Autor Tema: Problem sa prvom brzinom ventilatora?  (Pročitano 5240 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dudjaa

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Paracin
  • Karma: +3/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.6 SR
Problem sa prvom brzinom ventilatora?
« poslato: Maj 28, 2022, 11:47:11 posle podne »
Pozdrav ljudi, u pitanju je Polo 1.4TDI 55KW, 2002 godište. Imao sam niz problema sa klimom u autu od motorčića za klapne kabine, do senzora isparivača zbog kojeg se ujedno kompresor nije startovao.  Motorčiće sam povadio popravio i vratio na svoja mesta v68 i v154. Takođe senzor zamenjen sada klima konačno radi. Međutim unutra u kabini hladi prilično dobro i deluje da je sve OK. Ali koliko znam ventilator mora da radi kad se kompresor uključi non-stop. Ono što me zbunjuje je sledeće kad prođe neko vreme ventilator se uključi u drugoj brzini i tako radi 5-10 sekundi i ugasi se i sve tako u krug. Moram da naglasim da ovaj auto ima samo jedan visko ventilator. Želeo bih da pitam nekog iskusnijeg pošto mi ova situacija deluje jako čudno. Da li tako treba da radi ili ne?
Ono na šta ja sumnjam jeste da prva brzina ne radi uopšte pošto sam gotovo siguran da ventilator ima dve brzine. Ta prva nikako da proradi.
Zašto se pali ova druga na kratko pa se ugasi moje mišljenje je da kompresor stvori veliki pritisak i onda u pomoć priskače druga brzina.
U prevodu da je ispravna prva brzina ventilator bi radio non stop kad je klima uključena ali u sporijoj.
Želeo bih da čujem nekog iskusnijeg vezano za ovaj problem?
Hvala unapred ljudi!
Dok nam je predsednik bio bravar sva su nam vrata bila otvorena!!!!

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 866
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Problem sa prvom brzinom ventilatora?
« Odgovor #1 poslato: Maj 29, 2022, 05:29:28 pre podne »
U pravi si sa dijagnozom, resi to.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Na mreži golub

  • VW Početnik
  • Poruke: 170
  • Age: 42
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Karma: +5/-1
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Polo 1.2
Odg: Problem sa prvom brzinom ventilatora?
« Odgovor #2 poslato: Maj 29, 2022, 09:06:19 pre podne »
Ventilator mora da radi stalno na prvoj brzini kada je klima uključena.

Kada sam imao problem na Polu 1.2 2003. godište da nisu radili ventilatori na prvoj brzini problem je bio neispravan relej ventilatora a na dijagnostici mi je izlazila ova greška:
00705 - Relay for Coolant Fan; Stage 1 (J279)
        31-00 - Open or Short to Ground

Pretpostavljam da još nešto može da bude problem, možda sam ventilator, možda neko ožičenje ili nešto treće ali koliko se sećam kada sam rešavo svoj problem taj relej jeste bio čest kvar za Pola, pa eto kao jedan od smerova gde i šta proveriti.

Van mreže dudjaa

  • VW Početnik
  • Poruke: 36
  • Lokacija: Paracin
  • Karma: +3/-6
  • Pol: Muškarac
  • Auto: golf 4 1.6 SR
Odg: Problem sa prvom brzinom ventilatora?
« Odgovor #3 poslato: Maj 29, 2022, 10:35:25 pre podne »
Hvala dag81 tako sam i mislio.  majstor1

Golub što se tiče releja nemam ni jednu grešku vezanu za njega, imam dijagnostički uređaj.

Pala mi je ideja da otkačim glavni konektor od ventilatora pa direktno sa akumulatora da testiram obe brzine.
Ako ni tad ne radi prva onda je ventilator ako radi onda mogu da pogledam taj relej.
Hvala vam ljudi!
Dok nam je predsednik bio bravar sva su nam vrata bila otvorena!!!!