggrin


Batali antiviruse i spajvere... instaliraj NetLimiter Pro i vidi kuda ti odlazi protok. Ukoliko nigde ne "curi" problem ti je u konekciji, tj ili provajder 90% ili hardver (oprema)


ali kako kad iz AP ide u wifi ruter a od rutera u desktop pc ide utp kablom a laptop kacim na wifi, znaci ista oprema isto sve a razlika u otvaranju stranica. Na desktop masini pise u browserima (connecting to...  i  waiting for...) prilikom ucitavanja stranica mada se sad malko ubrzao tj manje se gubi sa netom, a na laptop ide ok. Net-meter imam i pratim protok non stop, ali jednostavno kao da browser ne povlaci brzinu, pa kad se zakaci otvori u par sekundi. Ja mislim da cu najverovatnije da menjam pc jer nemam zivaca da trazim dlaku medju toliko dokumenata koje ima a i vreme mu je, 4 godine je izdrzao i vreme je za neku noviju igracku masinu.

Van mreže vladairon

  • Pure German style
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2357
  • Age: 33
  • Lokacija: Velika Plana-Beograd
  • Karma: +53/-37
  • Pol: Muškarac
  • GERMAN CARS
  • Auto: Scirocco MK2 & Corrado 2.9 VR6
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1464 poslato: Oktobar 04, 2012, 08:53:31 posle podne »
malware bytes imas trial 30 dana. trazi kao MBAM

+1  Verovatno ima na Warez-u neka krekovana verzija ili tako nesto.Potrazicu pa javljam :)
Call me a relic,
Call me what you will,
Say I'm old fashion,
Say I'm over the hill,
Today's music ain't got the same soul,
I like that old time Rock and Roll!

Van mreže vladairon

  • Pure German style
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2357
  • Age: 33
  • Lokacija: Velika Plana-Beograd
  • Karma: +53/-37
  • Pol: Muškarac
  • GERMAN CARS
  • Auto: Scirocco MK2 & Corrado 2.9 VR6
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1465 poslato: Oktobar 04, 2012, 09:24:24 posle podne »
Call me a relic,
Call me what you will,
Say I'm old fashion,
Say I'm over the hill,
Today's music ain't got the same soul,
I like that old time Rock and Roll!

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1466 poslato: Oktobar 04, 2012, 11:16:53 posle podne »
Ivke Wifi ruter kosta 20e, jeftinije od ciganske p... tako da to wifi+ap samo povecava verovatnocu da je tu nesto neispravno
Na mom poslu svaki dan se susrecem sa bar 10 neispravnih rutera koji imaju korisnici SBBa
TP link wifi ruter koji sam koristio ranije, savrseno radi preko LAN dok se drogirao preko wifi.
Tvoj problem ces resiti putem eliminacije, imas 2 racunara i telefon, daj malo kreativnosti i resices problem
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1467 poslato: Oktobar 04, 2012, 11:48:30 posle podne »
Moram da se slozim sa veletom, ovo shto danas ima na trzishtu... Imao sam u stanu neki asus wr, tu preko wifi-ja nisi mogao secure konekciju da ostvarish... dok je preko kabla sve radilo kako treba, bacio to g*** nabavio neki planet, radio ok prvih 6 meseci, posle je poceo da baguje iz cista mira da prestaje da broadbanduje ssid.... 

Ivke da nije telekomovom huawei ruter?

Meni je model hg520c u kuci pravio takve i slicne probleme, naravno ako se ti nisi istripovao... Pritom je desktop bio nov, znaci samo os i nishta vishe od programa... Tako da eto...

