Autor Tema: Sve u vezi kompjutera... (problemi, saveti, preporuke...)  (Pročitano 633794 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1340 poslato: Avgust 19, 2012, 05:17:02 posle podne »
probao i na drugi izlaz neceee mora izgleda druga... tnx svima na pomoci  beer

Van mreže Kosta

  • Konstantin
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4508
  • Lokacija: Valjevo , Srbija
  • Karma: +64/-11
  • Pol: Muškarac
    • vw-club.rs
  • Auto: GOLF Mk6 2.0 TDI
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1341 poslato: Avgust 21, 2012, 01:38:42 pre podne »
Probaj sa drugim monitorom.  blink

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1342 poslato: Avgust 21, 2012, 01:45:55 pre podne »
Uzeo danas drugu graficku sve radi perfektno.. ovu moju sam odneo da je oprave kazu verovatno neki kondenzator il nesto.. sutra cu znati detaljno sta kako.. uglavnom ceo komp cu da zavalim pa kupujem neki laptop.. ima li neko predlog sta je dobro ?!? Danas isao po radnjama gledao i ova Toshiba mi deluje skroz ok...  http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/toshiba_satellite_p875-10t-16540 ima li jos nesto zanimljivo u toj klasi ?? neki predlog

Van mreže pimbe

  • Rig Pig
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 4472
  • Age: 55
  • Lokacija: Gzira <-> Uzice
  • Karma: +127/-76
  • Pol: Muškarac
  • VW MALTA
  • Auto: Tiguan 2.0TDI A3 1.6TDI Cabrio
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1343 poslato: Avgust 21, 2012, 01:57:20 pre podne »
Lep top ;)
Tiguan 2.0 TDI
  AUDI A3 1.6 TDI Cabrio

Van mreže vladairon

  • Pure German style
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2357
  • Age: 33
  • Lokacija: Velika Plana-Beograd
  • Karma: +53/-37
  • Pol: Muškarac
  • GERMAN CARS
  • Auto: Scirocco MK2 & Corrado 2.9 VR6
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1344 poslato: Avgust 21, 2012, 01:58:14 pre podne »
Uzmi Toshibu ili Dell,moze i Lenovo.Ja sam uzeo Asus i pokajao sam se,mada znas ono koliko para toliko muzike  ;)
Call me a relic,
Call me what you will,
Say I'm old fashion,
Say I'm over the hill,
Today's music ain't got the same soul,
I like that old time Rock and Roll!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1345 poslato: Avgust 21, 2012, 02:02:51 pre podne »
Sto si se pokajao ?!? Gledao sam bas i onaj Asus n76 tj ovaj http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/asus_n76vm-v2g-t5013v-16246

dobije se uz njega i onaj mali dodatni zvucnik koji mu daje dubinu biggrin danas smo testirali al nije mi nesto... toshiba skroz alu kuciste deluje mi nekako bas bolje jedino sto nije Full HD ko ovaj Asus

Van mreže vladairon

  • Pure German style
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2357
  • Age: 33
  • Lokacija: Velika Plana-Beograd
  • Karma: +53/-37
  • Pol: Muškarac
  • GERMAN CARS
  • Auto: Scirocco MK2 & Corrado 2.9 VR6
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1346 poslato: Avgust 21, 2012, 02:05:11 pre podne »
Sto se tvoje grafike tice,to sto ibacuje takvu sliku je znak da se na pojedinim mestima odlemio GPU,mora da se ''duva'' ili ako je bas u losem stanju da se radi ''kuglanje'' cipa.Uglavnom to je posle 50-50 koliko ce da traje tako da ti je nabolje da je prodas.Imam jednog lika u Bg-u koji to radi,extra je majstor.Ako ti treba objasnocu ti gde je.Radim i ja to,ali sto ne mogu da uradim nosim kod njega.Zna covek milion puta bolje od mene,a i ima bolji alat  ;)
Call me a relic,
Call me what you will,
Say I'm old fashion,
Say I'm over the hill,
Today's music ain't got the same soul,
I like that old time Rock and Roll!

