Autor Tema: Passat b6 2.0 CARAT  (Pročitano 47252 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Passat b6 2.0 CARAT
« poslato: Novembar 01, 2019, 05:48:20 posle podne »
Evo da predstavim moju novu masinu. Nisam razmisljao da uzimam ovakav auto, ali svideo mi se na prvi pogled i voznju. U pitanju je passat b6 2.0 140 ks, cuveni po necuvenju BKP motor. Jos letos dok je bio u francuskoj ponudjen mi je ali sam ga odbio zbog ovog motora. Medjutim kada je stigao odlucio sam da ga pogledam. Malo sam se raspitivao sto na forumu sto ovako i kazu ljudi da od 2007. godine taj motor nema vise toliko problema koje je imao. Glava motora je sa oznakom C, ne znam koje su dizne i ne znam kakva je uljana pumpa. Motor kao motor izuzetno mekano i tiho radi, kvacilo je kao novo mekano bez ikakvih zvukova. Ceo auto je u pristojnom stanju. On je kao u francuskoj imao oko 194000km i sa tom km je uvezen. Ja prvi ne verujem u tu kilometrazu ali mislim da nije presao pola miliona. Kad smo ga podigli na dizalicu odozdo je kao nov, zadnji amortizeri vw, nigde tackica rdje. Letos sam gledao jean b6 iz norveske odozdo je pozuteo na punooo mesta.
Bukvalno je sve na dugme i sto me najvise zacudilo sve radi. Jedino sto mi se ne svidja odlepilo se nebo verovatno od pranja, zadnje gume lose i vec sam se u temi za potrosnju pozalio na povecu potrosnju. Neki kazu da je to normalna neki malo veca, kako je tako je za sada se vozi i uziva u gasu.
Posto vozim golf 4 karavan vec 10 ipo godina ovaj auto mi je sa jedne strane limuzincina sa druge njesra....
Uradio sam mu za sada mali servis i nekoliko zastita necu pricati koje.
Imam nesto slika skrinsotovanih sa polovnih pa procenite.
Desna strana je bila cesana i definitivno farbana, jbg ne moze biti nov.
Nadam se da ce me sluziti, znam da nece nikad kao golf jer takav pouzdan motor tesko da ce iko vise napraviti.





















za sada toliko, kako budem nesto radio ako budem radio objavicu. Zao mi je sto nisam imao otvorenu temu za golfa jer sam svasta radio i iskusio sa njim.


Van mreže kadi

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1622
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Karma: +43/-26
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Merida XT edition
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2019, 07:34:55 pre podne »
Oprema odlicna a za nebo nemoj da te cudi,kod svih je to tako,imamo jednog u firmi 2006 ,za 300000 km gazenja i nemazenja nebo se odlepilo,zadnji kocioni zamenjeni i naravno uljna pumpa crkla na 290000km
Nema gazde bez stomaka i auta bez sestaka  ;)

Van mreže Tomislav Goronja

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1073
  • Age: 24
  • Karma: +20/-5
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 1 Cabriolet, Passat B5.5
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #2 poslato: Novembar 03, 2019, 02:19:34 posle podne »
Odlićno izgleda, lepa kombinacija enterijera i eksterijera  :46

Nedostaje samo neka multimedija  beer

Van mreže Zgubidan

  • Super Moderator
  • Ultimate Member
  • ****
  • Poruke: 6826
  • Lokacija: Zemun
  • Karma: +138/-28
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Ibiza 6L & Ibiza 6J FR TDI
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #3 poslato: Novembar 03, 2019, 06:10:38 posle podne »
Odlican Passat ...top oprema ... boja mu bas lezi ...enterijer ... puno km dule  :26

mozda neka bolja m-medija ... ostalo nebi ja tu puno menjao
Slobodni smo za svaku istinu,odgovorni pred njom i obavezni da je cuvamo od lazi.

Van mreže Rnjak

  • Hero Member
  • ****
  • Poruke: 1079
  • Age: 38
  • Lokacija: Uzice
  • Karma: +28/-4
  • Pol: Muškarac
  • Sta uradimo za zivota,odjekivace u vecnosti!
  • Auto: Passat b5.5
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #4 poslato: Novembar 03, 2019, 08:55:39 posle podne »
Lepa paska,neka te dugo sluzi :84
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Van mreže eskachagt

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2228
  • Lokacija: Banja Luka - Nišići
  • Karma: +46/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Golf II D
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #5 poslato: Novembar 03, 2019, 10:44:09 posle podne »
Ekstra izgleda auto. Drug voza na taksiju golfa 5 sa bkd motorom 740.000km... uživaj i nesikiraj se za motor  mahac
VW fan