1. zakaci laptop istim kablom, pa prati shta se deshava... mozda uopshte nije problem u desktop racunaru....
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1468 poslato: Oktobar 05, 2012, 01:29:33 pre podne »
model rutera je tp link tl-w340g, i radio je super vec godinu dana, ali kao sto sam napisao pre neki dan je bila jaka grmljavina (ne bas blizu ali culo se) i od tad net sporo radi, moracu da se raspitam i kod komsija kako kod njih ide posto imamo istog provajdera, mada juce sam izvadio iz struje ruter i ukljucio ga ponovo kao da se nesto vratilo malo u normali i brze ide. jel je moguce da je zajebo izlaz za utp a da na wifi konekciju radi normalno

Van mreže Shomi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1738
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +70/-73
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Vozim shta stignem ;)
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1469 poslato: Oktobar 05, 2012, 01:34:24 pre podne »
Nema tu pravila, zaglupe se iz cista mira... reset nekad pomaze... probaj laptop na taj kabal, pa vidi kako ti radi....
Probaj da promenis lan port u kom ti je uboden utp kabal...
Ako je utp kabal homemade, tj nisu konekroti zaliveni vec je pravljen, mozda ti i konektori na kablu prave problem, ako su malo ispale licne, deshava se...

Na kraju krajeva, updejtuj firmver na ruteru, pa vidi shta se deshava.

poz ;)
Samo da zamolim isfrustrirane osobe, nedovoljno razvijenog intelekta da shvate ironiju i sarkazam u mojim porukama, da mi sjashu sa karme i preskoce citanje mojih postova na forumu. Hvala!

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1470 poslato: Oktobar 05, 2012, 01:39:56 pre podne »
probacu sutra na laptopu sa utp kablom a inace samo mi je od ap-a do rutera homemade kabal posto ovako nema toliko dugacak da se kupi a ovo ostalo je sve kupljeno original

Van mreže Rocky

  • Uprava Kluba
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4384
  • Age: 46
  • Lokacija: Zvezdara, Beograd
  • Karma: +54/-13
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Audi A4 Avant
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1471 poslato: Oktobar 05, 2012, 12:22:37 posle podne »
Taj router je da se lepo izrazim model za bacanje :)

Sale malo, najverovatnije router baguje imam ih kuci 3 i ni jedan vise ne radi na wireless-u pocrkali transmiteri :( moja preporuka je ili neki skuplji TP link ili jos srecnije resenje je Linksys ;)

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1472 poslato: Oktobar 05, 2012, 07:44:05 posle podne »
evo ovako, danas sam probao sa utp kablom iz ap-a direkt u pc i ista stvar, kad radi kad ne radi tj konekcija, a preko wifi sasvim normalno, znaci nesto je u pc problem a neznam sta tacno da trazim i gledam. mozda sto je Win XP SP3 pa posto vise nema update za njega, napadaju ga neki virusi novije generacije pa se on zaglupljuje, a razmisljao sam da predjem na win7 pa sad neznam sto mi je cinit

mada kada izvadim ruter iz struje pa ga ukljucim ponovo, proradi kao nov na neko vreme, tako da sad neznam 100% do cega je, jel pc u pitanju ili ruter, jer se i sa ruterom i bez rutera ponasa isto (desktop pc) a wifi ide normalno
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2012, 07:58:12 posle podne od strane Ivke »

Van mreže TuFa

  • VW Početnik
  • Poruke: 90
  • Age: 37
  • Lokacija: Krusevac
  • Karma: +8/-2
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf mk3 GTI
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1473 poslato: Oktobar 05, 2012, 07:56:29 posle podne »
WIN 7 samo ako imash 2giga rama pa na vise.... ako nemash nemoj to da radish jer win7 sam vuce oko 800mb rama.. i to 32bitni stavljaj....

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1474 poslato: Oktobar 05, 2012, 07:59:54 posle podne »
ima cica 4 gb rama a ima mesta i za jos, ali bih resio bez tog obaranja os-a jer prakticno je svez (svega skoro 5 meseci) a ako cu svakih par meseci da radim reinstall os-a onda se vracam na PS 1 i 2

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1475 poslato: Oktobar 05, 2012, 08:23:08 posle podne »
ivke nema novi virus - stari virus .. ako imas antivirus, mora da sljaka.

sta se desava kad nakacis laptop preko istog kabla?

aj lepo ovako.. imas adsl ili kablovski?
iz uticnice/kabla ti ide pravo u wifi ruter, pa iz njega kabal do nekog switcha ako sam razumeo.. mada pises wifi ap pa kabal do rutera.. sto mi zvuci obrnuto.. daj objasni kako ti je to sve ispovezivano, pa cemo da smislimo nesto.