Van mreže MateiNho

  • Не чини другима што не желиш себи.
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3011
  • Lokacija: Belgrado
  • Karma: +66/-66
  • Pol: Muškarac
  • Auto: HEMAM
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1347 poslato: Avgust 21, 2012, 02:10:36 pre podne »
jel zna mozda neko, uzeo laptop ima dve graficke integrisanu intel i amd radeon.. e sad nisam siguran kako da pokrenem ovu amd radeon, jel se samo instaliraju drajveri? ima nesto switchable graphic, gledao nesto na yt.. uglavnom kad hocu da igram neke igrice ono nije to to.. ne znam kako da prebacim na amd
tamnaa stakla, sve za tebe beejbe

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1348 poslato: Avgust 21, 2012, 02:16:08 pre podne »
Ako ti nije frka pusti mi broj na pm ;) pa da ga okrenem i vidim sa njim ako ovaj moj nishta ne uradi... pitao me dal sam cistio karticu posto ako sam ga dobro skapirao, ukoliko se ne cisti i zapusti se skroz tu kad crkne od te prasincine nema joj pomoci... a ako nije od toga onda kao ima sanse... ja uvek jednom godisnje rastavim komp i ocistim ceo.. i to samo zato sto mi kuciste providno pa glupo da se vidi inace nebi nikad ni cistio biggrin

Van mreže vladairon

  • Pure German style
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2357
  • Age: 33
  • Lokacija: Velika Plana-Beograd
  • Karma: +53/-37
  • Pol: Muškarac
  • GERMAN CARS
  • Auto: Scirocco MK2 & Corrado 2.9 VR6
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1349 poslato: Avgust 21, 2012, 02:18:10 pre podne »
Evo zasto sam se razocarao,do jaja mi je lose odradjeno hladjenje.Chipset se hladi samo limom ispod tastature.Kada sam otvorio ortakov Dell koji je placen mletne isto kao moj pao sam na dupe kako je odradjen unutra.Moj Asus i ovaj su ko nebo i zemlja.Jbg moj je bio 500e a ovaj je 1000e tako da ovaj sigurno nije los,kazem ti koliko para toliko muzike  biggrin.Ovaj je zver ima I7 sa 6MB kesa,6 GB rama na 1600 mhz,sta dalje da pricamo,masina.Moj ima usrani Dual Core  biggrin
Call me a relic,
Call me what you will,
Say I'm old fashion,
Say I'm over the hill,
Today's music ain't got the same soul,
I like that old time Rock and Roll!

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1350 poslato: Avgust 21, 2012, 02:23:29 pre podne »
mnogo para brate za to..
prvo i osnovno ja bi licno jurio dell ili hp eventualno. to ce bolje wele recimo da te posavetuje.. vidi sta ide najredje na reklamaciju. kod mene u firmi skoro svi dellovi sljakaju.. hp-ovi pola/pola.. jedna serija nema nijednu greski.. od druge je 50% vec crklo na neki nacin
drugo, uzmi 15" ... 17 je prevelik za nosenje unaokolo, a opet premali za gajbu... bolje 15" i gajbi 24" monitor da nakacis kad dodjes.
trece, ako ti treba za igrice u startu bacas pare, jeftinije da uzmes netbook i neku konzolu... ako ti treba za posao, ja bih sebi pazario neki i7, sto vise rama,15" i umesto njegovog hdd-a stavio SSD 320gb za sistem i bitne stvari a sve gluposti drzao na eksternom hardu.. jesce malu decu tako za mnogo manje pare od te toshibe.

ne pada mi trenutno nista vise na pamet... al juri kamion kombinaciju, tih 1000e ce biti 500e u vrh glave za godinu dana, ako pazaris iz radnje..
lollol