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #6 poslato: Novembar 04, 2019, 12:10:02 pre podne »
Lepo ocuvan :)

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #7 poslato: Novembar 04, 2019, 01:05:25 posle podne »
Hvala vam ljudi. Zaista izgleda dobro. I kada nekom kazem krem kozna sedista i mahagoni odmah pomisle ciganija, realno i ja bih pomislio, ali izgleda odlicno uzivo. Svi su se odusevili kombinacijom boje, felni i enterijera. Za sada ne ulazem nista, moram gume da resim da vidim sta cu za zimu, da umesto 235/45/17 stavim 225/45/17, ne znam da li bi bilo preusko i 215...
Ako se naviknem na potrosnju onda bih uradio veliki servis i skinuo uljnu pumpu da se proveri stanje. Ako skapiram da ovaj auto nije za moj dzep bacam ga na oglase.
Do tada cu da uzivam u voznji jer je auto stvarno ladja i pegla put

Van mreže VladPet

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 627
  • Age: 29
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +16/-7
  • Pol: Muškarac
  • Auto: VW Passat B6 2010 2.0TDI STG 1
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #8 poslato: Novembar 04, 2019, 01:14:25 posle podne »
Odlican, puno predjenih km! :)

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #9 poslato: Novembar 17, 2019, 12:21:01 posle podne »
Neki dan sam ga prvi put lepo oprao i malo izglancao


probao sam sulundare da operem sa hemijom sa perionice ali nije uspelo, mora nesto jace



namazao sam sedista mlekom za kozu malo da ih zastitim







Juce sam probao da skinem plastiku ispod soferke posto ima tona lisca i blata, ali nisam imao radapciger da iscupam brisace. Probao sam sa wd-om i nije uspelo. Izvadio sam koliko sam mogao pa cu neki dan opet probati i naravno slikacu.
Primetio sam da auto manje trosi, kazaljka ne pada vise onako ludacki, ili sam  se ja navikao. Jos sam u potraznji za dobrim gumama i uskoro ide na detaljan pregled.
Primetio sam kada brisace upalim na prvu brzinu oni odrade i posle vise nece sami, sve dok opet ne ugasim i upalim.
E da, juce neki bracni par pitao da li je na prodaju, svideo im se

Van mreže dag81

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 864
  • Age: 42
  • Lokacija: Novi Sad
  • Karma: +20/-8
  • Pol: Muškarac
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #10 poslato: Novembar 17, 2019, 09:51:41 posle podne »
Zavrsetke auspuha vodenom 2000 ismirglas i budu kao novi.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока


Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #11 poslato: Novembar 17, 2019, 10:05:14 posle podne »
Ja moje obojio bojom za ćunke. Ispalo sivo, a ne hrom. Mada je ta boja za visoke temperature pa se ne skida lako...

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #12 poslato: Novembar 18, 2019, 09:05:04 pre podne »
Imas na Aliexpresu hrom nastavke za auspuh. Mada ne znam da li može kod tebe posto je izduv povijen na dole. Veselju će da bude sa sedištima kada ugreje sunce na leto. Mnogo se čovek znoji. Felne neke lepse da napraviš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #13 poslato: Novembar 18, 2019, 10:03:27 pre podne »
Probacu prvo sa jacom hemijom pa sa 2000 smirglom.
Znam da ce prziti na leto. Stavicu nesto preko vozacevog.
A sto se tice felni meni su ove vrhunske :)

Van mreže Galaxy

  • Old.Jr Member
  • **
  • Poruke: 350
  • Lokacija: Niš
  • Karma: +8/-8
  • Pol: Muškarac
    • B6
  • Auto: Passat B6, highline, 2.0 TDI
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #14 poslato: Novembar 18, 2019, 05:39:41 posle podne »
Ukusi... Meni su ove prelepe. Sto se tice sedista, ja nemam problem i to sa crnom kozom... Meni nema ruznije, nego kad preko sedista nabace navlaku

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #15 poslato: Novembar 20, 2019, 03:35:29 posle podne »
Kupio sam radapciger i posteno se namucio sa njim posto je katastrofa, sav se iskrivio. Uglavnom ocistio sam sve. Izgledalo je ovako posle skidanja plastike, mada sam pre toga izvadio vec par lopata djubreta..