meni zvuci da si tu nesto prespojio kako ne treba...
lollol

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1476 poslato: Oktobar 05, 2012, 08:54:50 posle podne »
evo ovako, ja imam wireless internet tj antena na krovu (access point ugradjen u samoj glavi antene koja radi na 5.8ghz) pa onda kabal (homemade, napravio licno provajder) ide od AP (access pointa) do wifi rutera (tp link tl-wr430g) a od tog rutera u desktop pc ide utp kabl koji sam dobio uz ruter (fabricki iliti original). Danas sam prebacio kabal iz AP da ide direktno u pc (bio je prvo u ruter) ali desava se isto kao i kad je islo preko rutera, znaci sve svi programi rade kako treba i browsere otvara kako treba ali u statusu pise samo connecting  i  waiting , a kad mu se hoce onda pise i transfering i onda otvara stranice. Sa laptop-om se povezujem wireless konekcijom za ruter i ta konekcija tj brzina ide kao i do sada, dok na desktop pc je od pre 3-4 dana pocelo to da zeza, cas hoce da otvara cas nece ili hoce ali sporo. Paket neta koji imam je ovaj ( http://www.po-net.net/cenovnik  flet 4) i verujte rado bih hteo da ubacim kablovsku ili adsl ali jednostavno to kod mene nema u ponudama tako da ili ovaj wireless ili dial-up od nekih 4-5kb/s brzine

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1477 poslato: Oktobar 05, 2012, 09:10:07 posle podne »
ok mnogo jasnije.
probaj ovo sa laptopom.. gde kacis komp, nakaci i laptop da eliminises kabal i slicno... ako laptop radi normalno, nije do infrastrukture
probaj da instaliras operu, chrome, firefox... vidi da li ima razlike
jesi skinuo i pustio MBAM da iskenira?
start-run-kucaj cmd-kad otvori prozor,kucaj ping www.vw-club.rs /t i pusti da radi neko vreme.. prekidas ga sa ctrl-c
gledas kolonu gde pise time=x ms , izbacice ti na kraju statistiku kad ga prekines.. pa to iskopiraj ovde.. ili prepisi.. ako ti dobija slicna vremena tu i nema izgubljenih paketa, imas neki spyware na kompu ili nesto tog tipa.
lollol

Van mreže Ivke

  • IvKe ZaJeBaNt
  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1263
  • Age: 38
  • Lokacija: Svilajnac
  • Karma: +26/-14
  • Pol: Muškarac
  • VW - Das Auto
  • Auto: VW Golf MK3 + MB Vaneo
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1478 poslato: Oktobar 05, 2012, 09:16:59 posle podne »
imam FF (najnovija ver), operu (najnovija ver) i IE7 (koja radi na xp sp3) instaliranu i na svaki browser je isto. MBAM nisam skinuo ali ako treba, skinucu ga.
evo ping testa:


u principu ide od 50 do 90ms e sad dal je to ok, to je mozda i do mog provajdera ali kao sto sam rekao nista menjao nisam, i nisam otvarao stranice koje u zadnjih 2 god nisam otvarao. ako imas mbam krekovanu ili trial verziju, posalji mi na pp link
« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2012, 09:19:30 posle podne od strane Ivke »

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1479 poslato: Oktobar 05, 2012, 09:34:54 posle podne »
ti druze imas samo neki spyware... skini MBAM, lupi mu update.. nemoj da bezveze juris crack, jednom kad iskenira to je to, nece ti trebati x vremena, slobodno uninstaliraj ako se popravi sve
http://download.cnet.com/Malwarebytes-Anti-Malware/3000-8022_4-10804572.html?part=dl-10804572&subj=dl&tag=button
ako ne radi link odi odavde http://www.malwarebytes.org/

ok je za wireless 50-90, ne bi bilo ok da je ide recimo 50-1500 i slicno..ili da gubi pakete.. to bi moglo da znaci da ti mrezna brljavi
lollol