Van mreže vladairon

  • Pure German style
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2357
  • Age: 33
  • Lokacija: Velika Plana-Beograd
  • Karma: +53/-37
  • Pol: Muškarac
  • GERMAN CARS
  • Auto: Scirocco MK2 & Corrado 2.9 VR6
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1351 poslato: Avgust 21, 2012, 02:30:23 pre podne »
Slazem se sa Guaranom potpuno!Ali ako ti treba za igrice,za igrice je ipak najbolji desktop racunar  ;).Sto se tice pada cene sto kaze Guarana,sledece godine odmah ocekuj da ce pasti upola.
Call me a relic,
Call me what you will,
Say I'm old fashion,
Say I'm over the hill,
Today's music ain't got the same soul,
I like that old time Rock and Roll!

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1352 poslato: Avgust 21, 2012, 02:35:08 pre podne »
E vidis tu si potpuno upravu sto se tice monitora tu ne znam ni ja sta da radim...  15" nebi uzimao jer mi je bas malo... a i 17" je opet malo za kucnu upotrebu..(posto bi ga koristio samo za to, desktop masinu nebi ni imao... ) imam tv 46" al tu bi mogao da ga kacim samo za filmove.. a ovako jok.... konzole me nesto ne privlace smara me.. naviko sam na tastaturu i misha biggrin
sto se tice tog crkavanja ima 5 god garanciju i onu tosibinu od godinu dana u slucaju da ga polomis maznu ti itd... takodje me interesuje da li ta nVidia GeForce GT 630M 2GB DDR3 moze opusteno da gura sve nove igrice ??

a to da ce da zastari za godinu dana i da kosta duplo manje tu ne mogu nista.. jeb ga kad bi tako gledali nebi nikad uzimali nista posto ce sledece godine biti jeftinije... ipak je to sitna stvar.. sta da kaze neko ko kupi novi Peugeot ili nedaj boze KIU biggrin i mi starimo.. ni mi nismo kao sto smo bili prosle godine  biggrin

Van mreže dzoni_ml

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1025
  • Age: 34
  • Lokacija: Mladenovac/Bg
  • Karma: +3/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1353 poslato: Avgust 21, 2012, 02:55:56 pre podne »
Vrhunski laptop+monitor je prava stvar...

ako neko moze da kaze oji je bolji od ova dva harda?
http://www.itsvet.com/proizvod/western-digital-caviar-blue-1tb-7k-32mb-sata600-wd10ealx/comp_comp_hdd/26/1761
http://www.itsvet.com/proizvod/samsung-spinpoint-f3-1tb-7k-32mb-sata300-hd103sj/comp_comp_hdd/1/1276

Ili neki treci za tu cenu odprilike...Koristio bi ga kao jedini neko vreme dok ne uzmem ssd,verovatno na jesen.Kasnije za podatke pa da ne bude neki mnogo bucan da me nervira posle :)

ostatak konf koju treba da uzmem sad neki dan,samo dok ispronalazim gde mi je najpovoljnije
Asus maximus V gene
i5 3570k
mushkin redline 8gb
7850
Chieftek cft-650-cs ili 750...ovde moze neki predlog jer izgleda nema provereno napajanje bez 100+e
kuciste nemam pojma ali verovatno haf 912plus,cini mi se da za tu cenu nema bolje.

Moze i ovde savet,mada mislim da ne moze mnogo bolje , sem za napajanje i hard sto nemam pojma..mozda 2500k mada kad sve pogledam procesori su isti,2500k se manje greje i moze vise da ide,ali oba na maxu daju iste performanse tako da ne vidim sto ne bih uzeo ivy
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2012, 03:01:15 pre podne od strane dzoni_ml »