Jedna od ovih plastika je napukla i ladno je tu prolazila voda i kapljala po kompu sto se moze videti. To je prva stvar koju moram resiti.
Nakon ciscenja izgleda ovako








Imam pitanje za vas, hromirani krovni nosaci i lajsne oko prozora su matirali. Kako to da resim?
« Poslednja izmena: Novembar 20, 2019, 03:37:29 posle podne od strane dule tdi »

Van mreže BladeBG

  • Ultimate Member
  • *****
  • Poruke: 5025
  • Age: 37
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +107/-75
  • Pol: Muškarac
  • Gram rada, vredniji je od tone teorije.
  • Auto: VW Passat B5.5 1.9TDI Variant
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #16 poslato: Novembar 20, 2019, 06:05:51 posle podne »
Nisam do sada video temu. Dobar Passat, svaka cast. U zdravlju da ga voziš, puno pređenih kilometara i neka je sa srecom. :26

Kupio si baš radapciger za brisače. Ja sam ih jednom skidao kod mene, uspeo sam bez radapcigera, samo sa malo odvijač-spreja, a kada sam skidao drugih i kada rukom nije moglo, onda odvijač-sprej i mali dvokraki radapciger, obican, ne za brisače i uvek se skine.

Najbolji način da nešto uradite je da prekinete pričate i počnete da radite.

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #17 poslato: Novembar 20, 2019, 06:39:37 posle podne »
Hvala puno thumbup
Probao sam prvo sa wd-om. Ma nije imalo sanse. Onda sam kupio dvokraki radapciger i suvozacev brisac je za cas popustio. Vozacev je toliko bio tvrdoglav da se radapciger malo izdeformisao

Van mreže dule tdi

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 948
  • Lokacija: Beograd
  • Karma: +17/-16
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Golf 4 ALH, Passat b6 2.0
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #18 poslato: Novembar 28, 2019, 06:12:00 posle podne »
Radilo se malo, da se iskoriste lepi dani. Prvo sam isao kod majstora da pregleda auto, nista novo nismo otkrtili. Trap je u dobrom stanju, prednji silen blokovi vw e sada da li su 1. ugradnja ko ce to znati... Dijagnostika je opet izbacila gresku za protokomer tako da to treba da resim i da se predihtuje tandem pumpa posto curka nafta. Ostalo je u ok stanju. Raspitao sam se za cenu velikog servisa i sa delovima i rukama oko 350e, a ako hocu da menjam cuvenu osovinicu uljne pumpe jos 100e wacko

Posto je cale prebacio da golf ima bolja svetla hteo sam to da sredim. Mislio sam na prolece ali odlucio sam sada.
Prvo sam ocistio svetla za maglu. Izgledala su pod odredjenim svetlom ovako:




nakon ciscenja jedne maglenke slikao sam da se uporedi ali mnogo bolji ucinak je uzivo





sada to izgleda ovako






Kad mi je vec lepo krenulo sutradan odlucim da skidam farove i da na njima izlecim kataraktu. To sam vec radio na golfu, samo sto je na golfu daleko lakse i mislim da je ucinak bolji, jer ioak je stakleni far i nema ostecenja spolja koja moraju da se poliraju. Da se prvo pohvalim kako je to pre par godina ispalo na golfu




Na pasatu su farovi bili u dobrom stanju videla se magla na socivima i zbog toga sam hteo da sredim













Ne znam koliko se na slikama vidi, ali kada sam sve vratio nazad i posle prosao pored kola meni je bilo daleko bolje. Malo sam jos dostelovao farove i maglenke i jeste bolje, ali zakljucak je da su svetla na golfu 3 puta bolja, ukljucujuci i maglenke. Na pasatu su maglenke vise ukras.

Za sada toliko. Na prolece cu jos da ispoliram farove i sa njima sam zavrsio. Ako neko ima ideju kako hromirane lajsne i krovni nosac da sredim da im povratim sjaj neka mi javi, svaka pomoc je dobro dosla. I da, plastika na suvozacevim vratima krcka po nekada kao da je moskvic, kako to da sredim?

Sledi sada da se sredi mehanika pa da vidim sta dalje. Presam mozda 1500km sa njim sto je suvise malo da bih rekao da je dobar.

Van mreže Fitipaldi

  • Master Member
  • *****
  • Poruke: 2301
  • Lokacija: Basra, Irak
  • Karma: +36/-33
  • Pol: Muškarac
  • Auto: Pasat B6 2.0 TDI CR
Odg: Passat b6 2.0 CARAT
« Odgovor #19 poslato: Novembar 28, 2019, 06:22:08 posle podne »
100€ za osovinicu uljne pumpe???? Pa ona 8€ košta u radnji i za ruke 20€ i toliko


Sent from my iPhone using Tapatalk
This time next year, we'll be millionaires!