Van mreže Guarana

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 3428
  • Age: 39
  • Lokacija: Ljubljana
  • Karma: +90/-37
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Lada
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1354 poslato: Avgust 21, 2012, 03:00:51 pre podne »
pa da al to ne ide linearno... golf 6 ce da spadne za 10.000e a golf 3 za 300e ... pitanje je dal ti treba bas golf 6 :P
nadji od nekog ortaka 17" i nosi ga po gradu par dana, pa ces videti kolko je neprakticno.
koju rezoluciju ti podrzava tv? ako je full HD ne vidim sto ga ne bi kacio na njega. 24" imas da pazaris sad za tipa 150-200e mozda i manje.
a jebes 5 godina garancije ako bude 4 u servisu lollol ... salim se, ali meni 2 dana bez kompa/kola pa krenem da budem zivcan.
za graficke sam odavno ispao iz forme, bolje da ne lupam. lollol

@dzoni od ta dva samsung... WD pazari samo black seriju za sistemski.
na kuciste ne bacaj pare za neki brand.. parce lima je i nista vise... ja ih dizem redom sa rafa i vidim koje je najteze... samo je bitno da se ne uvija ko kineska i eto.. moje je bilo 2000 dinara a iznutrice ~600e. napajanje je samo bitno i jbg kosta.
lollol

Van mreže vladairon

  • Pure German style
  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2357
  • Age: 33
  • Lokacija: Velika Plana-Beograd
  • Karma: +53/-37
  • Pol: Muškarac
  • GERMAN CARS
  • Auto: Scirocco MK2 & Corrado 2.9 VR6
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1355 poslato: Avgust 21, 2012, 03:14:55 pre podne »
+1 WD je sada najbolji.Ne znam sta si mislio pod ''provereno'' napajanje,ali ako si mislio na polovno ako nemas tester molim te nemoj polovno da ti ne bi sjebalo plocu.Danas nazalost nikome ne mozes da verujes
Call me a relic,
Call me what you will,
Say I'm old fashion,
Say I'm over the hill,
Today's music ain't got the same soul,
I like that old time Rock and Roll!

Van mreže bokivs

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 626
  • Age: 35
  • Lokacija: Vršac
  • Karma: +11/-4
  • Pol: Muškarac
  • vorsprung durch technik
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1356 poslato: Avgust 21, 2012, 10:47:40 pre podne »
Devile, mislim da te je Guarana posavetovao najbolje što se tiče cele kombinacije, ali ako si baš zapeo za laptop, moja preporuka ti je za te pare neka business klasa hp-a (imamo je svu u firmi po jednu :) ) i mogu ti reći da to radi odlično, da ne napominjem da uzmeš samo intel, nikako amd. A slažem se da je i dell ok, pa sad šta ti se više svidi.... Iskreno, ja toshibu jako cenim i stvarno je kvalitetna, ali je skupa, tu garanciju platiš i preplatiš. Možeš da kupiš i produženu garanciju za hp, čisto da znaš!
na 90 strana serete i izmisljate toplu vodu

Van mreže Wele

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 6693
  • Lokacija: MunZe
  • Karma: +269/-172
  • Pol: Muškarac
  • Lupo GTI, B7
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1357 poslato: Avgust 21, 2012, 02:04:21 posle podne »
ako povatam sve :)
Grafika može da se reparira, uglavnom jeftini kondezatori odu.
Laptop nikad ne može da zameni desktop. Prvo treba da se zna čemu lap treba da služi. 17 je prevelik za laptop tj gubi funkciju PRENOSNOG računara. Za te pare komotno desktop igračku mašinu. Ja sam u računarima skoro 20god i nikad nisam imao lap jer mi takav ne treba. Ili sam na poslu za računarom ili sam kući u svojoj fotelji i uživam. Iz dugogodišnjeg  igračkog iskustva tvrdim da se niko kvalitetno nije naigrao na laptopu. Svako veče sa strancima online igram i svi se pokrive ili smore na laptopu. To je neko moje zapažanje.
Za 5god garanciju treba da se registruješ i još neke stvari, obrati pažnju. A 5god garancije je nebitna stvar. Laptop će već sledeće leto biti tehnički zastareo, a za 3 godine ćeš ga baciti/pokloniti/prodati za smešne pare.
Svaki Eco hdd tj 5400 rpm nije sistemski hdd. Kod WDa najbolja je Black serija, ali ni Blue nije loša. Seagate ima Barracudu. Generalno svi su proizvođači isti, samo gledajte da je 7200rpm. Kod nas ih jebe loša naponska mreža i svaki će da crkne, jednostavno pravila nema. HDD sentinel je program koji predviđa smrt hdda.
Za igranje i dalje i5 CPU sa K sufixom, 8GB RAM, z68/z77 ploča i min GTX560(SE) - best buy
Ista priča i za laptopove. Sve se kvari. Trenutno Acer nudi najviše na uštrb završne izrade. Slično je i sa ostalima. Uglavnom je Dell, Tosh i Lenovo skuplji na osnovu imena. Daleko od toga da su pouzdaniji.

Gvarano, meni je najjače kad pročitam garancija na kućište bez napajanja 3 godine. Na šta? Antikorozivnu zaštitu?  lollol
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2012, 02:10:10 posle podne od strane Wele »
Svaka pobuna, svaki otpor počinje jednom rečju - Ne!

Van mreže bojaN^

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 335
  • Age: 34
  • Lokacija: Sabac
  • Karma: +9/-16
  • Pol: Muškarac
  • 1,2,3,oko novca sve se vrti
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1358 poslato: Avgust 21, 2012, 02:15:56 posle podne »
Za sta tebi Vlasto treba laptop uopste? Haha,pucas lovu za zver koju neces iskoristiti ni 30% kako zapazam.... A i 17 " laptop kao prenosni je glomazan i po meni nepotreban.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže admin

  • Glavni baja
  • Administrator
  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 20528
  • Age: 40
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +401/-37
  • Pol: Muškarac
  • █║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║
    • VW-Club
  • Auto: Audi Q8
Odg: Pomagajte Kompjuterasi (problemi, saveti, preporuke...)
« Odgovor #1359 poslato: Avgust 21, 2012, 02:18:03 posle podne »
Sad nemam pojma sta da radim... Slazem se da je desktop desktop al mi trenutno ta kombinacija ne odgovara... posto cu se seliti, icicu preko pa bi nosio nesto manje kabasto sa sobom.. a opet nebi ga tamo koristio da ga vucaram svaki dan po gradu i ostalo... znaci treba mi laptop koji ce zameniti desktop  biggrin  to da ne mogu nikad da budu isti slazem se donekle.. tj mislim da je tako bilo pre, a sada su ovo sve ipak jace masine i mislim da nece praviti nikakve probleme tj da se mogu ponasati kao desktop, "mislim" jer se ne razumem pa  zato i pitam vas ? Zasto neki laptop sa i7 processorom, 10gb rama 2 tera harda i brutalnom grafickom nebi mogao da bude kao desktop ?!?

od ove toshibe sam maltene odustao kad sam pogledao testove graficke karte koja je u njoj..

http://www.videocardbenchmark.net/gpu.php?gpu=GeForce+GT+630M

i uopredio sa recimo ovom kosmo koja fura GTX560M

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-560M.48313.0.html

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GT-630M.63761.0.html

razlika je evidentna...

http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/toshiba_qosmio_x770-11c-13806

sacu da pogledam i te HP-ove da vidim ima li sta zanimljvio  wacko  wacko


Za sta tebi Vlasto treba laptop uopste? Haha,pucas lovu za zver koju neces iskoristiti ni 30% kako zapazam.... A i 17 " laptop kao prenosni je glomazan i po meni nepotreban.....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Necu ga prenositi i vucarati svaki dan.. potrebno mi samo da bude tamo gde sam ja i to je to...
Pa koristio bi ga za klasicne stvari Internet neki programcici Photoshop Dreamweaver i tako te zajebancije i novije igrice GTA5, Dibalo III itd biggrin
« Poslednja izmena: Avgust 21, 2012, 02:20:50 posle podne od strane DêvîL »